forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Isporuka stripova poštom i oštečenja pri isporuci.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vronski 3 Posted - 03/07/2020 : 13:17:11

Znam da je ova tema već više puta prežvakavana ali je sada u doba covid 19 ponovo aktuelna. Tiče se isporuke stripova poštom i oštećenja istih.

Od dvadesetak stripova koje sam poručivao poštom svega dva ili tri sam dobio da su bili u savršenom izdanju. Sve ostalo je bilo sa ulubljenim koricama, negde čak i pokidanim. kako da su se poštari dobacivali sa paketima pre nego što su ih krenuli da isporuče!

"Obične" stripove tj. kosok izdanja nije problem imati i oštećene ali kolekcionarska izdanja, koja su i prilično skupa, zaista nije red dobijati sa oštećenjima. Kako će po svemu sudeći korona još dosta dugo biti među nama, sve
e se više knjiga i stripova poručivati onlajni dobijati poštom a to znači nova i nova oštećenja...

Kakva su vaša iskustva sa stripovima dobijenim poštom, da i su bila mala ili velika ošteđenja ili nikakva i da li vas to nervira...?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
bvagner3 Posted - 05/07/2020 : 22:43:05
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by bvagner3

Pa nisu oštećeni stripovi baš ono bezvrijedni,masa ih se prodaje po aukcijama.Pa i Fibra često prodaje svoje oštećene stripove i ne odu baš za kunu.Ja čak i volim kupovati manje oštećene primjerke(naručito od Libellusa),jer ih mogu kupiti puno jeftinije nego glancere,kak se kaže svaka roba ima svog kupca.



Pa kupio sam ih i ja masu od LL, i poljepio dosta tih oštećenja.
Samo je poanta da tu znamo da kupujemo oštećene primjerke i da im ne fale stranice (ako fale stranice, meni to ne vrijedi ni jedne lipe), a i ni najgori koji sam kupio nije ni blizu ovih sa slike.
Ali kad kupujem novo tj neoštećeno, onda takvo i želim.



Sasvim ste me krivo shvatili,naravno ko naruči novo da treba dobiti neoštećeno,ako oštećeno može zamjeniti kod izdavača,prodavača,tažiti neku novčanu protuvrijednost u pošti(ako može),onda super,ako ne onda ipak ne mora takve stripove momentalno baciti u smeće,netko će i takve kupiti,pa se tako vrati bar dio novca,bolje išta nego ništa.
ivanl Posted - 05/07/2020 : 17:35:03
quote:
Originally posted by Peyo

To je na akciji:

Platiš za novi primjerak po punoj cijeni, a dobiješ oštećeni primjerak koji se mogao kupiti (ako to želite) po znatno manjoj cijeni.

Zanimljivo da izgleda neki to ne shvaćaju i čude se prigovorima.



Da zanimljivo...
A kupuju li cipele s rupom ili jaknu bez jednog rukava?
DiSkAcH Posted - 05/07/2020 : 16:57:48
quote:
Originally posted by bvagner3

Pa nisu oštećeni stripovi baš ono bezvrijedni,masa ih se prodaje po aukcijama.Pa i Fibra često prodaje svoje oštećene stripove i ne odu baš za kunu.Ja čak i volim kupovati manje oštećene primjerke(naručito od Libellusa),jer ih mogu kupiti puno jeftinije nego glancere,kak se kaže svaka roba ima svog kupca.



Pa kupio sam ih i ja masu od LL, i poljepio dosta tih oštećenja.
Samo je poanta da tu znamo da kupujemo oštećene primjerke i da im ne fale stranice (ako fale stranice, meni to ne vrijedi ni jedne lipe), a i ni najgori koji sam kupio nije ni blizu ovih sa slike.
Ali kad kupujem novo tj neoštećeno, onda takvo i želim.
Peyo Posted - 04/07/2020 : 20:13:42
To je na akciji:

Platiš za novi primjerak po punoj cijeni, a dobiješ oštećeni primjerak koji se mogao kupiti (ako to želite) po znatno manjoj cijeni.

Zanimljivo da izgleda neki to ne shvaćaju i čude se prigovorima.
Poli Posted - 04/07/2020 : 20:08:55

Naravno, ali nije ovo vredno pune cijene kao sto bi nas oni na posti htjeli uvijeriti. "Pa nije ovo vam ovo auto da je ostecen."


bvagner3 Posted - 04/07/2020 : 19:47:54
Pa nisu oštećeni stripovi baš ono bezvrijedni,masa ih se prodaje po aukcijama.Pa i Fibra često prodaje svoje oštećene stripove i ne odu baš za kunu.Ja čak i volim kupovati manje oštećene primjerke(naručito od Libellusa),jer ih mogu kupiti puno jeftinije nego glancere,kak se kaže svaka roba ima svog kupca.
ivanl Posted - 04/07/2020 : 18:47:34
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.

c


Ne vrede ništa?! Onda ih pokloni nekoj školskoj biblioteci čija će deca sa uživanjem da ih čitaju!


Kao prvo, ovo nisu moji albumi i nije se ova 'dezgracija' meni dogodila. Sto imam, kome poklanjati?
Ne kuzim , sto nije jasno?
Kao drugo, naravno da sad ovi uslikani, natuknuti albumi nista ne vrijede. A sto ce s njima nakladnik, kad ih preuzme od kupca koji treba dobiti uredne primjerke, njihova je stvar. Nek poklone sto da ne? Mogu i 'pocokati' stol, kauc... nauljiti i ocistiti gradele s njima... sto god...
vronski 3 Posted - 04/07/2020 : 17:41:43
Vratimo se na stripove i oštećenja. Da li ste nekad imali neku povratnu informaciju od poštara ili pošte, makar izvinjenje? Meni su konkretno jednom u pošti kada sam žalio rekli da "se to uvek dešava pri transportu i da je malo čuknut strip a ne automobil"...!!!
Poli Posted - 04/07/2020 : 16:06:46
quote:
Originally posted by DinkoJ

Ma puca im kurac za posao, morate znati da u Hrvatskoj ako se želiš zaposliti u pošti moraš imati debelu vezu.
https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693



Ja bi njega malo u marici vozakao, kroz neku selendru punu rupa na makadamu, lijevo-desno, gas-bremza, pa da ga vidimo junaka. Ko takvome kretenu da posao i sam je kreten.

To sto je izgubio posao je malo, nabio bi mu takvu kaznu da bi decko jarke kopao i to godinama da je otplati. Majmun.


vronski 3 Posted - 04/07/2020 : 15:34:19
Ko se dočepa državne službe ko da je uhvatio Boga za bradu...
jaki Posted - 04/07/2020 : 12:10:36
I nama je otislo puno ljudi,medjutim puno ljudi se bavilo poslovima u turizmu(do korone)gdje se moglo vise zaraditi nego kao poštar.Tako da i nije neka prevelika navala bila ali kako je krenilo sve če opet ba staro.
DinkoJ Posted - 04/07/2020 : 11:54:45
Lijepo je čuti da se bar na moru nešto promijenilo zato što kod nas u Slavoniji i pored ogromnog broja ljudi koji su otišli van gospodarska situacija je više nego katastrofalna. Tako da tko dobije posao u državnoj službi smatra se da je osvojio zgoditak i da ne mora slušati ono što ja moram o tome kako smo svi zamjenjivi i ako ti ne odgovara možeš tražiti drugi posao jer će on naći drugog za pet minuta.
jaki Posted - 04/07/2020 : 11:46:05
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DinkoJ

Ma puca im kurac za posao, morate znati da u Hrvatskoj ako se želiš zaposliti u pošti moraš imati debelu vezu.
https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693




Nekad bilo ,sad nije toliko teško uletit u poštu,pogotovo u manjim sredinama na obali.


Čak i ja bez ikakvih veza sam moga upast u poštare samo se bojim motora:)
jaki Posted - 04/07/2020 : 11:44:33
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.



Sadržaj je valjda bitniji od forme.
Valjda.


Bogohulniče!
lwood Posted - 04/07/2020 : 11:34:24
quote:
Originally posted by DinkoJ

Ma puca im kurac za posao, morate znati da u Hrvatskoj ako se želiš zaposliti u pošti moraš imati debelu vezu.
https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693




Nekad bilo ,sad nije toliko teško uletit u poštu,pogotovo u manjim sredinama na obali.
supermark Posted - 04/07/2020 : 11:32:12
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.



Sadržaj je valjda bitniji od forme.
Valjda.
DinkoJ Posted - 04/07/2020 : 11:29:55
Ma puca im kurac za posao, morate znati da u Hrvatskoj ako se želiš zaposliti u pošti moraš imati debelu vezu.
https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693
vronski 3 Posted - 04/07/2020 : 10:47:41
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.

c


Ne vrede ništa?! Onda ih pokloni nekoj školskoj biblioteci čija će deca sa uživanjem da ih čitaju!
ivanl Posted - 04/07/2020 : 09:08:04
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.
vronski 3 Posted - 03/07/2020 : 23:22:06
quote:
Originally posted by Beren

Ja sam nedavno imao baš loše iskustvo zbog nepažnje pošte, ali riješiće se.





Tek sad provaljujem da je četvrti odgore Asteriks...
Peyo Posted - 03/07/2020 : 23:14:28
quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.
Peyo Posted - 03/07/2020 : 23:10:54
quote:
Originally posted by ivanl

Zapasaboga, koje rane... ne mogu to gledati... uf!



quote:
Originally posted by Poli


Pa kad bacis kutiju u kombi i promasis vrata... ili kombi.



Ovo je bilo kamena s ramena.

Pričao mi je jedan poštar još prije 40-ak godina da oni to znaju raditi iz za***ancije.

Vidim da to sada rade njihovi nasljednici.

Strašno.
DODSFERD Posted - 03/07/2020 : 23:06:54
quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...


Istina, sva slova su ostala na svome mjestu bez obzira na jačinu udarca.
DODSFERD Posted - 03/07/2020 : 23:03:54
quote:
Originally posted by ivanl

Sto reci? Samo da dugogodisnjim iskustvom znam gdje cu i kod koga kupiti na daljinu i znati da ce isporuka biti vrhunska. Nemam losih iskustava prevec, osim jednog grandiozno loseg. Jedan nas clan mi je poslao Alan Ford Grupu TNT, legendarnu jedinicu Vjesnika u tiskanici. I onda 'barba poscjer' mi je 'utira' u sanducic, ali da moze lijepo stati presavinutu.


Kako se ono kaže, čovjek se snašao, taj iz WC-a gladan ne bi izašao.
Beren Posted - 03/07/2020 : 23:03:04
Ovo je neko vjerovatno bacio nepažljivo, nema tu neke filozofije što se desilo.

Bilo je ok zapakovano, ali uzalud kad padne ili se baci, pa svom težinom lupi o ko zna što, ili ko zna što padne na paket.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000