forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO i PHOENIX PRESS: THE WITCHER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 31/12/2019 : 01:23:49
Phoenix Press i Makondo predstavljaju prvu u seriji grafičkih novela o Vešcu - KUĆA STAKALA







Potpuno nova priča iz pera Pola Tobina, višestrukog dobitnika najprestižnije stripske nagrade Will Eisner.

128 strana, b5, meki/tvrdi povez

Meki povez - 1200 din (redovna cena 1350 din)
Tvrdi povez - 1500 din (redovna cena 1650 din)

Ptt troškovi se plaćaju prilikom dostave. Pošaljite poruku na makondo@makondo.rs ili phoenixpressbg@yahoo.com sa svojim podacima za slanje, ili napomenom da želite lično preuzimanje.

Uplate na 160-370551-43, primalac: IK Makondo, Lipovačka 46, 11460 Beograd i
160-326858-75, primalac: Phoenix Press, Visokog Stevana 16, Beograd.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 15/02/2021 : 19:03:32
Nisam upoznat sa likom i delom Vešca,ni kroz knjige ni kroz video igre,ovo mi je prvi dodir sa ovom "franšizom",što smatram da može da bude prednost u odnosu na ljude koji ga već znaju i imaju određena (verovatno visoka) očekivanja;sa druge strane,ova tematika fantastike,misterije,veštica i monstruma mi je tako-tako.Nit je ljubim,nit mrzim.

Geralt je veštac,znači ne baš standardno ljudsko biće,već ima izvesne natprirodne moći,i upoznaje Jakova,lovca;putuje sa njim kroz neku opako jebenu šumu i dospevaju (uz pomoć Marte,pokojne Jakovljeve žene) u totalno uvrnutu i intrigantnu kuću sa još intrigantnijim stanarima,od kojih su ključna Marta i neimenovana zgodna sukuba koja će praviti Geraltu društvo kroz strip.

Horor,jeza,razna čudovišta,misterija,ovo ono;ono što daje poseban štimung stripu to su izvanredni dijalozi i opako dobra atmosfera.

4/5
kandraks Posted - 22/08/2020 : 11:54:42
To je sjajna vijest...
Zlix Posted - 22/08/2020 : 09:47:33
U pripremi je druga knjiga:
https://www.instagram.com/p/CEKewWTphul/?igshid=1euaq8vvfoqeo
MAKONDO Posted - 16/08/2020 : 23:45:52
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ocemo Fox Children
Strip je potpuno u duhu knjiga i igrica...taman uz drugu sezonu serije



Krčka se!
Dr. Zistis Posted - 16/08/2020 : 23:37:11
Ocemo Fox Children
Strip je potpuno u duhu knjiga i igrica...taman uz drugu sezonu serije
Zlix Posted - 16/08/2020 : 18:34:50
Kao fan igara mogu reći da mi je ovako nešto nedostajalo, meni je baš legao. Oni koji očekuju obilje akcije neće je ovde pronaći, ali to je Veštac - misterija, istraživanje, opijanje, klanje čudovišta (ili izbegavanje istih) i poneka seksualna avantura. Sve to ima u ovoj knjizi.
kandraks Posted - 05/07/2020 : 23:40:54
Super... Hvala na odgovoru...
MAKONDO Posted - 05/07/2020 : 22:40:37
Plan je za sajam knjiga.
kandraks Posted - 05/07/2020 : 21:39:15
Zna li se kada bi mogao izaći broj 2 - "Fox Children"?
koze123 Posted - 30/05/2020 : 16:50:46
quote:
Originally posted by jagodanbg

Razmisljam da kupim drugaru za rodj. Da li bi preporucio za citanje nekom ko je igrao samo prvi deo igrice? Da li ima nekih referenci, povezanosti..sa knjigama, igricama?!


Slobodno, nije potrebo nikakvo predznanje. Štaviše, Geralt podosta objašnjava o svetu (i znakovima) kroz priču, tako da je preporučljivo i za one koji se nikad nisu susreli sa vešcem. Odličan poklon za rodjendan!
Dr. Zistis Posted - 30/05/2020 : 16:14:14
Dobar je Witcher...Prica je nova mislim, bas u duhu prve dve knjige pripovetki. Ako ste fan Geralta od Rivije onda je ovo obavezno stivo...ima svega i svacega iz Witcherovog sveta.Crtez mi skroz pase uz pricu. Hocemo jos
Kornboy Posted - 30/05/2020 : 15:01:20
Pa ako znaš tko je Geralt i što radi, to je to, tu je i sva povezanost.
Koliko znam ovo je originalna priča, nije adaptacija questa iz igre ili kratke priče.
jagodanbg Posted - 30/05/2020 : 14:41:54
Pitao sam za ovaj strip, koliko je povezan sa knjigama i igrama? :)
Kornboy Posted - 30/05/2020 : 14:37:05
Tek se treća knjiga oslanja na jedan quest iz igre, ali čak i tako se može čitati bez nekog predznanja.
Prva i druga knjiga su fenomenalne. S moje strane preporuka.
jagodanbg Posted - 30/05/2020 : 13:35:12
Razmisljam da kupim drugaru za rodj. Da li bi preporucio za citanje nekom ko je igrao samo prvi deo igrice? Da li ima nekih referenci, povezanosti..sa knjigama, igricama?!
koze123 Posted - 29/05/2020 : 18:58:30
Pre svega hvala Makondu i Feniksu na objavljivanju serijala za koji sam mislio da kod nas niko neće objaviti. Iskreno se nadam da ćemo dobiti i ostala 3 trejda, u istoj ovakvoj opremi, koja se, malo je reći, pokayala savršenom (imam SC izdanje i prezadovoljan sam).

Kada je reč o samom sadržaju stripa, moraću da budem malo uzdržaniji. Pre svega, da napomenem da sam pročitao prve dve knjige o vešcu, igrao povremeno igricu i pogledao seriju - dakle upoznat sam sa likovima i svetom, sa samim Geraltom i njegovim osobinama. Po meni Tobin nije najbolje shvatio lik Geralta - veštac je ironičan, ciničan, pesimističan i brz na jeziku, dok je u Tobinovoj verziji on previše pričljiv, i ne uklapa se toliko u onu sliku koju je sam Sapkovski osmislio. To je makar moje viđenje, ali to mi nije previše smetalo da uživam u stripu. Pre svega jer je ideja prilično dobra, sa "ukletom kućom" i mračnom šumom u kojoj se odvija ceo strip. Geralt ne putuje po kontinentu, on i Jakov se nalaze u jednoj jedinoj kući i tu otkrivaju razne mračne tajne. Posebno bih pohvalio prvo poglavlje kao sjajan uvod kako u priču tako i u atmosferu koja je po meni veoma važan aspekt stripa.

Sama činjenica da se sve odvija u jednom malom prostoru (uslovno rečeno) dodaje dinamičnosti radnje. Misteriozna kuća koja neprestano menja vitraže, veštica koja se šunja oko kuće i obitava u šumi, duh/bruksa/vampir koji prati Geralta i njegovog kompanjona i samo ih posmatra... sjajan način da se postavi atmosfera i radnja priče. Ipak, kada se sagleda cela priča vidi se da nešto nedostaje - iako su svi elementi tu, kao da nešto nedostaje. Nedostaje mi neka koherentnost, delovi radnje su mi podosta razbacani, neke stvari mi deluju ubačene samo zarad akcije i veštački su tu (kao recimo onaj džin ili kakav već stvor koji iskače pri ulasku u kuću). Takođe dijalozi između sukube i vešca su ponekad preterani, i konstantno insistiranje na veščevom ljubavnom životu ume biti prilično monotono. Dakle, u pozadini stoji dobra idej, ali je izvedba na momente upitna.

Još jedna stvar koja se meni lično nije svidela je crtež - kao neka kombinacija (ili loš pokušaj kopiranja?) Minjole i nekih mangi. To uglavnom važi za Geralta, dok su stvorenja obično prilično dobro nacrtana. Sve u svemu, iako po ovom kratkom osvrtu izgleda kao da sam razočaran, to nije tačno, daleko od toga. Zadovoljan sam, možda jer volim fantastiku, a možda i zbog prilično dobre atmosfere. Činjenica je da je sa ovakvom idejom scenarista mogao mnogo više i bolje, ali ni krajnji produkt nije loš. U najbolju ruku on je solidan, i svakako ću ga preporučiti svima, posebno ljubiteljima fantastike (i Geralta). A i bilo bi lepo da podržimo izdavače da nas obraduju i sa ostalim naslovima iz ovog serijala.
Gil-galad Posted - 28/05/2020 : 23:41:44
jagodanbg Posted - 19/05/2020 : 13:34:43
Jel stiglo nekom, kakav je?! :)
Dr. Zistis Posted - 14/05/2020 : 22:43:23
To se cekalo 👍👍👍
MAKONDO Posted - 14/05/2020 : 15:01:28
quote:
Originally posted by jagodanbg

Vau, konacno.
I super izgledaju!
Do kada traje promo period?!



Da, bas su dobro ispali, i štampa i povez.
Promo period traje do kraja maja.
jagodanbg Posted - 14/05/2020 : 14:51:47
Vau, konacno.
I super izgledaju!
Do kada traje promo period?!
MAKONDO Posted - 14/05/2020 : 14:35:11


Veštac je stigao!
Pretplatnicima se šalje odmah sutra.

Meki povez - 1200 din (redovna cena 1350din)
Tvrdi povez - 1500 din (redovna cena 1650 din)

Ptt troškovi se plaćaju prilikom dostave. Pošaljite poruku na makondo@makondo.rs ili phoenixpressbg@yahoo.com sa svojim podacima za slanje, ili napomenom da želite lično preuzimanje.

Uplate na 160-370551-43, primalac: IK Makondo, Lipovačka 46, 11460 Beograd i
160-326858-75, primalac: Phoenix Press, Visokog Stevana 16, Beograd.


MAKONDO Posted - 11/02/2020 : 01:02:52
MAKONDO Posted - 05/02/2020 : 12:02:41
quote:
Originally posted by jagodanbg

A jel se zna bar okvirno kad ce ovo iz stampe? Uplatio bih sutra ali ako cu cekati vise meseci ipak ne bih, lista zelja je duga a ipak bih voleo u skorije vreme da imam nesto i za citanje 🙂



Do kraja februara, ne bi trebalo da kasni.
jagodanbg Posted - 04/02/2020 : 20:26:53
A jel se zna bar okvirno kad ce ovo iz stampe? Uplatio bih sutra ali ako cu cekati vise meseci ipak ne bih, lista zelja je duga a ipak bih voleo u skorije vreme da imam nesto i za citanje 🙂

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000