forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Povremeni post (metoda 16/8)!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kiky Posted - 09/07/2020 : 20:14:43
Što je povremeni post?

Povremeni post, na engleskom Intermittent Fasting – IF, je način vremenski ograničene prehrane. To znači da razdoblje namjernog ograničavanja kalorija (do 25% normalnog dnevnog unosa kalorija) u trajanju od 16 do 24 sata zamjenjuje vrijeme relativno normalnog unosa u trajanju od 8 do 24 sata, ovisno o vrsti IF. [35] Za razliku od drugih dijeta, tijekom povremenog posta možete jesti gotovo sve, ali samo u određeno vrijeme.
Osnovna ideja povremenog posta je smanjiti unos kalorija, što dovodi do gubitka težine i masti. To je samo jedan od načina da dostignete figuru iz snova i riješite se sala na trbuhu. Spada u jednostavne načine prehrane koji su mnogi ljudi zavoljeli. Prednost povremenog posta je i činjenica da istraživanja potvrđuju njegove učinke na zdravlje.

16/8 – 16-satni post

To je najprirodniji način gladovanja. 16/8 je metoda kada svaki dan gladujete 16 sati, a tijekom preostalih 8 sati možete pojesti dvije, tri i više porcija jela. Ovaj post poznat je i kao Leangains protocol, a popularizirao ga je stručnjak za fitness, Martin Berkhan.

Držati dijetu 16/8 u praksi znači da preskočite doručak, a posljednji obrok je večera. Na primjer, prestanete jesti u 20:00, a sljedeći obrok je ručak u 12:00 sljedećeg dana. Nećete ni uočiti da ste gladovali 16 sati, uključujući 8 sati sna.

Ovaj režim slobodno možete prilagoditi vlastitim potrebama. Ako ne možete zamisliti početak dana bez kvalitetnog doručka, možete preskočiti večeru. Važno je pridržavati se omjera 14/10 ili 16/8.

U vrijeme kada ste gladni naravno morate unositi dovoljno tekućine da hidratizirate svoje tijelo. Međutim, možete piti samo vodu, nezaslađenu kavu i beskalorične napitke. Tijekom ove vrste prehrane možete normalno jesti ono što ste jeli do sada. Brže rezultate ćete postići ako u svoj jelovnik uvrstite više povrća, voća i zdravih jela. Ni povremeni post neće učiniti čudo ako tijekom 8 sati mnogo jedete kao da želite nadomjestiti 16 sati posta. Vrijedi zlatno pravilo, unosite samo onoliko koliko sagorite tijekom dana.


-----------

Već duže vrijeme tražim neki efikasan način kako da se sredim... što se kilograma, masti, kalorija, ali i cjelokupnog zdravlja tiče. I slučajno tražeći odgovore na you tubeu došao sam do pojma "intermittend fasting". Pregršt videa, pregršt preporuka, gomila zadovoljnih korisnika... gomila odličnih rezultata. Pravila, kao što vidite, nisu bila teška za shvatiti, ali niti za pridržavbati ih se. Probao sam... sada sam već na četvrtom tjednu povremenog posta. Rezultat; prije tri tjedna sam imao 91,5 kilograma. Nakon tri tjedna imam 85 kilograma. Moram priznat da sam oduševljen, jer ja već barem 10 godina kilažom nikako nisam uspijevao pasti ispod 90 kilograma.

Da li je netko od vas čuo za ovaj način hranjenja?
Da li ste ga probali? i da li biste ga probali?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 12/08/2020 : 18:32:49
Jedem u sest popodne
I onda ujutro u 10 kad ne radim...ili 11
A kad radim u 7
kiky Posted - 12/08/2020 : 17:32:00
na Netflixu se pojavio docuserijal UNWELL koji se bavi alternativnim načinima liječenja. jedna od epizoda bavi se upravo postom kao načinom života ali i kao načinom liječenja. i premda se prema najavama i trejleru može činiti da će se serijal vrlo kritički postaviti prema temama koje obrađuje, mogu reći da je epizoda o postu prošla vrlo dobro... za nas pobornike posta. iako priča o postu, i iako se dotiče metode 16/8, epizoda se kritički odnosi ipak prema ekstremnijim oblicima posta koje detaljnije obrađuje, posebno 30-odnevni post gdje ne konzumirate ništa osim vode. ali i to potkrepljujući jednim čudnim i nerazjašnjenim primjerom smrti pacijenta koji se podvrgao tom ekstremnom načinu dijete.

na taj jedan loš primjer, i prilično nesuvislo rantanje neke nutricionistice kontra posta kroz cijelu priču, epizoda ipak pokazuje četiri suprotna i uspješna primjera povremenog posta koja su njegovim konzumentima donijela iznimne beneficije i zadovoljstvo u životu. tako da (objektivno) mogu zaključiti da je poanta epizoda da povremeni post ipak nije samo neko isprazno pomodarstvo, da se ne može samo tako negirati, da ima pozitivne učinke na organizam kada se radi odgovorno ali i da tu ima mnogo toga još za istražiti i naučiti.

no, slobodno neka svatko pogleda i donese svoj vlastiti sud.
kiky Posted - 18/07/2020 : 21:37:26
kratko i jasno.

brni Posted - 18/07/2020 : 18:54:45
Koristim ovu metodu 16/8, drzim se skoro svaki dan iako mi se zna desiti da pokleknem..ima sam jedno vrime priko sto, sad sam na 90kg i lagano pada, moj su problem bili kasnovecernji obroci, zna bi se navecer natuc ka zivotinja i onda ici leci..

Slazem se da ti mozes utrpat dovoljno kalorija u ovih 8 sati za sljedecih par dana ali nije u tome stvar, ja recimo imam samo dva perioda u danu kad sam bas jako gladan, to je u vrime rucka i taj kasno navecer, i sa ovom metodom sam taj drugi dio uspia eliminirati i vise nisam gladan..jedem 3-4 obroka u ovih osam sati i super se osjecam..
Tonka24 Posted - 18/07/2020 : 18:17:41
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by supermark

na ovom forumu svi teška kategorija
osim reema i tonta :)



I mene.
Ja sam perolaka.


Ja sam na granici. Sad sam ispod 70, mislim da je to perolaka, od 70 je laka.
Do prije mjesec dana sam bio skoro welter, dakle oko 77.
Na 180 cm s 33 godine ispod 70 kg je stvarno mršavo za mušku osobu.
Međutim, doveo sam sebe prije tri godine na 86 kg, ljudi su mi davali preko 100 zbog mišićne mase, i tako se nisam nikako osjećao dobro, u zadnje vrijeme konstantno padam na kilaži, jedem jedan obrok dnevno kako treba i više manjih obroka kroz dan.
Tijelo mi ne traži i osjećam se super, ali moram zaustaviti padanje inaće ću doći na 60 kg što je blaga katastrofa.
Ipak mislim da hodali mi s 100 kg koje su savršeno raspoređene, hodali mi s 125 kg od toga 90 salo ili hodali s 190 cm/62 kg, stvar je potpuno ista, nikoga osim nas to nije briga, svijet ide dalje s tim i bez toga, život ide dalje uz to ili bez toga.
Onog trenutka kada kilogrami i izgled postane većinska opsesija ili npr. deseto mjesto u vašoj listi prioriteta, tada gubite životni kompas, isto je i s ženama, novcima, stanovima, autima itd.
Treba se pobrinuti, ali lagodno bez stresa si nešto omogućiti i nepotreban gubitak života/vremena povezan stresom nije isto.
Uživajte u životu i bez tog stresa i razmišljanja, ovo vam kaže netko tko je skoro pa živio za teretanu i izgled.
Cromwell Posted - 15/07/2020 : 14:03:52
Ak nema i tjelesne aktivnosti nikakav post neće (dugoročno) riješiti problem.
Treba izaći iz komforzone i čim više hodati ili lagano trčati. Nema boljeg od toga. Prije sam bio većinu dana na nogama a unatoč tome nije mi bilo teško još naknadno u slobodno vrijeme trčat gol po šumi i snijegu, puštat da me pikaju komarci, usputno trgat polutrula debla i slične konanovštine. Nikad problema sa težinom nisam imao a žderao sam puno i to svakave pizdarije i napoje.

Danas kad više ne mogu hodati točno mi se vidi kako se skupilo dosta špeka unatoč tome što jako pazim kaj jedem i vježbam više nego bi smio.

Što se posta tiče. Prije sam znao sezonski biti samo na čajevima četiri puta na godinu i to je super stvar. Uvijek bi se danima poslije posta osjećao kao apgrejdani čovjek v.2.0+.
kiky Posted - 14/07/2020 : 20:27:54
ja sa metode 16/8 polako prelazim na metodu 17/7.

mnogi koji započinju ovakav post dođu i do 20/4
DiSkAcH Posted - 14/07/2020 : 14:46:57
quote:
Originally posted by supermark

na ovom forumu svi teška kategorija
osim reema i tonta :)



I mene.
Ja sam perolaka.
panzer Posted - 13/07/2020 : 07:35:11
quote:
Originally posted by supermark

uglavnom, trudi se i dalje pa ćeš jednog dana zarađivati koliko i supermark Messi

supermark Posted - 12/07/2020 : 23:11:30
na ovom forumu svi teška kategorija
osim reema i tonta :)
anto Posted - 12/07/2020 : 23:09:26
ja smršah sa 103 na 97.5 kg zbog korone - dve sedmice nisam imao apetit;ali džaba sve,opet mi se vraća ona stara glad.
supermark Posted - 12/07/2020 : 23:08:35
quote:
Originally posted by ivanl

Ma da neestetskih...
Jel' politicki nekorektno kazati da je to pederski izricaj?
Ja se osjecam nevjerovatno estetski profiliran.
Evo sad sam nakon jutrosnjeg, to jest nocasnjeg dezurstva popio deset Beck's-ova, i piskaram ovdje iako mi je prioritet strip, na site-u o stripovima, ali moram ovo prokomentirati.
Evo, volis pizzu, (koju god, ja ih radim na desetke), i ne popijes kriglu mrzle pive, jer ti se alkohol gadi... to je svetogrde. Pa sta popijes? Colu, shake, mirealnu, (ne znam sto mi je pio sam samo mirealnu)... meni je to blasfemija, malo laksa od recimo, da neko poslije tune s zara popije cokoladno mlijeko. Ako me razumijes?
Samo da ti kazem, (a uostalom zasto bi mi ti ista vjerovao), ja sa svojim minulim radom mogu slobodno kazati; vase vjezbe nisu ni, kako da se izrazim, ni u povojima pravom radu u 'trlisu'. A to i apropo Zeljka koji stalno drobi te jedno te isto o kapitalistima, a ja sam ziv dokaz kako se kapitalist, izvrsno placen, moze biti od svog truda, znoja, limfe, sljake, deset prstiju, proleterijata i kako se to sve ne kaze. Taj sam, i postavljam pitanje? Da li zivimo da bi radili, ili radimo da bi zivjeli? Odgovorite sami, ja cu sa svojim krvavo zaradenim novcem bancit nadugo i nasiroko, jer kako vec rekoh, jednim smo samo ovdje. Zato navalimo na 'dobre bokune'!





uf, jesi ga nadrobio, valjda sam pohvatao sljedeće:
1. ne sviđa ti se izraz "neestetski", pa htio sam biti fin pa ne napisati "debeli"
2. vježbanje u teretani nije kao rad? pa slažem se, cilj teretane je nešto drugo
3. hvališ se što sam zarađuješ... to je lijepo, ali i potpuno normalno... nisam baš shvatio poantu, svi smo mi ovdje matori koji sami zarađuju... uglavnom, trudi se i dalje pa ćeš jednog dana zarađivati koliko i supermark
kiky Posted - 12/07/2020 : 20:54:54
meni je sjajno što mi metoda 16/8 radi. već sam na 84 kilograma, na 183 cm visine. ne vidim niti osjećam niti jedan štetni utjecaj na svoje tijelo, niti da mi tijelo klone, posustaje na bilo koji način... dapače, odradio par treninga u vrijeme posta. energije imam napretek... nije bilo potrebe niti za smanjivanjem težine utege niti vremena treninga. čak sam primijetio da i ako manje sati odspavam koji dan, još uvijek imam jednako energije i motivacije kao i svaki drugi dan.

nije ovdje u pitanju samo, relativno lagano, skidanje kilograma. beneficije ovakvog načina prehrane uvelike prelaze fizičko i zdravstveno, te pružaju i čisto, jasno psihičko zadovoljstvo...
stripofil Posted - 12/07/2020 : 18:32:11

quote:
Originally posted by supermark

Uuuu, stripofil, tu si me našao
I ja obožavam palačinke...
Ali ne moraju biti loše, kupiš zobene pahuljice, ubaciš u blender i napraviš od njih zobeno brašno
Umjesto mlijeka mineralna i to je to

Agavin sirup ti je niskog glikemijskog indeksa i ja svoje palačinke mažem posnim sirom i agavinim umakom
A danas imaš i za kupiti one bezkalorijske namaze za palačinke s okusom čokolade ili malina



To će se danas spremati.


quote:
Originally posted by tinton
Supermark je uspio uništiti čak i palačinke.





Znaš što je fora? Hrana i okusi su stvar navike, obično ih vučemo iz djetinjstva, nešto kao i LMS i ZS kad su stripovi u pitanju. Znači nešto subjektivno. Kad se navikneš na "uništene" palačinke onda su ti one standardne nikakve, jbga. Mene sad često pukne nostalgija za nekom spizom koju mi je mater spremala i onda kad pojedem nije mi to to više, u glavi je jedno ostalo u živo je drugo.


quote:
Originally posted by Tonto

Ja ću sutra napuniti teleći biftek pancetom i i šampinjonima, a vi mažite zobeno brašno agavinim sirupom.



Dobar tek susjed.
Kod mene danas isto punjeno, ali lignje sa krumpirom ispod peke.


quote:
Originally posted by ivanl
Evo, volis pizzu, (koju god, ja ih radim na desetke), i ne popijes kriglu mrzle pive,



Burek - jogurt
Pizza - pivo
Riba - vino
Palačinke - mliko
lwood Posted - 12/07/2020 : 15:13:47
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam sa 103 na 88

nisam kupio stan
to samo katitalisti mogu






To ti je osnova da bi uopće živija recimo na obali.

ivanl Posted - 12/07/2020 : 14:36:29
Ma da neestetskih...
Jel' politicki nekorektno kazati da je to pederski izricaj?
Ja se osjecam nevjerovatno estetski profiliran.
Evo sad sam nakon jutrosnjeg, to jest nocasnjeg dezurstva popio deset Beck's-ova, i piskaram ovdje iako mi je prioritet strip, na site-u o stripovima, ali moram ovo prokomentirati.
Evo, volis pizzu, (koju god, ja ih radim na desetke), i ne popijes kriglu mrzle pive, jer ti se alkohol gadi... to je svetogrde. Pa sta popijes? Colu, shake, mirealnu, (ne znam sto mi je pio sam samo mirealnu)... meni je to blasfemija, malo laksa od recimo, da neko poslije tune s zara popije cokoladno mlijeko. Ako me razumijes?
Samo da ti kazem, (a uostalom zasto bi mi ti ista vjerovao), ja sa svojim minulim radom mogu slobodno kazati; vase vjezbe nisu ni, kako da se izrazim, ni u povojima pravom radu u 'trlisu'. A to i apropo Zeljka koji stalno drobi te jedno te isto o kapitalistima, a ja sam ziv dokaz kako se kapitalist, izvrsno placen, moze biti od svog truda, znoja, limfe, sljake, deset prstiju, proleterijata i kako se to sve ne kaze. Taj sam, i postavljam pitanje? Da li zivimo da bi radili, ili radimo da bi zivjeli? Odgovorite sami, ja cu sa svojim krvavo zaradenim novcem bancit nadugo i nasiroko, jer kako vec rekoh, jednim smo samo ovdje. Zato navalimo na 'dobre bokune'!
supermark Posted - 12/07/2020 : 13:49:40
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

Eh, zato ja izgledam tako kako izgledam
A ti tako kako ti izgledaš
Jednostavno


hahhahaha

Supermarče, preko foruma se ne vidi kako tko izgleda.





Prvo, nije mi baš jasno čemu se smiješ
Čovjek ne pazi na prehranu i zato je duplo manji nego ja
Ne znam kakve veze ima forum s tim...

I drugo, i on i ja smo stavili nedavno slike na forum, ako se dobro sjećam, on se pohvalio novom frizurom, a ja formom za ljeto



Smijem se jer mi je smiješan taj način razgovora.
Tako nešto ima smisla nekome reći uživo, iako je i tada bezrazložno bahato, ali preko foruma zaista izgleda besmisleno.
Bez obzira što ste negdje stavili svoje slike.




besmisleno? pa tema je prehrana
on kao rezultat svoje prehrane ima svoj izgled
ja kao rezultat svoje prehrane imam svoj izgled
dok god će Tonto spominjati kako je on "pametniji" jer jede sve što hoće i uživa u životu, ja ću spominjati kao rezultat toga svoju formu i njegovu
nama koji vježbamo je ta razmjena prihvatljiva (ograničiti prehranu u zamjenu za rezultat), njemu nije
ali, kao što rekoh, obje verzije su normalne i to je OK, ne možemo svi biti isti

nije to neka filozofija, ali je daleko od besmislenog


Dobro ti je Tinton napisa. Da ga i ja jednom pohvalim.
Nego vjezbanje i forma, ekvivalent ogranicene prehrane za rezultat...itd. itd.
Cuj ja jedem sve przeno, pohano, fast food...a isto tako malo je delicija koje nisam probao po svijetu. Mogu popit barilo pive, vina i nosit elektro motor u zubima... Sto cemo s tim rezimom zivota? Nikad u teretanu nisam usao, radim ka pas i mogu izist sta me volja.
Sve kalorije sprzim sljakom. Pretpostavljam da sam jednu kompoziciju dobro natovarenog dugog vlaka, zivotinja i ribe osobno ispekao na gradelama, a ispio 'Perucu' alkohola... i sto cemo sad?
Imam 190 cm i 110 kila. 'Dicu tucem cekicem da ih ne ubijem sakom'... Ne pada mi napamet da stanem jest i pit. Pada mi napamet samo da stanem radit, al to jos ne mogu...
Toliko o vjezbanju...





svaka čast na snazi
svakomu svoje, ja sa svojim vježbanjem imam estetskih 85kg na svojih 188cm, ti sa svojim nevježbanjem i "izjedanjem što te volja" imaš vrlo neestetskih 110kg na 190cm
meni moje odgovara, nadam se da i tebi tvoje i svi smo sretni
zeljko Posted - 12/07/2020 : 13:34:54
ja sam sa 103 na 88

nisam kupio stan
to samo katitalisti mogu
drogsy Posted - 12/07/2020 : 13:22:14
U zadnje tri godine sam sa 69 kg došao do 87 kg (visina 181 cm), onda sam prije dva tjedna našao slike iz 2017. gdje sam imao jebene brazde po ramenaima i prsima i zaključio da je vrijeme za jedan lijepi cut na 78-80 kg. Sad sam na 85 i skidam kilu po tjednu. Valjda neću požaliti jer stvarno trebalo puno truda akumulirati tih 18 kila.

Blago vama koji morate paziti što jedete, ja ako spojim 6-9 sati bez hrane gubim dvije kile :(
ivanl Posted - 12/07/2020 : 12:58:12
quote:
Originally posted by Tonto

O.k, ode tema u *urac jer sam se ja sa malo zajebavao. Ispričavam se.

Supermarče, ja itekako pazim na prehranu jer zbog nasljednih zdravstvenih tegoba ne smijem jesti polovicu onoga što normalan čovik može. Šugove i nikakvu prženu/pohanu hranu ne jedem već više od 10 godina, ulje ne koristim, masno i kiselo ne jedem, citrusnom voću se ne smijem približiti, alkohol gotovo ne pijem, kavu nisam popio 15 godina, na mlijeko i sireve ne smijem pomislit. Čokalada mi je smrtni neprijatelj, ali pokleknem. Nikad i nikako ne jedem iza 8 sati navečer.

...žao mi je kad vidim da netko može sve to, ali se ograničava iz, za mene, potpuno bedastih razloga. U redu je brinuti se za svoje tijelo, ali negdje treba povući crtu.



E jbg. dragi, zaj mi te. Znaci necemo se moci zarakijati u Zadru jednom, pa makar i Dylana pustao...
ivanl Posted - 12/07/2020 : 12:56:41
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

Eh, zato ja izgledam tako kako izgledam
A ti tako kako ti izgledaš
Jednostavno


hahhahaha

Supermarče, preko foruma se ne vidi kako tko izgleda.





Prvo, nije mi baš jasno čemu se smiješ
Čovjek ne pazi na prehranu i zato je duplo manji nego ja
Ne znam kakve veze ima forum s tim...

I drugo, i on i ja smo stavili nedavno slike na forum, ako se dobro sjećam, on se pohvalio novom frizurom, a ja formom za ljeto



Smijem se jer mi je smiješan taj način razgovora.
Tako nešto ima smisla nekome reći uživo, iako je i tada bezrazložno bahato, ali preko foruma zaista izgleda besmisleno.
Bez obzira što ste negdje stavili svoje slike.




besmisleno? pa tema je prehrana
on kao rezultat svoje prehrane ima svoj izgled
ja kao rezultat svoje prehrane imam svoj izgled
dok god će Tonto spominjati kako je on "pametniji" jer jede sve što hoće i uživa u životu, ja ću spominjati kao rezultat toga svoju formu i njegovu
nama koji vježbamo je ta razmjena prihvatljiva (ograničiti prehranu u zamjenu za rezultat), njemu nije
ali, kao što rekoh, obje verzije su normalne i to je OK, ne možemo svi biti isti

nije to neka filozofija, ali je daleko od besmislenog


Dobro ti je Tinton napisa. Da ga i ja jednom pohvalim.
Nego vjezbanje i forma, ekvivalent ogranicene prehrane za rezultat...itd. itd.
Cuj ja jedem sve przeno, pohano, fast food...a isto tako malo je delicija koje nisam probao po svijetu. Mogu popit barilo pive, vina i nosit elektro motor u zubima... Sto cemo s tim rezimom zivota? Nikad u teretanu nisam usao, radim ka pas i mogu izist sta me volja.
Sve kalorije sprzim sljakom. Pretpostavljam da sam jednu kompoziciju dobro natovarenog dugog vlaka, zivotinja i ribe osobno ispekao na gradelama, a ispio 'Perucu' alkohola... i sto cemo sad?
Imam 190 cm i 110 kila. 'Dicu tucem cekicem da ih ne ubijem sakom'... Ne pada mi napamet da stanem jest i pit. Pada mi napamet samo da stanem radit, al to jos ne mogu...
Toliko o vjezbanju...
lwood Posted - 12/07/2020 : 11:58:16
Danas je prehrana postala nova religija. S tin da ima svak svoju.
supermark Posted - 12/07/2020 : 11:52:06
ja sam se i pronašao u svemu tome jer nemam želju za mesom niti slatkim
čokolade, bombone, torte, janjetinu, svinjetinu ne volim... kavu ne pijem, nikada ni nisam, a alkohol mi je odvratan
tako da u mom slučaju nije zapravo ni ograničavanje, nego jedem što mi paše, ali malo bolje pratim koliko i kada jedem
jedina mana mi je pizza na koju sam slab... prije sam znao i pojesti jumbo pizzu odjendnom ili dvije velike, ali sad mi je dosta jedna i pol (pojedem svoju i pola curine i to mi je taman)

danas se na svakom koraku mogu naći zdrave sportske namirnice (ako se pojedinac ne mora ograničavati od pojedinih namirnica, kao ti) - mlijeko, pudinzi, jogurti, keksi, namazi i sto drugih stvari sa malim udjelom masti/bez šećera
prije par godina je sve to bila jedna velika nepoznanica, ali fitness malo po malo postaje jedna od vodećih industrija
Tonto Posted - 12/07/2020 : 10:38:48
O.k, ode tema u *urac jer sam se ja sa malo zajebavao. Ispričavam se.

Supermarče, ja itekako pazim na prehranu jer zbog nasljednih zdravstvenih tegoba ne smijem jesti polovicu onoga što normalan čovik može. Šugove i nikakvu prženu/pohanu hranu ne jedem već više od 10 godina, ulje ne koristim, masno i kiselo ne jedem, citrusnom voću se ne smijem približiti, alkohol gotovo ne pijem, kavu nisam popio 15 godina, na mlijeko i sireve ne smijem pomislit. Čokalada mi je smrtni neprijatelj, ali pokleknem. Nikad i nikako ne jedem iza 8 sati navečer.

...žao mi je kad vidim da netko može sve to, ali se ograničava iz, za mene, potpuno bedastih razloga. U redu je brinuti se za svoje tijelo, ali negdje treba povući crtu.
supermark Posted - 12/07/2020 : 10:18:54
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

Eh, zato ja izgledam tako kako izgledam
A ti tako kako ti izgledaš
Jednostavno


hahhahaha

Supermarče, preko foruma se ne vidi kako tko izgleda.





Prvo, nije mi baš jasno čemu se smiješ
Čovjek ne pazi na prehranu i zato je duplo manji nego ja
Ne znam kakve veze ima forum s tim...

I drugo, i on i ja smo stavili nedavno slike na forum, ako se dobro sjećam, on se pohvalio novom frizurom, a ja formom za ljeto



Smijem se jer mi je smiješan taj način razgovora.
Tako nešto ima smisla nekome reći uživo, iako je i tada bezrazložno bahato, ali preko foruma zaista izgleda besmisleno.
Bez obzira što ste negdje stavili svoje slike.




besmisleno? pa tema je prehrana
on kao rezultat svoje prehrane ima svoj izgled
ja kao rezultat svoje prehrane imam svoj izgled
dok god će Tonto spominjati kako je on "pametniji" jer jede sve što hoće i uživa u životu, ja ću spominjati kao rezultat toga svoju formu i njegovu
nama koji vježbamo je ta razmjena prihvatljiva (ograničiti prehranu u zamjenu za rezultat), njemu nije
ali, kao što rekoh, obje verzije su normalne i to je OK, ne možemo svi biti isti

nije to neka filozofija, ali je daleko od besmislenog

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000