forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO i LOKOMOTIVA: Povratak na Belzagor

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 13/07/2020 : 15:46:50


"Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh životinja da ide dole pod zemlju?"
Knjiga propovjednikova 3:21

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 13/04/2022 : 00:05:35
borg Posted - 31/12/2020 : 01:09:33
Ma samo misao da preobražaj pojedinca nastupa onda kad uspe da se postavi u kožu drugog meni više vredi od sve Leove flore i faune.





anto Posted - 30/12/2020 : 14:00:08
quote:
Originally posted by Red Marquis

Aldebaran jeste laganini SF, ali je atmosfera u koju te Leo uvuče nešto što Belzagor mi ni primirisati nije uspeo.




padni mi na grudi prijatelju!!!
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Naravno, i knjige i stripove čitati. Mada sam ja u zadnje vrijeme više u stripovima. Ali kad bih gledao Leov ciklus kroz crtež njegovih likova (eksterijer mu je puno bolji), stavio bih ga na zadnje mjesto za čitanje koliko je sterilan. Zato kažem, ne smeta mi to kad je priča i atmosfera u stripu tako dobra.


ne daj se zbuniti Džeri;Leo je carina!!!
naker Posted - 30/12/2020 : 13:54:08
Kako ste skontali sam kraj stripa?
Jerry Krause Posted - 30/12/2020 : 13:02:06
Naravno, i knjige i stripove čitati. Mada sam ja u zadnje vrijeme više u stripovima. Ali kad bih gledao Leov ciklus kroz crtež njegovih likova (eksterijer mu je puno bolji), stavio bih ga na zadnje mjesto za čitanje koliko je sterilan. Zato kažem, ne smeta mi to kad je priča i atmosfera u stripu tako dobra.
Red Marquis Posted - 30/12/2020 : 12:49:42
Aldebaran jeste laganini SF, ali je atmosfera u koju te Leo uvuče nešto što Belzagor mi ni primirisati nije uspeo.
Crtež mi jeste manje bitan od priče, ali to ne znači da mi je nebitan. Zato valjda čitam i knjige i stripove :)
Peyo Posted - 30/12/2020 : 12:41:43
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Peyo

Crtež teško da može biti sterilniji od aldebaranovog. Štoviše meni je Laura izvanredan crtač, vrlo maštovita.

Tu se slažem, bolji je Laurin crtež. Ali Aldebaran je toliko zarazan da me uopće nije briga kakav je crtež. Ipak mi je u stripu puno bitnija priča nego crtež.



Sve OK.

Osobno u kolekciji imam vrlo malo stripova kod kojih me priča toliko privukla da mi je crtež manje bitan. Obično kažem onima kojima je crtež manje bitan da im je bolje da čitaju knjige.
Jerry Krause Posted - 30/12/2020 : 12:31:48
quote:
Originally posted by Peyo

Crtež teško da može biti sterilniji od aldebaranovog. Štoviše meni je Laura izvanredan crtač, vrlo maštovita.

Tu se slažem, bolji je Laurin crtež. Ali Aldebaran je toliko zarazan da me uopće nije briga kakav je crtež. Ipak mi je u stripu puno bitnija priča nego crtež.
Peyo Posted - 30/12/2020 : 12:18:38
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Asocijacija na aldebaranske svjetove vidljiva mada djelo nije toliko zarazno kao Aldebaran. Crtež sasvim solidan mada u nekim trenucima djeluje sterilno.



Aldebaran je zarazniji zato što je sapunjaviji (a i pored toga u scenariju ima dosta propuha, nije vrijedno dubljih analiza). Usporedio bih to kao laganini SF (Aldebaran, Flash Gordon i sl., u šali kažem za curice) i zahtjevniji SF (Belzagor, Jeff Hawke i sl., za žešće ljubitelje žanra).

Crtež teško da može biti sterilniji od aldebaranovog. Štoviše meni je Laura izvanredan crtač, vrlo maštovita.

Uostalom sve je ovo nebitno, svako neka uživa u onom što je njemu bolje i zabavnije. Zašto ne i u oba stripa?

Jerry Krause Posted - 30/12/2020 : 09:42:38
Ovdje nisam nimalo razmišljao da nabavim ovo izdanje. SF, adaptacija Silverbergove knjige u strip, pa kud ćeš bolje.

I opći dojam je sasvim zadovoljavajući. Lijepa, tečna priča koja te tjera da je pročitaš u jednom komadu. Volio bih da je strip malo duži, sigurno je bilo materijala da se malo više prodube odnosi među likovima kao i svijet ovog planeta. Zgodan i zagonetan završetak koji ima osnovu za nastavak kad bi se netko od scenarista ovoga prihvatio. Asocijacija na aldebaranske svjetove vidljiva mada djelo nije toliko zarazno kao Aldebaran. Crtež sasvim solidan mada u nekim trenucima djeluje sterilno.

8.3/10
Gil-galad Posted - 13/11/2020 : 14:27:07
Promenićemo uskoro svuda...
Paka01 Posted - 13/11/2020 : 14:24:38
quote:
Originally posted by Gil-galad





Oho, stigao je novi logo
Gil-galad Posted - 13/11/2020 : 14:23:41
Beren Posted - 20/10/2020 : 22:28:12
Nije loš Belzagor. Priča ima dobar omjer dinamike i misterije, pitka je i zanimljiva do samog kraja, ali isto tako djeluje kao da fali stranica za veću razradu i bolje objašnjenje nekih motiva, djela, zaključaka.

Sad mi je jasno odakle je Cameron drpio neke ideje za Avatara

SPOILERI:

Na kraju smo otkrili toplu vodu, da je preobražaj (i bukvalni i figurativni) moguć tek nakon podnošenja žrtve

Kako ste shvatili kraj, tačnije, ona dešavanja (ljudima) tokom preobražaja i logiku iza njih u kontekstu poslednje table?
MAKONDO Posted - 18/10/2020 : 22:23:51
quote:
Originally posted by borg

Moj davnašnji komentar:

Strip rađen po SF romanu Downward to the Earth američkog pisca Robert Silverberg-a, izdata 1970.
Strip je izašao 2017 pod nazivom COLONIES:Downward to the Earth (dva albuma po 55str).

Bivši poručnik, Eddie Gundersen vraća se na Belzagor, kao vodič naučnom paru, koji želi da reši jednu od
najvećih misterija planete, koje se dešava ciklično, uporedo sa određenom kosmičkom pojavom.
Naravno, priča se širi u više pravaca. Prati odnos naučnog para, borbu ex poručnika sa prošlošću, unutrašnjim demonima, starom ljubavi.
Imamo izvanredan fokus na mističnosti odnosa dve inteligentne rase starosedelaca, kao u Dini, neka vrsta začina zbog kojeg je planeta postala zanimljiva ljudima...
Dok se odvija radnja unapred ujedno se odmotava klupko unazad, na lep i tečan način se pripoveda.
Jasno, bez zbrzavanja i preskakanja, sa novim elementima na svakoj novoj strani.

Glavna tema je svakako transcedencija, koja predstavlja krajnji cilj. Ali ono što nas menja je ustvari put do cilja!

Crtež iako dobar,je mogao biti malo slobodniji. Bar ovde mašta nema granice.


Preporuka za čitanje.


Kad mi kažu čitaš SF knjigu- to je za decu, prosto jedva dočekam da kažem da nisu u pravu, u pitanju je SF strip :-)



Odličan prikaz, i mi smo tako doživeli ovaj strip kada smo ga pročitali i odlučili da objavimo.
Tiro je odlično to adaptirao za strip, očuvavši svu simboliku, slojevitost i višeznačnost samog Silverbergovog romana, koji je remek-delo. Sa velikim R.
Dr. Zistis Posted - 18/10/2020 : 21:13:40
quote:
Originally posted by anto

ja uopšte nisam doživeo strip ovako kako ga borg opisuje;kamo sreće da jesam.



I ti si sve vise poceo liciti na Shanera...staris
Peyo Posted - 18/10/2020 : 21:08:10
quote:
Originally posted by anto

ja uopšte nisam doživeo strip ovako kako ga borg opisuje;kamo sreće da jesam.



To ti je posljedica od korone .
anto Posted - 18/10/2020 : 20:03:39
ja uopšte nisam doživeo strip ovako kako ga borg opisuje;kamo sreće da jesam.
Peyo Posted - 18/10/2020 : 17:20:04
quote:
Originally posted by borg

Moj davnašnji komentar:

Strip rađen po SF romanu Downward to the Earth američkog pisca Robert Silverberg-a, izdata 1970.
Strip je izašao 2017 pod nazivom COLONIES:Downward to the Earth (dva albuma po 55str).

Bivši poručnik, Eddie Gundersen vraća se na Belzagor, kao vodič naučnom paru, koji želi da reši jednu od
najvećih misterija planete, koje se dešava ciklično, uporedo sa određenom kosmičkom pojavom.
Naravno, priča se širi u više pravaca. Prati odnos naučnog para, borbu ex poručnika sa prošlošću, unutrašnjim demonima, starom ljubavi.
Imamo izvanredan fokus na mističnosti odnosa dve inteligentne rase starosedelaca, kao u Dini, neka vrsta začina zbog kojeg je planeta postala zanimljiva ljudima...
Dok se odvija radnja unapred ujedno se odmotava klupko unazad, na lep i tečan način se pripoveda.
Jasno, bez zbrzavanja i preskakanja, sa novim elementima na svakoj novoj strani.

Glavna tema je svakako transcedencija, koja predstavlja krajnji cilj. Ali ono što nas menja je ustvari put do cilja!

Crtež iako dobar,je mogao biti malo slobodniji. Bar ovde mašta nema granice.


Preporuka za čitanje.


Kad mi kažu čitaš SF knjigu- to je za decu, prosto jedva dočekam da kažem da nisu u pravu, u pitanju je SF strip :-)



Izvrstan komentar, ja izbjegavam ulaziti u detalje da ne otkrijem previše.

Vezano za ovo što si napisao da neki komentiraju kako su SF knjige za djecu (neke nezahtjevnije, da tako kažem light sigurno jesu) i često se može pročitati da neki kažu: Kada sam bio mlađi čitao sam SF. Mnogi od mlađarije koji su sada u strip điru (pa i s ovog foruma), tako će spominjati i stripove, pritom se pozivajući na Fibru i još neke izdavače da se ne moraju crvenjeti u društvu. Ali to je njihov problem.
going going Posted - 18/10/2020 : 16:55:38
Ah sad ste me bas zainteresovali za Povratak na Belzagor!
borg Posted - 18/10/2020 : 16:51:16
Moj davnašnji komentar:

Strip rađen po SF romanu Downward to the Earth američkog pisca Robert Silverberg-a, izdata 1970.
Strip je izašao 2017 pod nazivom COLONIES:Downward to the Earth (dva albuma po 55str).

Bivši poručnik, Eddie Gundersen vraća se na Belzagor, kao vodič naučnom paru, koji želi da reši jednu od
najvećih misterija planete, koje se dešava ciklično, uporedo sa određenom kosmičkom pojavom.
Naravno, priča se širi u više pravaca. Prati odnos naučnog para, borbu ex poručnika sa prošlošću, unutrašnjim demonima, starom ljubavi.
Imamo izvanredan fokus na mističnosti odnosa dve inteligentne rase starosedelaca, kao u Dini, neka vrsta začina zbog kojeg je planeta postala zanimljiva ljudima...
Dok se odvija radnja unapred ujedno se odmotava klupko unazad, na lep i tečan način se pripoveda.
Jasno, bez zbrzavanja i preskakanja, sa novim elementima na svakoj novoj strani.

Glavna tema je svakako transcedencija, koja predstavlja krajnji cilj. Ali ono što nas menja je ustvari put do cilja!

Crtež iako dobar,je mogao biti malo slobodniji. Bar ovde mašta nema granice.


Preporuka za čitanje.


Kad mi kažu čitaš SF knjigu- to je za decu, prosto jedva dočekam da kažem da nisu u pravu, u pitanju je SF strip :-)
Peyo Posted - 18/10/2020 : 16:41:10
Meni je osobno Belzagor dosta bolji od Aldebarana.

Uostalom rađen je po Silverbergovoj knjizi (Downward to the Earth), a Leo ne bi trebao ni u istu rečenicu sa Silverbergom.

A crtež je odličan i tu ga Laura šiša u jednakom omjeru kao i Silveberg.

Ako je tko light onda je to Aldebaran.

I ne može ovo podsjećati na Aldebaran budući da je knjiga objavljena 1970. Dakle, može samo obrnuto.

https://en.wikipedia.org/wiki/Downward_to_the_Earth

Od mene preporuka za zahtjevnije SF fanove, a pogotovo Silverbergove.
anto Posted - 18/10/2020 : 15:19:04
Mladi poručnik Edmund Gundersen stiže na kolonizovani Holmanov svet,nastanjen dvema domorodačkim inteligentnim vrstama,Nildororima i Sulidororima,te stupa pod komandu poluludog komandatna Kurca.
Osamnaest godina kasnije,bivši oficir Gundersen,sada iskusni vodič paru naučnika,dolazi na dekolonizovanu planetu Belzagor,vraćenu prvim stanovnicima,a u cilju ispitivanja famoznog rituala,ceremonije ponovnog rođenja.
Osim pomenutih likova u priču se uključuje i sadašnja Kurcova supruga,a nekadašnja Gundijeva devojka,Sina;pa će između svih pomenutih doći do intimnih zavrzlama.
Pored emotivnih spletki,strip je takođe i SF avantura,i mogu reći da jako podseća na svetove Aldebarana.

Na žalost,barem meni,scenario nema tu harizmu,atmosferu,ali i maštovitost (fore i faune) kojom odišu Leov serijal,pa bi mi ovo bila neka varijanta "light" svetova Aldebarana; znači dobar strip,ali ništa više od toga.Zukerin crtež sasvim lep,boje takođe.
Izdanje bombonica.

3.5/5
jagodanbg Posted - 23/09/2020 : 13:04:30
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/povratak_na_belzagor
MAKONDO Posted - 22/09/2020 : 21:48:40
Danas izašlo iz štampe, do subote na Stripomaniji po promotivnoj ceni od 1800 din.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000