forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex 172 - Vražja vrata

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 15/07/2020 : 18:20:17
Dobra naslovnica!



Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Jose Ortiz

Broj originala 540.

17.07. na shop.strip-agent.hr

Krajem tjedna u SnK.

20.07. na kioscima.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 31/07/2020 : 23:05:31
sardonski osmesi / sardonski smeh... odlicno zapazanje
teller Posted - 31/07/2020 : 17:45:46
Ovaj pocetak je ok.. radujem se nastavku..
going going Posted - 31/07/2020 : 17:40:48
Vec je i bio u poprilicnim godinama maestro Ortiz kad je crtao ovu epizodu. Nije bio bas u naponu snage kao na Jezovniku i Hombreu.
pcoro Posted - 31/07/2020 : 14:18:35
Dobar je Ortiz, ali kad gledaš Hombrea i Jezovnik, pa onda Lovca na fosile pa onda Vražja vrata vidljivo je da se s vremenom manje trudi. Ali ipak je čovjek as i lijepo ga je imati na Teksu.
Cromwell Posted - 31/07/2020 : 13:56:17
Ovaj broj toliko generičan da je to bolno. Ali mi je sjeo nevjerojatno dobro i jedva čekam nastavak

I mene isto totalno podsjetio na Bluberija, pogotovo ona fora sa lutkama od slame iz Grmljavine na zapadu ako me sjećanje ne vara. Samo su tamo bila kola u pitanju.

Za ortiza nisam primjetio da nešto fušari. Ne znam meni je standardno izvanredan; kad vidim njegove bandite i glupane sa sardonskim osmjesima i mefistovskim čeljustima odmah mi je dan ljepši.
cronos six Posted - 23/07/2020 : 22:20:21
Nizzi je odlican scenarista sto se tice Texa ma koliko se ponavljao..Vecina mu nisu ni do kolena.Svaka cast tati Bonelliju i Noliti..
teller Posted - 23/07/2020 : 21:00:37
Volim Nizzija, zbog svega unazad i svega što če još napisat..
Čovjek je več u ozbiljnim godinama pa zna još pisat bolje od nekih "mladića"..
Zadnje njegovo CRNI TIGAR (Lib.26 knjiga best biblioteke) je vrhunsko ostvarenje...njega i Ville!
Shaner Posted - 23/07/2020 : 20:57:56
I meni je ovaj početak ok, ali strah me slijedećeg broja.

pcoro Posted - 22/07/2020 : 10:52:44
U tom slučaju, pred tobom je još jedna poslastica. Jedino je sumnjivo što priča ima samo dva nastavka. S obzirom na to koliko se likova pojavilo u ovoj prvoj svesci, očekivao sam da će biti bar 3 epizode.
Kruger Posted - 21/07/2020 : 23:18:01
quote:
Originally posted by pcoro


Napomena: jedna od stvari zbog kojeg Nizzija štujem onoliko koliko ga već štujem su njegovi trademark kadrovi za popunjavanje broja stranica: Teks i Karson hodaju. Teks i Karson otvaraju vrata. Teks i Karson kažu dobar dan. Teks i Karson ispijaju pivo. Odjednom, priča ima 440 stranica Ovdje ambiciozno počinje s tim već na prvoj stranici, ali do kraja je priča začuđujuće sadržajna.




A vidiš meni je to na primjer odlično, ti naoko nebitni detalji. Dok mi je iritantno Boselijevo bezvrijedno filozofiranje.
pcoro Posted - 21/07/2020 : 22:06:10
Kupljen danas, u Senju. Lijepi atraktivni novi Tex Kod Teksa mi se sviđa što je privlačno dizajniran: ima blještavu naslovnicu i dobar crtež. Priča obično bude meh ali bar lijepo izgleda, za razliku od Zagora kojeg ubijaju lošim crtačima

E sad, ova naslovnica je nešto lošija - čini se kao da brzaci teku uzvodno, voda je mlitavo obojena, a ni kompozicija nije najbolja ali svejedno nije loša. Na crtežu je jako ime - Ortiz. Nije se baš potrudio. Škrt je sa pozadinama, a lica likova je pomalo iskarikirao. Ponekad mu stilizacija podsjeća na onu u Kapetanu Mikiju, sa negativcima ćoškastih vilica i podlog, iskrivljenog osmijeha. Ipak, i crtež može proći.

Scenarij: Nizzi. Jebate, kako to grozno zvuči! Šta može biti gore? Scenarij: Mignacco? Faraci? Ne znam, svi su jezivi ali Nizzi je baš veličina dna. Ipak, u ovom konkretnom stripu priča je skroz pristojna: Teks, Karson, banditi, zgodna ocvala udovica, korumpirani ruralesi i dodatno još i meksički banditi u kompliciranoj potrazi za sakrivenim plijenom u Meksiku. Pomalo podsjeća na Bluberijevu sagu o konfederacijskom zlatu. Nije to na toj razini, ali za sad izgleda ambiciozno i dovoljno zanimljivo. U nastavku očekujem razvodnjavanje ali možda se i iznenadim.

Napomena: jedna od stvari zbog kojeg Nizzija štujem onoliko koliko ga već štujem su njegovi trademark kadrovi za popunjavanje broja stranica: Teks i Karson hodaju. Teks i Karson otvaraju vrata. Teks i Karson kažu dobar dan. Teks i Karson ispijaju pivo. Odjednom, priča ima 440 stranica Ovdje ambiciozno počinje s tim već na prvoj stranici, ali do kraja je priča začuđujuće sadržajna.
teller Posted - 21/07/2020 : 13:25:55
kod nas stiže po nekih 5-6 primjeraka na kiosk..
čini mi se malo manje ko nekad ali se zato bolje proda..
kod nas se ako nestane na kioscima, da i narućit da dostave nove primjerke,,
iako sumljam da se to često ako i ikad dogodi..
što se naklade tiče bar 1200 Texa se valjda proda.
Duke Zill Posted - 21/07/2020 : 12:17:47
Kupio ga i prodavačica je rekla da je jedan jedini dosao. Barem sam ja tako shvatio. Nije valjda da je takva slaba naklada da dodje komad, dva po kiosku
Kruger Posted - 21/07/2020 : 11:43:36
Stigao danas.
teller Posted - 20/07/2020 : 17:06:17
Nema ga ni kod nas jos.. a obicno dobijemo prije drugih..
Zavelim Posted - 20/07/2020 : 15:07:11
Nije
delboj Posted - 20/07/2020 : 12:17:53
Da li je na kioscima prema najavi?
Sheldon Posted - 15/07/2020 : 20:40:46
Crtež u teksovima ekstra - u svim koje sam gledao. Priče onako, od prosečnih do jako dobrih. Nisam puno čitao da nešto detaljišem. Ali naslovne strane su priča za sebe. Klasa! Ova čak i nije tako dobra. Boja vode me podseća na naslovnu M. Rendžera 17, pa i 22. Isti filter u photoshopu?
ivanl Posted - 15/07/2020 : 20:22:21
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by LudensovPotrcko

Dobra naslovnica!


A ništa o tome što se događa na njoj?


Toliko je dobra, da je izostao ustaljeni komentar.
DODSFERD Posted - 15/07/2020 : 20:11:28
quote:
Originally posted by LudensovPotrcko

Dobra naslovnica!


A ništa o tome što se događa na njoj?
teller Posted - 15/07/2020 : 20:04:32
quote:
Originally posted by Altairfan

Odlično .

Da nam je svaki mjesec tex klasik i tex redovni u idućih 30 godina .
A onda što bude .



iz tvojih usta u Božj..pardon Bernardove uši.
A Villa tu caruje!
ivanl Posted - 15/07/2020 : 19:25:30
Eh,ovoga Ville... majstor!
domegus Posted - 15/07/2020 : 19:23:31
Tex na turističkom splavarenju kanjonom rijeke Cetine
Altairfan Posted - 15/07/2020 : 19:23:01
Odlično .

Da nam je svaki mjesec tex klasik i tex redovni u idućih 30 godina .
A onda što bude .
Duke Zill Posted - 15/07/2020 : 18:37:00
Ovo su neki močni konji kada naprave tolike valove sigurno jedva čekaju da se bućnu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000