forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 The Eagles of Rome / Orlovi Rima

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tutta Posted - 01/01/2013 : 21:50:46
The Eagles of Rome by Enrico Marini


Enrico Marini story, art
Philippe Ravon write
Published by Dargaud, 2007-2011. In Germany-(Carlsen Verlag)
Genre,History/Adventure
France/Belgium


1. (01/2007)

2. (02/2009)

3. (03/2011)


Overview:Even if Marcus and Arminius are parted, the Emperor Augustus account on the strength of the friendship that unites them that light be shed on the rumour that shook Rome. He sends Marcus on a secret mission to Germania, cradle of Arminius, to determine the involvement of him in the preparation of a rebellion of his people. But treason and conspiracy are not the preserve of the barbarians...



In the heart of the Roman Empire. A story of initiation where we find the ingredients of the best adventures: struggles, obstacles, rivalry, friendship, love ... Urbe condita 743 (11 BCC) "Of all the peoples of the empire, the Germans are the bravest" could have declared Drusus, to whom was entrusted the delicate task of subjecting irreducible barbarian Germania. The fight is over, Sigmar Prince "offers" his son Ermanamer hostage to the Romans. Caesar entrusts the education of this young barbarian scalp to the faithful Titus Valerius Falco, who has just a son the same age, Marcus, who also could do with an education worthy of the name. Complete training and iron discipline: the two boys confronting together the terrible trials to which subjects their coach,former legionnaire. During these stressful experiences, the young Roman insolent and hot-blooded Germain transform their mutual hatred into deep friendship. Especially when they discover all the irresistible charms of the fairer sex ...













EX-YU-www.makondo.rs
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 24/07/2020 : 07:48:25

Ali kad konacno izađe sesti... mislim da cu prvo obnoviti prvih 5. Ili bi barem bilo pametno.



DiSkAcH Posted - 24/07/2020 : 05:43:26
A uvijek ti je tu i ona shema da je npr imao u planu 3-4 epizode, ali zbog dobre prođe se odlučio to produžiti....samo mi to tu ne drži vodu, jer bi mu bilo u interesu da ih radi malo brže, pa da lov prije kapne.
Baš mi je žao da ovo ide tako sporo jer mi je strip odličan.
Ja sam uzeo 3u1 od LL i sada čekam ko ozebli sunce taj drugi integral (naravno, pročitao sam skenove 4 i 5 jer ko će to dočekat)...
anto Posted - 23/07/2020 : 20:09:17
baš to
going going Posted - 23/07/2020 : 20:07:42
Da li to znaci da kad je pocinjao serijal pre 10ak godina scenarista uopste nema u glavi kako ce da zavrsi strip? Jer mi nije jasno kako nekome treba toliko godina da napise scenario, pogotovo ako je zapoceo serijal znajuci kuda ce da ga vodi i kako zeli da ga zavrsi.
Poli Posted - 23/07/2020 : 17:53:22
quote:
Originally posted by anto
...pa čekaj,jel treba da čekam 20,30 i više godina da vidim kraj nekom serijalu.


Ako je u pitanju ... odgovor moze biti samo...





A da o Texu ne pricamo.


Ok ok, nisu Orlovi dugovjecan serijal, ali... kazem. Drukcije i ja bi da se ovo svrsi vec. Ali sa druge strane, bolje da napravi i kraj kako treba, pa cak i da cekam 5 godina na to, ili vise, a ne da nesto zbrza u 3pm.


anto Posted - 23/07/2020 : 16:57:48
Loazel i Marini su stvarno dva ... me ne znam kako da ih nazovem - ovaj Režis razvukao drugi ciklus Ratnika na 2 i po decenije,i još planira tri albuma;a 70 godina ima.

a Marini radi Orlove kad mu se digne ona stvar

Zato ih mange i japanci sve više bacaju u zapećak (BD strip),zbog ovakvog ponašanja - pa čekaj,jel treba da čekam 20,30 i više godina da vidim kraj nekom serijalu.
DiSkAcH Posted - 23/07/2020 : 15:29:31
A hebemu, baš šteta. Kao da mu Orlovi nisu dragi. :(
Nadam se i ja da je 6-i zadnji.
anto Posted - 23/07/2020 : 15:15:32
majmunčina!!!!
Peyo Posted - 21/07/2020 : 22:06:55
Valjda će biti i završni jer ovoliko čekanje baš i nema smisla.
kandraks Posted - 21/07/2020 : 21:23:06
Broj 6. ide nakon što završi neki noar-krimi koji crta... Po nekim procjenama 2022-e...
anto Posted - 24/05/2020 : 14:13:58
magarčina!!
DiSkAcH Posted - 24/05/2020 : 08:11:04
quote:
Originally posted by anto



sa Marinijevog fejsbuka - 'nači,ide uskoro.



Ne znači baš.

Zato sam i napisao da je to moooožda hint.
Ugl ispod ima dosta komentara da kad će više 6-i broj.
I ja sam ga jednom prilikom pitao i stavio mi je samo smajlija....očito ni on ne zna. Ali fakat je izvrtio sve drugo i bilo bi u redu da izađe više ta 6ica i još bolje da to bude kraj serijala.
anto Posted - 24/05/2020 : 00:36:30


sa Marinijevog fejsbuka - 'nači,ide uskoro.
Peyo Posted - 01/05/2020 : 18:04:22
Bojim se da se je od nekih naslova možda i odustalo zauvijek.

Vjerujem da je osnovni razlog u tome gdje se više može zaraditi, odnosno što se više kupuje.

S jedne strane te guzi autor koji hoće-neće dovršiti serijal, a s druge strane domaći izdavač koji hoće-neće tiskati do kraja konačno dovršeni serijal.


anto Posted - 01/05/2020 : 17:51:50
ovo mi je upis od pre neku godinu;tako da se slažem sa tobom u vezi toga što si napisao - magarac najobičniji.Ne kapiram te francuske pedere koji misle da su bogom dani pa da zajebavaju publiku izdajući albume (koji su u nastavcima) kad im se digne qrac.

Hebote,čist bezobrazluk da nas drži na leru 4 godine za pišljivi album.

Zato im japanci i jesu došli glave sa punim pravom - nema kod njihovih mangi ovakvih proseravanja.

Da ne pominjem Loazela,sa radom na drugom ciklusu Ratnika bezmalo 3 decenije.

Pa onda Kristof Blan,koji se premišlja godinama kad će nas udostojiti novog albuma Isaka pirata,ili kako se završila priča sa Asterom i nikad objavljenim 32.albumom...

Druga je stvar kad se objavljuju zasebni albumi,to neka ide i na svaku desetu godinu,ali za serijale u nastavcima se treba imati obzir prema publici.
Peyo Posted - 01/05/2020 : 11:33:10
Mariniju naklon tek kada završi sa šestim albumom, a nadam se i ciklusom.

Dotad uaaa!
anto Posted - 01/05/2020 : 10:12:46
Marini:Orlovi Rima,knjige I-V (Makondo)

Evropa,prvih godina nove ere.Kao zalog savezništva,Flav,knez Heruska,germanskog plemena,šalje kao taoca u Rim sina Ermanamera.Pod novim imenom Arminije,varvarski plemić dospeva u porodicu Valerija Falkona,prekaljenog ratnika,čiji sin Marko je njegov vršnjak.Dečaci prolaze kroz spartansku obuku, a prvobitna mržnja prerasta u veliko prijateljstvo.Njihove ambicije da se proslave na bojnom polju,pokvariće lepa Patricija u koju se Marko zaljubljuje,ali kako je ona obećana drugom,Marko odustaje od vojne karijere i odlučuje da je otme.Sa druge strane, tu je i jedno staro proročanstvo koje se tiče Arminijeve budućnosti,a koje će odrediti njegov životni put.
Orlovi Rima su epopeja o prijateljstvu i izdaji,časti i ratu;o dekadenciji i veličanstvenosti jednog od najmoćnijih carstva naše civilizacije.
Prelepo nacrtana,odlično ispripovedana.
Možda u prva dva albuma priča deluje tek kao jako dobra zabava,ali sa svakom novom knjigom Orlovi Rima pokazuju da je ovo vanserijsko delo.

za kompletan opus od mene najviša ocena 5+/5 i najtoplija preporuka;a peti album mi je za sada najbolji strip iz tekuće godine.

*najveća mana OR je što se svih pet albuma brzo pročitaju;ili se barem meni čini da je to vreme proletelo.
*nije mi najjasnija smrt Albinije,Markove majke - pretpostavljam da je otrovana,ali ko je to učinio?Lucila?
*prve tri knjige štampa Colorgrafx,a druge tri AMD Sistem;zadovoljniji sam AMD-om i njihovim mat naslovnicama.A i kad vidim da se svaka knjiga po visini razlikuje po par milimetara,što je slučaj sa prve tri,ne znam šta da kažem.
*hrvatski Libelus takođe izdaje strip,samo u troalbumnim integralima - mada domaći naslov Orlovi Rima mi deluje mnogo bolje od Rimskih orlova.
*nadam se da će se u šestom albumu završiti priča.Da se ne krene u komercijalizaciju.
*za Marinija . Velika je stvar kad jedan autor radi i scenario i crtež (pa još ovako dobro)
DiSkAcH Posted - 07/06/2017 : 13:50:02
quote:
Originally posted by anto

trebalo bi da se priča zaokruži sa šestim albumom.



Odlicno, jer sam na Mafestu kupio Libellusov integral sa prva 3 toma, sad jos da izadje 6-i tom, pa integral i imam komplet.
Gledao sam i Srpsko izdanje, ali su imali samo tomove 4 i 5 pa nisam htio. A i ovo ce zauzet manje mjesta
Johnny Difool Posted - 07/06/2017 : 09:01:16
Prikaz Orlova Rima na Kaleidoskopu:


http://kaleidoskop-media.com/strip/Orlovi-Rima-V-Tire-oj-mrtve




DiSkAcH Posted - 08/05/2017 : 10:22:04
A da, poslje sam tek skuzio da na sajtu bedetheque pise da jos traje serijal, svejedno hvala :)
anto Posted - 08/05/2017 : 10:00:58
trebalo bi da se priča zaokruži sa šestim albumom.
Poli Posted - 08/05/2017 : 08:42:17

Ima jos. To jest, bit ce. ;)


DiSkAcH Posted - 06/05/2017 : 17:24:32
Evo ja bas danas procitao skenove svih 5 komada, htio sam procitat samo prvi da vidim ako mi se svidja pa da kupim...vraga, nisam mogao stat dok ih nisam sve procitao!

Strip je odlican, tj 2-i tom mi je bio naporan, ali ostali su odlicni a pogotovo 5-i, e taj je napet ko puska ;)

Jel to to...ili bi eventualno mogli idat jos 1-2 toma?

anto Posted - 22/04/2017 : 16:49:17
http://i41.tinypic.com/fucbup.jpg" border="0">[IMG]http://i41.tinypic.com/24zayhs.jpg[IMG]http://i61.tinypic.com/33mms1v.jpg
anto Posted - 22/04/2017 : 11:38:48
...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000