forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STAR TREK UNIVERSE - sve o Zvjezdanim stazama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
fandango Posted - 15/07/2020 : 19:36:57



CBS je i sluzbeno objavio da im se fransiza Zvjezdanih staza odnedavno zove STAR TREK UNIVERSE.

Da ne otvaramo novi topik za svaku novu seriju, kojih ce uskoro biti mali milion, na ovom topiku mozemo diskurati sve sto se tice STU.


Da podsjetim, gledamo ili cemo gledati sljedece serije:

Discovery - uskoro ide treca sezona, skoro pa cijelo tisucljece u buducnosti
Picard - ako bude vise srece i manje korone, trebalo bi krenuti snimanje druge sezone
Lower Decks - prva sezona nove crtane serije o najnevaznijoj posadi najnevaznijeg broda Zvjezdane flote krece uskoro
Section 31 - glavni lik je carica Philipa
Prodigy - crtic za najmanje klince
Strange New Worlds - Enterprise s Pikeom
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fandango Posted - 28/03/2024 : 10:45:50

https://variety.com/2024/tv/features/star-trek-future-starfleet-academy-section-31-michelle-yeoh-1235952301/

Ukratko, Section 31 film je vec snimljen i sad je u postprodukciji, mozda bude i nastavak, radi se Starfleet Academy, snima se treca sezona SNW, Lower Decks i Prodigy idu dalje, a namjerava se nekako zavrsiti i Kelvin Universe te jos jedan kino-film. Osim suhih podataka, dobar clanak.
fandango Posted - 05/03/2024 : 10:26:20

To ce ti bit ko Discovery season 6
Shaner Posted - 04/03/2024 : 21:37:42
Sad mi zvoni da sam negdje već uhvatio tu najavu. Ma gledat će se i to! Ili barem pokušati.

fandango Posted - 04/03/2024 : 07:33:47
Star Trek se gleda pod obavezno, to je normalno

I nisam mislio na filmove, vec na Starfleet Academy spin-off: https://screenrant.com/star-trek-starfleet-academy-new-story-tawny-newsome/

Shaner Posted - 28/02/2024 : 23:11:46
Za film znam, mislio sam da ide još neka serija.

I film ću gledati. Georgiou je jedini zanimljiv lik u toj seriji.

Mr. Bushido Posted - 28/02/2024 : 22:26:32
quote:
Originally posted by Shaner

Kakav sad spin-off?!



https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Section_31_(film)
Shaner Posted - 28/02/2024 : 22:17:44
Ne znam bi li ti čestitao što si nastavio nakon treće ili ti rekao da nisi normalan.

Kakav sad spin-off?!

fandango Posted - 28/02/2024 : 10:37:25
Treca sezona je bila majko mila, ali cetvrta mi je vise-manje bila OK. Gore od ovih zadnjih SW-serija definitivno nisu bile. Peta je zadnja, al bude spin-off pa se ne moras brinuti
Shaner Posted - 27/02/2024 : 17:16:08


Ma mislio sam konkretno na Discovery. To je prestalo biti gledljivo nakon druge sezone, a i to sam puno rekao.

fandango Posted - 27/02/2024 : 13:24:24
Ipak u manjoj mjeri nego SW
Shaner Posted - 26/02/2024 : 09:58:38
Ček, to još ide?

fandango Posted - 26/02/2024 : 08:43:35

fandango Posted - 10/10/2023 : 16:12:49

Potpisujem za trecu sezonu Picarda! S tim da je i meni Shaw bio super, ali ruku na srce, lik je sagradjen na one linerima, ko hodajuci Twitter. Za sada nista od ST: Legacy serije, ali pustili su trac da ce mozda ici kao jedan od ovih filmova koje pripremaju za streaming.

Lower Decks su mi ok, ali nista vise od toga, s tim da sam pogledao samo prvu sezonu i tamo su mi smisla imale jedino prva i zadnja epizoda. SNW je najbolja nova ST serija! Prodigy sam pogledao mozda polovicu prve sezone, simpaticno, ali nista vise od toga mi nije.

Ova zadnja Very Short Treks tako-tako. Ona sa smrkljima mi je jos i najbolja
Lord Vader89 Posted - 09/10/2023 : 22:22:21
a slažem se u principu*, samo ipak je serija Picardova, a ne Siskova, i.e. Borg mora da bude tu negde za neki "closure" kakav se ova serija (zanemarujem S01&02 xD) trti da pruži
(plus jbg, mala je galaksija xD)

*plus ogroman High Five za DS9>TNG (i plus u to ime - zadnjih par meseci obnavljam po ko zna koji put DS9, sad sam na ravno polovini serije xD)
Deers Posted - 09/10/2023 : 22:17:01
quote:
Originally posted by Lord Vader89

trećaaaaaa sezona, come on!



Treća sezona skoro savršena, a onda sve ujebali s Borgom.
Shaw, genijalni lik, digao je seriju na viši nivo, ček i nije njegova pozadinska priča toliko patetična. I onda, vrhunac, ili barem sam to mislio Changlingzi su se vratili, toooo, napokon. Ok, nisu u cjelini kao vrsta, samo jedna esktremna frakcija, ali to su jbn Changlingzi, i onda šipak. Javi se Borg, i ovi ispadnu ko da su Pakledsi... niđe veze.

Ipak sam ja fan DS9 a ne TNG-a.

Što se tiče Star Trek Lagaacyja, može ako se vrati Shaw, ovo Rafi-7of9 me već zamorilo...

Lord Vader89 Posted - 09/10/2023 : 13:16:50
trećaaaaaa sezona, come on!
Shaner Posted - 09/10/2023 : 09:56:41
quote:
Originally posted by Deers


Ja Picarda nisam nikako mogao prožvakati


Ni ja, to jedino Vader može.

Meni je zapravo od svih novih serija jedina pravo dobra SNW. Vidjet ćemo kakav će biti Starfleet Academy.

A ovaj zadnji Very Short Trek mi je bio bezveze. Slaba im je ta glazbena numera.

Deers Posted - 08/10/2023 : 18:27:13
quote:
Originally posted by Shaner

I ja se slažem s Deersom. Prva i četvrta su mi super, a ove druge dvije tako-tako.

Ovog s večerom se ne sjećam, a od Lower Decks sam odustao nakon prve sezone. Dosadni su mi, a ni animacija mi nije po guštu.

Inače, sutra bi trebao izaći i zadnji Very Short Trek.





Vidiš, meni je Lower Decks jedna od najboljih novih Star Trek serija. Humor mi apsolutno odgovara, zabavni su, nije da se smijem na glas, ali dovoljni da uživam u svakoj novoj epizodi. I naravno, veliki, veliki fan servis, ali odrađen na jedan dobar način.

Ja Picarda nisam nikako mogao prožvakati
Deers Posted - 08/10/2023 : 18:24:18
Star Trek very Short Trek - Walk, Don't Run ****


Izašla je i posljednja epizoda.

SPOILERS

Ovo je zapravo meta-epizoda jer se Tendi obraća gledateljima i priča o važnosti Animirane serije za razvoj novih animiranih Star Trek serija.
Također ponavljanja se vrijeđanje iz prve epizode na uobičajene fraze u engleskom jeziku, premda ovaj put nisu u svrhu humora.
Super mi je komentiranje razlike u animaciji i prepucavanje kako su im crtane oči.

fandango Posted - 04/10/2023 : 07:52:17

Sva sreca da postoji Google: https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Kreetassan

The Kreetassans considered eating a taboo to be performed privately, in the same manner as mating. (ENT: "Vox Sola")
Shaner Posted - 03/10/2023 : 22:28:58
I ja se slažem s Deersom. Prva i četvrta su mi super, a ove druge dvije tako-tako.

Ovog s večerom se ne sjećam, a od Lower Decks sam odustao nakon prve sezone. Dosadni su mi, a ni animacija mi nije po guštu.

Inače, sutra bi trebao izaći i zadnji Very Short Trek.

fandango Posted - 03/10/2023 : 14:05:25

Super da si stavio i ove nove epizode, Shaneru, ja bio na sluzbenom putu pa nisam stigao. Slazem se s Deersovim vidjenjem epizodica, osim ove trece, mene takav humor nikad nije smetao, dapace. A volio bih vidjeti epizodu pravog ST baziranu na ovoj ideji, mislim da bi bilo intrigantno.

Sjecas se mozda da su u uvodu jedne epizode Enterprisea bili oni izvanzemaljci koji su se jako uvrijedili jer su ih pozvali na veceru pa svi skupa poceli jesti, jer u njihovoj kulturi je hranjenje kao u nasoj kulturi praznjenje, intiman cin iza zatvorenih vrata?

Sad trenutno ide nova, cetvrta sezona Lower Decks, ali tu nisam stigao dalje od prve, nekako mi bas i nije napeto.

Deers Posted - 02/10/2023 : 19:27:44
Star Trek koji (ni)je smiješan.
Naslušao sam se raznih komentara na ove epizode very Short Trek-a.
Smiješno mi je, kad je krenuo Lower Decks, hardcore fanovi su ih kritizirali da to nije pravi Star Trek već da je to sprdačina i parodija. Sad su dobili, parodiju koja čak i nije nešto kvalitetna ( kao recimo Orwille i slično). Na kraju krajeva i najavljeno je da je to anything but canon.

5 kratkih epizoda koje su crtane u stilu ST Animirane serije povodom obilježavanja 50 godina od izlaska Animirane serije.

SPOILERS!

Star Trek very Short Treks : Skin a cat E1 ****
Meni osobno odličan. Humor se svodi na to da se vrijeđaju različiti vrste zbog raznih sintaksi koje se koriste u engleskom jeziku. Meni osobno drže vodu i pojedini dijelovi su me iskreno nasmijali.

Kritika da epizoda nije u duhu Star Treka jer u 23. stoljeću se ljudi ne bi trebali uvrijediti na takve izjave, stoji. Ali opet ovo je parodija.
Ja sam ovu epizodu shvatio kao kritika trenutnog društva gdje su svi preosjetljivi, pogotovo na različite oblike humora. Gdje se zbog političke korektnosti ne može naći niti dobra humoristična serija.


Star Trek very Short Trek - Holiday party E2 ***
Ovaj me se nije toliko dojmio. Jednostavno, previše mi je forsiranje Spocka s osjećajima, i njegovo uklapanje u ostatka društva. Kao u SNW tako i ovdje.
S druge strane nisam ni fan niti me nasmiju oni FAIL videi koji se vrte po raznim društvenim mrežama, što zapravo ova epizoda se najviše referira.
Koliko ovo nije canon najviše pokazuje odora Sarua koja je iz 3. sezone dok ostali na brodu imaju odoru iz prve dvije sezone Discoveryja.


Star Trek very Short Trek - Worst contakt E3 **
Također nije mi humor zasnovan na prdenju, šmrkljima i slično nikad bio zabavan, pa tako niti sata. Reakcija Troi i Rikera definitivno nije u duhu Star Treka ali razumljiva s obzirom da se gradi humor oko toga.
Neki su kritizirali da je priča promašena, jer da se na taj način želi reć da su svi stranci prljavi i slično. Ja sam ovo shvatio kao jednu šmrkalj šalu i ništa više od toga. Razliku u različitim kulturama su maksimalno prenaglasili u ovakav oblik komedije


Star Tek very Short Trek Holograms All the Way Down E4 *****
Možda je ova epizoda s najmanje (ne)primjerenog humora, ili humora uopće, ali definitivno najljepša posveta svim ST serijama do sada.

Shaner Posted - 29/09/2023 : 17:22:30
Evo ih još dvije.






Shaner Posted - 18/09/2023 : 16:34:22
Najbolji animirani Star Trek koji sam vidio.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000