forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Potraga za Pticom vremena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/11/2016 : 21:25:26


Bio jednom, vrlo davno, u burnom kraljevstvu Akbara, prokleti bog po imenu Ramor, kojeg su njegova božanska braća uspjela zatočiti u školjku. Čitajući Knjigu magije, princeza-čarobnica Mara otkriva magičnu formulu kojom zauvijek može vezati Ramora za školjku. No, za to joj je potrebna Ptica vremena! Slavni vitez Bragon, njezin nekadašnji zaručnik, kreće u potragu za Pticom te sa sobom vodi i zanosnu Hermelinu, Marinu kćer. U toj im se pustolovini prepunoj opasnosti i izazova pridružuju mnogi junaci. Trebat će im velika hrabrost da se dokopaju daleke, nepoznate zemlje u kojoj se krije čudesna Ptica vremena...

Kolorka 70 • Potraga za Pticom vremena • 240 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Serge Le Tendre • Crtež Regis Loisel • Prijevod Vanda Kušpilić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-70-potraga-za-pticom-vremena/408/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 28/11/2023 : 16:31:31
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam u (danas manjinskom) film taboru, film mi je superiorniji serijama iz više razloga, možemo o tome negdje drugdje, no kad ste se već dotakli toga, što volim kad mi ljudi kažu (a često upravo taj argument povlače u film vs serija raspravama) da ne gledaju filmove "jer nemaju toliko vremena", pa zato radije gledaju serije. Dakle umjesto filma od sat i po, dva, radije gledaju serije koje u prosjeku traju valjda 30 sati, i to ih obično bindžaju tako da u odjednom uz serije obično prosjede više tih filmskih 90 minuta. Kako onda filmovi traže više vremena od serija mi nikad neće biti jasno. Kod mene je upravo obrnuto, ja nemam vremena za (sve te) serije.


Slažem se! Serije imaju taj moment stvaranja ovisnosti, moranja praćenja, a paralelno i davanja nekog smisla života tmurnom tjednu kad odradiš sranje na poslu pa s nestrpljenjem čekaš nove epizode. Film pogledaš i gotovo, nema ništa sutra, samo usrani posao.
Chui Posted - 28/11/2023 : 16:27:36
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Obi-wan


SF i fantasy uvijek idu ruku pod ruku. Tko čita jedno, obično čita i drugo. Ponekad je crta između to dvoje zamagljena pa je djelo hibrid 2 podžanra. Volim SF naravno, ali fantasy je ipak vrh.



Ne bih se složio. Osim sa ovim da PONEKAD imamo hibrid dva žanra.

Evo ja također volim SF, a fantasy uglavnom ne prakticiram.

Ukratko, po meni bi suštinska razlika bila da je fantasy uglavnom eskapizam, a SF realizam ;)


Slažem se sa Vukozecom. Al recimo Star Warsi su bliži tom eskapizmu iako su SF al zapravo kao da su fantasy budućnosti.
Chui Posted - 28/11/2023 : 16:26:43
quote:
Originally posted by Unngenant

Najveći hit–and–miss godine. E sada sam strip nije samo miss...ali...

Dosta sam očekivao od stripa a realno strip je ličio na parodične filmove 80-te oko mitološke ili pak epske fantastike. I know, mnogi od Vas ste bili klinci i stvarno ste se ložili na Konana, Crvenu Sonju ili šta beše oni rakuni iz onog filma ilI Perseja, ali istinu govoreći ti filmovi osim sentiša su užasni...Nešto slično ali ne do kraja ipak tako loše - ima ovaj strip...




Nisam još pročitao Potragu za Pricom, probao jesam i nije išlo ali nemoj mi vrijeđati prvog Conana, to je jedan od najboljih fantasy filmova svih vremena. Ništa Gospodari prstenova (animirani psihodelični film sedamdesetih je puno zanimljiviji od filma baj d vej) i Igre prijestolja, to je sve mačji kašalj za prvog Conana. Tehnologija je precijenjena, a usput prvi Conan vizualno i dan danas izgleda top.
anto Posted - 26/11/2022 : 18:47:42
vidiš,od mene možeš svašta da očekuješ
Tonto Posted - 26/11/2022 : 18:45:59
Iznenađen sam, pa nije valjda da ti sviđaju L&R ? Pa tamo nema boje, sta ti je? Ti bi i sin city bojao...
anto Posted - 26/11/2022 : 18:37:04
quote:
Originally posted by izivko

Prvi ciklus Pustara bolji od Potrage. Kasnije Pustara pada a Prije Potrage je bolji dio.

10 albuma Comache generalno bolji od 30 i kusur Bleberryja.

Munera za par klasa bolji od Orlova Rima.


dobro,dovoljno te volimo i poštujemo da umemo kadkad da zažmurimo kad ovako nešto odvališ.
anto Posted - 26/11/2022 : 18:35:18
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne znam šta je DiSkAcHu kriminalnija izjava, da je Komanča bolja od Bluberija, ili da su Pustare bolje od Potrage.
Garant misli i da je Murena bolja od Orlova Rima.

U Čačku za takve mislim da se kaže, klasični nemač pojma




padni mi na grudi
anto Posted - 26/11/2022 : 18:34:42
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne znam šta je DiSkAcHu kriminalnija izjava, da je Komanča bolja od Bluberija, ili da su Pustare bolje od Potrage.
Garant misli i da je Murena bolja od Orlova Rima.

U Čačku za takve mislim da se kaže, klasični nemač pojma



Meni se cini da u tom čačku nitko nema pojma o nicem jer diskach je u pravu u svemu.


kaže čovek kome su Ljubav i rakete,citiram "a meni je meh."
sve rečeno
Tonto Posted - 26/11/2022 : 18:24:40
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by kasper

cacanska skola na braniku odbrane pravih vrednosti
pustare su genericki serijal, ubacis neke brojeve u program pa ti ovaj nesto izbaci


Upravo tako. Pustare su ozbiljne kao i ova LOTR serija. Sve nešto kao važno, a nigdje prave emocije.



Pustarama ide prednost zbog crteza, scenaristicki je to za mene tu negdje, slabasno sablonski i neuvjerljivo.
Shaner Posted - 26/11/2022 : 18:10:19
quote:
Originally posted by kasper

cacanska skola na braniku odbrane pravih vrednosti
pustare su genericki serijal, ubacis neke brojeve u program pa ti ovaj nesto izbaci


Upravo tako. Pustare su ozbiljne kao i ova LOTR serija. Sve nešto kao važno, a nigdje prave emocije.

izivko Posted - 26/11/2022 : 18:08:12
Prvi ciklus Pustara bolji od Potrage. Kasnije Pustara pada a Prije Potrage je bolji dio.

10 albuma Comache generalno bolji od 30 i kusur Bleberryja.

Munera za par klasa bolji od Orlova Rima.
DiSkAcH Posted - 26/11/2022 : 17:59:22
Eto, Tonto i ja protiv Čačnske škole.
Ali da se osvrnem na Orlove i Murenu i Alixa. Sve troje mi je super jer baš volim rimsku tematiku, ali Orlovi su mi ostali nekako u naj sjećanju.
Svejedno bi rekao da su mi sva 3 serijala tu negdje, sva 3 imaju top crtež i sva 3 mi imaju napetu priču.

Pustare su odličan serijal, kao i Potraga, ali su mi pustare bolje sjele. Pustare su i ozbiljne dok u Potrazi ima dosta simpatične zezancije i tu dobija jedan plusić. ;)

Tonto Posted - 26/11/2022 : 17:08:18
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne znam šta je DiSkAcHu kriminalnija izjava, da je Komanča bolja od Bluberija, ili da su Pustare bolje od Potrage.
Garant misli i da je Murena bolja od Orlova Rima.

U Čačku za takve mislim da se kaže, klasični nemač pojma



Meni se cini da u tom čačku nitko nema pojma o nicem jer diskach je u pravu u svemu.
kasper Posted - 26/11/2022 : 16:46:29
cacanska skola na braniku odbrane pravih vrednosti
pustare su genericki serijal, ubacis neke brojeve u program pa ti ovaj nesto izbaci
Red Marquis Posted - 26/11/2022 : 16:40:06
Ne znam šta je DiSkAcHu kriminalnija izjava, da je Komanča bolja od Bluberija, ili da su Pustare bolje od Potrage.
Garant misli i da je Murena bolja od Orlova Rima.

U Čačku za takve mislim da se kaže, klasični nemač pojma

anto Posted - 26/11/2022 : 16:27:38
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Sve u svemu, rekao bih jedan vrlo zadovoljavajući serijal, npr za usporedbu sa Pustarama, Pustare su mi bolje, ali one su i puno ozbiljnije, dok je Potraga više šašava pa ne znam koliko ima smisla ovo dvoje uopće uspoređivati.


dozvoli da se ni najmanje,ali baš ni najmanje ne složim - Pustara i Potraga/Pre potrage ne mogu u istu rečenicu,Režis Loazel i Žan Difo (ili ako se već izgovara njegovo prezime) ne mogu u istu rečenicu.
Nisam od nekih prevelikih fanova Potrage,ali ovaj serijal je klasa za Pustare,iako potonji smatram jako dobrim.
DiSkAcH Posted - 23/11/2022 : 17:37:45
Ja sam ovo pred koju godinu pročitao iz knjižnice i ostao mi je u OK sjećanju, pa sam kupio sada sve nasatavke.
Prvi dio mi je baš simpatičan, ludi fantasy, sa još malo luđim i otkačenijim crtežom koji mi je iskreno ipak bolji od ovog da ga tako nazovem čišćeg crteža iz nastavaka tj pred-nastavaka(kako se ovo kaže?).
Loisel ubio, hrpica detalja, mašta mu je 11/10. Razmišljam i ne sjećam se da sam čitao puno njegovih stripova, ali samo se nadam da se ne ponavlja kao Leo.
Priča mi je isto jako dobra, nije mi ovo 5/5, ali ima odličnu dozu avanture, sexipila, dječjeg humora, tako, svega ima koliko treba.
Kraj mi je dosta dobar jer nije idealan.

Hajd da iskomentiram odmah u nastavke, pa ću C/P u sve teme.

Prije potrage su novje epizode koje su izašle dosta kasnije i u kojima pratimo život mladog Bragona.
Baš mi je bio gušt vidjet Bragona kao mladića koji tek kreće na mnogobrojne avanture za koje su bile ovlaš spomenute u Potrazi.
Ima tu hrpa novih, ali i starih ali mlađih likova. Po meni bi definitivno trebalo prvo čitati Potragu, a onda ove nastavke, točno tako kako su izlazili.
U drugoj knjizi su četiri nove epizode, pratimo mladog Bragona kako se uči boriti i kako postaje legendarni ratnik na čiji sami spomen imena neprijatelji drhte. :D
Crtež je tu jako jako dobar, ali kako sam spomenuo, Loisel ima taj svoj poseban đir koji mi se više sviđa. Sviđa mi se kako su dobro nacrtali mlađe likove, a i svijet i ostalo..
Sve u svemu, kako Antoan kaže, ovo je možda i mrvu iznad same Potrage, ali po meni jedno bez drugoga ne ide.

U trećoj knjizi, Kryl idu još dvije novije epizode.
I dalje stoji sve kao i gore napisano.
Mala napomena je da serijal piči dalje, ne znam koliko je planirano epizoda pred-nastava, ali po meni mogu razvlačiti koliko god žele.
Trenutno je Bragon u nekom srednjem dobu rekao bih, dok je u Potrazi baš deda, tako da ima vremena. :D
CRtež i dalje valjan, vesel, šaren, živopisan i vrlo maštovit.
Jedino mi se nekako čini kao da u trećoj knjizi ima malo manje teksta, a više akcije i samo sličica.

Sve u svemu, rekao bih jedan vrlo zadovoljavajući serijal, npr za usporedbu sa Pustarama, Pustare su mi bolje, ali one su i puno ozbiljnije, dok je Potraga više šašava pa ne znam koliko ima smisla ovo dvoje uopće uspoređivati.
Chui Posted - 20/03/2022 : 14:20:47
quote:
Originally posted by anto

pročitaj šta napisah iznad tvog posta


Da vidio sam, zaintrigirao si me da bacim oko
anto Posted - 20/03/2022 : 12:51:23
pročitaj šta napisah iznad tvog posta
Chui Posted - 20/03/2022 : 12:43:24
Probao sam i drugi put Potragu al mi jednostavo ne leži, ne mislim da je strip loš apsolutno daleko od toga, ali za mene je to previše fantasy danas, da sam mlađi vjerovatno bi ga gutao, znam da je klasik al jebga, u krivo vrijeme mi je došao pod ruke.
anto Posted - 06/01/2022 : 14:09:04
quote:
Originally posted by petarStripovi10

@don_draper, @drogsy - fala k da netko ima muda malo nešto reći suprotno od hvalospjeva kakvi prevladavaju, ali ono u 90% komentara stripova na scomu. Ne samo za ovaj strip već općenito. Jer ovo postaje skup mainstream baba koje se napinju ne bi li njihov komentar kao bio najhvaljeniji. Uglavnom nema ništa protiv ovog stripa, ček je i u kolekciji, za razliku od nastavka. Može biti da je bilo prezasićenje dodatnim opisima - toga nisam fan, više se i ne sjećam.
Također, slažem se da je golema većina izdanih stripova samo za jedanput pročitati i to je to, al kad se dođe na scom to je raspašoj oduševljenja u komentarima. lol

A da ni ne spominjem onu malu ratobornu sektu jednog izdavča koji su kao neki stožer istine. Dogma koja se ne propitkuje. To je pravi show.


toplo ti savetujem da pročitaš Pre potrage - meni je to dosta bolje nego Potraga.
Lord Vader89 Posted - 06/01/2022 : 13:17:56
taj lik definitivno deluje ko fun boy :P
a forumu svako malo ne moze da se pristupi u poslednje vreme (pogotovu s telefona), pominjalo se vec left und right
alexts Posted - 06/01/2022 : 13:12:20
Valjda ova rasprava nije ugrozila forum, kome sinoć nije moglo da se pristupi?
alexts Posted - 06/01/2022 : 13:11:34
quote:
Originally posted by drogsy

Pravi ljubitelj stripova bi prije svega trebao ne biti fanboy kad mu netko kritički oplete po nekom omiljenom djelu, pogotovo ako to radi argumentirano. Sve je podložno kritici, i Moebius, i Moore, i Sheakspeare, i Da Vinci, di ne bi bili Loisel i Le Tendre




Ovo bi i trebalo da bude "akademska rasprava" o (ne)opravdanosti nekih postupaka autora.

Ali na forumu postoji generalno upliv "zamene teza" u takvim slučajevima. Recimo, kad ja kažem nešto protiv Enisovog Punishera, oni sa suprotnim stavovima imputiraju da nastupam sa pozicija političke korektnosti. Ako kažem nešto u prilog Potrazi za pticom vremena, oni sa suprotnim stavovima čestitaju jedni drugima, a mene svrstavaju u "sektu" koja hvali sve što neki izdavači izdaju. Pa onda moramo da se osvrnemo i na takve "napade".

Kad si pomenuo Da Vincija - ja znam čoveka dobro, koji tvrdi da Kubrick ne zna da režira, da De Niro ne zna da glumi, da Pavarotti ne zna da peva, da je Miles Davis beznačajan muzičar, da Paul Simon nema ni dve dobre pesme i da Leonardo da Vinci ne zna da crta, ni slika.

Uglavnom mu se ništa ne sviđa, da ne nabrajam dalje. Znam da voli rano Bijelo Dugme, seriju Vruć Vetar i neke pesme Plavog Orkestra.

On ima 51 godinu, nikad nije radio, nema ni dan radnog staža, niti zna da radi išta (na socijalnoj pomoći je), ali sebe smatra vrhunski inteligentnim i intelektualcem. Ja ga lično smatram priglupim, recimo, danas ne postoji ni jedna teorija zavere u koju on ne veruje, a ni jedna naučna činjenica u koju veruje. Nije mi poznato da li ga iko, sem njega samog, smatra pametnim.

Hoću da kažem da on nije funboy ničega, ali to nije dovoljan uslov da bi neko bio osoba čije su mišljenje i analize relevantne, samo tek jedan od preduslova.

Drogsy, ovo poslednje nikakve veze nema sa tobom (da budem jasan), samo nešto iz života, kakvih ljudi i stavova ima i da ni kritičnost ni hvalospevi ne zaslužuju a prirori čestitke.
drogsy Posted - 06/01/2022 : 10:31:21
@alexts samo da naglasim da je ovaj moj post s tablom trebao biti odgovor tebi (no u međuvremenu se rasprava rasplamsala), jer se iz onog tvog posta s prethodne stranice dalo isčitati da pretpostavljaš da je meni problem previše teksta u stripovima, što naravno nimalo ne korespondira s istinom.

Ako bi izdvojili tekst s one table iznad crno na bijelo redoslijed čitanja bi izgledao ovako:1. "ne smijem propustiti priliku!" 2."...a postojao je samo jedan način da se uđe neprimjećen... 3. "Za to vrijeme vrata otoka majki su se zatvorila za hermelinom" 4. "Pratnja se već bila vraćala... 5. Stvarno je putena, zar ne gospodaru za-rhm? 6."mhf!" 7. "He he" 8. "A u samostanu, shan-thung je dovršavao propovijed" 9. "Mara i njezini odmetnici moraju se predati..." itd. itd. Meni osobno je čitati ovakav način pripovjedanja užasno zamorno. Didaskalije bi ovdje imale više smisla da, recimo, sadržavaju Bragonov unutarnji monolog, nešto tipa razmišljanja "u bezizlaznoj sam situaciji, moram brzo nešto smisliti", ali čak i tada bi bile nepotrebne (a i Bragon bi onda imao ulogu naratora)

Što se tiče mojih "predrasuda" prema fantasyju, ja kao i ti, vjerojatno, imam omiljene i manje omiljene žanrove. Normalno da ću prije kupiti neki SF nego fantasy strip, ali to ne znači da ću automatski svaki fantasy koji mi privuče pažnju nazvati sranjem samo zato što je fantasy. Van Hammov Thorgal mi je, recimo, fenomenalan strip. Čisto sumnjam da bi netko s predrasudama pljunuo 30 eura samo zato da može reći da je strip sranje, upravo suprotno, htio sam da mi se svidi. Pravi ljubitelj stripova bi prije svega trebao ne biti fanboy kad mu netko kritički oplete po nekom omiljenom djelu, pogotovo ako to radi argumentirano. Sve je podložno kritici, i Moebius, i Moore, i Sheakspeare, i Da Vinci, di ne bi bili Loisel i Le Tendre

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000