forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT PREDSTAVLJA: Luka 3 - Da bar...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 23/06/2020 : 16:14:16
Odlučujuća utakmica!



Scenarij i crtež: Bruno Dequier

Već na shop.strip-agent.hr

Od sutra u Babilonu

Ovih dana u SnK i knjižarama Školske knjige i Znanja.
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 04/11/2023 : 00:02:22


Bruno Dequier:Luka #7 - Sa zla na gore (Strip-Agent)
Bruno Dequier:Luka #8 - E-sport (Strip-Agent)
Bruno Dequier:Luka #9 - Game Over (Strip-Agent)

Albumima 7.-9.,završen je drugi ciklus ovog jako dobrog serijala.
Uglavnom,sve ono što napisah gore,važi i za nove tri priče - vrlo lepa storija za sve uzraste,pre svega mlađe,ali i starije;drama,krimić,akcija,malo romanse,priča o prijateljstvu,pre svega o požrtvovanju. Humora ne manjka,više puta sam se glasno nasmejao. Radnja nepredvidiva,uz obrte i obavezne klifhengere.
Možda je deo (osma knjiga,a bogami i dobar deo devete) sa igricama nešto slabiji,ali nije neki osetniji pad. Crtež i dalje sjajan,razigran i šaren,pomalo mangastičan.

I dalje stoji moja topla preporuka,ali i izdavačima iz Srbije (ne verujem da se Luka nešto posebno prodaje kod nas) da uzmu ovaj naslov za svoj katalog;uz želju da ide integralno.

stamena 4/5
anto Posted - 15/01/2022 : 15:57:46



Bruno Dequier:Luka #4 - Nada živi vječno (Strip-agent)
Bruno Dequier:Luka #5 - Feniksi (Strip-agent)
Bruno Dequier:Luka #4 - Dvoboji (Strip-agent)

Prva tri albuma serijala Luka su me prijatno iznenadili,a pogotovu činjenicom da su se starijem sinu opasno dopali (sad kad su svih 6 tu,daću ih i mlađem;pogotovu što je njemu tek sport u krvi).
Nova tri albuma su mi još bolja,i toplo preporučujem Luku.
Luka je inače smotan klinac,u svakom pogledu,čiji život se menja kad se u njega upliće Natan,koji je njegova sušta suprotnost (bistar,zgodan,smiren,talentovan...),i postaje mu i drugar i mentor,kako u fudbalu,tako i u životu.Fora je što je Natan duh dečaka,koji je nedavno stradao u sumnjivim okolnostima.I sad pratimo Luku koji se bori i za svoju karijeru (kako sportsku tako i ljubavnu),ali i za fudbalski klub kome prete mnoge opasnosti.

Ovo jeste dečiji strip,pre svega,ali jedan od onih u kome i matoriji mogu uživati.Pogotovu ako ste ljubitelj sporta.
Pored scenarija koji nam pruža zanimljivu,zabavnu,intrigantnu sportsko-kriminalističko-ljubavnu priču,crtež Bruna Dekjuira je skroz korektan,uz česte "manga izraze lica", na koje se verovatno klinci lože.
Jako,jako dobar stripić,na momente i odličan,i još jednom ću dati toplu preporuku;ali i izraziti žaljenje što nije išao integralno (ovo važi i za neke druge SA serijale,poput Larga Vinča, Sode,FRNCK-a).

4.5/5
going going Posted - 31/07/2020 : 20:03:34
anto Posted - 31/07/2020 : 18:56:41
ma folira se ne bi li se bacio na igrice (mamu li mu njegovu)
jaki Posted - 31/07/2020 : 18:39:07
bolje da si mu objasnio što te riječi znače nego da se dereš na maloga
anto Posted - 31/07/2020 : 18:06:00
nego,jedna pošalica - najpre dam strip starijem sinu (13 godina),on ga pročita i kaže "tata ovo je sjajno,kad će preostali albumi??";onda dam mlađem (9),a on će "tata,ovo je na hrvatskom,ima nekih meni nepoznatih reči!!" a ja mu na to sunem "jbm li ti mamicu,a kad gledaš one hrvatske jutjubere po celi celcati dan,onda sve razumeš?!!?".
anto Posted - 31/07/2020 : 17:43:23
Bruno Dekjuir (jbmli ga kako se čita) je relativno mlad autor ('80.godište),kome je Luka,koliko vidim jedin strip na kome je do sada radio.Serijal je ongoing,zadnji,sedmi album je izašao pre nepunih godinu dana. I opet,šteta što ovo SA nije integralisao,prva četiri albuma čine prvu sezonu - nikako tu ne kapiram Bernarda zašto ove nove serijale (a ima tu što šta da se probere) radi u albumskoj,pojedinačnoj formi,samim tim prilično skupoj;jedino ako je nemoguće dobiti prava za integralnu opciju,ali kako Markos onda sve živo cepa u "debeloj" varijanti (osim jbnih Zekana i Tvrđi (i još ponečega),za koje ne može da dobije prava osim kao pojedinačne albume).

Elem,Luka je pre svega omladinski/dečiji strip, humorističko sportski,ali i za nas matore je sasvim dobar,pogotovu za one koima je fudbal u krvi (uopšte sport);meni barem jeste,a sinu je odličan,što će verovatno biti i vašim,ukoliko im ga nabavite,a što vam toplo preporučujem.

Luka je smotani klinac,kome ništa ne ide od ruke;ni u školi ni sa devojkama ni sa sportom;dok ga Natan,nešto stariji tip ne uzme u svoje ruke,te ga u svojstvu mentora počne obučavati u fudbalu,ali i za sam život.Natan je inače duh,koga samo Luka vidi i čuje,a zašto je to tako,još se ne zna.I dok pratimo Lukin život i njegove uspone i padove,kao druga usputna priča se odvija ona o Natanovoj prošlosti.

Nakon tri albuma,reći ću da sam zadovoljan serijalom (mlađariji će se tek svideti);sveukupno neka 4/5, a iako je klinačko serijal u pitanju,ima tu visprenih didaskalija i zanimljivih dešavanja,dok je crtež pravi "omadinski".
ivanl Posted - 26/06/2020 : 07:25:35
E da, da sam ja na njegovom mjestu, zaspati ne bi mogao od siline imputacija koje lijepe na njega... Oka ne bi sklopio od brige sto se govori i pise.
tihomirduras Posted - 26/06/2020 : 00:13:43
quote:
Originally posted by supermark
ali bilo bi fora dobiti jedan strip o Modriću



Ne samo strip, već i film dokumentarni ili igrani, prekrasna ljudska priča o malom čuvaru ovčica iz kamenjara u zadarskom zaleđu, ubili mu didu njegovog zaštitnika i uzora, svojim trudom, radom i zalaganjem stigao je preko BiH pašnjaka do najboljeg igrača svijeta. Tko zna možda je i njega vodio duh njegovog pokojnog dide.
lwood Posted - 25/06/2020 : 20:08:16
quote:
Originally posted by supermark

ali bilo bi fora dobiti jedan strip o Modriću
ali u mafia style, kako su vadili pare i slično
spin off o supočinitelju neka se zove Kum (a može i Tata)



+1
supermark Posted - 25/06/2020 : 20:04:26
za manje od 100 milja ne bih ni prodavao obraz
ivanl Posted - 25/06/2020 : 19:27:19
Nisi mi jos reka koliko bi ti izvuka?
supermark Posted - 25/06/2020 : 16:10:32
pih, osuđen za izvlačenje sitniša od 120 milijuna kuna
a ako je osuđen za 120, znači da je izvukao duplo više

što je to u usporedbi sa bogatstvom strica Tvrdice....
ivanl Posted - 25/06/2020 : 15:02:31
Bogati...
Jel bi ti vadija pare da si moga? Koliko bi ih izvadija da si moga? Ukra ovi, ukra oni. Pa dokle? Moze li se uopce toliko ukrast? Koliko toga ima? Mogu li i ja malo ukrast, kad toliko toga ima? Pa ima li se vise sta za ukrast? Jebote koliko smo mi bogati, kad su svi ukrali, a jos se ima... koja je to genijalna perpetium mobile lupestina. Da li je to moguce? Pa to niko nema, koliko mi imamo...
supermark Posted - 25/06/2020 : 14:00:26
ali bilo bi fora dobiti jedan strip o Modriću
ali u mafia style, kako su vadili pare i slično
spin off o supočinitelju neka se zove Kum (a može i Tata)
ivanl Posted - 25/06/2020 : 13:04:00
quote:
Originally posted by supermark

nema to veze s njim...


Zafrkancija, dragi...
A i kako bi uopce itko imao veze s Modricem? On je jedan i jedini.
Poli Posted - 24/06/2020 : 14:04:00

Sto kazu na BeDe uz uvijek neprekosan Google Translate: "Lijen u školi i nespretan s djevojčicama, Louca je tinejdžerka koja bi željela promijeniti svoj život. Srećom po njega, primit će pomoć od čovjeka po imenu Nathan: zgodan dječak, super talentiran za nogomet, inteligentan, duhovit ... ukratko, idealan trener za Louca. Osim jednog detalja: Nathan je mrtav i njegov će duh pomoći Loucu."



"Povučena na stranu, više nego lijevo, Louca je jedan od onih srednjoškolaca koji se ne mogu preuzeti odgovornost, kako sa akademskog tako i s društvenog stajališta. Ako se čini pomalo svjestan svoje situacije, ne čini apsolutno ništa da to promijeni, čak ni da zavede slatku Julie. Sve do dana kada upozna Nathana. Karizmatična, šarmantna, zvijezda nogometnog tima kluba, suprotni su jedni drugima. Dakle, nasuprot tome da je jedan umro dok je drugi živ ... Nathan je doista duh, vidljiv samo iz Louca. Zaintrigiran vezom koja ih ujedinjuje, on odlučuje učiniti sve kako bi nespretnog dječaka pretvorio u kralja nogometa ...

Ova serija planirana u tri sveska prva je pojava Bruna Dequiera iz animacije u svijetu stripa. Ako je rezultat više nego častan, Louca trpi mnoge male mane i riskira da ne zadovolji najveći broj čitatelja. Na nogometnoj pozadini, služi kao kontekst za spletke, crpi previše inspiracije iz modela stranih školskih prvenstava, referenca na kapetana Tsubasa nužno se nameće. Realnost nogometne prakse za adolescente u Francuskoj i u Europi ipak je vrlo različita. Na grafičkoj razini, sklonost iskrivljavanju anatomija, posebice lica, kako bi se unijela ekspresivnost, neće vas iznevjeriti. Ali to je prije svega ukupni ritam priče koji ovdje griješi. Imajući sedamdeset i dvije stranice za postavljanje temelja za svoj scenarij, autor će, ako iskoristi priliku za uvođenje većine elemenata, uvelike razrijediti njegov smisao, čime umanjuje utjecaj i dinamiku svoje priče. Srećom, potonji, na kraju krajeva, ima nekoliko prednosti koje treba istaknuti. Prije svega, Loucina osobnost i njeni napori, koji nisu uvijek nagrađeni, da bi se konačno pomirila sa sobom.

Interesantna u nekim aspektima, razočarajući u drugima, Louca će se morati puno toga uvjeriti, baš poput svog heroja."



supermark Posted - 24/06/2020 : 13:17:06
nema to veze s njim...
ivanl Posted - 23/06/2020 : 20:18:17
Ne slici mi nimalo na Modrica...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000