forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Torpedo Comics Zagreb - akcije i reakcije |:)|

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
veber Posted - 30/07/2020 : 18:55:15
Pozdrav svima! Evo malo novosti od nas...

Torpedo Comics Zagreb, nova knjižara posvećena stripovima, otvara se ovoga petka, 31. srpnja, u zagrebačkom Prolazu sestara Baković, tik do kina Europa. Otvorenje je zakazano za 31. 7. , a knjižara će u petak raditi od 10:30 do 19:30, u subotu 1. 8. od 10:00 do 14:00 sati.

Ideja o otvaranju vlastitoga prostora za sve ljubitelje devete umjetnosti i one koji će to tek postati nastala je organski. Proizašla je iz petnaestogodišnjeg rada na popularizaciji stripa i razvoju publike te želje za nastavkom priče oko samog festivala, na kojem su gostovali neki od najpoznatijih autora stripa na svijetu, a čija nam tri dana godišnje ponekad nisu dovoljna za sve što bismo htjeli ostvariti.

Striparnica će nuditi velik izbor stripova za najširu publiku: od albuma domaćih autora poput Krešimira Biuka i Josipa Sršena i prijevodnih naslova u izdanju Udruge CRŠ, preko relevantnih izdanja domaćih i regionalnih nakladnika, najvećih naslova svjetske strip scene, brojnih europskih i američkih grafičkih romana koji se danas ubrajaju u visoku književnost, do tzv. kiosk izdanja...

Kroz godine smo sakupili velik broj originalnih crteža, ilustracija i natiskali plakata i majica u suradnji s domaćim i stranim partnerima, velikim brojem crtača iz Europe i Amerike koji su gostovali na festivalu i njihovim izdavačima. Sakai, Boucq, Magnus, originalne table Zagora s potpisom Galliena Ferrija; plakati, grafike, crteži i originalne pasice Modesty Blaise (npr. table s Romerovim potpisom i neki rariteti), sve ćemo to izložiti i ponuditi...


Prostor je namijenjen za što ugodnije iskustvo razgledavanja stripova i drugih izloženih predmeta, ima prostoriju u kojoj će se, jednom kad to bude moguće s obzirom na situaciju oko koronavirusa, priređivati izložbe, razgovori s autorima, radionice crtanja i pisanja scenarija za stripove - aktivnosti koje su se inače odvijale u sklopu strip-festivala ili Interlibera i povremeno drugdje kroz godinu, a za koje se interes stalno pojačava.

Za naredne mjesece najavljujemo i izlazak nekoliko atraktivnih vlastitih izdanja. To su novinski Spider-Man Stana Leeja, kao i "Miles Morales: Ravno iz Brooklyna", strip o novom Spider-Manu koji je inspirao za Oscara nominirani animirani film "Into The Spiderverse". Od ostalih prijevodnih izdanja CRŠ-a stižu i Manarin "Caravaggio", "Stranac" Jacquesa Ferrandeza (adaptacija romana Alberta Camusa), novi naslov iz bogate bibliografije talijanskog autora Zerocalcarea, nova knjiga novinskih pasica "Tarzana" i mnogi drugi.

Povodom otvorenja kupce očekuju prigodni pokloni i popusti, od kojih će neki potrajati sve do početka novoga izdanja Zagreb Comic Cona, koje će se odviti od 25. do 27. rujna ove godine u Tvornici kulture.

"Pasančevo proročanstvo" Zerocalcarea bit će na 20% popusta, kao i sva izdanja Fibre. Za kupnju od 300 kn na poklon se dobiva bijela majica Torpedo, za kupnju od 400 kn crna majica Torpedo, a za kupnju od 500 kn majica Alan Ford ili Ken Parker.

Možete nas kontaktirati na broj telefona 01/2101 214 ili na e-mail torpedocomicszg@gmail.com.

Vidimo se u Torpedu!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 10/09/2020 : 14:33:57
quote:
Originally posted by fler

Za strance čisto sumnjam .. no vidjet ćemo.



Ko to zna, bilo je stranih autora ima par dana u Herceg Novom.
fler Posted - 10/09/2020 : 13:30:09
Za strance čisto sumnjam .. no vidjet ćemo.
Paka01 Posted - 10/09/2020 : 13:09:26
Izgleda da će biti CRŠ-a, počeli su najavljivat goste. Za sada Josip Sršen i Fran Strukan. Vidit ćemo oće li bit stranih ili samo domaći.
Peyo Posted - 08/09/2020 : 14:59:03
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pretpostavljam da ćemo sigurni biti samo par dana ranije.



Gosti se neće stići ni spakirati !
DiSkAcH Posted - 08/09/2020 : 13:40:58
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by veber


Povodom otvorenja kupce očekuju prigodni pokloni i popusti, od kojih će neki potrajati sve do početka novoga izdanja Zagreb Comic Cona, koje će se odviti od 25. do 27. rujna ove godine u Tvornici kulture.




Hoće li biti ove godine Zagreb Comic Cona kako je ovdje najavljeno?



Pretpostavljam da ćemo sigurni biti samo par dana ranije.
Peyo Posted - 08/09/2020 : 12:27:11
quote:
Originally posted by veber


Povodom otvorenja kupce očekuju prigodni pokloni i popusti, od kojih će neki potrajati sve do početka novoga izdanja Zagreb Comic Cona, koje će se odviti od 25. do 27. rujna ove godine u Tvornici kulture.




Hoće li biti ove godine Zagreb Comic Cona kako je ovdje najavljeno?
alexts Posted - 07/09/2020 : 00:20:07
Na prethodnoj strani se vidi kako je nedeljna tabla šira od pasica i ima zaglavlje. Nekad su to rešavali što su izbacivali prvi kvadrat sa naslovom i premontirali kolornu tablu, kao ovde:

https://www.amazon.com/Spider-Man-Newspaper-Strips-Stan-Lee/dp/078518564X

Ali najavljeno izdanje će valjda izgledati kao ono što je postavio JAH WOBBLE.


Nego kad izlazi, da planiramo?
alexts Posted - 07/09/2020 : 00:05:12
quote:
Originally posted by IGMAN2


Svašta je nekoć moglo proći.



Verovatno je nešto moglo da se uradi, ali ova tvoja rečenica je tačna - to je nekad prolazilo.

I Ameri su prava verovatno prodavali odvojeno, što je glupo.

Da budemo sasvim jasni, nije problem samo u boji. Nedeljne table mogu da imaju i veće kadrove (uspravne npr. mada ne znam da li je Romita to radio), a na A4 ne staju 6 kaiševa, nego 5, pa bi nekad moralo da se preseče ili ostavi prazan prostor itd.

U knjigama će sve biti OK, zato se i izdaju.
JAH WOBBLE Posted - 06/09/2020 : 23:43:36
quote:
Originally posted by IGMAN2

Zanima me što će Torpedo comics tu napraviti.
Bilo bi lijepo da veber kaže koju riječ kako će riješiti nedjeljne
pasice -boja, CB ili... izbaciti ih?




Verovatno će biti identično IDW izdanju, kao što je bio Tarzan.
https://www.amazon.com/Amazing-Spider-Man-Newspaper-Collection-1977-1978/dp/1631403516/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=The+Amazing+Spider-Man%3A+The+Ultimate+Newspaper+Comics+Collection+Volume+1&qid=1599428487&s=books&sr=1-1
Dakle, sve kako i treba da bude.

IGMAN2 Posted - 06/09/2020 : 22:33:04
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by IGMAN2




Bljah, naravno da je Jakom to bilo loše... teško je ne biti loše.
Ma ne loše, nego katastrofa
To se nije dalo čitati. Ne zato što je loš strip, već radi onoga što su ti krkani iz Dečjih novina radili sa tim stripom.
Nevjerojatan broj izbačenih kaiševa iz svake epizode, ne birajući čak ni mjesta u stripu od kuda će ih izbaciti...

Nije mi jasno da netko tada mogao tako pljuvati po nečemu što prodaje i od čega bi trebao zarađivati.



Ništa nije izbacivano, a opet mnogo toga je nedostajalo - paradoks?

Objavljivani su samo dnevni kaiševi/ pasice (u novinama od ponedeljka do petka ili subote). Nisu objavljivane nedeljne table.

Nedeljne table, koje su preskakane, jer su neuklopive u format revije (u boji su originalno, za razliku od dnevnih kaiševa) su i u kod mnogih drugih novinskih stripova izostavljane iz revija.

To nije problem kad su dnevni i nedeljni strip različiti stripovi, kao Fantom npr.

Kad su deo istog stripa jeste problem, jer deo radnje fali. Manji je problem, ako nedeljna tabla delom ponavlja radnju iz kaiševa (ima i toga), ako je sve potpuno novo, onda je problem izraženiji.



Ah, znači o tome se radilo!
Hvala, alexts
Nedjeljne pasice bile su u boji!
Jao, nevolje, u boji su!
Kao drugi stripovi koje su objavljivalji nisu bili u boji.
Ja radije ne bi objavio strip, nego tako nešto radio.
Izbaciti stripu svaku sedmu pasicu!
Svašta je nekoć moglo proći.

Zanima me što će Torpedo comics tu napraviti.
Bilo bi lijepo da veber kaže koju riječ kako će riješiti nedjeljne
pasice -boja, CB ili... izbaciti ih?
alexts Posted - 04/09/2020 : 22:57:30
quote:
Originally posted by IGMAN2




Bljah, naravno da je Jakom to bilo loše... teško je ne biti loše.
Ma ne loše, nego katastrofa
To se nije dalo čitati. Ne zato što je loš strip, već radi onoga što su ti krkani iz Dečjih novina radili sa tim stripom.
Nevjerojatan broj izbačenih kaiševa iz svake epizode, ne birajući čak ni mjesta u stripu od kuda će ih izbaciti...

Nije mi jasno da netko tada mogao tako pljuvati po nečemu što prodaje i od čega bi trebao zarađivati.



Ništa nije izbacivano, a opet mnogo toga je nedostajalo - paradoks?

Objavljivani su samo dnevni kaiševi/ pasice (u novinama od ponedeljka do petka ili subote). Nisu objavljivane nedeljne table.

Nedeljne table, koje su preskakane, jer su neuklopive u format revije (u boji su originalno, za razliku od dnevnih kaiševa) su i u kod mnogih drugih novinskih stripova izostavljane iz revija.

To nije problem kad su dnevni i nedeljni strip različiti stripovi, kao Fantom npr.

Kad su deo istog stripa jeste problem, jer deo radnje fali. Manji je problem, ako nedeljna tabla delom ponavlja radnju iz kaiševa (ima i toga), ako je sve potpuno novo, onda je problem izraženiji.
alexts Posted - 04/09/2020 : 22:49:40
quote:
Originally posted by Dalen


Da Jaki. I meni je, ali vidim ne samo meni odličan crtež . Sjećam se tih epizoda iz EKS-a. Bilo ih je dosta u EKS-u. Ne samo par. Bar koliko se ja sjećam. Bilo je to jako davno. Po mnogima je to i najbolje od Spidermana.



Novinski Spajdermen, dok je crtao J. Romuta - ubedlljivo najbolji Spajdermen.
IGMAN2 Posted - 04/09/2020 : 22:14:30
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by jaki
quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by Dalen
Kad bi mogao biti novinski Spider-Man Stana Leeja? Zar to nije trebalo biti isto sada?
jel to ono iz Esencijala, što je ČK objavila tri knjige?
Novinski SM, Ante nesrićo. Bilo je par epizoda u Eksu. Lijep crtež ali po meni lošije od comicsa.

Da Jaki. I meni je, ali vidim ne samo meni odličan crtež . Sjećam se tih epizoda iz EKS-a. Bilo ih je dosta u EKS-u. Ne samo par. Bar koliko se ja sjećam. Bilo je to jako davno. Po mnogima je to i najbolje od Spidermana.




Bljah, naravno da je Jakom to bilo loše... teško je ne biti loše.
Ma ne loše, nego katastrofa
To se nije dalo čitati. Ne zato što je loš strip, već radi onoga što su ti krkani iz Dečjih novina radili sa tim stripom.
Nevjerojatan broj izbačenih kaiševa iz svake epizode, ne birajući čak ni mjesta u stripu od kuda će ih izbaciti...

Nije mi jasno da netko tada mogao tako pljuvati po nečemu što prodaje i od čega bi trebao zarađivati.

Jako se nadam da će Torpedo Comics izdati Spidera onako kako treba, mada me i malo strah kad pogledam prijevode SH izdanja kod nas.
Stvarno se nadam da Dr. Doom neće biti Dr. Sudba, Prowler -Provalnik, Dr. Oktopus- Hobotnica, a Kingpin -Kralj
Dalen Posted - 29/08/2020 : 16:33:55
quote:
Originally posted by jaki
quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by Dalen
Kad bi mogao biti novinski Spider-Man Stana Leeja? Zar to nije trebalo biti isto sada?
jel to ono iz Esencijala, što je ČK objavila tri knjige?
Novinski SM, Ante nesrićo. Bilo je par epizoda u Eksu. Lijep crtež ali po meni lošije od comicsa.

Da Jaki. I meni je, ali vidim ne samo meni odličan crtež . Sjećam se tih epizoda iz EKS-a. Bilo ih je dosta u EKS-u. Ne samo par. Bar koliko se ja sjećam. Bilo je to jako davno. Po mnogima je to i najbolje od Spidermana.
Dalen Posted - 29/08/2020 : 16:27:57
quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by Dalen

Kad bi mogao biti novinski Spider-Man Stana Leeja? Zar to nije trebalo biti isto sada?
jel to ono iz Esencijala,što je ČK objavila tri knjige?

Nije Anto. To je po mnogima možda čak i najbolje od Spidermana.
Poli Posted - 29/08/2020 : 16:06:09

Uf, onda nema CRS-a ove godine za nas, cak i ako ga bude. Jedino... da se ide preko Austrije u Slovacku pa... preko Srbije (ima tu nekih prepreka?) ili kroz Italiju pa preko Jadrana. :D sumnjam da ima nekog toliko ludog. :D


1Euro Posted - 29/08/2020 : 14:06:14
quote:
Originally posted by Poli


Nadajmo se da CRS bude ove godine, i da ako bude i mi Janezi mozemo nekako doci.
Cak i da HR bude tada i dalje na "crvenoj listi", da idemo recimo preko Madzarske (i jos bolje preko Austrije u Madzarsku, pa da nas na nasoj granici ne ispitavaju kuda/gdje/zasto i nedajbozesledikarantena) mada to bitno rasteze put.






Madžarska isto tako zatvara granice za sve, bilo je u vijestima.

https://www.24ur.com/novice/korona/madzarska-s-1-septembrom-zapira-meje-za-tuje-drzavljane.html

jaki Posted - 29/08/2020 : 10:55:30
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dalen

Kad bi mogao biti novinski Spider-Man Stana Leeja? Zar to nije trebalo biti isto sada?


jel to ono iz Esencijala,što je ČK objavila tri knjige?


Novinski SM, Ante nesrićo.
Bilo je par epizoda u Eksu.
Lijep crtež ali po meni lošije od comicsa.
Peyo Posted - 29/08/2020 : 10:40:15
@anto
Nije.
anto Posted - 29/08/2020 : 01:39:49
quote:
Originally posted by Dalen

Kad bi mogao biti novinski Spider-Man Stana Leeja? Zar to nije trebalo biti isto sada?


jel to ono iz Esencijala,što je ČK objavila tri knjige?
Dalen Posted - 28/08/2020 : 15:57:46
Kad bi mogao biti novinski Spider-Man Stana Leeja? Zar to nije trebalo biti isto sada?
Poli Posted - 28/08/2020 : 14:56:19

Nadajmo se da CRS bude ove godine, i da ako bude i mi Janezi mozemo nekako doci.
Cak i da HR bude tada i dalje na "crvenoj listi", da idemo recimo preko Madzarske (i jos bolje preko Austrije u Madzarsku, pa da nas na nasoj granici ne ispitavaju kuda/gdje/zasto i nedajbozesledikarantena) mada to bitno rasteze put.


Poli Posted - 28/08/2020 : 13:49:23

Ae!


risbozg Posted - 28/08/2020 : 06:29:23
Bravisimoooo....
teller Posted - 28/08/2020 : 06:09:43
Cesitam.. BRAVO

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000