forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / PANDEMONIJUM (CRNO OGLEDALO)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 04/08/2020 : 16:20:00
šŸŽ© Dragi prijatelji,

u želji da vam malo rashladimo ove vrele dane (tako Å”to će vas od pojedinih kadrova podići hladna jeza), donosimo pred vas naÅ”e najnovije izdanje, strip album āš”ļø"Pandemonijum"āš”ļø fantastičnog dvojca Kristofa Beka i Stefana Rafaelea, ujedno i prvi broj Golkondine nove albumske edicije šŸ‘‰"Crno Ogledalo"šŸ‘ˆ, u kojoj će svoje mesto pronaći malo mračnija SF, Horor i slična izdanja...

šŸ‘ā€šŸ—Ø Bacite pogled na "fotke iz ruke", pa požurite na sva standardna mesta na kojima ste već navikli da nabavljate naÅ”a izdanja.









šŸ›’ Od danas već u Darkwoodu i Knjižari Alan Ford, ali i online na naÅ”em sajtu www.golconda.rs, a u narednim danima i u ostalim knjižarama koje neguju strip-kulturu, a koje pritom joÅ” i sarađuju sa Golkondom...

šŸ“œ Leta 1951. Doris Grejthaus dovodi svoju ćerku Koru na lečenje od tuberkuloze u Sanatorijum "Vejverli Hils", sa nadom da će najeminentniji stručnjaci u Sjedinjenim Američkim Državama moći da pomognu i Kori, kao Å”to su izlečili i nju, sedamnaest godina ranije.

Ali, Doris ne zna da unutraÅ”njost ovog divovskog zdanja pohode nemirni duhovi preminulih pacijenata i da je sanatorijum poslednje mesto na kome treba da potraži pomoć za svoju ćerku.

Da li će izbeći nemilosrdne kandže opake "bele smrti", hoće li ikada uspeti da pobegnu sa ovog prokletog mesta!? Dok se smrtonosna omča ludila, zločina i obmane steže oko Doris i male Kore, praćeni urlicima očaja izgubljenih duÅ”a, ukrcajte se u noćni voz i krenite tunelom smrti u priči ZASNOVANOJ NA ISTINITIM DOGAĐAJIMA!

DOBRO DOÅ LI U SANATORIJUM "VEJVERLI HILS"! DOBRO DOÅ LI U PREDVORJE PAKLA!


šŸ“š Specifikacija izdanja: HC A4, full color, 164 strane, u promo periodu 2200din, kasnije 2700.

šŸ‘Œ Čujemo se brzo, šŸ“œ Priče #4 se uveliko krčkaju (one su na redu)...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dzoni Posted - 17/01/2021 : 10:58:59
procitao upravo...odlican strip..uzivanje je bilo citati...crtez maestralan
Jerry Krause Posted - 30/12/2020 : 09:25:58
Rijetko kad ili gotovo nikad ne uzimam izdanje na osnovu izgleda ili lijepe naslovnice, ali ovo izdanje me tako privlačilo da ga uzmem bez obzira Ŕto nisam ljubitelj horora. JoŔ kad sam vidio pozitivne komentare skinuta je svaka nedoumica.

Što se tiče izdanja ovo mi je prvo Golcondino i mogu reći da stvarno nisu pretjerivanja da je ovo vrhunski odrađeno izdanje i svaka čast na tome.

Å to se tiče sadržaja unutar njega rekoh sebi samo da ne budu dylandogovska preseravanja sa zombijima i čudoviÅ”tima kad ono ugodno iznenađenje. Ovo je u biti viÅ”e triler s elementima horora Å”to je za mene veliki plus za razliku od AntiÅ”e i Å”to idemo dalje prema kraju priča je sve bolja i brutalnija bez tih nekih nadrealnih elemenata. I svakako dojam pojačava činjenica da je bazirana na stvarnim događajima Å”to me odmah zainteresiralo da proguglam taj sanatorij. Crtež vrlo dobro prati priču i sasvim je ugodan.

8.8/10
anto Posted - 18/10/2020 : 20:50:30
i za kraj - hvala Golkondi Ŕto nam je podarila ovaj strip!!

mislim da nam fali (barem srpskom strip izdavaŔtvu) novijih BD naslova,pa je uvek lepo videti neki novi.

nakon Pasa Pripijata,koji me nisu kupili, sledeća dva su već pogotci (a pogotovu Do poslednjeg);takod da se radujem sledećem BD novitetu od golkonđana.
anto Posted - 18/10/2020 : 20:45:27
quote:
Originally posted by going going

Znaci podeljena publika. Misljenja se razlikuju od odlicnih do osrednjih do losih komentara, najbitnije je da strip ne ostavlja ravnodusnim. Nabavlja se sigurno, ali otom potom.

Gde je stampan strip posto svi pisu o tome kako je izdanje tehnicki besprekorno?


1.ovde na forumu se jedan član izjasnio da mu je strip osrednji,nekoliko njih da je odličan,a jedan da je vrhčina.
Ja lično sam tu negde između,u stvari,viÅ”e na strani pozitivnih komentara,ali ne smem reći da mi je odličan (kamoli neÅ”to viÅ”e) - u svakom slučaju je jako dobar i slobodno ga mogu preporučiti,barem za čitanje ako već ne za nabavku.

2.pa sad, tehnički besprekorno je malo preterano - izdanje je itekako zadovoljavajuće,u svakom pogledu (tehnkalije,dizajn,prevod...),i smederevska Å”tamparija newpress je uradia lep posao.Ali nazvati ovo besprekorno je nonsens,bez uvrede bilo kome.
anto Posted - 18/10/2020 : 20:40:01
NeŔto mi se na prvu loptu (odnosno na sam opis i gledanje po bedeteci) nije dopao ovaj mini serijal od tri albuma,ali nakon nekih prilično pozitivnih komentara,ipak sam mu dao Ŕansu;i nisam pogreŔio.

Priča je zasnovana na istinitim događajima i iako započinje u sadaÅ”njem vremenu,skoro ceo strip se deÅ”ava u leto 1951.godine kada zgodna Doris Grejthaus dolazi sa ćerkicom Korom u Vejverli Hils,najpoznatiju bolnicu za lečenje TBC-a u Americi,a gde se i sama izlečila od ove bolesti pre 17 godina.
Koru smeŔtaju na dečije odeljenje,a ona se zapoŔljava kao medicinska sestra ne bi li otplatila bolničke troŔkove.
Međutim,mala devojčica počinje da se čudno ponaÅ”a - vidi nepostojeće osobe,čuje zvižduk lokomotive noću,ima vizije...a stanje sa boleŔću joj se pogorÅ”ava;osim toga,i sama Doris uočava neke propuste u organizaciji i lečenju bolesnika.A tu je i stara priča o samoubistvu izvesne medicinske sestre od pre dvadesetak godina.

Pandemonijum mi počinje brutalno dobro.Prvi album mi je apsolutno odličan.Verovatno tu važnu ulogu igra Ŕto se priča vrti oko devojčice i njene sudbine,pa mi je to pojačalo doživljaj napetosti i drame iz subjektivnih razloga (kao ocu jedne takve).

Međutim,nekako sa odmotavanjem priče,utisci nisu bili tako jaki;a ono najbitnije je da sam pomalo razočaran Å”to je zavrÅ”nica dala naglasak na trileru a ne na klasičnoj horor priči (u smislu uplitanja nečeg fantastičnog),Å”to je pomalo i neverovatno ,jer uvek kod horor tematike volim kad se nadrealno u priči podredi realnoŔću.Odnosno kad umesto nekih fantastičnih elemenata imamo realne,bilo da je to triler ili klasična drama.

U svakom slučaju,u celini mi je ovo jako dobar strip,sa izvrsnim Rafaelovim crtežom.
I pohvale Golkondi za kvalitet izdanja u svakom pogledu.

4/5
wesskowaz Posted - 20/09/2020 : 22:24:20
To je to, 3 u 1.
borg Posted - 20/09/2020 : 21:42:55
Ček, Pandemonijum ima (će imati) nastavak, ili je jednopuc?
Dwayne_Looney Posted - 20/09/2020 : 20:36:10
Upravo pročitao, malo guglao i... strip je rađen na zanimljivoj temi sanatorija Waverly Hills koji se jedno vrijeme nije mogao hvaliti razinom uspjeÅ”nosti liječenja pacijenata pa je zbog priče o brojnim smrtima u patnji i načinu na koji su mrtvi iznoÅ”eni joÅ” uvijek zanimljiv lovcima na duhove.
Autor je maÅ”tovito sve podigao na razinu horora i imao svoju ideju. Također je dobro izabrao glavne likove (osobe ženskog spola) a crtež, odnosno prikaz cijele lepeze emocija i likova, pojačava utisak. Ljubitelji horora će ovdje doći na svoje, meni nedostaje i malo viÅ”e elemenata trilera ali to je bilo teÅ”ko moguće očekivati, dovoljno je i pitanje kako će sve zavrÅ”iti po glavne likove.
Onako:
P: 8, S: 8, C: 9, N: 7 liti 4/5

Å to viÅ”e ovakvog horora, a manje SF-a i bit će u ovoj ediciji joÅ” naslova za mene. U videu koji je postavio Gil-galad već ide najava, ako sam dobro razumio, zanimljivog drugog broja edicije, neÅ”to između trilera i drame s mjestom radnje u i oko Rijeke.

Izdanje tehnički savrÅ”eno. Puno sreće Golcondi iako ne razumijem Å”ta će im Darwin i Odessa, već su uzeli dovoljno "prtljage".
cerichus Posted - 19/09/2020 : 18:15:57
Odličan strip. Nadam se da će i ubuduće praviti dobar izbor stripova za ovu ediciju.
Gil-galad Posted - 19/09/2020 : 18:04:18
vronski 3 Posted - 05/09/2020 : 12:58:03
quote:
Originally posted by anto

hmmm...
sad tek vidim da su utisci uglavnom jako pozitivni - valjalo bi se ovo nabaviti!!



Pandemonijum je zaista odličan strip, uzimaj ga bez razmiŔljanja!

Å to bi ti reko: "MASTHEVUÅ A"!

anto Posted - 05/09/2020 : 12:03:11
hmmm...
sad tek vidim da su utisci uglavnom jako pozitivni - valjalo bi se ovo nabaviti!!
AleksandarN Posted - 05/09/2020 : 11:11:40
Mislim da nisam citao jeziviji strip ili knjigu! Apsolutno remek-delo horora! Obozavam horor ali retko kada se odusevim necim. Pandemonijum me je odusevio! Nisam ocekivao nista posebno ali... Sanatorijum, ludi doktori kojima bi se Mengele ponosio, duhovi, nepravda, korupcija... To sto je bazirano na istinitoj prici daje jos jeziviji smek svemu. Crtez i boje su prelepe. Volim kada crtac ovako duboko ulazi u atmosferu price i doprinosi lepoti dela. Sve kako treba pa cak i izdanje, stampa i ostalo. Jedino mi je zao sto nema barem jos 100 stranica da se udje jos dublje u ludilo. Preporuka ljubiteljima mracnijeg stiva.

10/10


Ovo sam slusao dok sam citao:
www.youtube.com/watch?v=lg2hdf9d_ac
Preporuka jer savrseno ide uz atmosferu ovog stripa!
borg Posted - 18/08/2020 : 23:41:52
Pokazali ljudi da za 300-400 din. viŔe može da se dobije super izdanje.
Brzo uče u Golkondi.
Dr. Zistis Posted - 18/08/2020 : 23:27:11
quote:
Originally posted by going going

Znaci podeljena publika. Misljenja se razlikuju od odlicnih do osrednjih do losih komentara, najbitnije je da strip ne ostavlja ravnodusnim. Nabavlja se sigurno, ali otom potom.

Gde je stampan strip posto svi pisu o tome kako je izdanje tehnicki besprekorno?



Ma koji osrednji...stripcina. Da se jasnije izrazim, "Fibra u Golkondinom ruhu". Bas dobro
SPQRoma Posted - 18/08/2020 : 20:20:43
Izgleda vrhunski! Priča razvaljuje.
dragan4e Posted - 15/08/2020 : 08:55:18
quote:
Originally posted by going going

Gde je stampan strip posto svi pisu o tome kako je izdanje tehnicki besprekorno?


U Ŕtampariji New Press iz Smedereva, gde Ŕtampaju i bonelijanu.

Prevod i lektura su takođe vrh.
going going Posted - 14/08/2020 : 23:41:23
Znaci podeljena publika. Misljenja se razlikuju od odlicnih do osrednjih do losih komentara, najbitnije je da strip ne ostavlja ravnodusnim. Nabavlja se sigurno, ali otom potom.

Gde je stampan strip posto svi pisu o tome kako je izdanje tehnicki besprekorno?
izivko Posted - 14/08/2020 : 12:47:05
A Å”to reći za one kojima je strip jako loÅ”? A ima i takvih
lifesence Posted - 14/08/2020 : 10:23:01
Meni je Pandemonijum perfektan.
Na stranu to Ŕto je tehnički fenomenalan, priča mi se baŔ, baŔ svidela...
Pravi horor kakav ja volim, dugo nisam bio pod utiskom ovako...
Osrednji je verovatno ovim kvazi horor filozofima (kako neko reče...:):):)
dragan4e Posted - 14/08/2020 : 07:45:29
Izdanje je besprekorno dok je sam strip osrednji, barem meni.
vronski 3 Posted - 13/08/2020 : 17:35:41
Au ljudi, skoro nisam pročitao bolji strip!

Utisak tokom čitanja je kao da se gleda neka najjezivija hororčina od filma, priča, crtež, atmosfera stripa, ma sve je ne za desetku, već za ocenu 11+!!!

Sve čestitke Golkondi na odabiru ovog stripa i na tehničkim detaljima. Možda je malo skuplji ali zaista vredi svaku paru!!!
sumohrvat Posted - 06/08/2020 : 22:46:26
Ovo mi se čini odlično. A i Dr. Žistis mi je nahvalio pa valjda neŔto i vrijedi.
stripadzija Posted - 05/08/2020 : 22:31:06
Tiraž je sigurno u ovom slučaju značajan faktor koji diže cenu. Ne znam koji je tiraž ovog stripa, ali je sigurno prilično niži od fr/bg integrala Čarobne knjige, koji zaista imaju fenomenalne cene (nadam se da se u adekvatnoj količini i prodaju).

Generalno na ovim prostorima ima malo komercijalnih izdanja fr/bg Ŕkole (ili su klasici, ili su bestseleri ili su umetnički stripovi itd.) i iskreno želim Golkondi da se strip relativno brzo rasproda, Ŕto bi bio motiv za nastavak ovakve izdavačke politike.
DzekDenijels Posted - 05/08/2020 : 16:51:16
quote:
Originally posted by stripadzija

U svakom slučaju čestitke za izdanje, izgleda sjajno.


+1

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000