forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS: ZEROCALCARE - ZABORAVI MOJE IME

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 05/08/2020 : 23:37:07
U PRODAJI

Zerocalcare - Zaboravi moje ime

EDICIJA ATLANTIS #3










Zaboravi moje ime, je Zerocalcareova peta knjiga. Dočekala je 17. izdanje i za 6 godina prodata je u preko 120.000 primjeraka u Italiji.
Od danas je u prodaji i prvo Zerocalcareovo izdanje na bosanskom jeziku uz fenomenalan prijevod Anje Pravuljac i adaptaciju Zorana Hercega.

Postoji fraza kojom je Zerocalcare koristio predstavljanje svoje nove knjige Zaboravi moje ime, koja vjerovatno sadrži sve što se o tome može reći: «Sve što sam do sada učinio pomoglo mi je da shvatim kako tačno ispričati ovu priču ".

Kad ode posljednji komad iz djetinjstva, Zerocalcare otkriva stvari o svojoj obitelji za koje nikada nije ni u mašti posumnjao. Podijeljen između uvjerljivog uporišta mladenačke nevinosti i nemogućnosti izbjegavanja sve opresnije kontrole društva, morat će shvatiti odakle zaista dolazi, prije nego što shvati kuda ide. Na pola puta između stvarnih događaja i mašte.

Grafička novela polazi od autobiografske oznake - smrti bake autora i glavnog junaka. Gubitak voljene osobe iz obitelji postaje stoga izgovor za istraživanje misterioznih strana nečijeg roda, završavajući otkrivanjem nečega što nadilazi maštu.


Edicija ATLANTIS #3 ★ drama/komedija ★ 240 stranica ★ C/B - kolor ★ 170x240mm ★ Tvrdi uvez ★ Autor Zerocalcare ★ Prijevod Anja Pravuljac ★ Adaptacija Zoran Herceg ★Datum objavljivanja 5.8.2020. ★ Puna cijena 30KM ★ Promotivna cijena do 5.09.2020 - 25,50KM
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Album po promotivnoj cijeni možete nabaviti u Striparnici Agarthi Comics i www.stripovi.ba
Do kraja sedmice u prodaji po redovnoj cijeni u knjižarama širom Bosne i Hercegovine koje drže do sebe.
Uskoro u prodaji u striparnicama i knjižarama u susjednim zemljama.
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 17/06/2022 : 08:42:20
Pročitao ovih dana to i Proročanstvo
Zero je stvarno poseban umjetnik i vrlo mi se dojmio njegov stil pripovjedanja i crtanja.
Što se tiče same radnje i događaja, nekako je Proročanstvo mi bolje leglo. Zaboravi mije ime se bavi s dosta emotivnijim temama i na jedan domišljat i alegoričan način priča o obitelji, tajnama i požrtvovnosti. No, nekako mi je taj nepokolebljiv humor i cinizam Proročanstva bio zabavniji i privlačniji. U ovom stripu kao da se izgubila ta esencija uslijed posvećenosti jednoj određenoj temi.
U svakom slučaju oba stripa su za preporuku i posjedovanje. Čita se Zero dalje, a nadam se i jos ponekom prijevodu.
Zaboravi moje ime 4/5
Pasančevo proročanstvo 5/5
jagodanbg Posted - 16/06/2022 : 20:45:57





jagodanbg Posted - 16/06/2022 : 16:15:18
Procitao i ja konacno. Definitivno ja zapecatio prvo mesto na listi omiljenih mi autora. Dosta slicnosti tokom citanja stripa sa mojim karakterom, osobinama, ponasanjem. Uskoro krecem i u projekat tetoviranja par Krecovih faca na svoje telo :)
Ova knjiga mi se cini sa mnogo manje humora nego prethodne 2, ok i 'glavna' tema je takva. Mogu reci da mi je prva polovina knjige bila cak i malo dosadnjikava, citao sam po par stranica dnevno pa izgubim fokus i odustanem. Ali onda sinoc, od pojave lisice, ne ispustam knjigu do kraja. Kad dodjem kuci opalicu par fotki scena koje su me bas poogodile, i morao sam da udahnem par puta duboko i progutam knedlu.
Moram se sloziti sa Manny-jem, ni meni se nije dopao prevod likova (mozda je samo stvar navike iz Lavirintovih izdanja). Sada kada sam zavrsio celu knjigu, za 10tak dana kada odem na more cu je iscitati ponovo, sada i prvu polovinu sa vise koncentracije.

Video sam bas juce da je stigao i Medju rusevinama u Alan Ford, tako da od sledece plate uzimam i njega (samo ne znam koju koricu :D)
Manny Posted - 18/02/2022 : 23:20:06
Dosta dobra priča, ovog puta sa više nadrealnih elemenata, ali brižljivo tkanih i uvezanih, tako da je u Krečov svet sada upletena i misterija (ala Davinčijev kod) i drama, a opet sve protkano njegovim tipičnim humorom.

Agartijevo izdanje je OK, ali bih zamerio dve stvari:
1. Čemu novo imenovanje glavnog lika? U ranijim prevodima u izdanjima na ovim prostorima, Zerocalcare je zaživeo kao Kreč, Nula, ne znam što je bilo potrebno da se tu sad izmišlja topla voda i daje novo ime?
2. Otisak je dosta slab (doduše, deluje mi da je na videu Prelistavanje jača boja nego na mom izdanju), crna se pretvara u sivu negde više negde manje, pogledajte kako je Lavirint uradio istog autora, mislim da je to kod njih ispalo mnogo bolje.

U svakom slučaju, preporuka za sve koji vole ovog otkačenog italijanskog autora.
Agarthi Comics Posted - 25/11/2021 : 01:27:38
Slavite sa nama..
Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine, Agarthi Comics preko svog webshopa www.agarthicomics.ba je organizovao lude popuste na svoja izdanja. Od 24.11. - 28.11.2021. kupovinom na www.agarthicomics.ba ostvarite popuste do 50%.. Popusti ne važe za artikle koji su već na promotivnom popustu. Posebna cijena dostave za Bosnu i Hercegovinu i Srbiju.

Agarthi Comics Posted - 22/11/2021 : 00:43:32
quote:
Originally posted by Red Marquis

Agarthi ima već neko vreme u najavi još dva. E sad, odabir - u pitanju su Zerovi 8 i 9 album, a preskakanje svih pređašnjih mi baš nisu jasni.



Ne brinite, objavićemo sve. Nova izdanja brzo izlaze, a ima i još najava koje ne stižemo objaviti..
john connor Posted - 20/11/2021 : 21:44:55
Lavirintova izgledaju sjajno, ne bih rekao da su sarena, osim sto je tempo uzasan...
Deers Posted - 20/11/2021 : 21:38:24
A da li ste vidjeli kako izgledaju talijanska izdanja? Šareno, tu negdje, kao i naša.
Shaner Posted - 20/11/2021 : 20:33:14


Slažem se s vukozecom, samo da se objavi sve.

Inače, baš sam danas ponovio Armadilovo proročanstvo. Nevjerojatno je kako me taj strip svaki put iznova oduševljava.

Paka01 Posted - 20/11/2021 : 20:24:58
quote:
Originally posted by vukozec

Meni nije pretjerano bitan ni redosljed ni uniformiranost formata



vukozec Posted - 20/11/2021 : 20:16:58
Meni nije pretjerano bitan ni redosljed ni uniformiranost formata, samo neka se izbaci sve.

Ps: Lavirint je prvo prvu izbacio kao SC, pa onda ponovljeni "artist edition" (onaj koji je objavio i CRŠ) kao HC ;)
Paka01 Posted - 20/11/2021 : 20:09:37
Zerocalcare je katastrofa za skupljanje. Udruga CRŠ je objavila prvu knjigu i nakon toga tišina, Lavirint prvu HC, drugu SC, Agharti radi opet izgleda neki svoj tempo... Ja sam krenuo s CRŠ-om i sve mi se čini kao da je to bila loša odluka.
Red Marquis Posted - 20/11/2021 : 20:06:58
Agarthi ima već neko vreme u najavi još dva. E sad, odabir - u pitanju su Zerovi 8 i 9 album, a preskakanje svih pređašnjih mi baš nisu jasni.
vukozec Posted - 20/11/2021 : 19:38:23
Možda i najbolji Zerocalcare od 3 koja sam čitao (premda je kultno Proročanstvo tu negdje, a ni Prokleti ponedjeljci ne zaostaju puno). Opet je riječ o Calcarevom patentiranom stilu kratkih duhovitih, seinfeldovskih anegdota, u kojima je granica između svjesnog i nesvjesnog nevidljiva, i koje se onda slažu u veći narativ. Ovaj put je taj veći narativ svojevrsni triler u kojem se raspetljava obiteljski misterij, a također je to i filozovska rasprava na temu konformizam vs nekonformizan, i kako nam se u tom kontekstu društvu mijenja i kakve nam izazove postavlja u ovom digitalnom dobu.



Konačna ocjena: nabavite/posudite/ukradite, pročitajte kako god znate i umijete.

I oćemo još
KuntaKinte Posted - 27/11/2020 : 14:02:35
Nisam znao koliko trenutno ima knjiga. Mislio sam na 3. i 4. koje koje nisu kod nas objavljene.
Red Marquis Posted - 27/11/2020 : 13:07:50
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Čitao, naravno.
Čekamo ostale dve knjige.


Koje dve? Zero ih ima već 8-9.

Dobar je Zaboravi moje ime. Najnežniji i najosetljiviji Zero. Ko je prošao neki gubitak može ovde da se pronađe. Ostali...pa nek uživaju dok ih ne zvekne. Neće biti zauvek. Malo je slabija druga polovina knjige, i pomalo konfuzna, rastrzano je pripovedanje.
Mislio sam da će prevod biti problem, ali nije bio.
KuntaKinte Posted - 27/11/2020 : 08:32:37
Čitao, naravno.
Stoji sve što je Solar napisao.
Malo mračniji Zerocalcare, ali mnogo emotivniji od "Armadilovog proročanstva" i "(Skoro.) svakog. prokletog. ponedeljka."
Čekamo ostale dve knjige.
Deers Posted - 27/11/2020 : 07:03:54
Zar nitko drugi nije čitao ovaj strip?
solar Posted - 08/10/2020 : 15:31:12
Čim mi je knjiga stigla izvadio sam je iz celofana i krenuo čitati! Što reći? Zerocalcare je vrhunski kao uvijek, bilo je momenata za plakati ali i za smijati se jer čovjek posjeduje nevjerovatan talenat da priču ispriča na način da se istinski možete poistovjetiti sa radnjom, situacijama i referencama.
Istina, nedostajao mi je onaj Djoletov štih iz Lavirintovog izdanja, posebno kod prijevoda imena junaka (Kreču, Nulo itd.) ali što je tu je. Agarthi comics izdanje je "next best thing", prijevod je zaista dobar, lijepo prenosi emocije i Zerov poseban način izražavanja i nadam se da ćemo u istom izdanju dočekati i ostale knjige!
Agarthi Comics Posted - 23/09/2020 : 00:54:53
quote:
Originally posted by paro

Odlično, svaka čast!
Javite ako će dolazit u Hr.



Obavještavamo svekoliku javnost da je izdanje od danas dostupno i u Hrvatskoj (Stripovi na kvadrat i Striparnica Babilon) i Srbija (Knjižara Alan Ford i Striparnica Darkwood)..
paro Posted - 09/08/2020 : 07:59:02
Odlično, svaka čast!
Javite ako će dolazit u Hr.
Agarthi Comics Posted - 06/08/2020 : 21:48:18
PRELISTAVANJE

https://www.youtube.com/watch?v=spM9m5JrkZE
Agarthi Comics Posted - 06/08/2020 : 21:36:32
quote:
Originally posted by john connor

Jel ima ovoga u Srb?



Juče je objavljeno.
john connor Posted - 06/08/2020 : 21:27:56
Jel ima ovoga u Srb?
delboj Posted - 06/08/2020 : 21:00:46
Hvala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000