forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO najavljuje: UBICA SA ZELENE REKE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 14/08/2020 : 22:58:57
“Terrific. It’s got the scariest opening sequence I’ve read in years, and the novel as a whole makes compelling stay-up-late reading. Great, creepy stuff.” — Stephen King

[url=https://postimg.cc/LJDfxPYW][/url]

[url=https://postimg.cc/wyLjGK4B][/url]

[url=https://postimg.cc/zyQDDD9B][/url]
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 28/11/2022 : 20:33:10
Sad sam provjerio, u Q-u je izašla skoro kompletna prvobitana verzija (nedostaje nekih 8 stranica kraćeg poglavlja Port-o-potty Blues).
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 20:13:07
quote:
Originally posted by Deers

Ček, ono u Q-u je bio samo dio?



Koliko se sjećam Derf je prvo objavio kratku verziju Smeća, da bi zatim nešto godina kasnije napravio produženu verziju. Ne znam točno što je bilo izdano u Q.
Deers Posted - 28/11/2022 : 20:10:05
Ček, ono u Q-u je bio samo dio?
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 19:54:54
Da, sad je aktualno zbog serije... Glupa serija, porasla je cijena polovnih izdanja stripa na ebayu
U planu mi je pročitati njegovo Smeće, djeluje interesantno.
Red Marquis Posted - 28/11/2022 : 19:52:53
Sve od Derf Bekderfa je super. Još jedan od onih indie autora kojeg niko da primeti na ovim prostorima.
My Friend Dahmer mu nije najbolji uradak, ali sigurno ima najveći potencijal za dobru prodaju. Pogotovo sad.
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 18:37:09
Je, ali su loši

Nego, kad Dahmera već spominješ... My Friend Dahmer je za klasu bolji strip od ovoga, mada realno i nisu baš slični. Istina, oba kao temu imaju serijskog ubojicu, no pristup im je poprilično drugačiji. Nadam se da će biti objavljen u domaćem izdanju, vrijedi ga imati i pročitati. Btw, baš mi je trenutno na repertoaru čitanje "Did You See What Eddie Gein Done".
AleksandarN Posted - 28/11/2022 : 18:26:24
quote:
Originally posted by vukozec

...mnogi ističu prolog, s razlogom, odlično postavljanje stvari i atmosfere...
...nisu mi smetali vremenski skokovi, dapače, mislim da su dobar trik da se priča ispriča dinamičnije od kronološkog nabrajanja činjenice, sviđa mi se i što skokovi postanu postanu rapidniji kako se priča bliži klimaksu...
...jednom kad se krene, strip se ne ispušta...
...osim priče za to je zaslužan i c/b crtež Jonathana Casea koji je odličan, čist, jasan, ekpresivan, atmosferičan, znalački koristi sugestivno kadriranje, taman toliko drži pažnju da je gušt okretati stranice u nekom srednjem tempu...
...i crtač i scenarist zaslužuju sve pohvale za karakterizaciju likova, kroz dijaloge i kroz nijeme kadrove...
...ovaj put nije misterija već likovi - u prvom redu ubojica Ridgway i deteketiv Jensen, autorov otac - ono što drži priču...
...kažu da je Ridgway bi u mogućnosti počiniti svoje zločine zato jer je na ulici bio "nevidljiv" i jer ga nitko nije doživljavao kao prijetnju - autori su odlično dočarali taj konfliktni karakter "bezazlenog čudovišta"...
...strip po mom guštu.


Ova priča je i nulta točka grungea, izvor iz kojeg je potekao.





I meni je odlican strip! Dosta toga sam citao o Ridgway-u i u stripu je sve odlicno odradjeno.

Nadam se Dahmer-u...

I kad se matorci okupe i razvale:


@Paka, Green River su slugde vise nego Alice In Chains. :)
swamp thing Posted - 28/11/2022 : 15:47:23
Tipičan metalac, sve što mu se svidi, on odmah smjesti u metal. Moj drugar tako Tomu Zdravkovića svrstava u metal 😁
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 15:06:31
Kako koji bend
Nirvana i Pearl Jam su mi većinom bezveze, Soundgarden niti smrdi niti miriše, a Alice in Chains fenomenalni, no njih ionako računam prvenstveno kao manje-više sludge metal bend, a tek onda sve ostalo. Pojam "grunge" je preširok, ima tu svega i svačega.
vukozec Posted - 28/11/2022 : 14:58:30
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by vukozec

Ova priča je i nulta točka grungea, izvor iz kojeg je potekao.



Znači još jedan minus za ovu priču



Oli ne voliš grunge?

Pa to ti je kao metal.

Samo sa boljim melodijama i neinfantilnim tekstovima :p
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 14:48:48
quote:
Originally posted by vukozec

Ova priča je i nulta točka grungea, izvor iz kojeg je potekao.



Znači još jedan minus za ovu priču
vukozec Posted - 28/11/2022 : 14:43:29
...mnogi ističu prolog, s razlogom, odlično postavljanje stvari i atmosfere...
...nisu mi smetali vremenski skokovi, dapače, mislim da su dobar trik da se priča ispriča dinamičnije od kronološkog nabrajanja činjenice, sviđa mi se i što skokovi postanu postanu rapidniji kako se priča bliži klimaksu...
...jednom kad se krene, strip se ne ispušta...
...osim priče za to je zaslužan i c/b crtež Jonathana Casea koji je odličan, čist, jasan, ekpresivan, atmosferičan, znalački koristi sugestivno kadriranje, taman toliko drži pažnju da je gušt okretati stranice u nekom srednjem tempu...
...i crtač i scenarist zaslužuju sve pohvale za karakterizaciju likova, kroz dijaloge i kroz nijeme kadrove...
...ovaj put nije misterija već likovi - u prvom redu ubojica Ridgway i deteketiv Jensen, autorov otac - ono što drži priču...
...kažu da je Ridgway bi u mogućnosti počiniti svoje zločine zato jer je na ulici bio "nevidljiv" i jer ga nitko nije doživljavao kao prijetnju - autori su odlično dočarali taj konfliktni karakter "bezazlenog čudovišta"...
...strip po mom guštu.


Ova priča je i nulta točka grungea, izvor iz kojeg je potekao.

Dwayne_Looney Posted - 02/04/2022 : 18:30:43
Težak je izbor načina na koji nešto općepoznato učiniti zanimljivim.
Ovo je poseban slučaj jer je sve ispričano iz perspektive detektiva koji je predano radio na slučaju pa je stoga sve u vezi s ubojicom pažljivo, dokumentaristički predstavljeno, a strip ima i tu emocionalnu notu.
Što se tiče radnje, puno je tu likova i skokova iz jednog vremenskog perioda u drugi, tako da... jednostavno, u određenom trenutku, umori. Naravno, tko poznaje slučaj ne bi imao nikakvu dvojbu da je ovo rađeno kao triler, pravocrtno, ali ni ovo nije najsretnije rješenje.
Crtež vrlo dobar, a izdanje odlično odrađeno.

P: 8, S: 6, C: 8, N: 8
jagodanbg Posted - 28/01/2022 : 12:05:36
quote:
Originally posted by anto

Ovo bi bio nekakav dokumentaristički krimić,o serijskom ubici koji je ubio preko 40 prostitutki osamdesetih godina u američkoj državi Vašington,potekao iz pera sina detektiva koji ga je ispitivao u periodu od 188 dana.
Iako volim kriminalistički žanr,kao i dokumentaristički pristup istom,i iako scenarista,novinar Džef Džensen, korektno vodi priču,nemam tu nijednu zamerku,očekivao sam "efektniji" strip - do sredine sve funkcioniše kako treba,ali onda nema tih trenutaka od kojih se diže pritisak i pažnja,nema neke dinamičnosti kojoj sam se nadao,pa je u nekim trenucima bilo i "zijeeev" trenutaka.
U trenutku kad ubica priznaje jedan detalj,da ne otkrivam koji,vidi da se u stvari sve vrti oko toga,a meni to nije izazvalo neki poseban osećaj koji bi bio vredan čitanja nekih repetativnih delova stripa.

Normalno,ovo je moje viđenje,možda će neko drugi sve ovo doživeti drugačije,a i na kraju krajeva,Ubica sa Zelene reke je dobar strip,ali moram reći da sam očekivao i više.
Crtež Džonatana Kejsa jako dobar,a samo Makondovo izdanje odlično.


3.5/5



Ništa ne bih dodao 🙂
naker Posted - 13/01/2022 : 20:45:27
Kao što je Antoan već naveo ovde je reč o dokumentarnom stripu gde ako neko očekuje uzbudljivu detektivsku priču gde se do poslednje stranice neće znati ko je ubica i da li će ga uspeti uhvatiti ostaće razočaran jer ovde se ipak dobija nešto drugačije. Ovaj strip se komotno mogao nazvati i "Detektiv koji je jurio ubicu sa Zelene reke" jer pošto je scenarista stripa sin detektiva koji je radio na dotičnom slučaju ovde je akcenat priče više usmeran ka njemu i njegovom privatnom životu, ovo je priča o istrajnosti i požrtvanosti običnog porodičnog čoveka-detektiva koji nije hteo da odustane dok se zločinac ne dovede pred lice pravde.

Iako ovde ima dosta vremenskih skokova radnja teče polako i ovo je tip stripa koji te lagano "ubija" i uvlači u sebe, sve vodi ka tom jednom momentu otkrovenja pri kraju stripa kada sve maske padaju, da li je taj momenat ono što smo očekivali neka svako proceni za sebe. Samo ću reći da je meni lično bilo poprilično jezivo koliko je objašnjenje svega tako.. obično.

Crtački korektno odrađeno, ko voli istinite priče o serijskim ubicama sigurno će pronaći ovde nešto vredno. Ako vam očekivanja nisu nerealno visoka mislim da ovo vredi iščitati

Još jedna stvar, uvodna priča je jedan od boljih prologa koje sam video u poslednje vreme.
anto Posted - 08/01/2022 : 19:30:29
Ovo bi bio nekakav dokumentaristički krimić,o serijskom ubici koji je ubio preko 40 prostitutki osamdesetih godina u američkoj državi Vašington,potekao iz pera sina detektiva koji ga je ispitivao u periodu od 188 dana.
Iako volim kriminalistički žanr,kao i dokumentaristički pristup istom,i iako scenarista,novinar Džef Džensen, korektno vodi priču,nemam tu nijednu zamerku,očekivao sam "efektniji" strip - do sredine sve funkcioniše kako treba,ali onda nema tih trenutaka od kojih se diže pritisak i pažnja,nema neke dinamičnosti kojoj sam se nadao,pa je u nekim trenucima bilo i "zijeeev" trenutaka.
U trenutku kad ubica priznaje jedan detalj,da ne otkrivam koji,vidi da se u stvari sve vrti oko toga,a meni to nije izazvalo neki poseban osećaj koji bi bio vredan čitanja nekih repetativnih delova stripa.

Normalno,ovo je moje viđenje,možda će neko drugi sve ovo doživeti drugačije,a i na kraju krajeva,Ubica sa Zelene reke je dobar strip,ali moram reći da sam očekivao i više.
Crtež Džonatana Kejsa jako dobar,a samo Makondovo izdanje odlično.


3.5/5
MAKONDO Posted - 07/01/2022 : 22:59:47
Koga ovaj slučaj bude zainteresovao za dalje izučavanje, pored gomile knjiga i dokumentarnih filmova, može pogledati i prvu epizodu Netflix-ove nove dokumentarne serije "Catching killers" - naravno da su počeli sa slučajem Garija Ridžveja, verovatno najgoreg serijskog ubice ikada...
jagodanbg Posted - 01/01/2022 : 21:34:15
Da jbt, prevideo sam najavljenu cenu!

💪
anto Posted - 01/01/2022 : 21:19:47
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by Poli


Nego, dal se to vide tvrde korice, nije li trebao izaci u mekanoj varijanti?




I ja sam ga ocekivao u mekom pakovanju, i jeftinijoj varijanti da kazem 😀
Ali uzecu ga svakako.


najavljena je meka varijanta i cena od 1600;dobili smo HC i istu cenu - nigde nije pominjana niža cena,tako da su nas makondovci počastili tvrdim koricama.
jagodanbg Posted - 01/01/2022 : 20:44:38
quote:
Originally posted by Poli


Nego, dal se to vide tvrde korice, nije li trebao izaci u mekanoj varijanti?




I ja sam ga ocekivao u mekom pakovanju, i jeftinijoj varijanti da kazem 😀
Ali uzecu ga svakako.
Mozes77 Posted - 01/01/2022 : 18:28:51
To se cekalo!
Samo da mi padne pod ruke...
Dwayne_Looney Posted - 01/01/2022 : 18:22:21
quote:
Originally posted by Poli


Nego, dal se to vide tvrde korice, nije li trebao izaci u mekanoj varijanti?




Da je u mekim onda bi bio strip a ne grafički roman ili grafička novela, kako li to već sad zovu. 😆
Inače, raduje me izlazak, nabavio sam i pročitao Harmana, kaparisao Braću Fasmer.
Poli Posted - 01/01/2022 : 18:14:33

Nego, dal se to vide tvrde korice, nije li trebao izaci u mekanoj varijanti?


Poli Posted - 01/01/2022 : 18:11:34

Ubica sa Zelene reke
https://www.instagram.com/p/CYL6IWRsgWo/




I prvog dana nove godine - novo izdanje!
Naručite ili preuzmite već danas, od ponedeljka u striparnicama!
Puna cena 2000 din, promo cena 1600 din.

„Onako kako to samo može u grafičkim romanima, Ubica sa Zelene reke balansira između fascinantne istrage užasnih ubistava i dirljive ode ponosnog sina svom matorom. Novinarsko oko Džefa Džensena koncentrisano na detalje i izvrstan tempo vizuelnog pripovedanja Džonatana Kejsa zajedno tvore istinsku epopeju stvarnog zločina.”
BRAJAN K. VON (Y: Poslednji muškarac)

„Jedan od najjezivijih krimića u stripu koje sam ikada pročitao. Uz uvid i detalje kakve mi ostali možemo samo da zamišljamo, Džensenova priča o dugoj potrazi svog oca ostaće u vama poput noža zabodenog u leđa.”
ED BRUBEJKER (Zatamnjenje)

„Ubica sa Zelene reke je sjajan. Džefova priča pruža jednu intimnu perspektivu, i on briljira sa njom. Džonov crtež je takođe fantastičan; on grafičkim scenama daje emocionalnu težinu za kakvu bi malo umetnika imalo senzibiliteta.”
BRAJAN AZARELO (100 metaka)


john connor Posted - 07/03/2021 : 12:04:43
Kad videh upis, poradovah se da je izaslo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000