forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - NA KRILIMA VETRA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 11/08/2020 : 12:04:06
GRANDIOZNA POMORSKA SAGA KOJA ĆE VAS OSTAVITI BEZ DAHA

Na Letećem startu po ceni od 2.000 dinara



Format :20,8 x 29,7 cm
Povez : Tvrd
Broj strana : 252
Štampa : Kolor
Serijal : STARI KONTINENT


Ovaj avanturističko-istorijski strip smešten u osamnaesti vek govori o neverovatnim podvizima i nedaćama mlade Ize, plemkinje koja ostaje bez titule i otiskuje se na putovanje koje će je odvesti daleko od domovine i doneti joj iskustva kojima bi retko ko mogao da se podiči. Ona na vojnom brodu upoznaje mornara Oela, kojem će spasti život, i njihove sudbine se prepliću u avanturama koje se protežu Atlantskim okeanom i njegovim egzotičnim i opasnim obalama...

Fransoa Buržon uz napetu pustolovinu donosi i ozbiljne teme, poput klasnih i rasnih razlika, ropstva, te položaja žene u društvu, dok mu je jedan od osnovnih motiva pitanje slobode, za koju se mlada Iza svesrdno zalaže. „Na krilima vetra“ pravi je primer uzleta koji je francuski strip doživeo osamdesetih godina prošlog veka i predstavlja izuzetno značajno autorsko ostvarenje vrsnog stripskog stvaraoca.

Dizajn unutrašnjih strana i korica urađen je prema izričitoj želji autora i prema originalnom francuskom izdanju.

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Na%20krilima%20vetra.pdf

„NA KRILIMA VETRA“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu (ne radi nedeljom), striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 2.000 dinara, od srede, 12. avgusta, do nedelje, 16. avgusta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250 dinara, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 23/09/2020 : 06:38:05
Koze123 nam donosi i recenziju:

https://www.stripovi.com/recenzije/noseni-vetrom-nv-stkon-1-prvi-ciklus-iza-i-oel/2497/
Elderane84 Posted - 13/09/2020 : 02:03:45
Stripčina, sve preporuke svakom ko nije čitao. Jedva čekam drugi tom. Haos je koliko emocija ovaj Buržon izaziva, u nekim momentima želiš da zatvoriš korice i baciš strip, ali to nije moguće, jer te prosto uvlači u priču i tjera da ideš dalje. Kraj maestralan, ne znam je li moglo šta prikladnije.
anto Posted - 29/08/2020 : 02:12:38
da da
Red Marquis Posted - 29/08/2020 : 02:07:28
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?


Dva ukupno.


tri


Misliš tri u budućnosti ako i kad Bourgeon uradi deveti album?
anto Posted - 29/08/2020 : 01:57:41
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?


Dva ukupno.


tri
Red Marquis Posted - 24/08/2020 : 13:08:55
Dizajn je stvarno za prvi čas online kursa za grafički dizajn, ali sve ostalo je odlično. A to je meni mnogostruko važnije kod izdanja. Srećom, drugi albumi iz Stari Kontinent edicije ne pate od ove boljke. Mislim/nadam se/očekujem da će tako i ostati i da sem drugog integrala Na krilima vetra buduća izdanja neće imati ovakav dizajn.
koze123 Posted - 24/08/2020 : 11:37:16
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by sawitch

Prelistao sam samo strip i nije mi jasno otkud toliki hejt prema kvalitetu izdanja. Skroz dobro izgleda u rukama. Jedino sto kad naviknes na papir Fibre ovaj sjajan ubi oci.



Stampa i povez su odilicni, naravno. Rotografika je stampala. Dizajn i sve ostalo vezano ti sasvim dobro izgleda?


Šta ostalo? Dizajn je užasan, to smo se svi složili. Za naslovnice je šteta naravno, mada je i objašnjeno zašto do toga nije moglo doći. Ionako su ove nove naslovnice slabe.
AleksandarN Posted - 24/08/2020 : 07:37:52
quote:
Originally posted by sawitch

Prelistao sam samo strip i nije mi jasno otkud toliki hejt prema kvalitetu izdanja. Skroz dobro izgleda u rukama. Jedino sto kad naviknes na papir Fibre ovaj sjajan ubi oci.



Stampa i povez su odilicni, naravno. Rotografika je stampala. Dizajn i sve ostalo vezano ti sasvim dobro izgleda?
sawitch Posted - 24/08/2020 : 00:18:00
Prelistao sam samo strip i nije mi jasno otkud toliki hejt prema kvalitetu izdanja. Skroz dobro izgleda u rukama. Jedino sto kad naviknes na papir Fibre ovaj sjajan ubi oci.
DiSkAcH Posted - 23/08/2020 : 08:41:46
Potaknut ovom raspravaom, odlučio sam ponovno probat pročitat privju kojeg nisam mogao dovršiti prvi put kada sam ga krenu čitaiti i iskreno nije mi jasno koji problem sam imao sa ovim stripom tada...
Pročitao tu prvu epizodu i strip mi se čini vrlo zanimljiv, sada ću definitivno morat pročitati cijeli. :)
going going Posted - 20/08/2020 : 02:07:50
quote:
Originally posted by Peyo



Goinže, volim čitati tvoje postove. Pun si pozitive i optimizma. Ostani takav.



Hvala peyo i jagodanbg. Drago mi je sto tako mislite. Trudim se da budem pozitivan i optimistican koliko god mogu svugde u zivotu, ne samo na forumu, ali moram priznati da uopste nije lako i da pozitiva i optimizam nekad uopste nisu opravdani. Ali ocigledno je takav moj odgovor na negativu.
jagodanbg Posted - 20/08/2020 : 01:05:23
quote:
Originally posted by Peyo

Goinže, volim čitati tvoje postove. Pun si pozitive i optimizma. Ostani takav.



👍
Peyo Posted - 20/08/2020 : 00:13:14
quote:
Originally posted by going going
Inace biblioteka Stari Kontinet postaje jako ozbiljna: Pustnjske skorpije, Gauco, Murena, Tehnooci i cela ta Moebijus i Jodorovski prica, Matteo, Komanca. Postaje to ozbiljna biblioteka i edicija. Ako vec to do sad nije postala. Tu je i Dzeremaja u svojoj posebnoj ediciji.



Slažem se s tobom. Odabrani naslovi i još po mom ukusu.

Čudim se tolikim naslovima od ČK, valjda prodaja to opravdava (svojedobno sam izrazio sumnju da će se to dogoditi ali nadam se da sam bio u krivu).

Goinže, volim čitati tvoje postove. Pun si pozitive i optimizma. Ostani takav.
going going Posted - 19/08/2020 : 23:31:24
Procitao sam strip do kraja. Stvarno odlican strip. Vuce na dalje citanje sve vreme. Prava BD avantura.
SPOJLERI
Toliko nedaca i baksuznih situacija je zadesilo nase junake na celom putovanju da sam se iskreno nadao hepiendu na kraju, kada su otpratili engleskinju Meri na brod, rekoh sad ce konacno Iza i Oel moci da uzivaju jedno u drugom u potpunosti i na miru. Medjutim ocigledno nije bilo tako sudjeno. Zato mi je kraj nekako bas tuzan. Ne daje mi dovoljno nade i optimizma to sto Iza na kraju kaze eh pa tek mi je 18 leta. I bas mi je drago sto ima i drugi ciklus, da vidimo sta se desava sa junacima i da li ce se Oel konacno vratiti svojoj zeni ili ce se strip samo fokusirati na Izu, a da je on izgubljen.

Interesantno je sto Burzeon za glavnog junaka stavlja zensku osobu i gledamo iz njene perspektive taj svet. Ona ima daleko naprednija shvatanja od svojih savremenika po pitanju slobode i ropstva, drustvenih slojeva i vernosti.

Nadam se skorom objavljivanju drugog ciklusa, jer mi se bas cita. A i taj treci bi bilo lepo videti. Takodje me interesuje da li je Carobnoj knjizi u planu i Druzina od sumraka?
Takodje pohvala za prevoditelja, stvarno je ziv i zabavan jezik kojim govore likovi. Posebno mi je interesantno sto jedan od mornara s poslednjeg broda govori srpski crnogorskim dijalektom. To mi je bilo jako zabavno i simpaticno. Odlican prevod. Steta za naslovne strane unutar integrala (to mi je najvise zao) i za los dizajn. Ali ako je to bila eksplicitna i izričita želja autora i da je tako radjeno i u originalnom francuskom izdanju, sta da radimo.
Inace biblioteka Stari Kontinet postaje jako ozbiljna: Pustnjske skorpije, Gauco, Murena, Tehnooci i cela ta Moebijus i Jodorovski prica, Matteo, Komanca. Postaje to ozbiljna biblioteka i edicija. Ako vec to do sad nije postala. Moram nabaviti i ostale albume u njihovom izdanju. Tu je i Dzeremaja u svojoj posebnoj ediciji.

Ljudi nabavljajte ovo ko nije, jer stvarno vredi. Kao sto rekose CKovci u najavi: GRANDIOZNA POMORSKA SAGA. Nebitno u cijem izdanju, da li Fibrinom ili CKovom, sami odlucite. Ali procitajte strip.
ninel Posted - 18/08/2020 : 15:50:23
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Stare naslovnice su bolje, tako da je svejedno kad nema njih...
Srećom, na Stripotekama imamo bar prvu i treću, ostaje još šteta što smo uskraćeni za onu četvrtu, koja jako zanimljivo izgleda...


Meni su prva i treća naslovnica lepše stare, a ostale nove.
john connor Posted - 18/08/2020 : 12:31:59
quote:
Originally posted by corto33

Francuzi dosta puta namjerno ne stave naslovnice epizoda u integrale jer računaju, da će kolekcionari nabaviti pojedinačne albume i integrale.


Corto lepo napisao. U principu u integralima ne idu naslovne, da bi kolekcionari, ili oni koji zele, kupili pojedinacne albume, sve ima svoje. E sad sto markos uspe da izgura ono sto zeli, i sto je perfekcionista je jedno, a sto Ck zabole za sve zivo, i sto im je samo konto na racunu bitan, to je drugo.
AleksandarN Posted - 18/08/2020 : 10:55:19
Mislim da sve ima svoju cenu. CK ocigledno nisu hteli da plate neke stvari nego su isli sa najjeftinijom varijantnom.

Sto se naslova tice, jebiga, vetar ga oduvao u jednu stranu da bude sto originalnije.
stripadzija Posted - 18/08/2020 : 10:38:13
Mislim da samo izdavači znaju kako izgledaju ti pregovori sa nekim autorima ili čak njihovom rodbinom, koja je nasledila prava.

Ne verujem da im je lako :).
kasper Posted - 18/08/2020 : 08:45:30
quote:
Originally posted by going going
Vezano za naslovne strane:
Steta za naslovne strane, ne verujem da su ljudi iz CKa toliko sad odlepili pa da ne zele da stave naslovne strane gde treba, kao sto rade u svim ostalim izdanjima i americkih i francuskih stripova, naslovna strana je uvek tamo gde treba. Ocigledno da je autor stvarno insistirao na ovakvom, neobicnom, da ne kazem glupom resenju. Tako da mislim da je napad na Carobnjake po tom pitanju nepotreban. Slazem se za dizajn i centriranje naslovne strane da tu nesto ne valja i voleo bih da cujem objanjenje za to.



treba u zivotu biti nekad i malo tvrdji pregovarac. pogotovu sto su ovde naslovnice odlicne i super pasu dok se cita strip. ono, pravo uzivanje. opet, za druzinu od sumraka, naslovnice su mi bezvezne, i da ih nema mogao bih ziveti
kasper Posted - 18/08/2020 : 07:26:07
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Stare naslovnice su bolje, tako da je svejedno kad nema njih...
Srećom, na Stripotekama imamo bar prvu i treću, ostaje još šteta što smo uskraćeni za onu četvrtu, koja jako zanimljivo izgleda...



da, te stare jesu bolje, iako omaju glupe okvire. bez veze je to kad autor ponovo radi naslovnice, al u ove su dobre. za razliku od hermanovih koje su sprdnja
Jozzinelli Posted - 18/08/2020 : 04:35:05
Stare naslovnice su bolje, tako da je svejedno kad nema njih...
Srećom, na Stripotekama imamo bar prvu i treću, ostaje još šteta što smo uskraćeni za onu četvrtu, koja jako zanimljivo izgleda...
going going Posted - 18/08/2020 : 02:00:38
quote:
Originally posted by koze123

Goinže, sledeći put traži dozvolu da moj šorc ubacuješ na forum, ili ću biti prinuđen da pokrenem neke mere !





To je samo za sliku poledjine stripa! Sve ostale su moje.

Vezano za naslovne strane:
Steta za naslovne strane, ne verujem da su ljudi iz CKa toliko sad odlepili pa da ne zele da stave naslovne strane gde treba, kao sto rade u svim ostalim izdanjima i americkih i francuskih stripova, naslovna strana je uvek tamo gde treba. Ocigledno da je autor stvarno insistirao na ovakvom, neobicnom, da ne kazem glupom resenju. Tako da mislim da je napad na Carobnjake po tom pitanju nepotreban. Slazem se za dizajn i centriranje naslovne strane da tu nesto ne valja i voleo bih da cujem objanjenje za to.

U svakom slucaju jedva cekam da izadje i drugi ciklus (a moze i taj treci, koji spominje Peyo) jer mi je za sada strip stvarno odlican.
Peyo Posted - 17/08/2020 : 22:53:30
Osim ako ne objave i ovo:

https://www.bedetheque.com/BD-Passagers-du-vent-Tome-8-Le-Sang-des-cerises-Livre-1-Rue-de-l-Abreuvoir-344648.html

Red Marquis Posted - 17/08/2020 : 22:45:41
quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?


Dva ukupno.
DiSkAcH Posted - 17/08/2020 : 22:45:40
Mislim da bi trebao još 1 integral kao i kod Fibre.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000