forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA -REKA KENTAKI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 18/08/2020 : 14:22:19
ISTORIJSKA SAGA PORODICE ČAPMAN SE NASTAVLJA

Na Letećem startu po ceni od 940 dinara



Format 16,5 x 23,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal Riznica Bonelli GRANDE


Ova avanturistička hronika rađanja nacije – puna surovosti, junaštva, borbe i izdaje – koju piše Mauro Bozeli, a crta Anđelo Stano, nastavak je stripa „Reka Mohok“.

U šumama zapadno od venca Apalača, šačica hrabrih pionira, s kapetanom Danijelom Bunom na čelu, na teritoriji Čirokija osnovala je pobunjeničku koloniju Transilvaniju. Po izbijanju Američke revolucije, indijanska plemena koja su potplatili Englezi drže pod opsadom koloniste u Fort Bunsborou, a među njima su Ebi i njen muž Alen s decom. Nik, zatvorenik u Kanadi, beži iz kvebečke tvrđave, dok je Danijel u dalekom Misuriju sa Indijancem Okvarijem...

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Reka%20kentaki.pdf

„REKA KENTAKI“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu (ne radi nedeljom), striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 19. avgusta, do nedelje, 23. avgusta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Elderane84 Posted - 03/11/2020 : 22:41:32
Solidno je ovo skroz. Sasvim zadovoljavajući Boneli. Čeka se nastavak.
jaki Posted - 03/11/2020 : 17:50:18
Dobar strip.
Zamjerka prevoditelju:
Nije Franko-indijanski rat nego Francuski i indijanski rat.
Značenje je potpuno drugačije.
Tako je to kad se prevodi sa talijanskkog jezika a ne zna se povijest.
A mogao je prevoditelj i pogledati srpsku wikipediju:
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8_%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8
https://it.wikipedia.org/wiki/Guerre_franco-indiane
https://en.wikipedia.org/wiki/French_and_Indian_Wars
I like girlz Posted - 27/08/2020 : 12:49:00
fantazija od stipa, od crteža, boje, priče, tehničke kvalitete... uz "reku mohok", za mene dva najbolja izdanja u zadnjih nekoliko godina!
going going Posted - 24/08/2020 : 23:50:26
Da, mogli bi ovi iz CKa u svojim reklamama da napisu da se nalazi u ovkiru trznog centra i u suterenu. Da ne bi bilo zabune. Ali cim se udje u trzni centar na vratima s desne strane ima ogromna reklama Asteriksa i Obeliksa i strelica koja pokazuje da treba sici niz stepenice da bi se doslo do stripoteke.

kasper Posted - 24/08/2020 : 23:06:04
ja bih na taj drugi ulaz stavio 5a
a za ck, stavite u najavi da je u pitanju trzni centar. doci ce tu neko samo u prolazu za nekog drugog ili sta vec slicno
dragan4e Posted - 24/08/2020 : 22:38:53
quote:
Originally posted by kasper

znaci adresa je na stambenoj zgradi...


... koja ima poslovni prostor (TC Eurocentar). Eto, rešismo enigmu.
kasper Posted - 24/08/2020 : 22:22:43
znaci adresa je na stambenoj zgradi
jasno je meni gde je knjizara, snalazim se po srbiji i bgu odlicno
vronski 3 Posted - 24/08/2020 : 22:20:59
Lako se knjižara nađe, stvarno nije problem.

Jedino da se postavi Borina kartonska figura u prirodnoj veličini ispred koja pokazuje u pravcu ulaza...

dragan4e Posted - 24/08/2020 : 21:48:10
Kasperu, slika je loše rezolucije pa se ne vidi jasno kućni broj Dečanska 5, odmah ispod manje table Eurocentar.



Stambena zgrada i tržni centar su na istom broju. Čim se kroči u TC, zdesna je natpis knjižare koji bode, ma vadi oči. A onaj ko se ne snalazi dobro u Beogradu, red je da se unapred informiše o destinaciji kako ne bi lutao.

Možete se vi žestiti do mile volje, ali ovde jednostavno nema mesta za zabunu. Imate internet, imate telefon, imate usta da pitate.



kasper Posted - 24/08/2020 : 20:27:08
quote:
Originally posted by dragan4e
quote:
Originally posted by kasper

aj u koliko ocete da ce i neka druga komsija/komsinica promasiti


To bi zaista bio podvig.





e super sto si postavio sliku. ovo stoji u najavi:
„REKA KENTAKI“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu (ne radi nedeljom), striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 19. avgusta, do nedelje, 23. avgusta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

dakle decanska 5, nisu stavi euro centar!!!!
dalje, kako sad ljudi mogu da vide, takodje ne stoji ni tabla 5 (decanska 5). u bgu i srbiji inace te table su prava retkost (takodje manjka i saobracajnih znakova i svega slicnoga)

ovo me podseti na jedno moje davno putesestvije, kad sam bio u predgradju bele palanke. sad, jutro je, ja gladan, trazim pekaru i tu priupitam prvog coveka gde je prva pekara. a on me gleda ko budalu, i onako sigurnim glasom: kako gde, pa na raskrsinici.
Dr. Zistis Posted - 24/08/2020 : 20:04:59
Kentaki reka...jos jedan odlican strip sa granice. Prica se nastavlja na Reku Mohok i prati desavanja i zivot porodice Cepmen 20 godina kasnije... Opet se sprema veliki rat u koji su ukljucena indijanska plemena, kolonizatori i naravno Englezi... Stanov crtez savrseno oslikava mesto i atmosferu price. Sve pohvale i apsolutna preporuka za ovaj strip

dragan4e Posted - 24/08/2020 : 14:08:36
quote:
Originally posted by I like girlz
quote:
Originally posted by dragan4e

Uz to: ko pita, ne skita.


to stoji, ali pitala je mene koji isto nisam znao gdje da je uputim od navedene adrese.

koliko bi imala sreće da je pitala nekog od slučajnih prolaznika, upitno je sada.


Imao sam na umu i broj telefona knjižare, koji je objavljen i na veb-sajtu i na Fejsbuk stranici ČK.

quote:
Originally posted by kasper

aj u koliko ocete da ce i neka druga komsija/komsinica promasiti


To bi zaista bio podvig.

kasper Posted - 24/08/2020 : 09:30:47
aj u koliko ocete da ce i neka druga komsija/komsinica promasiti
Zlix Posted - 24/08/2020 : 09:28:18
quote:
Originally posted by I like girlz

ako ste dobro pročitali, nisam ja bio, nego komšinica :)



Znam, ali sam napisao (kao i ostali) za ubuduće, da znaš ti i drugi posetioci. Nisam ni ja iz Beograda, ali sam lako našao knjižaru.
Kod njih na sajtu stoji: Makedonska 30, TC Eurocentar, lok 15, Beograd
I like girlz Posted - 24/08/2020 : 09:26:54
quote:
Originally posted by dragan4e

Uz to: ko pita, ne skita.



to stoji, ali pitala je mene koji isto nisam znao gdje da je uputim od navedene adrese.

koliko bi imala sreće da je pitala nekog od slučajnih prolaznika, upitno je sada.

bilo prošlo, samo mi žao popusta na letećem startu, bezveze propao.
I like girlz Posted - 24/08/2020 : 09:21:12
quote:
Originally posted by Zlix

quote:
Originally posted by I like girlz

komšinica mi bila u beogradu par dana, dolazila na adresu striparnice u dečanskoj 5 i nije uspjela da nađe samo striparnicu. vrata ispod samog natpisa dečanska 5 su bila zaključana, u nekom prolazu pored broja 5 neki prostor izljepljen novinama i na kojoj piše "renovira se".

zašto malo bolje ne označite ulaz u striparnicu? propade mi leteći start nepotrebno.



Knjižara se nalazi iza Doma omladine, malo niže niz ulicu. Samo uđeš u tržni centar i pratiš hodnik, ne možeš omašiti.



trebalo je to napisati na broju 5, staviti neki reklamni pano ili sl. ne možeš reći samo ulica ta i ta, broj taj i taj, i dođeš na tu adresu i nema ništa što ima veze sa striparnicom.
I like girlz Posted - 24/08/2020 : 09:17:42
ako ste dobro pročitali, nisam ja bio, nego komšinica :)

i djevojka nije mogla da nađe, bila je tačno ispod uličnog natpisa sa brojem (dečanska 5), otišla i u neki prolaz odmah pored i nije uspjela da nađe. čak mi je na mob slala slike gdje stoji i pitala gdje da ide, ja joj nisam znao reći.

i ne krivim je, trebalo je biti bolje označeno, veliki natpis (striparnica tu i tu, strelice lijevo/desno), jer kao što je neko rekao možda je vama iz BG lako, ali nekom sa strane nije.

sjećam se da sam i ja prije dosta godina imao problem da nađem darkwood prvi put, tako je loše tada bilo označeno, vrtio sam se ukrug par minuta.
Zlix Posted - 24/08/2020 : 08:32:39
quote:
Originally posted by I like girlz

komšinica mi bila u beogradu par dana, dolazila na adresu striparnice u dečanskoj 5 i nije uspjela da nađe samo striparnicu. vrata ispod samog natpisa dečanska 5 su bila zaključana, u nekom prolazu pored broja 5 neki prostor izljepljen novinama i na kojoj piše "renovira se".

zašto malo bolje ne označite ulaz u striparnicu? propade mi leteći start nepotrebno.



Knjižara se nalazi iza Doma omladine, malo niže niz ulicu. Samo uđeš u tržni centar i pratiš hodnik, ne možeš omašiti.
sawitch Posted - 24/08/2020 : 00:16:48
Procitao i mogu recibda je strip dobar. Crtez mi je najslabija karika i malo tok price ali nemam vecih zamerki.
kasper Posted - 23/08/2020 : 22:15:35
ma jasno je beogradjanina, za ove koji dodju i zure ocigledno nije
going going Posted - 23/08/2020 : 22:11:11
Da ima veliki natpis s desne strane na zidu i crtez Asteriksa i Obeliksa i pise strip knjizara Carobna knjiga niz stepenice ili tako nesto.
dragan4e Posted - 23/08/2020 : 21:06:18
Grešiš dušu, krivica je isključivo na vama dvoma. Knjižara je unutar TC Eurocentar. Zdesna stoji natpis, pođe se niz stepenice i nemoguće je promašiti. Uz to: ko pita, ne skita.
I like girlz Posted - 23/08/2020 : 20:10:02
komšinica mi bila u beogradu par dana, dolazila na adresu striparnice u dečanskoj 5 i nije uspjela da nađe samo striparnicu. vrata ispod samog natpisa dečanska 5 su bila zaključana, u nekom prolazu pored broja 5 neki prostor izljepljen novinama i na kojoj piše "renovira se".

zašto malo bolje ne označite ulaz u striparnicu? propade mi leteći start nepotrebno.
zlatan bihac Posted - 22/08/2020 : 17:33:31
neko citao?? kakvi su dojmovi?
Ferri Posted - 20/08/2020 : 01:40:33
Reka Mohok je sjajan..jedva cekam nastavak

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000