forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KENTAUR INTEGRAL

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 07/09/2020 : 08:11:37


Poštovani čitaoci,
došlo je vreme da predstavimo naš novi projekat - serijal KENTAUR koji je naš Zoran Janjetov radio sa francuskim velikanima. U pitanju je moderan frankofoni sf, iz pera "tri giganta naučne fantastike", u poznatom maniru scenariste Lea, na tragu njegovih ranijih ostvarenja. Janjin crtež je na izuzetnom nivou ovde, bilo da su u pitanju raskošni pejzaši, arhitektura, svemirski brodovi ili neobična bića. Kolor njegovog sina Zorana je šokantno dobar.
Serijal čini pet albuma koji će, u našem izdanju, biti objavljeni u dva toma od po cca. 140 strana. U drugom tomu nalazi se i galerija crteža i skica, svojevrstan making of Kentaura, koji smo u prilici da premijerno objavimo. Oba toma su na velikom formatu, u koloru, i u tvrdom povezu, i biće odštampani na kvalitetnom francuskom papiru koji smo već koristili.

Obe knjige (tj. kompletan serijal) će biti objavljene istovremeno, a od danas su u pretplati po ceni od 3000 dinara i u tu cenu je uračunata i dostava.

Pretplatu možete izvršiti na račun ID Komiko, Kosovska 20, 21000 Novi Sad; br. računa: 250-2060000245780-39; svrha uplate: uplata za knjigu. Poziv na broj nije potreban.

Posle uplate neophodno je da nam na adresu info@komiko.rs pošaljete vaše podatke, pošto banke često dostave samo delimičnu informaciju o uplatniku.

Pretplata traje do 10. oktobra 2020.

Kao što je već i tradicija, pretplatnici će na poklon dobiti print sa motivom iz Kentaura.

Pošto će izaći u samo 500 primeraka, knjiga neće ići u našu redovnu distributivnu mrežu po knjižarama, već će se pored pretplate po objavljivanju moći nabaviti samo u striparnicama, i pojedinim knjižarama koje dostojno tretiraju strip.

U redovnoj prodaji u knjižarama cena ove dve knjige će biti oko 4000 dinara.

   
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 26/07/2021 : 09:18:45
quote:
Originally posted by naker

Ma ti si magare koji sa duplim postovima citira komentar koji ima antispojler zaštitu


Naterao si me da se na telefonu logujem kako bih reagovao na tvoj komentar za Kentaura. To je skoro kao da sam morao da procitam strip u skenu.
naker Posted - 25/07/2021 : 19:13:32
Ma ti si magare koji sa duplim postovima citira komentar koji ima antispojler zaštitu
anto Posted - 25/07/2021 : 14:12:09
quote:
Originally posted by naker

Nemoj ovo shvatiti lično Vuče (a ni svi oni koji smatraju Kentaura kao nešto relevantno) ali ovaj put ću morati biti nekarakteristično grub, tiganj za palačinke ima više dubine negoli likovi iz ovog stripa mila majko kakvi su ovo dijalozi ovo kao da botovi razgovaraju koliko je ovo jednodimenzionalno napisano. Dečaku toliko pozli da se onesvesti i padne na zemlju ljubeći beton i čovek zove telefonom u pomoć: "pozovite doktora, dečaku je baš loše". Nemoj zezati da mu je loše! Jedan od glavnih likova u stripu, i to sa popriličnom minutažom molim lepo, je blago rečeno maloumnik i njemu je pripala uloga naratora?! E moj Leo pa nisi ti Komes da ovako nešto možeš da izvedeš jer je do zla boga iritantno za čitanje

Crtež će se svideti raji i nema nikakve sumnje da će se ovaj naslov uskoro naći na listi rasprodatih naslova ali sve ono problematično kod Tehnoočeva je problematično i kod Kentaura, preteralo se sa kolorom koji je ugušio crtež i krajnji rezultat je jednostavno previše sterilan za gledanje. Obratiti pažnju kako su nacrtani pojedini likovi, npr "grubijan" u ovom stripu je nacrtan sa frizuricom koja leluja na vetru, pantalonice, uska majica, jaknica, sav je picnut i doteran kao da je upravo završio sa audicijom za neki reality TV show, ovo nisu likovi iz SF stripa, ovo je plastika, barbi lutkice, potpuno nerealno i veštački prikazano

Postoji još jedna stvar koja će verovatno samo meni zasmetati ali jedan problem kada radiš integral u dva toma je da onda moraš da biraš dve naslovnice i onda se može desiti da dođeš u situaciju da izabereš naslovnicu poslednjeg albuma (i još pritom uradiš print na velikom formatu tog albuma!) koja na jedan bolno transparentan način žešće spojluje završetak stripa, ako je premisa dela da pratimo svemirski brod koji traži planetu pogodnu za ljudski život, i ako na naslovnici poslednjeg albuma može da se vidi kako grupica ljudi posmatra kako jedno nebesko telo eksplodira šta mislite o čemu se ovde radi? Najozbiljnije, imate samo jedan pokušaj i pokušajte da pogodite šta će se desiti? A da li postoji išta gore od čitanje jednog dela naučne fantastike ako znate šta će se desiti na kraju?

Tehnička falinka i taj jedan famozni neupisani oblačić je najmanji problem sa ovim stripom koliko je ovo generički napisano i sterilno ofarbano, a što je najgore od svega nemam nikoga da krivim osim sebe jer je ovo bio prvi Leov strip koji sam pročitao, a bez da sam prethodno istražio za šta je ovaj autor (ne)sposoban. Prvi i poslednji Leov strip koji će se pročitati


Uh Nejkeru,kakav si ti magarac.
anto Posted - 25/07/2021 : 14:10:44
quote:
Originally posted by naker

Nemoj ovo shvatiti lično Vuče (a ni svi oni koji smatraju Kentaura kao nešto relevantno) ali ovaj put ću morati biti nekarakteristično grub, tiganj za palačinke ima više dubine negoli likovi iz ovog stripa mila majko kakvi su ovo dijalozi ovo kao da botovi razgovaraju koliko je ovo jednodimenzionalno napisano. Dečaku toliko pozli da se onesvesti i padne na zemlju ljubeći beton i čovek zove telefonom u pomoć: "pozovite doktora, dečaku je baš loše". Nemoj zezati da mu je loše! Jedan od glavnih likova u stripu, i to sa popriličnom minutažom molim lepo, je blago rečeno maloumnik i njemu je pripala uloga naratora?! E moj Leo pa nisi ti Komes da ovako nešto možeš da izvedeš jer je do zla boga iritantno za čitanje

Crtež će se svideti raji i nema nikakve sumnje da će se ovaj naslov uskoro naći na listi rasprodatih naslova ali sve ono problematično kod Tehnoočeva je problematično i kod Kentaura, preteralo se sa kolorom koji je ugušio crtež i krajnji rezultat je jednostavno previše sterilan za gledanje. Obratiti pažnju kako su nacrtani pojedini likovi, npr "grubijan" u ovom stripu je nacrtan sa frizuricom koja leluja na vetru, pantalonice, uska majica, jaknica, sav je picnut i doteran kao da je upravo završio sa audicijom za neki reality TV show, ovo nisu likovi iz SF stripa, ovo je plastika, barbi lutkice, potpuno nerealno i veštački prikazano

Postoji još jedna stvar koja će verovatno samo meni zasmetati ali jedan problem kada radiš integral u dva toma je da onda moraš da biraš dve naslovnice i onda se može desiti da dođeš u situaciju da izabereš naslovnicu poslednjeg albuma (i još pritom uradiš print na velikom formatu tog albuma!) koja na jedan bolno transparentan način žešće spojluje završetak stripa, ako je premisa dela da pratimo svemirski brod koji traži planetu pogodnu za ljudski život, i ako na naslovnici poslednjeg albuma može da se vidi kako grupica ljudi posmatra kako jedno nebesko telo eksplodira šta mislite o čemu se ovde radi? Najozbiljnije, imate samo jedan pokušaj i pokušajte da pogodite šta će se desiti? A da li postoji išta gore od čitanje jednog dela naučne fantastike ako znate šta će se desiti na kraju?

Tehnička falinka i taj jedan famozni neupisani oblačić je najmanji problem sa ovim stripom koliko je ovo generički napisano i sterilno ofarbano, a što je najgore od svega nemam nikoga da krivim osim sebe jer je ovo bio prvi Leov strip koji sam pročitao, a bez da sam prethodno istražio za šta je ovaj autor (ne)sposoban. Prvi i poslednji Leov strip koji će se pročitati


Kakav si ti Nejkeru magarac.
naker Posted - 21/07/2021 : 22:40:58
Što je najgore čitao sam Keniju ali to je toliko duboko potisnuto u podsvest da bolje ne izlazi na videlo
Red Marquis Posted - 21/07/2021 : 22:10:13
Krenuo Lea sa Kentaurom - kao da si Star Wars počeo sa epizodom 7.
kasper Posted - 21/07/2021 : 21:53:50
ti ko da si preskocio keniju.

edit
sad videh sta markiz napisa dole, kako si uspeo da preskocis to... negativno... blago
naker Posted - 21/07/2021 : 20:28:20
Nemoj ovo shvatiti lično Vuče (a ni svi oni koji smatraju Kentaura kao nešto relevantno) ali ovaj put ću morati biti nekarakteristično grub, tiganj za palačinke ima više dubine negoli likovi iz ovog stripa mila majko kakvi su ovo dijalozi ovo kao da botovi razgovaraju koliko je ovo jednodimenzionalno napisano. Dečaku toliko pozli da se onesvesti i padne na zemlju ljubeći beton i čovek zove telefonom u pomoć: "pozovite doktora, dečaku je baš loše". Nemoj zezati da mu je loše! Jedan od glavnih likova u stripu, i to sa popriličnom minutažom molim lepo, je blago rečeno maloumnik i njemu je pripala uloga naratora?! E moj Leo pa nisi ti Komes da ovako nešto možeš da izvedeš jer je do zla boga iritantno za čitanje

Crtež će se svideti raji i nema nikakve sumnje da će se ovaj naslov uskoro naći na listi rasprodatih naslova ali sve ono problematično kod Tehnoočeva je problematično i kod Kentaura, preteralo se sa kolorom koji je ugušio crtež i krajnji rezultat je jednostavno previše sterilan za gledanje. Obratiti pažnju kako su nacrtani pojedini likovi, npr "grubijan" u ovom stripu je nacrtan sa frizuricom koja leluja na vetru, pantalonice, uska majica, jaknica, sav je picnut i doteran kao da je upravo završio sa audicijom za neki reality TV show, ovo nisu likovi iz SF stripa, ovo je plastika, barbi lutkice, potpuno nerealno i veštački prikazano

Postoji još jedna stvar koja će verovatno samo meni zasmetati ali jedan problem kada radiš integral u dva toma je da onda moraš da biraš dve naslovnice i onda se može desiti da dođeš u situaciju da izabereš naslovnicu poslednjeg albuma (i još pritom uradiš print na velikom formatu tog albuma!) koja na jedan bolno transparentan način žešće spojluje završetak stripa, ako je premisa dela da pratimo svemirski brod koji traži planetu pogodnu za ljudski život, i ako na naslovnici poslednjeg albuma može da se vidi kako grupica ljudi posmatra kako jedno nebesko telo eksplodira šta mislite o čemu se ovde radi? Najozbiljnije, imate samo jedan pokušaj i pokušajte da pogodite šta će se desiti? A da li postoji išta gore od čitanje jednog dela naučne fantastike ako znate šta će se desiti na kraju?

Tehnička falinka i taj jedan famozni neupisani oblačić je najmanji problem sa ovim stripom koliko je ovo generički napisano i sterilno ofarbano, a što je najgore od svega nemam nikoga da krivim osim sebe jer je ovo bio prvi Leov strip koji sam pročitao, a bez da sam prethodno istražio za šta je ovaj autor (ne)sposoban. Prvi i poslednji Leov strip koji će se pročitati
Gil-galad Posted - 16/01/2021 : 21:47:03
Elderane84 Posted - 15/01/2021 : 17:20:34
Pročitan i drugi integral. Najkraće moguće: Aldebaran je bolji, ali opet, Kentaur mnogo bolji od Kenije:)Svakako vrijedi čitanja i vremena, ali je neizbježno poređenje sa ranije pročitanim Leovim radovima. Nekako sam stekao utisak da je propuštena prilika za epohalnijim djelom, ali za svakog poštenog SF fana, ovo bi ipak trebalo biti izdanje koje vrijedi imati, jer ima nekoliko fantastičnih scena. Mogućnosti nastavka su otvorene, a zamjerka za neke neobjašnjene stvari, koje je ipak trebalo razjasniti malo bolje, da ne spojlujem sad. Crtež jako dobar, ali sjenčenje lica ogavno, u jednom momentu sam pomislio da sam dobio felerično odštampan primjerak, koliko mi je čudno djelovalo. Ali zato crtež građevina, svemirskog broda, flore i faune predivan.
Elderane84 Posted - 14/01/2021 : 23:58:10
Pročitah prvi integral, skroz zabavno štivo. Složio bih se sa lifesence-om da je papir predebeo i da je srećnije rješenje bila jedna knjiga, vjerovatno jeftinija (mada sumnjam nešto značajno). U samoj radnji stripa, a i crtežu sam zaista uživao, ovo je taman ono što sam i tražio od stripa. Najbolji mi je prvi album, sama atmosfera onog ludački dizajniranog cilindričnog broda je odlična fora, pa ta neizvjesnost oko slijetanja na Veru (bezveze što se nisu potrudili da malo uđu u tematiku, alfa kentauri je trojna zvijezda, tri zvijezde se okreću međusobno oko zajedničkog centra masa, pa je to zanimljivo područje za jednu planetu, svašta se tu moglo ukalemiti...)... Već od drugog albuma ono što smo već vidjeli kod Lea, mistična bića, čudna flora i fauna, veo misterije na svakoj stranici, nerezonski (ili smo prestrogi što to svi forsiramo, možda i nisu nerezonski) ljubavni odnosi.
Priča vozi, u svakom slučaju, slistio sam tri albuma, a da nisam ni skontao. Sutra nastavljam, i nadam se da ću biti zadovoljan raspletom.
Peyo Posted - 10/01/2021 : 11:33:24
quote:
Originally posted by anto

ali u Belzagoru nemaš prazan oblačić u kome sam upisuješ tekst koji je ključan za rešavanje celokupne misterije!!!



Da nisi ti maznuo taj oblačić da se praviš važan i ucjenjuješ ?
kasper Posted - 10/01/2021 : 11:31:47
kentaur vs belzagor, sudar titana
anto Posted - 10/01/2021 : 11:27:01
ali u Belzagoru nemaš prazan oblačić u kome sam upisuješ tekst koji je ključan za rešavanje celokupne misterije!!!
zare80 Posted - 10/01/2021 : 05:26:37
Mrsav je i meni kraj Kentaura, Belzagor malo bolji
Peyo Posted - 09/01/2021 : 17:57:18
Belzagor +1.

Jerry Krause Posted - 09/01/2021 : 17:29:30
Tu su negdje. Oba su dobra na svoj način, ali ipak ispod razine Aldebarana.
Red Marquis Posted - 09/01/2021 : 17:13:09
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by naker

Bolji je Belzagor


kako kome


+1
anto Posted - 09/01/2021 : 15:45:39
quote:
Originally posted by naker

Bolji je Belzagor


kako kome
lifesence Posted - 09/01/2021 : 15:24:16
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by anto

45.stranica druge knjige,oblačić gde piše "fali",ovo upisati:




Ne razumem, postoji oblačić u kojem piše "Fali"? 🤔


Postoji.
I to nažalost na poprilično ključnom mjestu u priči...
Sve u svemu, osrednji strip, naročito nekome ko, kao ja, ne voli te Leove ukočene stavove likova...ne sećam se najbolje, ali mi se čini da Janjetov nije tako crtao neke svoje ranije radove...
Posebna priča mi je to što je urađeno u dve knjige, a ne mogu se kupiti odvojeno. I papir je predebeo, pri svakom, ali bukvalno svakom listanju strane, sve do kraja, proveravao sam da li okrećem samo jednu stranicu ili dve, mislim da nije bilo potrebe da se ganja baš taj i takav kvalitet, nije neko kapitalno delo. Da je bilo na tanjem papiru i u jednoj knjizi, sigurno bi bilo i jeftinije...
jagodanbg Posted - 09/01/2021 : 14:00:06
quote:
Originally posted by anto

45.stranica druge knjige,oblačić gde piše "fali",ovo upisati:




Ne razumem, postoji oblačić u kojem piše "Fali"? 🤔
naker Posted - 09/01/2021 : 12:22:00
Bolji je Belzagor
anto Posted - 09/01/2021 : 10:40:21
quote:
Originally posted by Beren

Ako bi se ovo upoređivalo sa, recimo, Povratkom na Belzagor, kako stoji?

Volim te sci-fi priče, ali sam prema Leu prilično ravnodušan.


ако је тако,Belzegor će ti za klasu biti bolji.
Beren Posted - 08/01/2021 : 22:29:00
Ako bi se ovo upoređivalo sa, recimo, Povratkom na Belzagor, kako stoji?

Volim te sci-fi priče, ali sam prema Leu prilično ravnodušan.
Elderane84 Posted - 08/01/2021 : 21:35:43
quote:
Originally posted by anto

ne znam šta da ti kažem - mislim da će ti utisci biti između Aldebarana i Kenije.



Mislim da će sama činjenica da se odigrava u svemiru ići u prilog Kentaura... Uglavnom, očekujem ga u utorak, pa pišem utiske čim to slistim.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000