forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor original 7: Zagor protiv Zagora

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 13/09/2020 : 10:05:01
Koji je uljez, ovaj koji se skriva ili ovaj što se šeće kako kakav paun...?



Scenarij i crtež: Gallieno Ferri

21. 09. na shop.strip-agent.hr

Od 23. 09. na kioscima i ostalim prodajnim mjestima.

Kartolina? Ima i kartolina!

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Winter snake Posted - 24/09/2020 : 22:28:01
Danas kupljeno u Senju
DOMI Posted - 24/09/2020 : 18:28:34
U SNK još nije (24. IX)
stojsins Posted - 24/09/2020 : 17:46:11
quote:
Originally posted by wesskowaz

Odlično. Još da uvezu i milina.


Stigao je, ja ga juče poručio.
wesskowaz Posted - 24/09/2020 : 13:23:11
Odlično. Još da uvezu i milina.
Kruger Posted - 24/09/2020 : 12:00:16
Stigao na kioske.
nenno Posted - 18/09/2020 : 08:09:53

[/quote]
Zavisi...
Ljepota je u oku promatraca!
Magica Venta, Nathana Nevera, Dylan Doga, recimo ne bi nizasto promjenio od velicanstvene izvedbe Libellusa. Dok mi vec sakupljanje Zagora i Martina, od istog izdavaca, debelo vec idu na ...piiiiippp!!!
Toliko bezvezarija, mesuvislosti, banalnosti, neuvjerljivosti, infantilnosti, vise ni nostalgijom sam sebi ne mogu opravdati kad se vidim pred ogledalom. Sreca pa nisam sakupljao Texa...
[/quote]

Tu moraš odvojiti kvalitetu stripa od kvalitete izdanja.... LL je kvalitetu izdanja digao na jako visoku razinu, ali opet nisu svi stripovi svojom kvalitetom zaslužili takvo izdanje... ali, to je samo moje mišljenje i usprkos tome podržavam svako izdanje koje se objavi i koje nađe kupca..... ovog Zagora i Texa, kao što sam rekao kupujem isključivo iz nostalgije, a od bonellija za sada čitam samo MV i Juliju.... ostalo baš ne mogu više prožvakati
maelstrom Posted - 17/09/2020 : 17:16:29
To sitno guljenje vrhova i dna hrbata i okolnih delova ivice se dešava samo po sebi prilikom slanja u široku prodaju, jednostavno nije najsrećnije urađeno.Ostalo je manje-više ok.
Ali ovakve korice kao na ovom Zagoru su dosta imunije na takve stvari.
jaki Posted - 17/09/2020 : 16:38:37
Pa šta vi radite s romanima?
Guljenje,udaranje,lomovi...?
maelstrom Posted - 17/09/2020 : 16:14:35
Na guljenje ivica i guljenje boje su svakako manje osrtljive, e sad da su možda više osetljive na ozbiljnije pritiske i ozbiljnija oštećenja (na savijanje na primer), to je druga stvar, ja to kod novijih stripova ni ne gledam jer ne očekujem da budu izloženi nekoj takvoj situaciji.
roby05 Posted - 17/09/2020 : 15:17:43
Ove mat korice,ne bi reka da su u usporedbi sa "obicnim" bolje,cak su i ponesto osjetljivije,ali u svakom slucaju su puno,puno lipse.
Pogotovo ove od Texa i Zagora koje idu u retro naslovnicama,bas ide jedno uz drugo.
Sad kad malo vratim vrime,kako bi lipe bile ovakve za Alan Forda Klasik!?
maelstrom Posted - 17/09/2020 : 15:08:04
Da, Tex Classic je praktično isto izdanje.
Znači i Tex i Zagor kolor imaju istu vrstu naslovnica, nisam to znao, kao i za te Maksije, mada ih imam.

Generalno sve današnje moderne naslovnice su solidnog kvaliteta, ali tu i tamo postoji mogućnost oštećenja prilikom transporta i pakovanja, a i nekih drugih okolnosti, pre svega ćoškova i vrhova i dna hrbata, a često ume i da se malo oguli boja.
Kod ovakvih naslovnica kao na ovom Zagoru i Teksu takva mogućnost je daleko manja, a opet veoma lepo izgledaju, tu ništa nije izgubljeno što se tiče vizuelnog utiska.
jaki Posted - 17/09/2020 : 08:53:06
Takve mat korice imaju;
Zagor u boji,Tex Klasik,Tex kolor.
Mislim da je prvi kiosk strip koji je imao takve korice MM Maksi broj 2. Jos prije 10ak godina.Znam da ih je imao i MrNo Maksi u boji.
maelstrom Posted - 17/09/2020 : 03:37:48
Još jedna stvar vezana za ovo izdanje.Korice stripa su nekako drugačije nego bilo koje druge koje sam imao prilike držati u ruci, čini mi se da je u pitanju neki lakši karton, stoga su čvrste, a opet su fino glatke i fino obrađene.
Ne razumem se baš u ove stvari, ali što se mene tiče ovakve korice bi mogle da budu na svim SC stripovima.

Ako neko ima više informacija o ovome neka ih slobodno podeli sa nama.
teller Posted - 15/09/2020 : 16:39:01
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Ovo je vrhunsko izdanje.. da je bar Alan Ford trenutni na 50% kvalitete tog Zagora.. Svaki novi broj me obraduje...


Eh, Alan Ford, rak rana... eto i ti me svaki put podsjetis na nju...jbg.



oprosti, nije namjerno..
Ali baš mi krivo na što izpadne taj legendarni strip naše mladosti i starosti..
ja sam siguran da i takav ne zaslužuje tako nikakvo izdanje...
Badava plastifikacija da unutra staviš harmoniku od papira...bruka!
ivanl Posted - 15/09/2020 : 15:17:23
quote:
Originally posted by teller

Ovo je vrhunsko izdanje.. da je bar Alan Ford trenutni na 50% kvalitete tog Zagora.. Svaki novi broj me obraduje...


Eh, Alan Ford, rak rana... eto i ti me svaki put podsjetis na nju...jbg.
teller Posted - 14/09/2020 : 18:46:14
Ovo je vrhunsko izdanje.. da je bar Alan Ford trenutni na 50% kvalitete tog Zagora.. Svaki novi broj me obraduje...
maelstrom Posted - 14/09/2020 : 18:13:57
Odlične su ove stare naslovnice plus lep dizajn sa promenljivom bojom.A tu su i kartoline kao bonus, za mene pravo izdanje Zagora po meri koje usput ima onaj stari šmek.
ivanl Posted - 14/09/2020 : 16:10:19
quote:
Originally posted by nenno

[quote]Originally posted by stripnik

Blek, Zagor, Tex, Mali Rendžer u mojoj su kolekciji samo nostalgije radi. Nostalgija plus kolekcionarstvo.
Imam veliki otpor prema knjiškom uvezu gornje četvorke. Stvar je osobna. Možda jednog dana i popustim i osvane oglas da kupujem cijelu Zagorovu Libellus kolekciju.
Zagor je za mene bio i ostao kiosk izdanje. I takvog ga volim.



[quote]

apsolutno se slažem i to sam puno ranije već negdje napisao.... bonelli je kiosk strip i jedinu sam iznimku tu napravio kod Ken Parkera kojeg ima od LL/Fibre u HC, ali i u kiosk trobrojima


Zavisi...
Ljepota je u oku promatraca!
Magica Venta, Nathana Nevera, Dylan Doga, recimo ne bi nizasto promjenio od velicanstvene izvedbe Libellusa. Dok mi vec sakupljanje Zagora i Martina, od istog izdavaca, debelo vec idu na ...piiiiippp!!!
Toliko bezvezarija, mesuvislosti, banalnosti, neuvjerljivosti, infantilnosti, vise ni nostalgijom sam sebi ne mogu opravdati kad se vidim pred ogledalom. Sreca pa nisam sakupljao Texa...
ivanl Posted - 14/09/2020 : 16:02:45
quote:
Originally posted by stripnik

Blek, Zagor, Tex, Mali Rendžer u mojoj su kolekciji samo nostalgije radi. Nostalgija plus kolekcionarstvo.
Imam veliki otpor prema knjiškom uvezu gornje četvorke. Stvar je osobna. Možda jednog dana i popustim i osvane oglas da kupujem cijelu Zagorovu Libellus kolekciju.
Zagor je za mene bio i ostao kiosk izdanje. I takvog ga volim.



quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stripnik

Za mene optimalan format za Zagora.
Libellus je lijepo izdanje, ali nije za mene. Imam prvih 10 brojeva koje stoje nepročitani već pola godine.
Ovo izdanje sam počeo čitati.


Sto se ceka/cekalo sa LL-om? Previse lijepi da bi ih se otvaralo?




Tko zna, jednog dana kad ih pozelis u 'fencismensi' izdanju, mozda se sto i dogovorimo, ako te zelja pregori... meni sve vise idu 'na nerve' moji glanc glancera, osobno birani primjerci LL Zagora.
nenno Posted - 14/09/2020 : 15:59:28
[quote]Originally posted by stripnik

Blek, Zagor, Tex, Mali Rendžer u mojoj su kolekciji samo nostalgije radi. Nostalgija plus kolekcionarstvo.
Imam veliki otpor prema knjiškom uvezu gornje četvorke. Stvar je osobna. Možda jednog dana i popustim i osvane oglas da kupujem cijelu Zagorovu Libellus kolekciju.
Zagor je za mene bio i ostao kiosk izdanje. I takvog ga volim.



[quote]

apsolutno se slažem i to sam puno ranije već negdje napisao.... bonelli je kiosk strip i jedinu sam iznimku tu napravio kod Ken Parkera kojeg ima od LL/Fibre u HC, ali i u kiosk trobrojima
stripnik Posted - 14/09/2020 : 08:22:12
Blek, Zagor, Tex, Mali Rendžer u mojoj su kolekciji samo nostalgije radi. Nostalgija plus kolekcionarstvo.
Imam veliki otpor prema knjiškom uvezu gornje četvorke. Stvar je osobna. Možda jednog dana i popustim i osvane oglas da kupujem cijelu Zagorovu Libellus kolekciju.
Zagor je za mene bio i ostao kiosk izdanje. I takvog ga volim.



quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stripnik

Za mene optimalan format za Zagora.
Libellus je lijepo izdanje, ali nije za mene. Imam prvih 10 brojeva koje stoje nepročitani već pola godine.
Ovo izdanje sam počeo čitati.


Sto se ceka/cekalo sa LL-om? Previse lijepi da bi ih se otvaralo?

velka031 Posted - 13/09/2020 : 20:31:43
Čini mi se da je napisao da mu ne odgovara format za čitanje.
Dijelim to mišljenje, jer je poneka izdanja stvarno teško čitati. Valjda onda tome nisu niti namijenjena :)
Ne mislim na LL Zagora, to je ok za čitati.
ivanl Posted - 13/09/2020 : 19:16:00
quote:
Originally posted by stripnik

Za mene optimalan format za Zagora.
Libellus je lijepo izdanje, ali nije za mene. Imam prvih 10 brojeva koje stoje nepročitani već pola godine.
Ovo izdanje sam počeo čitati.


Sto se ceka/cekalo sa LL-om? Previse lijepi da bi ih se otvaralo?
stripnik Posted - 13/09/2020 : 17:30:18
Za mene optimalan format za Zagora.
Libellus je lijepo izdanje, ali nije za mene. Imam prvih 10 brojeva koje stoje nepročitani već pola godine.
Ovo izdanje sam počeo čitati.
velka031 Posted - 13/09/2020 : 16:44:43
Oho, evo već sedmica!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000