forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ramireza treba koknuti - Čin 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/07/2020 : 17:46:49


Zamislite da se iza priče o najstrašnijem meksičkom ubojici...
... skriva najveći stručnjak za usisivače kojeg je svijet ikada vidio!
Jacques Ramirez je čovjek u srednjim godinama, nijem je i radi za poznatu tvrtku kućanskih aparata. Nakon jednog neočekivanog susreta postaje meta opasnog meksičkog kartela koji je odlučan u namjeri da ga skrati za glavu...
Ovaj uvrnuti, dinamični triler odaje počast akcijskim filmovima iz 80-tih: Ramireza treba koknuti vodi vas u srce Arizone, u eksplozivnu potjeru u kojoj sve vrvi od brkova!

Ramireza treba koknuti 1 • Čin 1 • 144 stranica • Kolor • 204 x 312 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Nicolas Petrimaux • Crtež Nicolas Petrimaux • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.7.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/ramireza-treba-koknuti-1-cin-1/642/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 25/01/2023 : 08:11:57
Loše da,sranje da al ipak se nađe.
Uostalom teško je više bacit i dobru reciklažu a kamoli šta novo izmislit.
Zagor-te-nay Posted - 24/01/2023 : 23:25:47
Realno, zadnjih godina manje-vise svi filmovi su sranje pa je normalno da i ostali mediji, poput stripa, sljede trend. Brze, vise, jace, brze, vise, jace...bitna je forma, likovi i tematika, ali ne i kvaliteta. O vremena, o dogadjaji.
don_draper Posted - 24/01/2023 : 12:33:32
Uvijek u Hollywoodu postoji i jedan Quentin Tarantino koji mirne duse napise knjigu sto mu se svida, sto ne
Umjetnicka sloboda
DiSkAcH Posted - 24/01/2023 : 10:24:11
Moram priznat da ni meni nije jasno zašto Tonto ne bi smio pisati o drugim autorima.
To što je Holywood licemjeran i uvijek ''savršen'' ne znači da svi moraju biti.
Isto tako treba uzeti u obzir da se holivuđani mogu srest na npr setu pa može doći do neugodne situacije zbog negativnih kritika, ali ovdje to nije slučaj.
Tonto Posted - 23/01/2023 : 17:20:25
A vidi, misljenja o stripovima sam imao i prije nego sam ih objavljivao, valjda imam pravo na njih i dalje. Kad mi se nesto svidi pisem pohvale, ako mi se nesto nije svidjelo onda valjda mogu pisat kriticno s tim da se trudim to i argumentirati. Na forumu nastupam kao forumas i citatelj ne kao autor, iako ne mogu naravno pobjeći od toga da je rad sa macanom promijenio kako gledam na neke stvari.

Covjek jako dobro zna crtati kao sto sam i napisao, ja imam problem s njegovim pristupom i realizacijom. Ne branim nikome da mu se konacni proizvod sviđa, meni se ne sviđa pretjerano... zasad. Dojam ce biti potpuniji kad projekt bude zavrsen i kad procitam sve.

Ne vidim pretjerani smisao u tome da pisem samo pozitivno, a vjerujem i da postoje ljudi kojima je zanimljivo procitat nesto iz perspektive nekoga tko se bavi crtanjem pa sve i da je taj krivo nasađeni cinik i kenjator.
Zula Posted - 23/01/2023 : 16:15:16
quote:
Originally posted by Tonto

Ramirez je donekle zabavan i čovjek zna crtati, ali to je uglavnom sve pozitivno kod ovog stripa. Ramirez je zato najbolji pokazatetelj gdje strip odlazi pretjeranom digitalizacijom. Strip je sve manje strip, a sve više film. Vizualno sličniji crtiću, a scenaristički ispraznim umjetnim netfliksovim hitovima koji su gomila naslaganih klišeja bez imalo mesa, a kamoli šuga. Pripovjedno nesuvisao i epileptičan poput filmova Michaela Baya. Svaki treći kadar ptičija perspektiva, konfuzne postavke istih kojima se valjda nabija dinamičnost i kad treba i kad ne treba. Petrimaux prema kraju sve češće upada u zamku i potpuno nelogično raspoređuje oblačiće po kadrovima što djeluje zbunjujuće te čitanje gubi na tečnosti onda kad je najpotrebnija. Uz sve to humoristčni aspekt stripa ne funkcionira najbolje jer djeluje isforsirano i usiljeno. 2/5


Oprosti, ali za crtača koji govori o drugom crtaču stripova malo si prekritičan. 😅
Kolegijalost bi bila ne govoriti loše o poslu drugih kolega u javnosti; doktori o tuđim operacijama, glumci o tuđim ulogama, režiseri o tuđim filmovima... Zamisli da Messi javno govori o igri drugih igrača. Često se ne daju navući na odgovor, ili kažu zanimljiv (film, uloga, igrač, strip...). No, uredno svi pohvale nešto što im je dobro, što im se sviđa. Dakle, više hvale nego kritiziraju kolege. Drugo su pak kritičari, objektivni analitičari, ali oni nisu ujedno i npr. režiseri.

A opet, meni je možda samo ovaj strip nešto bolji nego tebi (naročito drugi dio!). Kažu neki da je u Francuskoj to veliki hit... pa kad nacrtaš nešto što će postati veliki hit vjerojatno nećeš ništa govoriti o Petrimauxu. 😜
Oprosti na mišljenju, uživaj u crtanju i čitanju stripova.
Tonto Posted - 22/01/2023 : 22:13:41
Ramirez je donekle zabavan i čovjek zna crtati, ali to je uglavnom sve pozitivno kod ovog stripa. Ramirez je zato najbolji pokazatetelj gdje strip odlazi pretjeranom digitalizacijom. Strip je sve manje strip, a sve više film. Vizualno sličniji crtiću, a scenaristički ispraznim umjetnim netfliksovim hitovima koji su gomila naslaganih klišeja bez imalo mesa, a kamoli šuga. Pripovjedno nesuvisao i epileptičan poput filmova Michaela Baya. Svaki treći kadar ptičija perspektiva, konfuzne postavke istih kojima se valjda nabija dinamičnost i kad treba i kad ne treba. Petrimaux prema kraju sve češće upada u zamku i potpuno nelogično raspoređuje oblačiće po kadrovima što djeluje zbunjujuće te čitanje gubi na tečnosti onda kad je najpotrebnija. Uz sve to humoristčni aspekt stripa ne funkcionira najbolje jer djeluje isforsirano i usiljeno. 2/5
GGG Posted - 06/01/2023 : 23:26:10
Moždda bi za ovaj strip bilo bolje, da bi bio nacrtan u "Marcinelle" stilu (kao kakv Spirou ili Gaston). Uz ovakav realističan stil dosta čitatelja izgleda očekuje nekakvog Blacksada ili Killera sa razrađenim likovima i pričom, a ne ovakav "over the top" romp. Vidi se, da je Petrimaux "izrastao" na videoigrama i stroryboardovima, pa se zato snalazi sa klišejskim likovima i pričom, koja je samo kostur za akciju. Uz solidnu dozu referencija na 80-e, te parodije i (samo)ironije, na kraju ispada čušpajz koji nije za svakog. Ili za nikog - mlađe praznoglave generacije promašit če pola referencija, dok če starija gospoda jadikovati nad klišejskim gejmerskim pristupom.

Možda je na kraju cjelina manja od zbroja djelova, ali strip svejedno zaslužuje solidnih 7,5/10
Zagor-te-nay Posted - 30/12/2022 : 17:50:59
Evo sta dobijes kad francuz napravi strip u "americkom" stilu...Cekaj...ovi je Ramirez i oni je Ramirez...ovaj Ramirez je i popravljac usisivaca (od koje iz nove linije jedan valja i on ga jedini zna popravit?), on je nejasne proslosti, njem je, ima po faci mrlje al je i...sladak? Vataju ga ne u jednom integralu nego i u dva (valjda ce i u tri?), a tipovi koji nemaju zapravo jasnu sliku ko je on, al eto ga vataju, niko ga nemoze uvatit, a veliki sef je zapravo trasvestit (ono, kad je bal nek je maskenbal). Meni je ovo Saga broj 10. Tj. specijalno izdanje Sage, Saga u 80in godinama (iako je i to bljedno prikazano). Ni manje ni vise. E da, u drugom dijelu saznajemo da mora stic i na koncert jer je Ramirez vjerojatno i najbolji gitarist na svitu? Iako eto, radi u firmi s usisivacima itd...Cekaj, sta je ovo? Pa malo Thelma i Luise, pa malo ce stvarne lokacije, a malo ce izmisljat slicna imena svega i svacega al opet nece stavit to ime (makar i grada). Cemu? Ja volim dobru parodiju, Alan Ford (pocetni) mi je najbolji strip...al ovo...ovo je brate malo jaca pizdarija. 4/10.
SenG Posted - 05/12/2022 : 05:57:05
Odličan storyboard, slab strip
Kerempir Posted - 30/12/2021 : 21:25:52
Thnx, nešto mi nije bio prije radila trazilica pa sam ignorirao i zaboravio
naker Posted - 30/12/2021 : 20:26:53


Isti koncept i za onaj drugi strip samo ključnu reč promeni u "atlas" :)
Kerempir Posted - 30/12/2021 : 16:10:06
Ne znam gdje je tema za nastavak ali u svakom slučaju isti mi je jednako dobar kao i prvi nastavak. Izvrstan crtež, tarantinovski obrati, pa ubačene ironične reklame.. a i cijela atmosfera kao da je izašla sa ekrana 80-ih, s obzirom na desavanja s razbojnicama u 2.cinu, nadam se da ćemo u nastavku ipak dočekati što je glumicu natjerali na kriminal.

A sad čekati par godina, uhhh.
Chui Posted - 07/11/2021 : 00:37:06
Ovo je s prvi strip da mi se desilo da bolje izgleda u digitalnom previewu nego na papiru, jednostavno toliko je vizualno predigitalan da kao da nikad nije ni trebao napustiti digitalni svijet. Priča uopće nije my cup off tea, al ko voli nek izvoli :) kaže mi frend koji živi u Francuskoj da je tamo veliki hit, al daleko mi je sve to od onog što tamo radi naš dvojac Kordej Macan koji u biti isto žele napraviti nešto komercijalno i zabavno ali naravno na kvalitetan i što moguće originalniji način unutar žanra. Ramirez bi mi vjerovatno bio super da imam 16 godina.
don_draper Posted - 06/11/2021 : 10:27:58
U suštini zanimljiv strip. Ne treba puno proučavati strip da bi se vidio dašak kreativnosti i inovativnog razmišljanja u kreaciji ovog stripa.
No, ispod lijepog pakiranja skriva se pomalo osrednja, ali dinamična priča. Vidi se da se inspiracija crpila iz brojnih filmova, ali se i vidi da je sam autor pokušao biti ekscentričan i povezivati naizgled nepovezivo. Možda je problem što je u startu priča osmišljena za 3 čina pa nakon pročitanog prvog dosta je nejasnoća. Što i nije tako loše.
Ono što mi je malo spustilo dojam je manjak neke napetosti i težine u cijeloj priči. Čak i za dosta bezbrižni i light akcijski strip nedostaje nekih većih uloga.
Sam crtež dobro napravljen, možda malo previše digitaliziran, ali u trenutku čitanja paše.
Sami kraj oko kojeg se ovdje pričalo je tipični plot twist i navlakuša za nastavke. Mene nije nešto posebno iznenadilo, dapače čini mi se da bi mogao poboljšati serijal u idućem nastavku. Zadnje poglavlje je nekako i diglo dojam cijelog stripa, za razliku od dosta predvidljiva prva dva.
Na kraju krajeva, solidan strip, glavni adut mu je jedinstveni izričaj i energičnost, ali sama priča ne dolazi kao dašak osvježenja.
3.5/5
Shuckey Posted - 20/03/2021 : 14:23:45
Pročitao sam dvije stranice privjua i zaključio sam kako ovo ne može biti loše. Crtež odličan, priča usmjerena, iz svakog se djelića vidi da frajer zna što radi. Nakon čitanja sam se jedva suzdržao da bacim album u zid. Kako je uspio da ovo na kraju bude loše? Kako je uspio od savršenih sastojaka skuhati splačinu? Rezultat bi bio dobar da je Petrimaux istaknuo ono u čemu je dobar, a dobar je u puno toga. Izgled likova, lica, montaža, kadriranje, lejaut, dinamična rješenja, scene koje pršte od ideja... Problem je u tome što se ovaj strip sastoji isključivo od stvari u kojima je Petrimaux dobar. Nije obavio dosadan dio posla. Nema razloga da bismo mislili da su gay ljepotice kul, podrazumijeva se da su kul. Jednooki zlikovac je opak jer ga je Nicolas Petrimaux napravio da bude opak. Kad dođe do rijetkog predaha u priči i trud se smanjuje. Spori dijelovi priče ne moraju biti dobri, zar ne? Svi smo ionako ovdje smo samo zbog akcije i jurnjave. Jedno od mnogih Macanovih brilijantnih zapažanja je kako sve više u nove priče ubacuju gotove plodove drugih priča. Tako se ne mora se obaviti rad i priprema jer mozak sam dodaje detalje i prisjeća se osjećaja. Netko je već primijetio trik sa Thelmom i Luise. Ali najviše boli što je ovo moglo biti deset puta bolje. Zašto nije barem duplo bolje?

Iz gorenavedenih razloga mrzim Petrimauxa i ono smiješno, odlično rješenje sa gumbom za plamen na podu. Mrzim taj mali žuti automobil koji leti sa nadvožnjaka pod najsmješnijim mogućim kutem. Mzrim kako dobro crta sise. Mrzim urednike, nabijem svakog beta-čitača ponaosob. Najviše mrzim Glenat koji je dao lovu jer me natjerao da sumnjam u sebe. Je li ovo novo mjerilo kvalitete? Zar me vrijeme pregazilo? Malena utjeha je što ga je Ramirez dobro podamfao na Oscaru 2020. No, Francuzi mu i dalje daju dobre ocjene te sam iz tog razloga zaključio da Ramireza treba hračnuti.
jaki Posted - 13/10/2020 : 16:37:12
Zabavan strip.Ne više od toga.
Shaner Posted - 08/10/2020 : 23:23:49
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID


Sta ako se pojavi, pa ti si isti Shaner samo na ekavici


A ima malo razlike. Ja volim političke teme više, a Shaner one opskurnije stvari. Ostalo, tu smo negde.


Doktor već vidi pandemiju.

anto Posted - 08/10/2020 : 22:45:16
Na ovaj strip je zimus skrenuo pažnju izivko (tip sa scoma koji radi u germaniji,i tamo čita stripske novitete,pre svega frankobelgijanske (koje švabe izbacuju vrlo brzo nakon premijera u matičnoj zemlji),te nam ukazuje ima li šta da valja od istih),i posle njegovog opisa, kao i markosove najave,bilo mi je jasno da je reč o potencijalnoj masthevuši,te nabavih strip kao prvi pik te julske ture.

Ramirez je nemi stručnjak za usisivače u renomiranoj firmi Falkon Sitija (Arizona,SAD),i nakon jednog slučajnog susreta (sa dva matora meksička gangstera) postaje meta mafijaša sa one strane Rio Grandea.
Na stranu što je u pitanju odličan akcioni strip,sa živopisnim likovima,sjajnim dijalozima,neočekivanim obrtima...ono što je mene pridobilo je "Murovska" detaljnost i slojevitost; naime, strip sam sam letos čitao i prešao neke 2/3,te zabatalio zbog nedostatka vremena,i moram reći da je na drugu loptu strip bio bolji,jer sam tek tad video brojne detalje koje sam propustio kod prethodnog čitanja (a ima ih tmušta i tma; dosta njih je povezano sa događajima koji slede,kao recimo,zaokružen Stone Creek na mapi Luizijane ).

Možda mi je završnica nešto slabija,ali u celini ovo je odličan strip,od koga očekujem još više u naredne dve knjige (koliko ih je planirano).

Nažalost,izgleda da ćemo se na njih malo načekati,jer tek se naredne godine očekuje drugi čin (prvi je izašao 2018.),a ako se Nikola malo ne provredni,završnicu nećemo dobiti pre 2024.
Red Marquis Posted - 08/10/2020 : 20:59:15
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID


Sta ako se pojavi, pa ti si isti Shaner samo na ekavici


A ima malo razlike. Ja volim političke teme više, a Shaner one opskurnije stvari. Ostalo, tu smo negde.
Poli Posted - 08/10/2020 : 20:02:22

Pa covek se svega navikne. :D


Dr. Zistis Posted - 08/10/2020 : 20:01:16
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID


Sta ako se pojavi, pa ti si isti Shaner samo na ekavici
Peyo Posted - 08/10/2020 : 19:54:11
RM, što bi rekao Shaner: Nije tako strašno kako izgleda:

Red Marquis Posted - 08/10/2020 : 19:08:22
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID
DiSkAcH Posted - 08/10/2020 : 19:06:56
Ja ne vidim zašto bi nekom bio bed reći da mu se X (bilo što, od hrane do filma, stripa, knjige...) nije svidio zato jer se svima sviđa?
Samo to treba reći normalno, a ne u stilu da je to dno dna, govno i slično. ;)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000