forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja KICK ASS 2 i 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 27/11/2018 : 09:35:38
Kick Ass #2 (Kick-Ass 2 Prelude: Hit-Girl 1-5)



Mindi Makridi je stručnjak za oružje, mlada atentatorka i obučena superjunakinja. Boreći se kao Nindžica, naučila je kako se love prljavi kriminalci i ubilački superzlikovci i zbrisala je mafiju – sve to sa svojih dvanaest godinica. Kako je onda moguće da su popularne devojke iz škole njene najveće suparnice?
Pošto Velikog Tatice više nema, Mindi je obećala majci i očuhu da će život Nindžice ostaviti za sobom. Niko, doduše, nije rekao ništa o tome da ne sme da obučava Razbijača...
Nindžica i Razbijač su se dogovorili: ona će ga obučiti da postane najveći superheroj na svetu ako joj on pomogne da preživi do kraja osnovne škole. Kad se, međutim, u gradu pojavi novi šef mafije, Nindžica će izgleda morati da se pokrene iz penzije...
U drugoj knjizi Razbijača, najubojitija devojčica na svetu udariće na njujorške zlikovce.

Format: 24x16 /Br. str.: 128

Kick Ass #2 biće na Letećem startu od 29.11. do 2.12, po ceni od 940 dinara, u striparnici„Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu.
Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1100 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

Kick Ass #3 (Balls to the Wall 1-7)



Dejv Lizevski je stavio masku na lice i postao Razbijač – time je ostvario san da bude superheroj i preko noći je, zahvaljući internetu i medijima, postao megapopularan. Nindžica i on su razbucali mafiju i usput podstakli nastanak čitavog superherojskog pokreta. Sad svako želi da bude superheroj, a supertimovi niču svuda po Njujorku...
Ipak, svakom superheroju treba superzlikovac, a Crvena Magla će se sa zadovoljstvom prihvatiti tog zadatka. On regrutuje odred ubica kako bi se suočio s Razbijačem i dokrajčio superheroje.
Kad se taj bogati klinački suparnik okomi na Dejvove najvoljenije, Razbijaču preostaje samo da uzvrati – u najbrutalnijoj bici do sada.

Format: 24x16 /Br. str.: 208

Kick Ass #3 biće na Letećem startu od 29.11. do 2.12, po ceni od 1070 dinara, u striparnici„Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu.
Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1200 dinara, a u ostalim knjižarama 1.599 dinara.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manny Posted - 21/09/2020 : 14:53:20
quote:
Originally posted by Melusine
Kick Ass #3 (Balls to the Wall 1-7)



U trećem delu i dalje bez velikih iznenađenja, Nindžica je ovog puta u drugom planu dok Razbijač pravi svoju Ligu Pravde (Pravda Zauvek), humor je primetan u tragovima, ali se barem priča malo uravnotežila, pogotovo uvođenjem novih likova (superheroja) koji na neki način vade stvar i podižu pažnju i znatiželju. Ono što mi je i dalje nejasno jeste u kom pravcu ovaj strip ide, između parodije i akcije nekad je tek jedan red, jedna slika, u Razbijaču mnogi poziitivci ginu (još od prvog broja) a opet radnja neretko naginje komediji. Quo vadis, Milar?
ČK je objavila cenzurisanu verziju knjige koja - kako čitam i razumem - je sada "preporučena" verzija od autora za objavljivanje. Fale scene masakra neke dece i jedno silovanje, jedna scena ubistva je prikazana iz manje dramatičnog ugla, a nedostaje i duga borba između Majke Rusije i Nindžice. Istini za volju, u ovoj verziji ta borba je svedena na jednu sličicu, što je donekle pad i antiklimaks nagomilavane tenzije kroz ceo trejd a u iščekivanju epske borbe, i deluje nezgrapno odrađeno. Takođe su izbačene neke scene koje nemaju veze sa nasiljem (telefonski razgovori, priprema za borbu, itd), te je zadnja sveska baš zbrzana i često konfuzna.

Sve u svemu, prelazna ocena, ali ne puno više od toga.
Red Marquis Posted - 21/09/2020 : 13:51:55
quote:
Originally posted by going going



quote:
Originally posted by Melusine

Kick Ass #2 (Kick-Ass 2 Prelude: Hit-Girl 1-5)



Cekajte je l ova Hit Girl sto se spominje uz Kick Assa je l to isto sto i ovo https://alanford.co.rs/stripovi/crs/hit-girl-hong-kong/ ? Ili je u nekoj vezi sa tim CRS izdanjem ili je to potpuno neka druga Hit Girl koja se samo slucajno isto zove?


Isti lik, spinoff, ne piše ga Millar, i dosta slabije od ove 4 knjige. Isto kao i ovaj novi Kic Ass što je kesa. Jedino vredno su ove Kick-Ass: The Dave Lizewski Years koje je ČK objavila.
Dr. Zistis Posted - 21/09/2020 : 07:08:20
quote:
Originally posted by going going



quote:
Originally posted by Melusine

Kick Ass #2 (Kick-Ass 2 Prelude: Hit-Girl 1-5)



Cekajte je l ova Hit Girl sto se spominje uz Kick Assa je l to isto sto i ovo https://alanford.co.rs/stripovi/crs/hit-girl-hong-kong/ ? Ili je u nekoj vezi sa tim CRS izdanjem ili je to potpuno neka druga Hit Girl koja se samo slucajno isto zove?



Treba da jeste, ista istijana..udara bas kao ona, ili je sestra bliznakinja
going going Posted - 21/09/2020 : 03:44:54


quote:
Originally posted by Melusine

Kick Ass #2 (Kick-Ass 2 Prelude: Hit-Girl 1-5)



Cekajte je l ova Hit Girl sto se spominje uz Kick Assa je l to isto sto i ovo https://alanford.co.rs/stripovi/crs/hit-girl-hong-kong/ ? Ili je u nekoj vezi sa tim CRS izdanjem ili je to potpuno neka druga Hit Girl koja se samo slucajno isto zove?
Manny Posted - 20/09/2020 : 21:09:02
quote:
Originally posted by Melusine

Kick Ass #2 (Kick-Ass 2 Prelude: Hit-Girl 1-5)



Drugi trejd Razbijača je za klasu manje smešan i uzbudljiv od prvog, sada već na početku znamo da je Nindžica super-opasna a i Razbijač polako počinje da razbija neke opasne likove, ceo koncept je tako podriven i funkcioniše tek u sporednim likovima, recimo u ekipi koja pomaže Crvenu Maglu, ili pak u blic ulogama lokalnih "superheroja" koji obično stradaju na istoj strani na kojoj se i pojave. Zabava kratkog daha i ograničenog dometa, uz tonu nepotrebnog nasilja koje je pre ustanovljeni manir nego li metafora za bilo šta smisleno.
kasper Posted - 28/11/2018 : 17:14:17
quote:
Originally posted by anto

da nisi zao?
pa znam da nisi zao!
zato te i zovemo dobri duh kasper.



tja, od dobrote nema niss. ocu da budem ko ti zao
anto Posted - 28/11/2018 : 15:52:55
da nisi zao?
pa znam da nisi zao!
zato te i zovemo dobri duh kasper.
kasper Posted - 28/11/2018 : 14:59:52
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

ja nisam ni zao ili sam zaboravio da film postoji, sve dok ck nije najavila svoje izdanje


ili dok ti ja nisam spomenuo u priči?



procitaj pazljivo sta sam napisao
anto Posted - 28/11/2018 : 14:50:23
quote:
Originally posted by kasper

ja nisam ni zao ili sam zaboravio da film postoji, sve dok ck nije najavila svoje izdanje


ili dok ti ja nisam spomenuo u priči?
kasper Posted - 28/11/2018 : 14:18:29
ja nisam ni zao ili sam zaboravio da film postoji, sve dok ck nije najavila svoje izdanje
Red Marquis Posted - 28/11/2018 : 13:25:19
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam prvo gledao filmove i oba su mi odlični, nakon toga skinuo sken stripa i baš zato što ga film skida skoro 1:1 mi je bzvz bilo čitat...


Radnjom da, ali prikazom glavnog lika nešto manje. Dave u stripu je potpuno otelotvorenje satiričnog pogleda da neko ko je običan klinac može postati superheroj. Holivud to naravno malo gura na stranu tako da on mora da osvoji glavnu ribu u filmu i ima značajnije učešće u poslednjem obračunu i ispada i tu heroj (dok u stripu drhti od straha većinu tuče).
To mi je zasmetalo, u osim toga, odličnom filmu.
DiSkAcH Posted - 28/11/2018 : 05:44:15
Ja sam prvo gledao filmove i oba su mi odlični, nakon toga skinuo sken stripa i baš zato što ga film skida skoro 1:1 mi je bzvz bilo čitat...
swamp thing Posted - 27/11/2018 : 18:39:33
Prvi je odličan, drugi mnooogo slabiji.
gerilac1 Posted - 27/11/2018 : 18:27:36
Procitao keca, i dobar je. Zabavan, pitak, kad se krene sa citanjem ne staje se do kraja. Uzimam i ove brojeve. Izdanje super uradzeno a i nije preskupo 25 kermica.
PS. Ko nije neka pogleda i filmove Kick Ass 1 i 2. Vjerno prate strip i vrijedni su gledanja.
izivko Posted - 27/11/2018 : 15:21:47
Moguće, nisam čitao.
ivan_micic Posted - 27/11/2018 : 13:50:38
Posle 4. je reboot za image?
izivko Posted - 27/11/2018 : 13:45:57
Kick-Ass 1, 2, 3
Hit-Girl
i najnovije 2018: Kick-Ass Frauenpower

Ukupno 5 knjiga su Nijemci objavili sad za sad.
Postoji i 6. Kick-Ass in Kolumbien.
ivanl Posted - 27/11/2018 : 13:33:35
Ako sam dobro razumio, još jedna knjiga...
Red Marquis Posted - 27/11/2018 : 13:16:22
quote:
Originally posted by ivan_micic

Još jedna za objaviti. Kick ass 3. Jer duja je hit girl ako se ne varam


Tako je.
izivko Posted - 27/11/2018 : 13:07:30
Dobra je ova balavurdija.
ivan_micic Posted - 27/11/2018 : 12:51:59
Još jedna za objaviti. Kick ass 3. Jer duja je hit girl ako se ne varam
ivanl Posted - 27/11/2018 : 12:51:37
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Duja bastoni i trica dinara


He,he...dobra,ako ne i jedna od boljih...♠️♥️♣️♦️
Dr. Zistis Posted - 27/11/2018 : 12:33:36
Duja bastoni i trica dinara
ivanl Posted - 27/11/2018 : 12:11:20
Odmah, duja i trica...koliko knjiga ce biti, u ovom serijalu, uopce?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000