forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - VEČITI RAT

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 21/09/2020 : 12:02:48
LEGENDARNI, NAGRAĐIVANI ROMAN DŽOA HALDEMANA U DIVNOJ VIZUELNOJ MARVANOVOJ IZVEDBI

Na Letećem startu u okviru SEPTEMBARSKE STRIPOMANIJE po ceni od 1340 dinara


Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 160
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT


Do tada niko nikad nije video Taurance i nije imao predstavu kako izgledaju ni šta su im prave namere. No jednu zemaljsku raketu srušili su vanzemaljski neprijatelji – bar je tako javljeno na televiziji. Političari i generali istog časa su izjavili da jednom zasvagda treba prekinuti tu neprihvatljivu pretnju.

To je pokrenulo sveopštu mobilizaciju 2009. godine i obrazovanje elitnog ekspedicionog odreda. Tako su prevarili Merigej Poter i Vilijama Mandelu i uvukli ih u rat koji će trajati više od hiljadu godina...

Delo o ratu čoveka protiv vanzemaljske rase unutar ovih korica dobija svoju stripsku verziju – u divnoj vizuelnoj Marvanovoj izvedbi i po scenariju samog autora ove i danas aktuelne naučnofantastične parabole o ljudskoj prirodi i uzaludnosti i okrutnosti rata.
PRELISTAJTE OVA IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Veciti%20rat.pdf

„VEČITI RAT“ je na Letećem startu u okviru SEPTEMBARSKE STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1340 dinara, od utorka, 22. septembra, do subote, 26. septembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1500 dinara, a u ostalim knjižarama 1999 dinara.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Elderane84 Posted - 18/12/2020 : 22:06:28
Kakva stripčina, oduševljen sam. Stvarno da se zamisliš šta si upravo pročitao, i to duboko zamisliš.
stripofil Posted - 05/12/2020 : 20:00:01
Odličan strip, velika preporuka, bilo to Fibrino ili ČK izdanje.

Kod Fibre su mi super i dodaci, pisma koja su izmjenjivali Haldeman i Marvano + cijeli uvod i poveznica sa odlaskom u Vijetnam. Nadam se da je i ČK to uvrstila u svoje izdanje.
DiSkAcH Posted - 05/12/2020 : 16:20:18
quote:
Originally posted by jagodanbg

Zavrsih danas i ovo. Odlican, ali odlican strip. SF kakav sam trazio. Kao da sam gledao neki film.



E sada si još barem nabavi i pročitaj UW1 ako već nisi.
jagodanbg Posted - 05/12/2020 : 12:41:21
Zavrsih danas i ovo. Odlican, ali odlican strip. SF kakav sam trazio. Kao da sam gledao neki film.
Red Marquis Posted - 28/09/2020 : 22:27:02
Nećkao sam se sa izdanjem FIbre, preview me je zaintrigirao, ali opet mi je delovalo da može da ispadne mlako ko Universal War One što mi nije legao. I tako ostade to na ledu godinama, al sam se ipak na Stripomaniji odlučio da mu dam šansu.

I nisam se zeznuo ni najmanje, iako baš ne volim odviše SF, ovo mi je odlično. Nema mnogo emocija, sve nekako hladno i gotovo klinički. Taj distancirani stil, podsetilo me malo na JG Ballarda i njegovu knjigu Crash (naravno ne zbog auta i seksa već tom hladnoćom i gotovo otupljenošću u naraciji). Sistem koji bezobzirno žvaće i gazi malog čoveka. Brutalan pogled u hladnu, bezosećajnu budućnost, ne samo zbog sveopšte kontrole pojedinaca, već i zbog nastanka hibridnog, androgenog čoveka. A mnoge stvari o kojima je pisao već je tu. Saturacija medijskim sadržajem i sveopšta nezainteresovanost za svet oko nas.
eyepop Posted - 23/09/2020 : 21:49:12
quote:
Originally posted by Peyo

Možeš li to malo povećati? Ne vidim dobro ...


Sori, ne snalazim se sa komandama
Peyo Posted - 23/09/2020 : 20:06:08
Možeš li to malo povećati? Ne vidim dobro ...
eyepop Posted - 23/09/2020 : 20:00:15
quote:
Originally posted by BiDi

Kakav je to prevod:

Fibra: slomite nogu vojnici! (verovatno: break a leg)
ČK: jebite se vojnici.



quote:
Originally posted by kasper

u eng. izdanju je fuck you

Peyo Posted - 21/09/2020 : 22:10:55
quote:
Originally posted by jagodanbg


Narucio sam danas kozni novcanik za zenu. Da joj dam kad udjem u kucu sa kesama, pa dok ona otvori poklon da ustekam kese pod krevet 😂



Sačekaj ti da ona ode u WC, a onda brzo unutra i vrećice pod krevet.
going going Posted - 21/09/2020 : 20:54:48
quote:
Originally posted by jagodanbg


Narucio sam danas kozni novcanik za zenu. Da joj dam kad udjem u kucu sa kesama, pa dok ona otvori poklon da ustekam kese pod krevet 😂




vronski 3 Posted - 21/09/2020 : 20:25:05
Sreća da Lagunu stripovi ne interesuju jer ako bi i oni krenuli sa strip izdavaštvom to bi onda bio stvarno pomor ovdašnjih novčanika...Kome su puni naravno! ;)
jagodanbg Posted - 21/09/2020 : 20:03:08
Ja isto uzimam ovo odmah sutra. S*ebali su me sad skroz sto su i Kopca ubacili u ovu turu. Ovaj mesec ce mi biti rekordan po potrosenom novcu na stripove 🙂
Narucio sam danas kozni novcanik za zenu. Da joj dam kad udjem u kucu sa kesama, pa dok ona otvori poklon da ustekam kese pod krevet 😂
kasper Posted - 21/09/2020 : 19:47:38
quote:
Originally posted by going going

Odlican dizajn naslova i izbor fonta. Barem meni, nabavlja se ovo kao uostalom i sve iz ove ludacke ture. Ali ne moze se finansijski odjedared sve.



strip je odlican, pa ti vidi
going going Posted - 21/09/2020 : 19:35:04
Odlican dizajn naslova i izbor fonta. Barem meni, nabavlja se ovo kao uostalom i sve iz ove ludacke ture. Ali ne moze se finansijski odjedared sve.
jagodanbg Posted - 21/09/2020 : 19:14:43
quote:
Originally posted by kasper

meni se vise svidja ovaj prilagodjeni, slomite nogu


Ali 'slomite nogu' i 'jebite se' imaju skroz suprotna znacenja!
kasper Posted - 21/09/2020 : 16:43:07
quote:
Originally posted by izivko

I na francuskom stoji Bonne merde, soldats! - Bonne merde, sir!

Vjerojatno nisu ni oni mjerodavni, valjalo bi vidjeti nizozemsko izdanje.



imas i knjigu na eng, to je valjda najoriginal
izivko Posted - 21/09/2020 : 16:28:25
I na francuskom stoji Bonne merde, soldats! - Bonne merde, sir!

Vjerojatno nisu ni oni mjerodavni, valjalo bi vidjeti nizozemsko izdanje.
kasper Posted - 21/09/2020 : 16:26:53
meni se vise svidja ovaj prilagodjeni, slomite nogu
jaki Posted - 21/09/2020 : 16:22:50
Niko to i ne tvrdi.To si sam izvukao krivi zaključak.
Red Marquis Posted - 21/09/2020 : 16:16:00
Valjda je merodavan original a ne nemačko izdanje?
izivko Posted - 21/09/2020 : 16:05:21
U njem. izdanju: Hals- und Beinbruch Soldaten! - Hals- und Beinbruch Sir!

Što odgovara Fibrinom prijevodu.
kasper Posted - 21/09/2020 : 15:37:39
u eng. izdanju je fuck you
sawitch Posted - 21/09/2020 : 15:13:38
Ahahahahha
BiDi Posted - 21/09/2020 : 14:35:02
Kakav je to prevod:

Fibra: slomite nogu vojnici! (verovatno: break a leg)
ČK: jebite se vojnici.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000