forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 16/09/2013 : 11:56:46
Čarobna knjiga rešila je da obraduje ljubitelje stripova prelaskom na mesečni ritam izdavanja! Nova dinamika otpočela je već s Vulverinom, koji je izašao u drugoj polovini avgusta, a plan za sledećih šest meseci izgleda ovako:

28. septembar – Marvel Essential: Spajdermen 2

20. oktobar – Princ Valijant, I tom (1937–1938), izdanje u koloru, formata 33 x 24 cm, prema Fantagrafiksovim materijalima

20. oktobar – Marvel Essential: Osvetnici 2

23. novembar – Marvel Essential: Tor 1

7. decembar – Princ Valijant, II tom (1939–1940)

21. decembar – Džeremaja, I tom (epizode 1–3), kolor, format A4

25. januar – Marvel Essential: Hulk 1

22. februar – Marvel Essential: Fantastična Četvorka 1

Kao što možete videti, u oktobru i decembru pojačaćemo izdavačku aktivnost sa po dva izdanja. Cene svih najavljenih naslova biće, naravno, 1.285 dinara u knjižarama, s mogućnošću da ih kupite po znatno nižoj ceni na sajtu i u klubovima čitalaca Čarobne knjige, kao i u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

http://www.carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-krece-s-mesecnim-objavljivanjem-strip-izdanja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
NESVRSTANI Posted - 21/10/2020 : 11:18:30
quote:
Originally posted by BeaGea

Valjda :)

Kako čitam englesko izdanje bio sam uvjeren da su naši prevoditelji kiksali, ali nisu. S obzirom da je u originalu "Allemand" onda je greška u prijevodu kod "engleza", a ne naših prevoditelja.

Zato san te i pita jel čitaš na Engleskon.
BeaGea Posted - 21/10/2020 : 10:39:38
quote:
Originally posted by jaki

Evo objašnjenja svega:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lost_Dutchman%27s_Gold_Mine

jaki Posted - 21/10/2020 : 10:38:23
Evo objašnjenja svega:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lost_Dutchman%27s_Gold_Mine
BeaGea Posted - 21/10/2020 : 10:19:07
Valjda :)

Kako čitam englesko izdanje bio sam uvjeren da su naši prevoditelji kiksali, ali nisu. S obzirom da je u originalu "Allemand" onda je greška u prijevodu kod "engleza", a ne naših prevoditelja.
jaki Posted - 21/10/2020 : 10:14:35
Valjda ti nije novost da je Blueberry francuski strip?
BeaGea Posted - 21/10/2020 : 10:13:23
quote:
Originally posted by jaki

Ko to prevodi?
Ti si pobrkao lončiće.

U pravu si. Izgleda da su u engleskom izdanju krivo preveli pojam "Allemand", jer pretpostavljam da je original na francuskom.
jaki Posted - 21/10/2020 : 10:06:43
Ko to prevodi?
Ti si pobrkao lončiće.
BeaGea Posted - 21/10/2020 : 09:17:53
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:

quote:
Dobar strip, ali 2 klase ispod Comanche ili Rudnika izgubljenog Nijemca.

Započeo jučer čitanje ove epizode s rudnikom pa imam pitanje, nije li Nizozezamac u pitanju!?
S obzirom da se spominjao samo rudnik a ne puni naziv epizode, da ne čitam krivu epizodu

Ako čitaš na engleskon to je to.

Hvala!

Dopuna:
Izgleda da je prevoditelj malo jači kad "dutchman" prevodi kao "nijemac"
NESVRSTANI Posted - 21/10/2020 : 09:01:45
quote:

quote:

Započeo jučer čitanje ove epizode s rudnikom pa imam pitanje, nije li Nizozezamac u pitanju!?
S obzirom da se spominjao samo rudnik a ne puni naziv epizode, da ne čitam krivu epizodu

Ako čitaš na engleskon to je to.
I like girlz Posted - 21/10/2020 : 08:44:35
meni su prve epizode zanimljivije pričom od tih koje spominjete. mnogi se vežu za te kasnije epizode jer su to prvo čitali i jer im je crtež (i kolor) bolji. moj prvi bluberi je bio "izgubljeni konjanik", kupio kad je tek izašao u izdanju "dečijih novina", i tako je otpočela ljubav.

prvih 5 epizoda + od 17 albuma do kraja je po mom ukusu top od bluberija!

"rudnik" i prvi dio "konfederacijske sage" (albumi 13-16) su mi smor.
BeaGea Posted - 21/10/2020 : 08:42:43
quote:

NESVRSTANI Posted - 21/10/2020 : 08:16:07
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:

Sad kad vidim kako se spominje da su prve epizode lošije (ja sam krenuo od prvog broja kojeg nikad nisam dovršio) možda opet pokušavam, ali ovaj put s kasnijim epizodama.

Ja sam tako svojevremeno preporučivao, kad je going going tražio savet na temi o Bluberiju,
da prvo nabavi Rudnik ludog Nemca, ako već kupuje Bukglobove pojedinačne albume (isti je savet i ako strip sakupljate u starim revijama, kao ja),
jer se, kao prvo, ta priča nastavlja u svega 2 albuma, a kao drugo, sa njom kreće najbolji Bluberi i dobra je za navlačenje
na serijal onih koji ga čitaju po prvi put.

Ako kupujete integrale, onda može od 3. integrala, odnosno od 7. epizode, da ne bi u 4. integralu u epizodu sa Žutom Glavom
upali usred akcije, bez upoznavanja sa radnjom koja je dovela do nje u prethodne tri epizode.

Upravo tako.
Rudnik je najbolji za upoznavanje sa serijalon jer se može čitat odvojeno i ima samo dvi epizode.
Kome se to ne svidi, nema potribe da gura dalje.
Nakon rudnika odradit sagu do broja 23, i dalje je opcionalno.
Može se vratit na Žutu glavu, a može se nastavit i sa Misteron do broja 28. Nakon toga Mladi ili Marshal i tek na kraju prvih 6 epizoda.

Sta fali sestoj epizodi: "Covek sa srebrnom zvezdom"? Moze da se cita apsolutno nezavisno od svih ostalih i odlicna je. Vec sam pisao, to je upravo strip koji me je i privukao skupljanju i kolekcionarstvu kada sam ga dobio za rodjendan. Procitao sam ga bezbroj puta.

Ko kaže da mu nešto fali?
Cuvam starudije Posted - 21/10/2020 : 00:41:54
quote:

quote:

quote:

Sad kad vidim kako se spominje da su prve epizode lošije (ja sam krenuo od prvog broja kojeg nikad nisam dovršio) možda opet pokušavam, ali ovaj put s kasnijim epizodama.

Ja sam tako svojevremeno preporučivao, kad je going going tražio savet na temi o Bluberiju,
da prvo nabavi Rudnik ludog Nemca, ako već kupuje Bukglobove pojedinačne albume (isti je savet i ako strip sakupljate u starim revijama, kao ja),
jer se, kao prvo, ta priča nastavlja u svega 2 albuma, a kao drugo, sa njom kreće najbolji Bluberi i dobra je za navlačenje

Ako kupujete integrale, onda može od 3. integrala, odnosno od 7. epizode, da ne bi u 4. integralu u epizodu sa Žutom Glavom
upali usred akcije, bez upoznavanja sa radnjom koja je dovela do nje u prethodne tri epizode.

Upravo tako.
Rudnik je najbolji za upoznavanje sa serijalon jer se može čitat odvojeno i ima samo dvi epizode.
Može se vratit na Žutu glavu, a može se nastavit i sa Misteron do broja 28. Nakon toga Mladi ili Marshal i tek na kraju prvih 6 epizoda.

Sta fali sestoj epizodi: "Covek sa srebrnom zvezdom"? Moze da se cita apsolutno nezavisno od svih ostalih i odlicna je. Vec sam pisao, to je upravo strip koji me je i privukao skupljanju i kolekcionarstvu kada sam ga dobio za rodjendan. Procitao sam ga bezbroj puta.
NESVRSTANI Posted - 20/10/2020 : 21:41:31
quote:
Originally posted by Tonto

Ne moze meni bluberi biti bolji od komance da se na glavu nasadi...ali bilo je vec o tome rasprave nasiroko prije par godina i par finih analiza i argumenata. Koga interesira neka trazi po forumu.

Danas san za ubit vrime dok čekan u zubara malo ponavlja gradivo.
[url=https://postimg.cc/nMQsVfDx][/url]
I baš mi je pala na pamet jedna od tih rasprava i analiza njihovog odnosa prema ženama.
Mike ujaše na konju u crkvu.
Ukrade mladu iako to ova ne želi.
I onda joj još umisto New Yorka, Pariza, Lodona, ili baren San Francisca, ponudi 30 jutara zemlje i 1000 grla stoke.
Kakav čoban
alexts Posted - 20/10/2020 : 21:07:04
Ja sam postao ljubitelj Bluberija (u vreme revija) preko kasnijih epizoda.
Ne vidim zašto ne bi moglo tako i danas? Mada jeste malo teže sada, kad sve izlazi hronološki.
NESVRSTANI Posted - 20/10/2020 : 20:56:05
quote:

quote:

Upravo tako.
Jozzinelli Posted - 20/10/2020 : 19:14:03
quote:

Dr. Zistis Posted - 20/10/2020 : 18:48:54
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:

quote:

quote:

Ne moze meni bluberi biti bolji od komance da se na glavu nasadi...ali bilo je vec o tome rasprave nasiroko prije par godina i par finih analiza i argumenata. Koga interesira neka trazi po forumu.

Pricam o prvom integralu...sve ostalo je na strani "Borovnice"

Ma velikoj vecini je bluberi bolji, kuzim ja to...ja sam uvik kontra.

Evo link

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42748&results=1

Klinci

...ili godine, nema druge
Dr. Zistis Posted - 20/10/2020 : 18:48:21
quote:

quote:

quote:

Evo link

Klinci
Tonto Posted - 20/10/2020 : 17:34:07
quote:

quote:

Evo link

Dr. Zistis Posted - 20/10/2020 : 17:25:41
quote:

Tonto Posted - 20/10/2020 : 16:39:06
Ernie Pike Posted - 20/10/2020 : 16:13:18
Iako volim Comanche, Blueberry je bolji strip.
Iako serijal raste kvalitetom do fenomenalne priče o blagu Konfeederacije, već prvi albumi su izvrsni.
Charlier/Giraud je nenadmašna kombinacija.
alaniusfordius Posted - 20/10/2020 : 15:54:15
quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je i tih prvih 6 Bluba bolje od Comanche. Jednostavno, sam Michael Steven Donovan kao lik ima više šmeka no bilo šta kod Hermanna.

Mozemo da pricamo sta je bolje, ali za pocetak Greg je napisao Red Dasta kao klasicnog vestern heroja a Bluberi pocinje kao heroj a zatim se odmice od te postavke, pa cak postaje i antiheroj.

Nisam citao Komance koje je crtao Ruz pa ne znam dokle je evoluirao Red Dast (videcemo dokle, verujem da cu uzeti i CK Komanca integrale 4 i 5), odnosno dokle bi dogurao da je nastavljeno sa Komancom.

Nema sumnje da je Red Dast mnogo "plici" lik od Bluberija, ali nikako ne bih rekao da je los (sto ni ti nisi rekao).
Dr. Zistis Posted - 20/10/2020 : 15:45:35
Meni je sada bolji prvi integral Comance od prvog integrala Bluberija. Nekada nije bilo tako

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000