forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CRŠ 2020.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 17/09/2020 : 18:11:30
Evo topic kad već nema službenoga, valjda se organizatori neće ljutiti što otvaram Obavijest je copy-paste sa službenog eventa na Facebooku:

---

Od 25. do 27. rujna odvit će se u Tvornici kulture 23. festival stripa CRŠ Zagreb Comic Con.

Uz sajam stripa, na čijim će se štandovima predstaviti relevantni domaći izdavači i knjižare, održat će se školica stripa za najmlađe pod vodstvom Ivana Maka iz Artoratorija, strip kviz koji priređuje Franjo Paraga, niz predavanja Zorana Đukanovića, paneli, promocije novih strip izdanja i druga događanja.

S gostima festivala vodit ćemo tijekom vikenda razgovore ugodne pred publikom, a oni će za publiku i crtati i potpisivati.

U sklopu festivala bit će dodijeljena i nagrada za najbolji strip pristigao na natječaj "Mladi lav", a posjetitelji će imati prilike pogledati i tri izložbe.

Ulaz je besplatan, a satnica događanja stiže uskoro.


GOSTI
- Štef Bartolić
- Krešimir Biuk
- Marko Dješka
- Zoran Đukanović
- Frano Petruša
- Josip Sršen
- Fran Strukan
- Stjepan Šandrk


IZLOŽBE

- Stjepan Šandrk: Spektakl

Autorska izjava: "Radeći na ciklusu Spektakl posljednjih pet godina, prvi sam put odlučio da moje slike od početka budu konstrukcija. Iako u svojoj pojavnosti oponašaju fotografiju, više nije riječ o prizorima dokumentarnog karaktera (pa makar bili i inscenirani), već o složenom prizoru nastalom digitalnom manipulacijom, koji je kasnije preveden u jezik slikarstva. Falsificiranje je to stvarnosti, i istovremeno proizvod iste te stvarnosti.

Poznate slike i umjetnine, koje su mahom opće mjesto kulture, koristio sam kao kulisu. Pri tome mi je važnije bilo istaknuti poziciju te slike kao marketinškog proizvoda, nego se referirati na konkretnu sliku i njenog autora. S druge strane, neobične posjetitelje u muzejskom prostoru prisvojio sam negdje u bespućima interneta. Grupu kanadskih turistica, Sjevernokoreance na ekskurziji, dvojicu boksača ili ukrajinske vojnike nisam koristio da bih ispričao neku partikularnu priču, nego da prenaglasim i učinim vidljivim način na koji se kultura doživljava danas, u postindustrijskom vremenu. Anestetizirani promatrači su otuđeni i često se sliku i ne trude doživjeti direktno, nego posredstvom zaslona mobilnog telefona.

Ciklus je svoj naziv 'Spektakl' dobio prema kultnoj knjizi Guyja Deborda 'La Société du spectacle', a zadatak je spektakla da nam različitim oblicima posredovanja pokaže svijet koji više ne možemo direktno doživjeti."


- Hrvatski strip za djecu: Julio Radilović Jules, "Izviđači"

Ovogodišnje izdanje ponavljajuće izložbe "Hrvatski strip za djecu" posvećeno je stripovima o izviđačima nastalima 1950-ih i '60-ih godina u suradnji Julija Radilovića Julesa, Zvonimira Furtingera, Norberta Neugebauera i Rudija Aljinovića.

U rujnu 1956. došli su na ideju stvaranja stripa namijenjenog djeci: vedre naravi, o izviđačima. Furtinger, odnosno Furtač, kako su ga nazivali u Plavom vjesniku, u srednjoškolskim je danima bio skaut: prošao je sve stupnjeve izviđačkih znanja, osvojio više vještarstava, ljetne praznike provodio je na logorovanjima. Za jednog logorovanja u Primorju plivao je od Crikvenice do Šila na Krku i natrag. Poznato je da svaki izviđač/skaut ima i svoje izviđačko ime – njegovo je bilo Tik. (Roman “Crveni dusi”, koji je 1940. izdavao u svescima, bio je potpisan pseudonimom Tik S. Tola.).

Niz izviđačkih pustolovina u Plavom vjesniku nastavio se epizodama “Ulovljeni lovac”, “Borba za zastavu”, “Vatra bez šibica” (objavljivanima u nastavcima) te šalama od jedne stranice “Nogomet”, “Dobročinitelj”, “Vesela vožnja” i druge. Iako nisu baš sve priče nužno sadržavale elemente izviđačkog života, bile su zabavne: Furtač je imao “nos” za šalu i originalan geg.

Crtež dotad višestruko potvrđenog profesionalnog standarda u ovom slučaju odlikovao se i vjernim Julesovog likovnim prikazom pojedinosti izviđačkog života (od izgleda uniforme i osobne opreme do logorskih objekata), što je dijelom rezultat prikupljene dokumentacije, kao i suradnje crtača i redakcije, odnosno scenarista potpisanog izviđačkim imenom Kićo (A. Rudi). Pojedine stranice Olijevih doživljaja narednih su godina višestruko reprizirane u nekoliko časopisa (Dječji klub, Kurir, Oscar i drugi).


- "Mladi lav 2020."
Radovi pristigli na ovogodišnji CRŠ-ev natječaj u crtanju stripa za djecu do 15 godina.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
paro Posted - 16/03/2021 : 06:51:22
Kad će CRŠ?
kraljstribor Posted - 21/11/2020 : 13:26:47
mjesec dana nade za novog Usagija...da li nastavak, reprint prvih 9 ili možda kolor sve može :)
anto Posted - 21/11/2020 : 11:53:38
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by C Celtic

Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?


+1



Bum te razveselio s jednom najavom krajem godine ,nije Ralph Azam


još mesec dana do kraja godine
Peyo Posted - 07/10/2020 : 22:56:40
Ovdje ti je par slika iz stranog izdanja:

https://www.worthpoint.com/worthopedia/tarzan-apes-land-time-forgot-russ-1750192327
alexts Posted - 07/10/2020 : 22:23:47
Ah, evo ga već u striparnicama:

Mr. Bushido Posted - 07/10/2020 : 21:47:24
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Gde ima da se vidi taj Tarzan? Na netu.


CRŠ-ovo izdanje je identično IDW-ovom. Klikni na naslovnicu i vidjet ćeš kako izgleda unutra.

https://www.amazon.com/Tarzan-Complete-Manning-Newspaper-1967-1969/dp/1613776942/ref=sr_1_2?crid=28GGH249O7SRE&dchild=1&keywords=tarzan+russ+manning&qid=1602092584&s=books&sprefix=tarzan%2Caps%2C268&sr=1-2



Ali Bushido, iznad je priča da je izašao NOVI Tarzan.
Tarzan in The Land That Time Forgot ili tako nešto...?


To izdanje je nastalo po uzoru na ovo izdanje.

https://www.darkhorse.com/Books/45-175/Tarzan-in-The-Land-That-Time-Forgot-and-The-Pool-of-Time-TPB
jaki Posted - 07/10/2020 : 20:55:05
Boja,hc,A4ish...
Nabrzinu sam ga vidija...
alexts Posted - 07/10/2020 : 20:49:46
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Gde ima da se vidi taj Tarzan? Na netu.


CRŠ-ovo izdanje je identično IDW-ovom. Klikni na naslovnicu i vidjet ćeš kako izgleda unutra.

https://www.amazon.com/Tarzan-Complete-Manning-Newspaper-1967-1969/dp/1613776942/ref=sr_1_2?crid=28GGH249O7SRE&dchild=1&keywords=tarzan+russ+manning&qid=1602092584&s=books&sprefix=tarzan%2Caps%2C268&sr=1-2



Ali Bushido, iznad je priča da je izašao NOVI Tarzan.
Tarzan in The Land That Time Forgot ili tako nešto...?
Mr. Bushido Posted - 07/10/2020 : 19:51:20
quote:
Originally posted by alexts

Gde ima da se vidi taj Tarzan? Na netu.


CRŠ-ovo izdanje je identično IDW-ovom. Klikni na naslovnicu i vidjet ćeš kako izgleda unutra.

https://www.amazon.com/Tarzan-Complete-Manning-Newspaper-1967-1969/dp/1613776942/ref=sr_1_2?crid=28GGH249O7SRE&dchild=1&keywords=tarzan+russ+manning&qid=1602092584&s=books&sprefix=tarzan%2Caps%2C268&sr=1-2
alexts Posted - 07/10/2020 : 19:32:50
??
alexts Posted - 06/10/2020 : 21:47:04
CRŠ-ov, ne paralelna strana izdanja.
alexts Posted - 06/10/2020 : 21:46:29
Gde ima da se vidi taj Tarzan? Na netu.
cerichus Posted - 06/10/2020 : 21:24:27
Zna li neko jesu li ove epizode Tarzana objavljivane ikad ranije na ovim prostorima?
IGMAN2 Posted - 05/10/2020 : 23:03:06
Hvala Jaki i Peyo na pomoći :)
Peyo Posted - 05/10/2020 : 22:23:13
Negdje je pisalo da je to jedan od četiri Tarzana koje je Manning radio za europsko tržište.

Čitao sam Dark Horseovo izdanje.

Osobno ne vidim bitnu razliku od drugih Tarzana koje je Manning radio, ali ovdje su komentari fanova i sve 5-ice za izdanje:

https://www.amazon.com/Tarzan-Land-That-Time-Forgot/dp/1569711518
jaki Posted - 05/10/2020 : 21:38:49
https://www.goodreads.com/book/show/509529.Edgar_Rice_Burroughs_Tarzan
IGMAN2 Posted - 05/10/2020 : 19:08:22
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by C Celtic

Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?



Izlazi u 10 mjesecu, a danas ćemo najaviti nešto novo od Russ Manninga



Je li netko kupio tog novog Manningovog Tarzana?
Ne znam što je to, ni gdje spada u odnosu na novinskog Tarzana.
Nikakve najave niti ga itko spominje... čak izgleda da ni izdavaču
nije bitan.
Je li to samostalno djelo ili ima nekakve veze s prošlom knjigom.
anto Posted - 02/10/2020 : 13:57:23
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by C Celtic

Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?


+1



Bum te razveselio s jednom najavom krajem godine ,nije Ralph Azam


možda ovo ?

tinton Posted - 01/10/2020 : 18:04:24
Ma nisam ni mislio na tebe.
Nego na ove što se žale.
vice Posted - 01/10/2020 : 17:53:45
Jbg, kad san bija sam. Jedino san pravija društvo Columbu na štandu. ^^ Ostatak je bilo ili kruženje po štandovima i galeriji ili upad na poneku tribinu u Mračnom pogonu. :)
tinton Posted - 01/10/2020 : 17:50:06
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by nenno

Bio u subotu i dojmovi su više nego dobri. Na ulazu se upišeš, mjere ti temperaturu (frend i ja imali po 35,2 pa toliko o mjeraču :)). Što se tiče prostora s obzirom da je ove godine bi smanjeni broj i gostiju i posjetitelja prostor se pokazao kao pun pogodak. Dosta manji od "džamije", ali nekako ima rokerski štih i "toplije" djeluje. Uspio se upoznat sa Bartolićem (konačno) izborio se za crtež, bio na tribini gdje su gostovali Sršen i kasnije Bartolić. Možda mali minus za cijenu pive (30 kn).


Uf, pa to je veliki minus!



Pola litre Nikšićkog u boci bilo je 21 il 22 kn, čini mi se. ^^

Meni su najdraži štandovi bili oni Columba, Petruše/Tice i Logossuna. CRŠ s prigodnim popustima i novim izdanjima, Fibra standardno dominirala. VBZ je ima zanimljiv izbor knjiga i stripova, Sn2 solidan s ponudom s lagera, i još nekoliko štandova za koje san zaboravija čiji su.



Mogli ste preko puta u GP na Vukovarsko za 13kn.
vice Posted - 01/10/2020 : 17:45:09
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by nenno

Bio u subotu i dojmovi su više nego dobri. Na ulazu se upišeš, mjere ti temperaturu (frend i ja imali po 35,2 pa toliko o mjeraču :)). Što se tiče prostora s obzirom da je ove godine bi smanjeni broj i gostiju i posjetitelja prostor se pokazao kao pun pogodak. Dosta manji od "džamije", ali nekako ima rokerski štih i "toplije" djeluje. Uspio se upoznat sa Bartolićem (konačno) izborio se za crtež, bio na tribini gdje su gostovali Sršen i kasnije Bartolić. Možda mali minus za cijenu pive (30 kn).


Uf, pa to je veliki minus!



Pola litre Nikšićkog u boci bilo je 21 il 22 kn, čini mi se. ^^

Meni su najdraži štandovi bili oni Columba, Petruše/Tice i Logossuna. CRŠ s prigodnim popustima i novim izdanjima, Fibra standardno dominirala. VBZ je ima zanimljiv izbor knjiga i stripova, Sn2 solidan s ponudom s lagera, i još nekoliko štandova za koje san zaboravija čiji su.
Poli Posted - 01/10/2020 : 15:07:36

Ala ste se raspisali ove godine, ko da ste bili svih sestoro tamo.


Nego ozbiljno, da li je bilo standardne ponude i kod SA/LU/BG, znaci ista od kiosk izdanja sa popustom? Recimo Tex kolor i maxi, Dampyr... kao i albuma u HC.
Ista od srpskih stripova, popusti?


ivanl Posted - 30/09/2020 : 07:27:31
Znaci ove godine je CRS bio u Tvornici. Krasno mjesto. Koliko koncertnih uspomena... kad li ce opet?
Ali drago mi je da je ove godine festival bio posvecen domacim autorima. Fali toga.
Fali meni osobno svih dogadanja. Dvojio sam ove godine, potegnuti malo u Zagreb na CRS, ali situacija je jos u najmanju ruku, bezveze, pa nisam... a sad mi je vec krivo. Jos su u Nedjelju svirali Jonathan u Mocvari... sto vise razmisljam, sve mi je vise i krivo. Ali bit ce opet sve kako treba, samo jos malo strpljenja. Gustajte ljudi kad mozete i koliko mozete!
andjusticeforall Posted - 29/09/2020 : 22:28:52
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by paro

Priča se u stripovskim krugovima da se konačno desilo ono čega su se svi pribojavali.
Naime, jučer je DeeCay na kvizu službeno zaigrao za Demone s Mizurija i tako prekinuo stoljetnu tradiciju Darkvudskih bećara. Nažalost, očito je da su Bećari nakon toliko zajedničkih poraza, pobjeda, znoja, suza i krvi došli do kraja kvizaškog ratovanja.
Kako stvari stoje Borna (Raven84) i Ribafish su Bećarima ono što je Yoko Ono bila Beatlesima.

Da li će se Bećari ikada opet okupiti?
Da li će legenda nadživjeti ovakve povijesne mračne momente u njihovoj karijeri?
Da li tinton vjeruje u Bidena?
Koliko je drogsy aviona srušio?
Koliko DeeCay godišnje rakije ispeče?

Odgovore na ova i ostala životna pitanja potražite na CRŠU... 2021.





Nažalost, ispostavilo se je da je moje vodstvo potrebno kako bi Darkvudski Bećari uopće postojali.
Kao Ivo Sanader, vraćam se iz pepela i nadam se da ću na CRŠ-u 2021. ponovno okupiti nekoć ponosnu ekipu.
Bez onog Kvislinga Deeja, naravno. On i Borna skupa treći završili. Od 4 ekipe.



Prijavljujem da sam danas dvije sorte deecayovače uručio u iskusne ruke testne skupine koja će svoja zapažanja predočiti tijekom ovog i narednog tjedana, a ovisno o rezultatima, procijenit ćemo da li je nužno ta zapažanja objaviti javno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000