forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 23. Crtani romani šou - Zagreb Comic Con

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
CRŠ Posted - 21/09/2020 : 20:57:54
Poštovani,

pozivamo vas na tradicionalnu godišnju proslavu stripa, od 25. do 27. rujna u Tvornici Kulture!



Uz sajam stripa, na čijim će se štandovima predstaviti relevantni domaći izdavači i knjižare, održat će se školica stripa za najmlađe pod vodstvom Ivana Maka iz Artoratorija, strip kviz koji priređuje Franjo Paraga, niz predavanja Zorana Đukanovića, paneli, promocije novih strip izdanja, predstavljanja nakladnika i časopisa, i druga događanja.
U goste nam stižu Štef Bartolić, Krešimir Biuk, Marko Dješka, Zoran Đukanović, Frano Petruša, Josip Sršen, Fran Strukan i Stjepan Šandrk.S gostima festivala tijekom cijeloga vikenda razgovore ugodne, uz vašu asistenciju, vodit će moderatori Saša Paprić, Lana Brčić, Goran Pavlov, Danijel Kuzmić i Jakov Novak, a gosti crtači za vas će i crtati i potpisivati stripove.
U sklopu festivala bit će dodijeljena i nagrada za najbolji strip pristigao na natječaj "Mladi lav", a posjetitelji će imati prilike pogledati i tri izložbe.
Prva od njih donosi slike nastajale posljednjih pet godina, sad objedinjene u ciklusu "Spektakl", akademskog slikara Stjepana Šandrka (1984.) Iako u svojoj pojavnosti oponašaju fotografiju, više nije riječ o prizorima dokumentarnog karaktera (pa makar bili i inscenirani), kako je to bilo uobičajeno za ovog umjetnika, već o složenom prizoru nastalom digitalnom manipulacijom, koji je kasnije preveden u jezik slikarstva. Ciklus ističe poziciju slike kao marketinškog proizvoda, ali i teži prenaglasiti i učiniti vidljivim način na koji se kultura doživljava danas, u postindustrijskom vremenu. Anestetizirani promatrači su otuđeni i često se sliku i ne trude doživjeti direktno, nego posredstvom zaslona mobilnog telefona.
Ovogodišnje izdanje ponavljajuće izložbe "Hrvatski strip za djecu" pod nazivom "Julio Radilović Jules: Izviđači" posvećeno je stripovima o izviđačima nastalima 1950-ih i '60-ih godina u suradnji Julija Radilovića Julesa, Zvonimira Furtingera, Norberta Neugebauera i Rudija Aljinovića. Objavljivani u Plavom vjesniku, pa kasnije u časopisima Dječji klub, Kurir, Oscar i drugima, ove su godine izvađeni iz naftalina i revalorizirani kako bismo provjerili rezoniraju li i još danas s najmlađim strip čitateljima.
A najmlađi strip autori predstavit će vam se kroz "Mladi lav 2020.", izložbu radova pristiglih na ovogodišnji CRŠ-ev natječaj u crtanju stripa za djecu do 15 godina, koja nas ne prestaju iznenađivati i oduševljavati svojim pričama i crtežima iz godine u godinu.
Sukladno preporukama i odlukama Nacionalnog stožera za civilnu zaštitu, moramo voditi pisanu evidenciju prisutnih, a na ulazu ćemo vam izmjeriti i temperaturu te vas molimo za odgovorno ponašanje.
Ukoliko imate simptome Covida 19, nemojte se odazvati ovom pozivu, dok ćemo na samom događaju svi održavati razmak i, naravno, kao pravi stripovski superjunaci, nositi maske.
Na ovaj poziv ne morate RSVP-jati, samo dođite - ulaz je besplatan!

Detaljan program objavit ćemo na našoj web stranici www.zagrebcomiccon.com, na našim društvenim mrežama i, naravno, ovdje za dan ili dva!

Srdačno vas pozdravlja do skorog viđenja,
Vaša Udruga Crtani romani šou



RADNO VRIJEME FESTIVALA:

Petak, 25. 9. 20.
16:00 - 21:00

Subota, 26. 9. 20.
10:00 - 21:00

Nedjelja, 27. 9. 20.
10:00 - 19:00


IZLAGAČI:
- UDRUGA CRŠ
- FIBRA
- STRIP CENTAR TINO
- STRIPOVI NA KVADRAT
- VBZ
- SANDORF
- BOOKARA
- NOVA STVARNOST
- HIGHER GROUND COMICS
- UMJETNIČKA ORGANIZACIJA “PET RUSA”
- STRIPOVI COLUMBO
- TIHOMIR TEKLIĆ
- MATIJA BARTOLČIĆ


Festival podržavaju:
Grad Zagreb
Turistička zajednica Grada Zagreba
Talijanski institut za kulturu
Ministarstvo kulture Republike Hrvatske
Erste banka
Tvornica Kulture
Večernji list
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 26/09/2020 : 00:55:58
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

S Facebooka:

quote:
Još jedno iznimno ganz novo izdanje koje će od danas biti dostupno i na festivalu po sniženoj cijeni — integral “Tarzan: Zemlja koju je vrijeme zaboravilo i Bazen vremena” Russa Manninga i Edgara Ricea Burroughsa (prev. Ozren Švarc).







Prolistao sam to danas, lijepo izgleda. Crtež odličan, kolor skroz lijep. Za priču stvarno ne znam kakva je
Mr. Bushido Posted - 25/09/2020 : 23:38:50
S Facebooka:

quote:
Još jedno iznimno ganz novo izdanje koje će od danas biti dostupno i na festivalu po sniženoj cijeni — integral “Tarzan: Zemlja koju je vrijeme zaboravilo i Bazen vremena” Russa Manninga i Edgara Ricea Burroughsa (prev. Ozren Švarc).



Agarthi Comics Posted - 25/09/2020 : 17:37:15
Za sve čitaoce koji su čekali, obavijest da će se sva nova izdanja Agarthi Comicsa moći pronaći na 23. CRŠ-, a nakon toga i u striparnicama u Hrvatskoj.
sumohrvat Posted - 25/09/2020 : 14:57:34
Jel stiže tko iz Beograda možda?
jaki Posted - 24/09/2020 : 13:41:02
quote:
Originally posted by veber


Groo je zakon a Rufferto đe prođe trava više ne raste


sumohrvat Posted - 24/09/2020 : 13:10:48
Tko uopće dolazi?
Poli Posted - 24/09/2020 : 13:01:54
quote:
Originally posted by Markos

U Zagrebu se za vikend održava 23. Crtani romani šou! Fibra će, kao i obično, biti prisutna sa svojim štandom i već uobičajenim popustom od 20%. S obzirom na situaciju s virusom COVID-19, ove ćemo godine imati popust i na našem webshopu za sve one koji zbog opreza ili nekih drugih razloga ne žele ili ne mogu doći na CRŠ! Vidimo se!





tinton Posted - 24/09/2020 : 12:47:39
Nije valjda da Darkvudski bećari neće sudjelovati na kvizu?
Zar vam uvijek ja trebam da vas oragniziram?
Markos Posted - 24/09/2020 : 12:11:35
U Zagrebu se za vikend održava 23. Crtani romani šou! Fibra će, kao i obično, biti prisutna sa svojim štandom i već uobičajenim popustom od 20%. S obzirom na situaciju s virusom COVID-19, ove ćemo godine imati popust i na našem webshopu za sve one koji zbog opreza ili nekih drugih razloga ne žele ili ne mogu doći na CRŠ! Vidimo se!
andjusticeforall Posted - 24/09/2020 : 11:57:14
Također, ne propustite promociju strip-albuma "Nove dogodovštine Baroknog Čovjeka" koje potpisuje Vinko Barić, u subotu u 13 sati na ZCC-u.

Na slici vidimo strip-album NDBČ u posjeti baroknoj Tvrđi u Osijeku:

Peyo Posted - 23/09/2020 : 22:10:14
quote:
Originally posted by veber
.. a u međuvremenu se u Tvornici možete međusobno čašćavati pivom i stripovima



Već prekosutra !
veber Posted - 23/09/2020 : 21:11:23
quote:
Originally posted by lwood

Nasilje je dio ljudske prirode koliko i pišanje. Drugi je par cipela šta danas živimo među gomilama drugih ljudi (šta je btw totalno neprirodno) pa to moramo potiskivat da se svi međusobno ne pobijemo.



Možemo na sljedećem festivalu napravati tribinu nasilje,mladi i ovce , a u međuvremenu se u Tvornici možete međusobno čašćavati pivom i stripovima
veber Posted - 23/09/2020 : 21:08:54
quote:
Originally posted by Peyo


quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Dakle, želio sam reći, smeta ti ovakvo karikirano nasilje, ali s realističnim nasiljem kod Torpeda nemaš problema. Na to sam ciljao.



Krivo smo se razumjeli, nisam prigovarao nasilju.

Više me smeta ovo a la Daleka planeta, 1 mač protiv 1000 pušaka preimbecilno. Ako je parodija OK, ali to po meni može proći samo jednokratno.

Osim kod Grooa naravno .




Groo je zakon a Rufferto đe prođe trava više ne raste
lwood Posted - 23/09/2020 : 21:07:24
Nasilje je dio ljudske prirode koliko i pišanje. Drugi je par cipela šta danas živimo među gomilama drugih ljudi (šta je btw totalno neprirodno) pa to moramo potiskivat da se svi međusobno ne pobijemo.
BeaGea Posted - 23/09/2020 : 19:09:12
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by BeaGea

I dalje nisam siguran da netko s 15/16 godina zna tko je zli šupak a tko nije. I ako jesu zli šupci zar je nasilje rješenje?


Pa, nekako očekujem da netko s 15/16 godina već zna razlikovati dobro od zla. Možda ne nijanse, ali osnove da.


Baš to, a životne situacije nisu crno bijele.


quote:
Originally posted by BeaGea
Marsovci nisu samo zli šupci, već i osvajači. Dakle, oni ratuju kako bi osvajali. U njihovom slučaju, da, nasilje je jedino rješenje. Nitko normalan ne posjeduje želju da nekoga namjerno ozlijedi. Međutim, ako te netko napadne, kao što to ovdje čine Marsovci, onda se moraš braniti - tada je nasilje opravdano.



Za nasilje nema opravdanja, i uz dobru diplomaciju može ga se izbjeći.

@svi ostali
Bojim se da ste moje riječi shvatili kao zagovaranje teze da djecu i mlade treba štiti od nasilja i izbjegavati o njemu raspravljati.
Nasilje je nešto što treba prikazivati (nikako ga zanemarivati), i to baš onako kakvo ono i je, brutalno i tragično. Treba ga prikazivati upravo djeci i mladima kako bi ga bili svjesni. Zbog toga smatram da je karikiranje nasilja dugoročno vrlo štetno. Upravo na tragu ovoga što Peyo spominje:
quote:
Originally posted by Peyo
Ono što smatram lošim je kada se nepotrebno eksplicitno prikazano nasilje i zlostavljanje prikazuje kao "fora" zabava "cool" tipova nad slabićima i luzerima (ovcama koje treba ...). Kada se nedostatak empatije prikazuje kao maltene poželjna karakteristika.
Poli Posted - 23/09/2020 : 17:17:38

20 Zdravamarija sve rijesi.










(jooooj, sorry CRŠ)

Dr. Westax Posted - 23/09/2020 : 16:51:27
Klinac od 16 godina sa tjednim zbrojem od 2000 killova u Far Cry 5 će se šokirati posterom, pasti na koljena i neutješno jecati
DiSkAcH Posted - 23/09/2020 : 16:45:45
Hebate rasprave, jer Stallone i Švarci nisu radili mljeveno meso na TVu kad smo bili mulci (a ja sam sa 13 godina i makljao u Doomu na 486ici, pa sam se eto pretvorio u serijskog ubojicu). ;)
Današnji svijet se pretvorio u...nešto, ne znam, svi su osjetljivi na sve... :( :(
Dr. Westax Posted - 23/09/2020 : 16:42:58
quote:
Originally posted by BeaGea

I dalje nisam siguran da netko s 15/16 godina zna tko je zli šupak a tko nije. I ako jesu zli šupci zar je nasilje rješenje?



Moj mali od 6 godina zna da su marsovci zli šupci, a netko od 15/16 godina je već u igricama poubijao nekoliko galaksija zlih šupaka.
Poli Posted - 23/09/2020 : 14:45:36




Peyo Posted - 23/09/2020 : 14:34:02
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Marsovci nisu samo zli šupci, već i osvajači.


Nasjeo si propagandi !
Mr. Bushido Posted - 23/09/2020 : 13:45:14
quote:
Originally posted by BeaGea

I dalje nisam siguran da netko s 15/16 godina zna tko je zli šupak a tko nije. I ako jesu zli šupci zar je nasilje rješenje?


Pa, nekako očekujem da netko s 15/16 godina već zna razlikovati dobro od zla. Možda ne nijanse, ali osnove da.

Marsovci nisu samo zli šupci, već i osvajači. Dakle, oni ratuju kako bi osvajali. U njihovom slučaju, da, nasilje je jedino rješenje. Nitko normalan ne posjeduje želju da nekoga namjerno ozlijedi. Međutim, ako te netko napadne, kao što to ovdje čine Marsovci, onda se moraš braniti - tada je nasilje opravdano.
Poli Posted - 23/09/2020 : 12:59:10
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Peyo

Crtački svakako.

Motiv: Nabildana razjarena žena "čačkalicama" masakrira aliene naoružane space gunovima ...




https://www.dynamite.com/htmlfiles/viewProduct.html?PRO=C72513029377001011



https://youtu.be/qoTSlJZI6wc


Peyo Posted - 23/09/2020 : 12:50:01
quote:
Originally posted by BeaGea

I dalje nisam siguran da netko s 15/16 godina zna tko je zli šupak a tko nije. I ako jesu zli šupci zar je nasilje rješenje?



Ne treba potcjenjivati mlađe čitatelje.

Ono što smatram lošim je kada se nepotrebno eksplicitno prikazano nasilje i zlostavljanje prikazuje kao "fora" zabava "cool" tipova nad slabićima i luzerima (ovcama koje treba ...). Kada se nedostatak empatije prikazuje kao maltene poželjna karakteristika.

Ako mi je Torpedo zabavan strip ne znači da odobravam njegovo ponašanje i osobnost.
Peyo Posted - 23/09/2020 : 12:41:19

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Dakle, želio sam reći, smeta ti ovakvo karikirano nasilje, ali s realističnim nasiljem kod Torpeda nemaš problema. Na to sam ciljao.



Krivo smo se razumjeli, nisam prigovarao nasilju.

Više me smeta ovo a la Daleka planeta, 1 mač protiv 1000 pušaka preimbecilno. Ako je parodija OK, ali to po meni može proći samo jednokratno.

Osim kod Grooa naravno .

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000