forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 163 - Garulfo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/09/2020 : 08:30:48


Čarolijom jednog poljupca, žabac Garulfo postao je princ. No napustivši svoj bezbrižan životinjski život, prostodušni se vodozemac suočio s mukama ljudske vrste! Zbog jedne ljubomorne kraljevne, podlog kralja i okrutnog voditelja lovačkih pohoda, Garulfo će zažaliti za toplinom svoje rodne bare. Žabac pretvoren u princa i princ preobražen u žapca otiskuju se u potragu za poljupcem koji će obojici vratiti njihov prvotni izgled. No od tog su poljupca prilično daleko jer je kraljevna, koja im ga treba dati, zalutala u mračni dvorac, čiji domaćin utjeruje strah u kosti i najodvažnijem vitezu…

Kolorka 163 • Garulfo • 292 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alain Ayroles • Crtež Bruno Maiorana • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.9.2020. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-163-garulfo/645/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 17/09/2023 : 15:43:01
jel moguće da je nekome Garulfo nezanimljiv??

ali dobro,kad čuh drugara da kaže da je Monika Beluči malo štrokava i da ne kapira što je ikad ikome bila seks bomba,što da me ovo čudi.

Paka,ovde ti opraštam;ali nemo' da ti se desi da opljuješ po Plaštu i očnjacima!!
Peyo Posted - 17/09/2023 : 11:52:33
@DiSkAcH,

Otkud ti ova jutro poslije fotka?

Štrumpfeta je večer prije pokucala na vrata s bocom soka od maline u ruci. Poslije se više ničega ne sjećam osim da je ujutro boca bila prazna, a nje nije bilo.
Paka01 Posted - 17/09/2023 : 10:44:41
quote:
Originally posted by Cromwell

Obavezno ostavi komentar kad probaš i sa Plaštom i Očnjakom hehe



Doći će na red prije ili kasnije.
Po previewu mi je PiO izgledao puno zanimljivije od Garulfa.
borg Posted - 17/09/2023 : 10:42:32
Ja stavio smajlije, uredno, da ne bude zabune.

Cromwell Posted - 17/09/2023 : 09:41:55
quote:
Originally posted by Paka01

Teško mi je opisati, al kao da je svega previše, svaki kadar, svaka rečenica, sve mi to djeluje nekako prenaglašeno, preuveličano, prebombastično.


To si ti čitao nekog Betmena a ne Garulfa!

Obavezno ostavi komentar kad probaš i sa Plaštom i Očnjakom hehe
DiSkAcH Posted - 17/09/2023 : 07:20:56
I ja sam ga nedavno pročitao iz knjižnice i meni bi ovo bio najslabiji Ayroles, ali ni blizu dosadan ili naporan.
Premda je ovo jedini koji mi fali u kolekciji, nije mi žao, niti bi ga volio imati.
Indije su mi top. :)

@Peyo: Kad već spominješ the horrible, evo neka asocijacija.

Peyo Posted - 16/09/2023 : 22:59:22
quote:
Originally posted by borg

Eh, Paka... Druga stranica topika, Anto me se odrekao, Kasper prozivao, a Peyo nije bio ovako nežan.
Edit: Al sad videh da je obrisao taj post.
:)
Zato, pazi šta pričaš o Garulfu. :)



Frende, zar je moguće da si bio zlostavljan od Peye The Horriblea?

Koliko ja znam Peyo tebe cijeni jer imaš svoj stav koji si spreman braniti, promišljen si i umjeren.

Jedine osobe koje ne trpim su narcisodni egomanijaci. Ostale nemam razloga vrijeđati.

Da nije neka greška?
Shaner Posted - 16/09/2023 : 22:44:45
Ne pratiš na satu, već nas je anto izvijestio o tome.

Red Marquis Posted - 16/09/2023 : 20:39:09
quote:
Originally posted by Peyo

Meni je Ayroles vrh.

Nadam se i ovom u Fibrinom izdanju:

https://www.bdgest.com/preview-3884-BD-ombre-des-lumieres-l-l-ennemi-du-genre-humain.html


Novi Ayroles? Divno, jedva čekam.
borg Posted - 16/09/2023 : 20:28:15
Eh, Paka... Druga stranica topika, Anto me se odrekao, Kasper prozivao, a Peyo nije bio ovako nežan.
Edit: Al sad videh da je obrisao taj post.
:)
Zato, pazi šta pričaš o Garulfu. :)

Peyo Posted - 16/09/2023 : 18:59:59
Meni je Ayroles vrh.

Nadam se i ovom u Fibrinom izdanju:

https://www.bdgest.com/preview-3884-BD-ombre-des-lumieres-l-l-ennemi-du-genre-humain.html
Kerempir Posted - 16/09/2023 : 18:37:00
Nisi jedini paka.

I meni se bilo oduzilo, naprosto mr nije vuklo. Teško je reći u čemu je stvar, ideja je dobra, radnja nekako ide ali...

D mi je puno bolji od ovog dvojca. Da ne spominjem i kako mi je fibra ima od ayrolesa i druge naslove daleko zanimljivije.




Peyo Posted - 16/09/2023 : 18:25:52
Ne muči se ako ne ide.

Ne sviđa se sve svakome.

Čitaj nešto drugo.
Paka01 Posted - 16/09/2023 : 18:02:51
Meni ovo ne ide pa da ga jebeš.
Jedva nekako progurao prvi album, a drugi evo cijepam već tjedan dana i nikako ga dovršiti... Ne znam, nije da je loše, već mi je jednostavno nezanimljivo. Teško mi je opisati, al kao da je svega previše, svaki kadar, svaka rečenica, sve mi to djeluje nekako prenaglašeno, preuveličano, prebombastično. Probat ću nekako izdržati do kraja drugog albuma i krenuti taj treći (kad već jaki kaže da postaje bolje), al baš se mučim. Valjda jedini na cijelom forumu
matori paraliticar Posted - 25/02/2023 : 21:01:29
quote:
Originally posted by anto

podseti me - nisam ja taj?


Ne jedan koji navija za partizan a nije iz Cacka. Ne mozes ni ti na sve strane..

Sto se tice formata malo sam sanjario.
izivko Posted - 25/02/2023 : 19:49:53
quote:
Originally posted by Peyo

Za dosta Fibri je šteta da nisu rađene na većem formatu, npr. Vjetar među ..., Maggy, da ne nabrajam dalje.

Kod nekih je srećom to ispravljeno u drugom izdanju.


teško je sve pogoditi. Treba tu više ljudi. A to su dodatni troškovi.
Peyo Posted - 25/02/2023 : 19:37:05
Za dosta Fibri je šteta da nisu rađene na većem formatu, npr. Vjetar među ..., Maggy, da ne nabrajam dalje.

Kod nekih je srećom to ispravljeno u drugom izdanju.
anto Posted - 25/02/2023 : 19:16:59
podseti me - nisam ja taj?
matori paraliticar Posted - 25/02/2023 : 00:39:04
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by izivko

Ima li fibrino izdanje kakve dodatke na kraju stripa?


Ne


Šteta. Ima tu jako zanimljivih Ayrolesovih razmišljanja o pisanju scenariju.


Prvo nisam hteo nista da napisem ovde jer dovoljno vas se izredjalo sa komentarima ali rekoh ajd barem da kazem kakvo bi izdanje voleo ako bude ponovno stampanje ovog stripa ;)
Taj tekst koji izivko spominje plus veci format to bi bila prava stvar :)
Verovatno imam slabiji vid od svih vas posto cu ja sada biti prvi koji spominje da mu je bilo tesko citati tekst pisan pisanim slovima i manjeg formata od ostalog teksta u oblacicima. I inace sta ja znam imam osecaj da bi i crtez ispao jos bolji na vecem formatu..

Ali.. tu smo u 2023.. sa svim raznim okolnostima...

Inace nakon prvih par albuma nisam bio bas ubedjen u genijalnost ovog stripa ali tamo negde od pojave Ogra je sve doslo na svoje mesto.. srecom jer bas sam zeleo da mi se ovo svidi.

Necu da vam dosadjujem pricama kako je moj primerak dosao do mene ali uglavnom - nasetao se dosta, u svakakve neke situacije je upadao i zahvalan sam osobi koja je na odlucujuc nacin doprinela da sam dobio svoj primerak osiguran u zadnji tren pred rasprodaje. Naravno on zna ko je a vi nije bas nuzno da znate :). Stripaski put je cesto trnovit.. ali je zato i cesto sladak na kraju,
Chui Posted - 05/07/2022 : 11:18:01
bio davno pročitao na posudbu iz knjižnice a kako se brzo rasprodalo pomirio se da ću ga teško nabavit i slučajnim slučajem jučer naletio do torpeda i našao primjerak oh srećo sreli smo se u pravom trenutku na pravom mjestu :)))
Dzonka Posted - 24/06/2022 : 01:17:02
Zatrpani smo velikim brojem stripova sa mračnim temama, tako da su nam stripovi kao što je Garulfo više nego potrebni.

Garulfo je remek-delo, odnosno bajka koja je sačinjena od više bajki koje su svima nama manje ili više poznate, a dominira ona o princezi i žabi. Ayroles je na vešt način spojio sve te bajke u jedan univerzum i pružio nam jednu prelepu avanturu i omogućio da se vratimo u neko lepše (nevino) doba. Scenario je bez rupa i poseduje sve što treba da poseduje jedna magična priča - tu su princ, princeza, kralj, veštica, zmaj, čarolije, lepršavost, poruke, živopisni likovi, humor...
Maioranin crtež i Leprevostov kolorit su takođe fenomenalani i zajedno sa scenariom čine fantastičnu celinu.

Malo je reći da sam uživao u ovoj avanturi i smatram da je ovo jedan od onih stripova koji "svaka kuća mora da ima", koji je 10/10, masthevuša ili kako god je vama lakše.
izivko Posted - 22/05/2021 : 22:53:05
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by izivko

Ima li fibrino izdanje kakve dodatke na kraju stripa?


Ne


Šteta. Ima tu jako zanimljivih Ayrolesovih razmišljanja o pisanju scenariju.
anto Posted - 22/05/2021 : 22:50:08
quote:
Originally posted by kasper

inace meni se negde zagubio garulfo, pocinjem da imam rupe u secanju


ne pričaj mi ništa - skoro prodah Eternauta (prvo izdanje),uzeh čoveku lovu,a strip tražim već mesec dana - srećom pa je morao da se vrne na arbajt u Švabiju,taman imam vremena da ga nađem ili da se setim da ga nisam ranije nekom prodao (što je lako moguće).
Dexters Posted - 22/05/2021 : 22:44:25
quote:
Originally posted by izivko

Ima li fibrino izdanje kakve dodatke na kraju stripa?


Ne
borg Posted - 22/05/2021 : 22:43:42
Pa vas dvojica, osmoro dece, normalno da su vam bajke ušle pod kožu 😁

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000