forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Miracleman

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 11/01/2014 : 10:08:16
Napokon, jedan od najboljih stripova dobit će izdanje kakvo zaslužuje.







25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 25/01/2024 : 20:41:30
Završeno srebrno doba (#1-7). Crtež Buckinghama OK, ali ovo je bilo jedno veliko razočarenje. Gaiman radije vreme provodi svađajući se sa fanovima preko društvenih mreža kako su Sandman i Rings of Power odlične serije negoli što se ozbiljno posvetio pisanju Miraclemana. Ne sećam se kada sam poslednji put čitao dosadniji strip.

I najavljen The Dark Age #1
Chui Posted - 13/01/2024 : 09:59:09
quote:
Originally posted by Paka01

reizdanje Apocryphe, a ko zna oćemo li ti ikad uopće dočekati.
Darkwood je iz nekog razloga odlučio ubaciti tu i Gaimanov Golden Age koji nije trebao biti dio Mooreove kolekcije, iako mi se jako sviđa.
I za kraj, nijedno izdanje ne koristi stari kolor.

Virujem i ja da će Fibra to izbaciti prije ili kasnije, al vjerojatno će biti samo kopija Marvelovog izdanja sa svim njegovim nedostacima. Jedini je plus veći format, al to mi nije dovoljno dobar razlog da prodam ovo što već imam i prebacim se na domaće.


Slažem se da je DW možda ipak trebao odvojiti Gaimanov dio, to je totalno drugi strip.
E zaboravio sam skroz da sam od Moora pročitao i odličnu Top10 prvu knjigu pa bi neka lista bila:
1.Čuvari 10
2.V for Vendeta 10
3.Čudovište iz močvare 10
4.Halo Jones 9.2
5.Top10 (prva knjiga) 9 (drugu nabavio ali nisam još pročitao)
6.Miracleman 9
7.Družba iznimne gospode 8.
Pakao nabavio već odavna ali čekam da spojim 3 dana da na miru to pročitam da me ništa ne ometa ni prekida.
Premeteju neću kupiti jer nemam kamo s njom pa ću posudit u knjižnici.
Paka01 Posted - 12/01/2024 : 17:24:35
Meni je jako iritantna stvar po pitanju reizdanja Miraclemana što nema verzije koja mi odgovara. Mislim, kupio sam ona Marvelova reizdanja odmah kad su izašla, al sve to ima svoje mušice...
Marvel u svakom obliku ubacuje one bezvezne "izgubljene" priče Granta Morrisona i Petera Milligana koje samo smetaju i kvare ukupni dojam. Također, za moj gušt je previše onih "bonus" materijala u obliku skica i scenarija... Baš ih je previše. Sve je to trebalo ubaciti u reizdanje Apocryphe, a ko zna oćemo li ti ikad uopće dočekati.
Darkwood je iz nekog razloga odlučio ubaciti tu i Gaimanov Golden Age koji nije trebao biti dio Mooreove kolekcije, iako mi se jako sviđa.
I za kraj, nijedno izdanje ne koristi stari kolor.

Virujem i ja da će Fibra to izbaciti prije ili kasnije, al vjerojatno će biti samo kopija Marvelovog izdanja sa svim njegovim nedostacima. Jedini je plus veći format, al to mi nije dovoljno dobar razlog da prodam ovo što već imam i prebacim se na domaće.
Chui Posted - 12/01/2024 : 10:33:47
imao sam sreću pa naletio u Stripovi na 2 na DW izdanje Mirclemana. Moore mi je najdraži strip scenarist i baš sam sretan što imam ovo izdanje. Što se tiče samog dojma jasno se vidi da Moore tu još do kraja nije sazrio i najbolje stvari će tek napisati. Prva knjiga mi je apsolutno odlična, a u drugoj kreću problemi. Već na samom početku druge knjige kad glavni junak kreće prepričavati finale sa svojeg olimpa odjednom ga je snašla i moć pjesnika i pisca umjetnika, što samo po sebi nije loše da toga nije toliko nakrcano toliko da jednostavno guši samu radnju koja je odlična i sve odjednom postane jako zamorno. S jedne strane se dešava jako napeta radnja, a ovaj te stalno koči i probijaš se kroz to more teksta. U tom djelu sam stekao dojam da Moore još nije do kraja sazrio odnosno malo je umjetnički egoistički nabrijano nezrelo uletio odnosno nije postavio pravu mjeru koju ima u svim kasnijim djelima.
Kasnije dolazi i Gaimanov nastavak, to je skroz drugačije od Moora da mi je u početku bilo skroz dosadno i bezveze i morao sam prekinuti čitanje na neko vrijeme, da mi Moore malo ispari iz glave i da krenem čitati strip kao totalno novi drugi strip. Stvari su onda krenule na bolje, iako i s tim Gaimanom sam uvijek bio toplo hladno i kroz Sandamana, pa tako i ovdje neke priče su mu bolje neke su dosadnije, ali u svakoj je neki keč zgodna ideja.
Što se tiče samog izdanja definitvno je premali format. Veliki format kako Fibra to radi je nužan za ovakav strip.
Ako bi Miraclemana usporedio sa ostalim stripovima koje sam pročitao od Moora (od Fibre sam pročitao sve osim Prometeje i From Hell) Miracleman bi bio u donjem dijelu, jedino The Leage of E.G. mi je nešto lošiji ostali svi njegovi stripovi (V, Čuvari, Čudovište iz močvare, Halo Jones) su mi bolji.
naker Posted - 20/10/2023 : 18:59:50
Isti junak, ali ton, atmosfera, način pripovedanja, tematika itd., teško da mogu biti više različiti. Trebalo je odvojiti Murov trk od Gejmanovog, cenim da će Fibrin Miracleman ispraviti ovu grešku
borg Posted - 20/10/2023 : 11:22:10
One dve knjige koje je izdao DW su odlične. Jedina mana koju mogu da nađem je što su nagurali Gaimana u drugu knjigu. Nikako mi se nije uklopio. Niti mi se svidelo njegovo pripovedanje.
A ove novotarije... Javi ako bude šta zanimljivo. Mada sumnjam da mogu da izvuku stvar.
A moglo se napraviti čudo sa ovim likom,
na tragu nepoznatog autora. :)

naker Posted - 09/10/2023 : 21:13:51
#6

Pet meseci se čekalo da izađe šesti broj, da bi se radnja pomakla za otprilike 1mm.. Ne znam.
Chui Posted - 06/09/2023 : 14:12:15
Svemir je očito htio da se sve poklopi tako da jučer naletim u Stripovi na 2 i nabasam na Darkwoodov Miracleman. Obje knjige. Sretan.
naker Posted - 16/02/2023 : 21:04:13
#4

Buckingham potpisan kao koscenarista i pola sveščice su iz naftalina izvučene stare priče koje je radio Mick Anglo..

Nadam se da je ovo izuzetak, a ne pravilo, i da će se Gaiman ozbiljnije posvetiti serijalu, jer ovo ovako neće valjati :(
Paka01 Posted - 17/01/2023 : 14:31:00
Bogami, nisam očekivao da će se ikada dogoditi, al izašao je Silver Age #3.
Odo sad lipo pročitat sva 3 broja, ova prva dva sam čitao davno davno, jedva da ih se uopće i sjećam.
naker Posted - 22/12/2022 : 00:01:44
Miracleman #2

To je to što se tiče obnove gradiva, od trećeg broja kročimo na do sada neistraženu, nepoznatu teritoriju.





Jedva čekam da vidim kako će se priča dalje odvijati, nadam se da nemam previsoka očekivanja, ali ajde videćemo
jaki Posted - 26/10/2022 : 15:35:36
To je općepoznato za AM.
don_draper Posted - 26/10/2022 : 14:57:42
Malo me zbunjivalo ovo gdje pise da je glavni autor Original Writer, ali malo sam progoogleao pa saznao i taj dio price o Alanu Mooreu
naker Posted - 26/10/2022 : 09:28:36
Loooong overdue.
Paka01 Posted - 26/10/2022 : 09:13:39
Čudi me što tek sada dobivamo ovaj omnibus, al bolje ikad nego nikad. Šta se mene tiče, ostajem pri svojim samostalnim hardcoverima.

naker Posted - 16/10/2022 : 22:47:34
Miracleman #0

Pa.. ovo nije počelo kako treba. Ovaj nulti broj je odrađen na istu foru kao stara Apocrypha gde Miracleman čita fanfiction. Jako loše i dosadno :(

Ništa, čekaju se Gaiman & Buckingham
naker Posted - 07/08/2022 : 19:38:16



Nekako mi promaklo ispod radara da se dobila zvanična potvrda da će Gaimanov Miracleman početi da izlazi u oktobru i da ćemo konačno dobiti završetak Srebrnog doba.

Specijalni nulti broj će sadržati kratke priče autora kao što su Jason Aaron, Mike Carey, Templeton, Stegman, dok će Gaiman & Buckingham napisati prolog koji će poslužiti kao uvertira za njihovog Miraclemana.

Ajde baš me zanima kako će autori privesti ovu priču kraju
naker Posted - 28/07/2022 : 11:45:23
Družite se sa Miraclemanom ljudi, ovo spada u sam vrh Moorovog opusa.
Shuckey Posted - 28/07/2022 : 11:04:30
quote:
Originally posted by emirem

Treba izaci za koji mjesec Gaimanov strip, ali trazim Mooreov. Nije bas dostupan, pa me zanima kontinuitet.
Naravno Mooreova se mora mora prva procitati, ali dok ne naprave reprint treba li onda Gaimanovu preskociti zasad da se ne zaletim?



Miraclemana možeš kupiti u izdanju Darkwooda. Te dvije knjige sakupljaju sva tri Mooreova trejda te jedan Gaimanov. Ovo što izlazi u listopadu (hvala na informaciji!!!) je peti trejd Srebrno doba od kojeg su izašle samo dvije sveske pred sto godina. Te dvije sveske su ogledni primjer nenabavljivog stripa, lihvari traže nekoliko stotina Eura za svaku svesku pa sam ih, normalno, ukrao sa Neta. Krenulo je dobro Srebrno doba, nešto se događa za razliku od razmekšanog Zlatnog doba iz druge Darkwoodove knjige.
corto33 Posted - 28/07/2022 : 10:40:28
Nabavio sam tada DW izdanje ali još nisam uspio pročitati.
emirem Posted - 28/07/2022 : 09:44:48
Treba izaci za koji mjesec Gaimanov strip, ali trazim Mooreov. Nije bas dostupan, pa me zanima kontinuitet.
Naravno Mooreova se mora mora prva procitati, ali dok ne naprave reprint treba li onda Gaimanovu preskociti zasad da se ne zaletim?
DiSkAcH Posted - 26/07/2021 : 12:43:20
Da oživim mrvu temu i tu ću C/P svoj osvrt, tko bi rekao da se tako malo piše o ovom stripu...egzotika?!

Miriklmen-Čudotvorac (Miracleman/Marvelman)



Ovo je strip sa kojim se jedan od najutjecajnih strp scenarista Alan Moore probio koliko sam uspio shvatiti. Zbog te činjenice sam ga morao nabavit i pročitat (zbog opće kulture ). Vidim da je bilo silnih peripetija oko prava, oko nastavaka koje bi Gaiman trebao napisati i dovršiti, a sve mi se čini da nikada neće...
Ugl. ovdje je Moore napravio jednostavnu neviđenu transformaciju likova i priče. Od jedne dječje priče o superhreojima, po prvi puta tada dobivamo mračniju priču o tome kako bi izgledalo kada bi u stvarnosti netko od nas, običnih ljudi imao supermoći...

Prvi tom gdje priča prvo počinje na starinski način i onda se prebacuje u današnje ('80-e tada ) doba i upoznajemo naše junake je bila čisto OK. Pisano je malo rekao bih starinski, sve je prepuno opisa i općenito ima jako puno teksta. Cretž je odličan, a ova nova boja ga uzdiže na jednu novu razinu. Sve u svemu OK.

Drugi tom mi je bio odličan, tu saznajemo sve o nastajanju naših junaka, o glavnom negativcu i njegovim porivima i o prošlim avanturama superjunaka. Iskreno, ideja kojom je Moore ovdje sve objasnio mi je odlična, neću ništa spojlat. Crtež je i dalje odličan (i kroz treći tom).

Treći tom je...hmm...ne znam što reći...teške droge?!
Ovo mi je najlošiji Moore-ov dio. Dalje nebi ni, jednostavno mi nije sjelo nikako. Kraj mi se doduše svidio. Ali rekao bih da je ovo trebao biti kraj. Po meni Gaimana nisu trebali ni gnjaviti.

Četvrti tom je pisao Neil Gaiman, i ovo je nešto baš potpuno drugačije od Moore-ovog dijela (ovo ej kad bolje razmislim čak i dobra fora, vidjet nastavak iz potpuno drugog kuta). Ovdje su glavni junaci bačeni u pozadinu, a pratimo priče običnih malih ljudi koji žive na jednoj novoj zemlji (ovo je baš nastavak na Mooreov kraj). Kada vidimo sve priče likova iz svakodnevnog života, imamo završnu priču u kojoj su svi likovi. Onako, ovo mi je više bio kao neki filler, kao spinoff. Zanimljiv pogled iz drugog kuta, ali ništa posebno a kao što sam već spomenuo, mislim da je bespotrebno. Crtež je tu osjetno jednostavniji i slabiji u odnosu na prva tri toma.

Sve u svemu, ovo mi je bilo zanimljivio za pročitat, ali meni osobno su od trenutno pročitanog, Čuvari (Watchmeni) THE Mooreov strip i istinsko remek dijelo, upotpunjeno sa meni odličnim Gibbonsovim crtežom.

Još da pohvalim odlično DW izdanje koje sam uzeo, predivan dizajn, naslovnica prve knjige mi je baš odlična, volim te vesele boje, još pogotov kada su napravljene za ovako mračan strip. Mat papir, odlična veličina...a još tiskano u Simbolu, dakle mogu oni kad im se da.

Ovo svakako preporučam Moore-oljubcima, a sam se još posipam pepelom jer nikako da bacim na čitanje Stvorenja koje mi čubi na polici već kakvih dvije godine i čeka svoj red.
DK24 Posted - 02/04/2021 : 22:08:45
Skinuo sam Miraclemana i počeo čitati, ali evo na sredini 3. knjige odustajem. Jednostavno mi postaje preteško i prezamorno pratiti. Iako mi je dosta dobar, ali jednom drugom prilikom ću mu opet dati šansu, samo taj put ću u ruke uzeti neko izdanje na "našim" jezicima. Vjerojatno će to bit to onda.
going going Posted - 02/10/2020 : 18:42:50
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Onda makar drugu knjigu LAGAAAAAAANO



Vazi!
PijaniPatak Posted - 02/10/2020 : 18:12:41
Onda makar drugu knjigu LAGAAAAAAANO

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000