forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Gramofonske ploče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
elva Posted - 02/10/2020 : 11:13:36
Pozdrav!
Dali ima ljubitelja vinila ovdje?
Muzika je oduvijek bila jako bitna u mom životu, ali sam tek prije 3-4 mjeseca nabavio gramofon.Znaci prije 3 mjeseca sam prvi put namjestio iglu na ploču.😀

Gušt totalni!Cijeli taj proces, izvaditi ploču iz omota, pobrisati je krpicom, upaliti gramofon i pojačalo, namjestiti iglu...i furaj!😀

Nisam nikad mislio da će nešto doći ni blizu stripu, ali ploče se pošteno približavaju.

Dali ima ovdje ljubitelja?Koji žanrove preferirate?Kakve su vam kolekcije?Možete i koju sliku postaviti...


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivi skoj Posted - 18/02/2024 : 10:06:48
Danas u Mochvari sajam ploča, za one koji kupuju plastiku za grem
lwood Posted - 16/02/2024 : 13:38:07
Naletjeh danas u Muellera,pa uzea.
[url=https://postimg.cc/8js32Qj5][/url]
Njihov najbolji album
lwood Posted - 05/01/2024 : 16:47:56
[url=https://postimg.cc/Whzmyy5F][/url]

Prve ovogodisnje ploce.
lwood Posted - 23/12/2023 : 09:13:11
Mislin da je bija 100 kn. 2 komada od krede. Ovog koristin drugi je spremljen negdi.
giant Posted - 22/12/2023 : 13:08:02
Ja sam nabavio 3 godine nazad Auduiotechnica AT-LP5X. I vrlo sam zadovoljan.
@ Lwood: Koliko si dao za ovu podlogu?
lwood Posted - 11/12/2023 : 07:39:55
I skroz je ok. I meni sasvim dovoljan.
lwood Posted - 11/12/2023 : 07:39:19
quote:
Originally posted by vukozec

Lip gramofon. Jel to onaj model sa bluetoothom?



https://www.audiopro.hr/proizvod/audio-technica-at-lp120x-black-usb-gramofon?idPro=49250
vukozec Posted - 10/12/2023 : 10:37:34
Lip gramofon. Jel to onaj model sa bluetoothom?
lwood Posted - 10/12/2023 : 08:46:33
Prominia san podlogu,hehe
[url=https://postimg.cc/WdxkbxHD][/url]
vukozec Posted - 09/12/2023 : 23:31:25
Svježe pridošlice.

ivi skoj Posted - 09/12/2023 : 12:29:02
https://mochvara.hr/en/eventdetailen/656db735a2ec3d0d14c5c427/?lang=en_US
lwood Posted - 31/10/2023 : 18:10:52
Zadnji soping
[url=https://postimg.cc/TLZS4v9L][/url]
lwood Posted - 31/10/2023 : 18:03:45
Pa ako ne misli toliko visit na gramofonu to je ok. Zvuk nece bit nesto al za tu i tamo provrtit neku plocu ok .
Bolje nego bacit gomilu love na gramofon,pojacalo i zvucnike pa ih ne koristit.
Paka01 Posted - 31/10/2023 : 15:52:02
Ti jeftini obično budu s već integriranim pojačalom i zvučnicima u sebi.
Prošle godine sam dobio na poklon jedan od 300ak kuna... Mislim, ja nisam baš nešto opterećen kvalitetom zvuka, slušam muziku doslovno na bilo čemu, najčešće na zvučnicima od laptopa i dobro mi je. Ovaj gramofon šta sam dobio mi estetski lijepo izgleda, volim tu i tamo ubaciti neku ploču pa nek vrti, gušt mi je tako da je po mom mišljenju čisto okej ako ne želiš davati prevelike novce na sve to za početak. Meni za takve potrebe sasvim odgovara. Prije sam se puno više ložio na to da ću nekad kupiti odličan gramofon, zvučnike i pojačalo, al prošla me volja i drago mi je da nisam jer je to rupa bez dna i općenito mislim da je sve to skupa poprilično precijenjeno, a ja stvarno nisam toliko opterećen da moram imati top zvuk svega što slušam. Radije ću kupiti dobre zvučnike za kompjuter.

Ukratko, slažem se s Nesvrstanim, mislim da za te novce nemaš šta puno izgubiti. Pripremi se na to da zvuk neće biti neka ekstra klasa, al svakako će ti dati dovoljno dobar dojam tog osjećaja slušanja muzike s ploča.
NESVRSTANI Posted - 31/10/2023 : 15:45:59
quote:
Originally posted by dicmanjac

Nesvrstani može stručna pomoć...
Vidija sam u Kauflanda gramofon za 188 kn.
A u staroj kući dida i babe sam naša neke stare ploče iz 80ih..npr.Ivica Šefrezi, Duško Lokin...itd.
E sad, zadnji put sam gramofon vidija i "sluša" kad sam ima 10 ak godina, i tom prilikom sam ujcu pokvarija iglu.

Moje pitanje je, dal će me ovo iskustvo od 188 kn potencijalno zainteresirati za daljnje slušanje i eventualno neki UPGRADE na bolje postavke, kao i kupovanje ploča na pazaru u Zadvarju....

ili

...baš suprotno, će me odbit od ove ideje, jer za 188 kn, mogu dobit samo kura*?

Zahvaljujem.




Iskreno, neznan šta bi ti reka.
Ne kužin se puno u gramofone, ali generalno, ako i inače voliš muziku, za te novce ti se isplati provat.
Jel taj od 188 Kn samostalni gramofon sa nekakvin zvučnicima, ili obični gramofon koji triba uštekat u nekakvo pojačalo?
dicmanjac Posted - 31/10/2023 : 13:17:47
Nesvrstani može stručna pomoć...
Vidija sam u Kauflanda gramofon za 188 kn.
A u staroj kući dida i babe sam naša neke stare ploče iz 80ih..npr.Ivica Šefrezi, Duško Lokin...itd.
E sad, zadnji put sam gramofon vidija i "sluša" kad sam ima 10 ak godina, i tom prilikom sam ujcu pokvarija iglu.

Moje pitanje je, dal će me ovo iskustvo od 188 kn potencijalno zainteresirati za daljnje slušanje i eventualno neki UPGRADE na bolje postavke, kao i kupovanje ploča na pazaru u Zadvarju....

ili

...baš suprotno, će me odbit od ove ideje, jer za 188 kn, mogu dobit samo kura*?

Zahvaljujem.
vukozec Posted - 23/10/2023 : 20:36:23
Razdor je bullet proof. Sa Milost ni Bare nije bio presretan, produkcija slabo odrađena, ovo ono.
NESVRSTANI Posted - 23/10/2023 : 19:41:35
quote:
Originally posted by Cromwell



Što se tiče Milosti - ma to je doslovno za picinu dlaku. Oba su VRH ali Razdor generalno ima više panka u soundu (povremeno i ritmu/bubnju), dok je Milost zvukovno više klasični bluz/garaž/rok a ja više naginjem tome pa mi se posljedično taj album češće sluša.


Da, to bi otprilike bila razlika između ova dva albuma.
Samo šta bi ja reka da meni baš garaže fali na Milosti, a ono šta ti zoveš pankon u saundu na Razdoru je ta ista garaža koja fali na Milosti.
Cromwell Posted - 23/10/2023 : 19:34:00
Složiti ću se da Razdor ima nekoliko odličnih pjesama više, ali ih i ima više.

EDIT: da ne pišem novi post.

@Nesvrstani: da, može se to i tako gledati, odnosno očekivao bih da tebi baš to fali.

@Vukozec: mislim da Bare od devestreće nije bio u potpunosti zadovoljan niti s jednim albumom a intenzitet nezadovoljstva mu se obično povećava s protokom vremena i sa svakim sljedećim albumom. Ili su ga zajebali članovi, ili komercijala diskograf ili on sam.
Tonto Posted - 23/10/2023 : 19:22:01
quote:
Originally posted by Cromwell



Što se tiče Milosti - ma to je doslovno za picinu dlaku. Oba su VRH ali Razdor generalno ima više panka u soundu (povremeno i ritmu/bubnju), dok je Milost zvukovno više klasični bluz/garaž/rok a ja više naginjem tome pa mi se posljedično taj album češće sluša.

To stoji i ja razmisljam kao i ti, ali mi je jednostavno cinjenica da su na razdoru bolje i efektnije pjesme.

P.S. nemoj vikati.
Cromwell Posted - 23/10/2023 : 19:15:28
PUSTITE ME NA MIRU TO JE VALJDA GENERACIJSKA RAZLIKA!
Cromwell Posted - 23/10/2023 : 19:14:16
Uf uf kakvo draškanje! Ovo su trenuci kada poželim da sam ostao sakupljač glazbe a ne stripova.

Što se tiče Milosti - ma to je doslovno za picinu dlaku. Oba su VRH ali Razdor generalno ima više panka u soundu (povremeno i ritmu/bubnju), dok je Milost zvukovno više klasični bluz/garaž/rok a ja više naginjem tome pa mi se posljedično taj album češće sluša.
Tonto Posted - 23/10/2023 : 19:09:31
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, crni cromwelle kako ti Milost može bit bolja od Razdora?

To sam i ja htio pitat?
NESVRSTANI Posted - 23/10/2023 : 16:11:19
Inače, crni cromwelle kako ti Milost može bit bolja od Razdora?
NESVRSTANI Posted - 23/10/2023 : 16:08:36
quote:
Originally posted by Cromwell


Jesi možda već pročitao tu knjižicu koja dolazi sa pločom? Vrijedi to tih novaca? I nisam imao pojma da su i Milost reizdali - to je isto deluxe s knjižicom ili samo standardna verzija?


Nisan je još pročita, ima toga poprilično. Knjižica je odlično napravljena. Dvadesetak stranica, format malo manji od ploče, debeli masni papir.
Milost je standardna osin šta je bila.
Razdor 25E
Milost 20E
Meni vridi tih novaca.
[/url]
[/url]
[/url]
[/url]
[/url]

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000