forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #10 (epizode 28-30)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 03/10/2020 : 10:52:16
GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #10 (epizode 28-30)



U prodaji! Promo cena u prvih 15 dana - 1100 dinara, kasnije 1300.

28: Maska boga ljudoždera - Dolazi teško vreme za pleme Magičnog Vetra. Nepromišljenost dva mlada Sijuksa preti da izazove rat sa ratobornim Vranama. Olujni Oblak, nepredvidivi novi vođa zakletih neprijatelja Sijuksa, bivši je vojni izviđač i koristi vojne taktike u borbama, a što je najgore, nema nameru da uzima zarobljenike...



29: Žena sa portreta - Kakvo je poreklo Hoganovog uspeha? Poznavajući priču, nema mesta sumnji da u osnovi njegovog bogatstva leži nečija patnja i muka. Da bi došli do dokaza protiv svog protivnika, Magični Vetar i Po će morati da posete sumorno prebivalište gde se među leševima i pod maskom ludila plete smrtonosna zavera protiv tužne i usamljene žene u zatočeništvu. Hoganove supruge, čije je jedino ruštvo portret njene majke. A ponekad žena sa portreta i razgovara sa njom...



30: Šado - Boja njegove kože je bela, ali u njemu kuca srce Apača. On je Šado i jaše prerijama kako bi pronašao ubice svoje žene koje su ubili lovci na skalpove, predvođeni okrutnim Titom Pejnom. E, sad: Šado zapravo ne postoji, tačnije on je glavni junak priča koje je Po napisao, a lik je inspirisan njegovim prijateljem Magičnim Vetrom. Ali na Zapadu je granica između stvarnosti i legende poprilično neizvesna, tako da, kada se Tito Pejn vrati među žive, Šadu ne preostaje drugo nego da ponovi sve kao i ranije...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 23/10/2020 : 09:40:32
Stigle su mi ove dve nove knjige. Napredak je vidljiv, sada su po meni bez greske, korice se cine debljim, boljim, a nema ni problema sa dve poslednje strane o kojima je Anto govorio. Sve ispeglano.
john connor Posted - 14/10/2020 : 20:55:13
Palac gore za golcondinu, pa makar nemao ukusa.
Peyo Posted - 14/10/2020 : 20:13:41
Palac gore za lijevu.
lifesence Posted - 14/10/2020 : 19:46:05
Ja se izvinjavam ako sam dirnuo gde ne treba, nisam hteo da uzburkam duhove, ali ja sam govorio o kvalitetu otiska, a ne šta se meni više sviđa...
alexts Posted - 14/10/2020 : 18:56:42
Interesantno je da se neka verzija, koja mnogo više liči na prvu, nego na drugu, nalazi umanjena na poslednjoj korici - najavi, kod prethodnog broja (petog, kiosk) System Comicsa.

Tj. na levu.
ivanl Posted - 14/10/2020 : 18:31:13
Kako je vec kazano, mekse, toplije boje su kudikamo oku i dusi ugodnije od tvrdih i hladnih, u ovom slucaju kompjuterski obradenih. Dakle, lijeva je puno ljepsa i ugodnija.
izivko Posted - 14/10/2020 : 17:01:24
Da, lijeva je debelo bolja.
Markos Posted - 14/10/2020 : 16:54:27
Kao i obično, ljudi puno pričaju o stvarima o kojima nemaju pojma.
Često crtači naslovnica uz originalni crtež naprave i obojanu verziju kao vodič za "majstore" u redakciji koji na osnovu toga naprave kompjuterski kolor.
Kad uzmemo ove dvije naslovnice gore, ako je nekome ova desna, hladna, kompjuterska verzija bolja od lijeve, ručne, tople, akvarelne taj stvarno nema ukusa.
risbozg Posted - 14/10/2020 : 16:50:15
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by jaki

A šta ću ti ja kad si ćorav?
Pogledaj nebo,lišće i vidit ćeš da to nije isto.
Ta bjelina je greška u pripremi/tisku.Ako ti je zbog toga najlošija onda OK.Meni je najbolja jer što više sliči boja vodenim bojama meni je draže.



ne znam je li riječ o greški u pripremi za tisak ali Libelusova naslovnica je i meni najdraža. ima taj akvarelni život ruke i kista koji kod Golconde nedostaje, tamo je sve ispeglano, kruto i poput lošeg kolaža mrtvo.







Toćno tako..meni je isti dojam.
verab Posted - 14/10/2020 : 16:23:58
quote:
Originally posted by jaki

A šta ću ti ja kad si ćorav?
Pogledaj nebo,lišće i vidit ćeš da to nije isto.
Ta bjelina je greška u pripremi/tisku.Ako ti je zbog toga najlošija onda OK.Meni je najbolja jer što više sliči boja vodenim bojama meni je draže.



ne znam je li riječ o greški u pripremi za tisak ali Libelusova naslovnica je i meni najdraža. ima taj akvarelni život ruke i kista koji kod Golconde nedostaje, tamo je sve ispeglano, kruto i poput lošeg kolaža mrtvo.



jaki Posted - 14/10/2020 : 15:49:36
A šta ću ti ja kad si ćorav?
Pogledaj nebo,lišće i vidit ćeš da to nije isto.
Ta bjelina je greška u pripremi/tisku.Ako ti je zbog toga najlošija onda OK.Meni je najbolja jer što više sliči boja vodenim bojama meni je draže.
nenno Posted - 14/10/2020 : 15:45:40
quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by jaki

Libellus ima drugi kolor.Slobodniji,prozraćniji,meni lijepši.
Kao kod Texa kad se promijeni boja sa Villinog predloška do finalne naslovnice.


Hahaha, neverovatno!
Drugi kolor?!?
Pa sa kilometra se vidi da je od svih ovih najnekvalitetnija baš Libellusova naslovnica! Pogledaj samo kosu od Magičnog.
Kakav crni drugi kolor...:):)



Da li govorimo o kvaliteti kolora ili koji se kome više sviđa? Eto meni je Golcondin najljepši, ali mi je Systemov pa i bonellijev odbojan.....
lifesence Posted - 14/10/2020 : 15:33:15
quote:
Originally posted by jaki

Libellus ima drugi kolor.Slobodniji,prozraćniji,meni lijepši.
Kao kod Texa kad se promijeni boja sa Villinog predloška do finalne naslovnice.


Hahaha, neverovatno!
Drugi kolor?!?
Pa sa kilometra se vidi da je od svih ovih najnekvalitetnija baš Libellusova naslovnica! Pogledaj samo kosu od Magičnog.
Kakav crni drugi kolor...:):)
jaki Posted - 14/10/2020 : 15:14:30
Libellus ima drugi kolor.Slobodniji,prozraćniji,meni lijepši.
Kao kod Texa kad se promijeni boja sa Villinog predloška do finalne naslovnice.
legaz Posted - 14/10/2020 : 14:30:03
Evo poređenje naslovnica epizode 6 Dugi nož:

SBE:

System (deo):

LL(obratite pažnju na kosu MV):

Golkonda:


ivanl Posted - 14/10/2020 : 07:52:02
quote:
Originally posted by jasar123

quote:
Originally posted by ivanl

Normalno. Ali ja sam ga ostavio, ne pita jesti.



I ja isto.

Kada jedan strip kod mene udje u kolekciju, ne izlazi iz nje nikad.


Da bi rijec rekao...
Mada, ponekad sam radio iznimke, recimo prodao sam System comics sc izdanje a ostavio hc. Ali uvijek mi bude zao nakon toga. No, vec sam i ja poceo patiti od nedostatka prostora.
jasar123 Posted - 13/10/2020 : 22:31:20
quote:
Originally posted by ivanl

Normalno. Ali ja sam ga ostavio, ne pita jesti.



I ja isto.

Kada jedan strip kod mene udje u kolekciju, ne izlazi iz nje nikad.
ivanl Posted - 13/10/2020 : 22:14:05
Normalno. Ali ja sam ga ostavio, ne pita jesti.
jaki Posted - 13/10/2020 : 16:36:00
System je imao jedan od najgorih otisaka Bonelli produkcije na ozemlju bivše nam države.
Normalno da oni koji imaju njihovo izdanje a skupljaju MV trebaju uzeti bolje izdanje.
jasar123 Posted - 13/10/2020 : 15:36:28
Evo, nije me mrzelo da slikam i uporedim prvih 6 brojeva Magicnog od Sistem comics-a i Golconde :
















Mogao sam jos bezbroj slika da postavim, ali mislim da je ovo dovoljno da se vidi razlika u kvalitetu otiska. Tako da, ako se neko dvoumio da li da uzima ove prve knjige Magicnog od Golconde posto ih vec ima od Sistem comics-a,neka mozda razmisli jos jednom. Mada, prva knjiga je rasprodata kod izdavaca, ali je jos uvek ima u "Alan Fordu".
ivanl Posted - 11/10/2020 : 16:15:06
quote:
Originally posted by cronos six

Neujednaceni naslovi od knjige do knjige jesu propust ali brojevi epizoda na hrbatu za mene su veliki plus..Deluje prijatnije za dusu..


Tako i treba biti. Naveden naslov svake epizode i broj iste. Sto bi trebalo da trobroji imaju po knjizi no.1,2,3 bez podataka...
Epizode i broj po kojem su izdati, tako treba.
Btw, gore spomenuti Granvil,(koji je kao primjer 'greske' na hrbatima), Darkwooda, Briana Talbota je jedno od vizuelno najkvalitetnijih izdanja te kuce. Kamo srece da su imali jos takvih u istom ruhu. Odlicni albumi, bas za primjer kako trebaju izgledati.
ivanl Posted - 11/10/2020 : 16:04:05
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by goksi

I u novoj turi se dobija poster. Ovog puta naslovna strana epizode Šado

https://ibb.co/b117kBG
https://ibb.co/YRDvTv1
https://ibb.co/9tcv08P
https://ibb.co/X5qzqpD
https://ibb.co/T2BNrPT
https://ibb.co/FYh9G8B



Evo na drugoj i trecoj fotografiji se vidi jedan previd, da ga ne kvalifikujem drugacije - imena epizoda nisu poravnata po visini...


Samo tako 'bode oci'. I bas mi je drago da si ti na to ukazao, jer ja nisam htio. Da se opet ne uhvate neki na mozebiti moja favorizirana izdanja. Velika greska i steta na tome.
jaki Posted - 11/10/2020 : 14:24:26
Ima načina.
Poli Posted - 11/10/2020 : 13:47:36

Hm, a gdje se to kod vas jaki dobije po 10€?


lwood Posted - 10/10/2020 : 22:14:13
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

Nisam još vidio uživo Golcondin MV ili JU pa da i ja dam svoj sud o "kvaliteti" izdanja.Ali što više sliči kiosk izdanju to bolje

Zašto? A ni po cijeni nije baš kiosk izdanje.


Volim roto papir a i cijena 10 eura za 3 bonellija je kao i kiosk cijena.



jebga,sjeba me tečaj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000