forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 30 - Zatamnjenje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/09/2020 : 19:03:55

"Nitko ni u jednom žanru nije briljantnije od Brubakera i Phillipsa u ZATAMNJENJU prikazao živopisnu osobnu muku, urokan i samomržnjom prožet, puzav i demoralizirajući, umjetnički i erotski cirkus kakav je Hollywood."
JERRY STAHL

Film noir zapeo u beskrajnom ponavljanju scena. Scenarist opsjednut noćnim morama iz rata. Sumnjiva smrt filmske zvijezde. Sumnjiva prošlost njezine zamjene. Studijski mogul i njegov šef osiguranja koji ne prezaju ni od čega kako bi sve funkcioniralo kao podmazano, dok antikomunistička hajka i crna lista polako razdiru grad.

ZATAMNJENJE je epski triler koji je puno više od pukog ubojstva i najambiciozniji je crtani roman dvojice majstora noira Eda Brubakera i Seana Phillipsa, te priznate koloristice Elizabeth Breitweiser. Luksuzno izdanje objedinjuje cijelu priču na jednom mjestu, uz više od pedeset stranica dodatnog materijala.

Kolorka Specijal 30 • Zatamnjenje • 400 stranica • Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.9.2020. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-30-zatamnjenje/649/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 02/12/2020 : 17:50:24
Ah jedva cekam da citam komentare na recenziji kad bude objavljena, a bice objavljena uskoro nadam se!
john connor Posted - 02/12/2020 : 14:16:39
Bilo bi najbolje svjetsko izdanje, sto npr jeste Zatamnjenje, koliko znam, ili Sin City, Planetary takodje, nadmasuje originalni absolute edition...
koze123 Posted - 02/12/2020 : 13:49:54
Uh Gotham Central u dve knjige, to bi bilo suho zlato.
john connor Posted - 02/12/2020 : 11:17:39
Sjajan strip, u perfektnom izdanju, sve pohvale, ovo i Sin City ubija kako izgleda.

Da li ce i Sleeper ovako, jedino to ima smisla...

I da li ima sanse za Gotham Central i Incognito, da se makar nadamo...

Samo napred sa ovakvim izdanjima, i da se pokazu isplativa, da ih bude sto vise...
stripofil Posted - 01/12/2020 : 22:24:56
Ovo mi je sljedeće na listi za kupovinu, mada nisam siguran da će mi se svidjeti.

Tema mi savršeno odgovara, noir triler, super.

Na prvu mi se ne sviđa što je kolor, nekako noir uvijek vezujem uz c/b film, kao što je naslovnica. Kad smo kod naslovnice ne sviđa mi se što ima taj "beautify" efekt kao današnje selfie kamere. Djeluje plastično i umjetno, ja bi radije da je to onako starinski.

Kriminal sam počeo čitati jučer, na prvu mi je radnja ok, crtež mi se nije svidio previše. Ali vidim da je dosta hvaljen i volim taj žanr pa ću mu dati još koju priliku.

Drugo što mi se previše ne sviđa kod Zatamnjenja je 400 stranica i skoro 2kg težine. Kriminal mi je recimo odličan za čitanje po dimenzijama, čak i da je veći format nemam ništa protiv, ali da nema toliko stranica jer mi je to živa muka za čitanje.

Gledam sad preview, popis likova, ne kužim tu neujednačenost u crtežu, pola likova izgleda kao da je iz jednog stripa, pola iz drugog. U globalu svi izgledaju kao da su ispali iz video igrice. Recimo Maya Silver mi je užasno nacrtana, dok je Dottie totalno u Rip Kirby stilu, ovako na prvu najbolje stilski odgovaraju Earl i Stevie.

Završio preview, i nažalost crtež mi se nikako ne sviđa, jako je statičan i neujednačen, nadam se da će priča spasiti stvar.

Naravno, kupujem, što ću.

petarStripovi10 Posted - 21/11/2020 : 07:20:38
Odličan strip. Vrhunska Brubakerova naracija koja vodi čitatelja kroz cijeli strip. S napetostima na kraju svakog sveska i nestrpljenjem kako će se rasplesti. Dosta likova, svaki sa svojom pričom i odličnom karakterizacijom koji se izvrsno uklapaju u jedinstvenu priču.
A što reći za Fibrino izdanje. Besprijekorno je. Respect. Ovaj američki deluxe format izvrstan je. U stvari svi ovi formati od malih Fibrinih Amerikanaca 24x16, 26x17 kakve je Darkwood radio ili ovaj novi 28,5x19 su mi odlični i puno bolji od absolute verzija.
stripnik Posted - 05/11/2020 : 17:30:16
Pročitao prvih par stranica. Obečavajuće. Ostavljam gušt za sutra. Slobodan dan.
Papir se prosto topi pod prstima. Opip i njuh daju ovom izdanju čistu 10ku.
Opuštanja mišića, pravilno disanje i spreman sam za fejdiranje.
Kad navalim na knjigu sutra neću stati prije zadnje korice.
going going Posted - 04/11/2020 : 00:51:05
quote:
Originally posted by DK24

Goinže oće li ta recenzija :D

Napisana je i poslana pre 2 nedelje.
Doci ce na red za objsvljivanje uskoro.
jaki Posted - 03/11/2020 : 12:58:00
Inače,ima greškica na stranici 112 gdje ime restorana prikazano na slici nije isto imenu restorana izgovorenom u tekstu.
Doduše,to može biti pogreška onog ko izgovara tekst u stripu a ne prevoditeljeva ili čak scenaristička
jaki Posted - 03/11/2020 : 11:54:39
Zatamnjenje odlično.
DK24 Posted - 02/11/2020 : 13:49:33
Goinže oće li ta recenzija :D
Shaner Posted - 12/10/2020 : 10:24:12
Evo pročitao ponovo Zatamnjenje i dojmovi su manje-više kao i nakon prvog čitanja. Neke stvari su mi se svidjele više, neke manje, ali sveukupno ovo je dosta dobar strip. Ono što mu je po meni najveći minus (a većini vjerojatno veliki plus) je klasična priča i pripovijedanje, ali to je sad do osobnih preferenci. Izdanje za prste polizat! Posebno mi se sviđaju dodatci, kojih u zadnje vrijeme nema baš puno u Fibrinim izdanjima (ili mi se bar tako čini). U svakom slučaju, preporuka za Zatamnjenje. Sigurno neće svih oduševiti, ali uvjeren sam da je malo onih kojima se neće svidjeti.

going going Posted - 11/10/2020 : 16:59:20
quote:
Originally posted by don_draper

Brubaker i Phillips su opet to majstorski odradili.
Velika većina, ako ne i svi, koji se odluče za čitanje ovog su upoznati i s Kriminalom pa ne treba puno trošiti riječi na opisivanje ovog stripa. Sličan je to način pripovijedanja, tematika premda je Hollywood nakon 2.svjetskog rata, ipak ima taj neki zamršeni i magloviti, vrlo osobni pristup glavnom događaju. Pošto sam s guštom ovog proljeća pročitao svih 7 nastavaka Kriminala, nije bilo previše iznenađujuće da je i ovo bila čista uživancija. Atmosfera je pogođena, likovi su šaroliki i toliko pod utjecajem svojeg zanimanja i mjesta gdje se nalaze, baš pogođena paleta za napraviti ovakav triler. Zaplet i samo razrješenje možda i nisu glavni forte ovog stripa. Rekao bih ovdje da nije bitna destinacija, već je bitan put. Bitno je ono što likovi proživljavaju, kakvi su sve ovdje karakteri, psihološko stanje, nostalgičan pristup davnom Hollywoodu, taj glamur, ti filmovi, razna okruženja u kojima se sve odvija. U svemu se tu uživalo.
Ovo je zapravo širok rang žanrova, ovo je istovremeno i tvrdo kuhano štivo, detektivski krimić, ima i malo melodrame, romantike, politike, povijesti, stvarno svega, a Brubaker to spaja tako vješto i sa zavidnom lakoćom.
Phillipsov crtež je opet pogođen i prigodan. Pohvale idu i koloristici Breitweiser koja je jako dobro odabrala boje, stvorila se neka autentična atmosfera i to je podiglo dojam još i više.
Što se tiče izdanja i tu pohvale ne staju, odličan format, odličan papir, sve mi je to još dodatno oplemenilo dojam čitanja.
Kad se podvuče sve, ne mogu se oteti dojmu da je ovo bio pravi užitak čitanja, priča koja lagano vozi, ne otkriva svoje karte odmah nego to čini polako, a pritom nas vodi po Hollywoodu sa svih njegovih strana. Jednom rječju, fenomenalno.
5/5

Potpisujem!
Poli Posted - 11/10/2020 : 13:40:41

Preuzeo jucer i izgleda majkovito!

Sad samo naci neko mirno vrijeme za citanje, u miru.

don_draper Posted - 11/10/2020 : 10:09:05
Brubaker i Phillips su opet to majstorski odradili.
Velika većina, ako ne i svi, koji se odluče za čitanje ovog su upoznati i s Kriminalom pa ne treba puno trošiti riječi na opisivanje ovog stripa. Sličan je to način pripovijedanja, tematika premda je Hollywood nakon 2.svjetskog rata, ipak ima taj neki zamršeni i magloviti, vrlo osobni pristup glavnom događaju. Pošto sam s guštom ovog proljeća pročitao svih 7 nastavaka Kriminala, nije bilo previše iznenađujuće da je i ovo bila čista uživancija. Atmosfera je pogođena, likovi su šaroliki i toliko pod utjecajem svojeg zanimanja i mjesta gdje se nalaze, baš pogođena paleta za napraviti ovakav triler. Zaplet i samo razrješenje možda i nisu glavni forte ovog stripa. Rekao bih ovdje da nije bitna destinacija, već je bitan put. Bitno je ono što likovi proživljavaju, kakvi su sve ovdje karakteri, psihološko stanje, nostalgičan pristup davnom Hollywoodu, taj glamur, ti filmovi, razna okruženja u kojima se sve odvija. U svemu se tu uživalo.
Ovo je zapravo širok rang žanrova, ovo je istovremeno i tvrdo kuhano štivo, detektivski krimić, ima i malo melodrame, romantike, politike, povijesti, stvarno svega, a Brubaker to spaja tako vješto i sa zavidnom lakoćom.
Phillipsov crtež je opet pogođen i prigodan. Pohvale idu i koloristici Breitweiser koja je jako dobro odabrala boje, stvorila se neka autentična atmosfera i to je podiglo dojam još i više.
Što se tiče izdanja i tu pohvale ne staju, odličan format, odličan papir, sve mi je to još dodatno oplemenilo dojam čitanja.
Kad se podvuče sve, ne mogu se oteti dojmu da je ovo bio pravi užitak čitanja, priča koja lagano vozi, ne otkriva svoje karte odmah nego to čini polako, a pritom nas vodi po Hollywoodu sa svih njegovih strana. Jednom rječju, fenomenalno.
5/5
Shaner Posted - 10/10/2020 : 19:59:17
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Peyo

quote:

Vec imam 7 strana teksta, sinoc se pisalo do kasno u noc!
Ako nastavim sinocnim tempom, recenzija ce brzo biti gotova.

U koliko tomova ide ta recenzija ?

U tri toma!

Gledacu da malo sazmem sad to.

Ništa ne sažimaj! Za ove kojima se ne da čitati postoje ocjene.

ivanl Posted - 10/10/2020 : 18:16:13
Mene jos nije zatamnjelo, i jos cekam da me zatamni. Doci ce mi brzo pod ruke. Ali po utiscima clanova do sad, bit ce to lijepo strip putovanje.
going going Posted - 10/10/2020 : 16:12:31
quote:
Originally posted by Peyo

quote:

U tri toma!

Gledacu da malo sazmem sad to.
Peyo Posted - 10/10/2020 : 16:06:50
quote:

going going Posted - 10/10/2020 : 15:03:10
koze123 Posted - 10/10/2020 : 09:33:17
Odlično, piši! Meni je isto bilo na pameti to, ali se nekako ipak odlučih da preskočim.
Shaner Posted - 10/10/2020 : 06:18:14
Nisam ni sumnjao da će ti se svidjeti. Razmišljao sam ja napisati recenziju, ali drago mi je da ćeš to ti učiniti, znam koliko voliš ovaj žanr. Veselim se čitanju!

going going Posted - 09/10/2020 : 21:15:09
Zadovoljavajuc kraj! Ide recenzija za sajt uskoro.

@anto ja bih ovo ocenio 9/10 ili 5-/5.
anto Posted - 09/10/2020 : 18:38:51
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by anto

možeš li za nas lenjivce da sažmeš post u tri-četiri rečenice?

Valja, kupuj, neđe 8,5/10 iliti 4/5.

fala
going going Posted - 09/10/2020 : 17:17:23
Ja sam sinoc procitao 250 strana u cugu. Za sada ovo bas ozbiljno valja!

Pisem recenziju za sajt za ovaj strip, samo da me ne razocara kraj. Javljam se uskoro. I onda citam sve ostale utiske ljudi koji su do sad procitali.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000