forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/03/2009 : 14:16:32
Evo topica i o serijama..

Meni najbolja - The Sopranos
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
koze123 Posted - 12/06/2021 : 21:49:19
Lovecraft Country

Uf. Teško mi je formirati mišljenje o ovoj seriji. Mnogo stvari ovde jako dobro funkcioniše, a isto toliko stvari je apsolutno fejlovalo. Iz moje perspektive antologijski format je pun pogodak i potpuno mi je odgovaralo da uveče, pred spavanje pogledam jednu epizodu gde se obrađuju različiti horor podžanrovi (posebno kao ljubitelju žanra). Tako u jednoj epizodi imamo priču o ukletoj kući, u drugoj je zastupljen body-horror dok je sledeća epizoda avantura u stilu Indijane Džons sa primesama Dena Brauna. Ta ideja omažiranja palpu, kao i velikim autorima horor žanra (Lavkraft, Hodžson, Blekvud da pomenem neke) je nešto što mi je najviše privuklo pažnju i u čemu sam najviše uživao. Zato sam i manje-više zadovoljan sa prvih 6-7 epizoda, gde je fokus na glavnom narativnom toku gotovo neprimetan (ili jako dobro uklopljen u pozadinsku i prateću priču), dok sam se jedva naterao da pogledam poslednjih par epizoda. Prosto je jako teško naterati gledaoce da brinu o glavnoj priči kada se jako sporo (i nekoherentno) gradi; kada je tempo potpuno neujednačen i kada prosto više ne znamo šta je bitno za samu naraciju a šta je prolazno; kada odlazi predaleko da i sami gledaoci budu u fazoni "daj ne seri više". Poslednje dve epizode su mi posebno bile antiklimaktične, gotovo me nije bilo briga šta će se desiti i gledao sam samo da je dovršim. Negde je sve krenulo da mi se raspada kada se Hipolitina priča zakomplikovala i otišla u potpuno neočekivanom smeru - iako mislim da su autori pokušali jednu vrlo hrabru stvar.

Budući da je rasizam jedan od okosnica čitave priče, serija na par mesta prilično dobro poentira i prilazi toj (i sličnim) temama. Sviđa mi se kako je imaginarni horor uklopljen sa onim realnim, sveprisutnim koji nažalost ni sada ne jenjava. Sličan pristup video sam još u sjajno horor filmu Under the Shadow gde su prisutne čak tri vrste horora: onostrani, gde pratimo borbu sa mitskim bićem koje opseda zgradu, ratni gde je prikazan iračko-iranski sukob i način na koji je razorio živote civila i onaj koji se krije u odnosima, pre svega društva prema ženama koji je striktno vezan za to podneblje. Velika preporuka za taj film, a mislim da je i ova serija bila na tragu kada je u pitanju poticanje teme rasizma, samo se na momente previše rasplinula i nije uspela dovoljno da nas zainteresuje za priču. Jebiga, ne može se staviti fokus na 10 stvari odjednom.

Ako ništa drrugo u prvih par epizoda serija me je baš zainteresovala da kupim knjigu i pročitam je. Nadam se da je knjiga bolja, a posebno mi je žao što je tempo cele serije (ali i nekih pojedinačnih epizoda) neujednačen pa se ili brza ili previše usporava. Šta znam, gledajte na svoju odgovornost, ili pak čitajte knjigu.
Caleb Posted - 12/06/2021 : 20:47:42
Hvala na preporuci.
udarnik007 Posted - 12/06/2021 : 20:13:27
quote:
Originally posted by Caleb

Da li neko prati Superman & Lois? Kakvi su utisci? Vredi li?

Vec sam negdje spomenuo, meni
ugodno iznenađenje. Preporuka.
Caleb Posted - 12/06/2021 : 18:27:51
Da li neko prati Superman & Lois? Kakvi su utisci? Vredi li?
Mr. Bushido Posted - 10/06/2021 : 21:31:24
Mr. Bushido Posted - 10/06/2021 : 21:03:07
quote:
Originally posted by zveles

Prva epizoda Lokija na IMDb je dobila ocijenu 9.5/10 (1.7K glasova). [šok-i-vjeverica]

Što jest, jest, prva epizoda je bila briljantna.
zveles Posted - 09/06/2021 : 14:25:39

Prva epizoda Lokija na IMDb je dobila ocijenu 9.5/10 (1.7K glasova). [šok-i-vjeverica]
Oki Posted - 06/06/2021 : 19:49:05
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Oki

Izašlo je osam novih epizoda Lucifera...

To je više vijest za neki tamo ženski forum.

Kakogod
Jednom mi se na mojem tv-u nećakinja spojila na netflix preko računa neke svoje prijateljice kako bi sa mojom djecom pogledala neke sinkronizirane crtiće i uglavnom ne znam kako to funkcionira, ali ja vidim da ja i nakon par mjeseci mogu gledati netflix na svojem tv-u bez da itko prigovara
Pa sam tako u ovih par dana pogledao i posljednjih osam epizoda Lucifera.
Nakon desetomjesečne pauze od Lucifera, moram priznati da nisam očekivao ništa dobro jer mi je kraj osme epizode pete sezone djelovao nekako beznadno pojavom oca koji smiruje svoju djecu usred grupne tučnjave.
No, epizode 9 do 15 pete sezone su gotovo savršene, vidi se da nisu rađene na brzinu i njima sam i više nego zadovoljan. Posljednja 83 epizoda i konačan rasplet su totalno očekivani razvoj događaja, samo što mi sve djeluje nekako nespretno urađeno.
Uglavnom, za ove nove epizode ocjena 9/10 od mene.
manhunter Posted - 05/06/2021 : 08:06:01
Ragnar ok je tako dobro zamišljena, a tako loše urađena serija.
Vlaadisha Posted - 05/06/2021 : 03:16:15
jupiter's legacy je kolosalno gubljenje vremena
adaptirali su bukvalno dva broja i to razvukli na celu sezonu
neka je otkazana
Shaner Posted - 04/06/2021 : 23:14:17
Krenuo gledati Lisey's Story (zbog Larraina), ali odustajem nakon prve epizode. Nije ovo za mene.

S druge strane, supruga i ja pogledali Halstona i baš nam se svidio. Nevjerojatna karijera, ne mogu vjerovati da nisam čuo za njega do ove serije. McGregor rasturio.

King Warrior Posted - 02/06/2021 : 12:36:04
quote:
Originally posted by Oki

To je više vijest za neki tamo ženski forum.
sawitch Posted - 02/06/2021 : 12:20:59
Ja sad przim Prijatelje od nule. Na pocetku sedme sezone sam. Neverovatno koliko je ovo dobra serija. Sesta sezona je bas popustila ali u nekom timelineu je znacajna.
DiSkAcH Posted - 02/06/2021 : 12:19:27
Pogledao sam Tiger Kinga....i onda kažu da su japanci sa druge planete... :D :D :D :D
Oki Posted - 01/06/2021 : 21:58:39
ken2 Posted - 01/06/2021 : 20:34:45
završila je mini serija mare iz easttowna
detektivska, obiteljska i socijalna drama
kate (ha, mare i kate:)) odlična
preporučam svima osim mlađi :))
Caleb Posted - 31/05/2021 : 21:40:39
quote:
Originally posted by BeaGea

Love, Death and Robots

prve dvije epizode druge sezone....FANTAZIJA! Autorima svaka čast.

Upravo pogledao u nizu, prve tri. Odlicne. Druga za nijansu bolja.

Idemo dalje... steta sto ima samo 8 epizoda u drugoj sezoni.

EDIT: Pogledao sam drugu sezonu. Super je ovo. Kvalitet epizoda je konstantan, nema velikih oscilacija, kao u prvoj sezoni. Ona sa Deda Mrazom je jeziva, ali ideja je sjajna.

Nadam se da ce se serija nastaviti.
Beren Posted - 31/05/2021 : 21:28:43
When they see us
https://www.imdb.com/title/tt7137906/

Iako pomalo politički obojena i zgodno uklopljena u "black lives matter" narativ, ovo je vrlo dobra mini serija. I režirana i odglumljena i ispričana na top nivou.
Preporuka.
BeaGea Posted - 31/05/2021 : 10:30:21
Love, Death and Robots

prve dvije epizode druge sezone....FANTAZIJA! Autorima svaka čast.
DiSkAcH Posted - 31/05/2021 : 09:42:23
Pogledali smo i mi Firends Reunion, i u svemu se slažem sa tobom, pogotovo o dijelu sa Biberom i Indijcima.
Ali sve u svemu smo se dobro nasmijali i stvarno su oni to dobro napravili.
Za usporedbu sam pogledao onaj očaj od Prince of Bel Air reunion i grozan je.
don_draper Posted - 28/05/2021 : 15:34:51
Friends Reunion

Isprva najavljivano kao specijalna epizoda serije ipak (na srecu) postala je talk show/recap popularnih scena. Nisam hardcore fan serije i tek sam ju prosle godine pogledao u kompletu, ali draga mi je serija. Ovaj specijal uspije izmamiti osmijehe kada se prisjete nekih momenata i pricaju o scenama, ali u ovih sat i pol bilo je tu puno suvisnog materijala. Primjerice, nije bas potrebno slusati random fanove iz Indije i Meksika sto im znaci serija. Velika glupost je i ukljucivanje raznoraznih celebrityja tipa Beckhama, Lady Gage i Biebera u ovo sve, to je bilo jadno i nepotrebno. Sestorica prijatelja su dovoljan brend sam za sebe, ne trebaju im i druge zvijezde.
Saznalo se ponesto o procesu castinga i idejama za epizode, sto je svakako plus, ali to je nekako u manjini ispalo. Ostavlja se dojam da je ovo bio planirani, dobro placeni, reunion glumaca i ima svojevrsni sarm vidjeti ih skupa kako zbijaju sale. Malo je tuzno bilo vidjeti kako neki nisu bas najbolje ostarili (Chandler, koji je uvjerljivo najsutljiviji i osjeti se neka nelagoda kad bi on govorio), ali to je sve dio showbizza.
Sve u svemu, simpaticno i jednostavno, serija sama za sebe pokazuje svoje snage, ali nije neophodno za pogledati. Apsolutno se moglo i bez ovoga, ovo je nesto sto ce se gledati 2021 i sumnjam da ce se gledati nakon toga. Preporuka za posvecene fanove, ali i dalje je bolje upaliti neku od 230 i nesto epizoda serije.
DiSkAcH Posted - 27/05/2021 : 13:20:26
Pogledao Castlevaniu 4u sezonu, i vrhunksi je to Ellis odradio. Nema pada kvalitete kroz sve 4 sezone, najbolja adaptacija neke igre u crtani/film.
Love, Death and Robots 2 sam isto pogledao, meh, nije loše, prva sezona dosta bolja.
Nakon toga sam išao gledat McMillions, i fora je, malo prerazvučeno, moglo je to komotno u 3 epizode i bilo bi još napetije.
To je doku serija o ekipi koja je majmunirala sa McDonaldsovom nagradnom igrom, a sve je instantno palo u zaborav jer je suđenje počelo 10.9 2001.
Sada pošto sam još u doku raspoloženju, mislim da ću pogledat Tiger Kinga. :D
King Warrior Posted - 17/05/2021 : 19:25:46
Ok je Jupiter, pregledao sam sezonu u dva dana. Ne moze se ipak porediti sa The Boys, jer je to jedna od top serija uopste.
fler Posted - 17/05/2021 : 14:04:28
A ono, slično donekle tematikom (predložak, barem) -
u smislu da su superheroji u pitanju.
Sve ostalo .. ne baš.
Bilo mi je dosta dobro za pročitati, seriju još nisam gledao.
DiSkAcH Posted - 17/05/2021 : 13:13:57
Evo me pred kraj bingeanja The Boysa 1 i 2e sezone, trenutno sam na 7oj epizode druge sezone i ova serija je genijalna!
Kako je ovo dobro, ne znam koji od likova mi je bolje napravljen, baš su odlični. Vrlo zajebantski nastrojeni Watchemni.

Nakon ovoga žu vj Castlevaniu 4, ali bi mogao i Jupiter, to je nešto slično Boysima...ili?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000