forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 * * Kompletan ZORO Aleksa Tota - u pretplati * *

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 30/01/2020 : 21:27:30


Poštovani čitaoci,
sa velikim zadovoljstvom obaveštavamo Vas da pokrećemo pretplatu za još jedan klasik američkog stripa - ZORO legendarnog Aleksa Tota. Naše izdanje izlazi u doba kada je maskirani pravednik napunio 100 godina, tokom kojih je ostavio neizbrisiv trag kako u filmskoj tako i u strip industriji.

Ovaj omnibus svih priča o Zorou koje je Aleks Tot uradio za kompaniju Volta Diznija u periodu od 1958. do 1960 godine izlazi u knjizi velikog formata, u tvrdom povezu, i na gotovo 250 strana.

Knjiga u pretplati košta 1800 dinara, i u tu cenu je uračunata i dostava.
Pretplatu možete izvršiti na račun ID Komiko, Kosovska 20, 21000 Novi Sad; br. računa: 250-2060000245780-39.

Pretplata traje do 31. marta 2020, a kao što je već tradicija, spremili smo i jedan poklon za sve pretplatnike.

Srdačni pozdravi,
Vaš Komiko




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Macon Posted - 26/09/2023 : 20:13:48
Baš sam uživao u sjajnom crtačkom blefiranju Totha. Dosta sam siguran, da nije pogledao ništa osim možda koju biljku kroz prozor u Kaliforniji. Ali ima stvarno ruku za figuru, dinamiku radnje, kontrast, prirodnu montažu. Scenariji su dosta detinjasti (niko ne smije da umre) i Zora lovi neki kapetan sa pet kopjanika na konjima u španskoj Kaliforniji koja je imala par tisuča bijelih stanovnika.
https://explore.museumca.org/goldrush/curriculum/1stcalifornians/resourcesix.htm

Neko vrijeme armiji španskog kralja u Kaliforniji komandira... narednik. Zagor bi negativce prebio za pet minuta i na tri strane stripa, toliko su strašni. Dobro sam se zabavljao i popratni teksti na početku knjige su odlični. Samo izdanje je isto odlično, topla preporuka jer se Toth ne shvaća preozbiljno i komponenta humora daje izdanju, da diše.
ridiculus Posted - 21/04/2022 : 20:18:19
quote:
Originally posted by alexts

Ne znam baš da li se termin "artist's artist" može primeniti na Alexa Totha, jer nisam siguran da li ga ispravno upotrebljavam



Da, Toth je najbolji primer "umetnika za umetnike", a u ovom slučaju "umetnik" je crtač stripova.

Chaykinu je bio omiljeni; Darwynu Cookeu je bio i više od toga; J.P.Leonu je takođe bio jedan od uzora; itd.

Kažu i da Mignola ima te elemente u svom crtežu i pripovedanju, ali on sam je to negirao, bar u smislu svesnog opredeljenja.
Peyo Posted - 21/04/2022 : 00:11:24
Pozlatilo ti se.
KOMIKO Posted - 20/04/2022 : 22:49:42
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.


U Holandiji je to valjda izašlo kao reprint u tri knjige Zorro, luxe uitgave 2005. Ukupno te priče imaju 220 stranica. Kod nas nije ništa od toga objavljeno.



Jeste, znam, pokušavam da kupim te knjige.


I šta bi s ovim?



Mučim se i dalje...
delboj Posted - 20/04/2022 : 19:47:04
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.


U Holandiji je to valjda izašlo kao reprint u tri knjige Zorro, luxe uitgave 2005. Ukupno te priče imaju 220 stranica. Kod nas nije ništa od toga objavljeno.



Jeste, znam, pokušavam da kupim te knjige.


I šta bi s ovim?
alexts Posted - 20/04/2022 : 18:44:46
Zoro
1958-1960


Ne znam baš da li se termin "artist's artist" može primeniti na Alexa Totha, jer nisam siguran da li ga ispravno upotrebljavam, ali ako se ovim pojmom definiše umetnik koji je izuzetno uticajan u svojoj branši (i cenjen), a nedovoljno poznat široj publici, onda bi mogao. Razlog "nedovoljne slave", može se naći u njegovim stripovima, koji često nisu bili po scenarijima odgovarajućeg nivoa, ili jednostavno nisu pripadali dovoljno popularnim serijalima i junacima.

Zorro
jeste (ili je bio) poznat junak, u raznim medijima, ponajviše filmskom. Komikovo integralno izdanje sakuplja sve epizode Zoroa, koje je Tot radio za strip verziju TV serije o maskiranom osvetniku, u produkciji Volta Diznija, s kraja 1950-ih. Takođe, pre "mog vremena", krajem 60-ih, na naše prostore časopis Miki donosio je ovaj strip-serijal, a od deceniju kasnije, sećam se, sa primorja, gde se videla televizija RAI, emitovanja pomenute Diznijeve serije, crno-bele fotografije, koja mi je u detinjstvu delovala izrazito atraktivno.

I danas, za mlađe čitaoce stripova, ovo je privlačna tematika i ovaj Zoro je dragoceno štivo. Ljubiteljima i poznavaocima umetnosti stripa, kao bonus, ostaje uživanje u lakoći brzog i efektnog, ali i neprevaziđenog vizuelnog pripovedanja Alexa Totha, kao prave škole za buduće i sadašnje strip crtače-autore. (Dobrih učenika danas baš i nema puno, ali to je d(r)uga priča.)

***
Deers Posted - 03/03/2021 : 22:48:07
zadovoljan sam s ovim klasikom. radi se o dobrom starom pustolovnim stripom sa viteškim pravednikom i dovoljnom dozom humora da zadovolji djecu. osim što je cijela priča pojačana odličnim crtežom.

Priča je većinom jednostavna, prati Zoroa, pravednika, protiv ambicioznog i ne baš sposobnog kapetana Monastarija i njegovog narednika, još manje sposobnog ali prostodušnog Garsije. Osnovom, prati poznata štiva na našim prostorima. Najveće probleme priče je naveo sam Toth u predgovoru: puno redudantnog teksta, premalo akcije i efektivnih scena. Zato je svako iskakanje iz toga pravi biser.
Toth crtež ne treba dodatne hvale. Dodao bih da mi je bilo zanimljivo kako detaljnost crteža nije uvijek ista. Tako da crtež varira iz više do manje svedenijeg. Što ne prati kronologiju izdavanja.
na kraju, bilo mi je žao da je već gotovo, i, ako ne Zorroa, volio bih vidjeti još Totha!
KOMIKO Posted - 22/12/2020 : 13:12:48
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.


U Holandiji je to valjda izašlo kao reprint u tri knjige Zorro, luxe uitgave 2005. Ukupno te priče imaju 220 stranica. Kod nas nije ništa od toga objavljeno.



Jeste, znam, pokušavam da kupim te knjige.
delboj Posted - 22/12/2020 : 12:07:09
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.


U Holandiji je to valjda izašlo kao reprint u tri knjige Zorro, luxe uitgave 2005. Ukupno te priče imaju 220 stranica. Kod nas nije ništa od toga objavljeno.
KOMIKO Posted - 22/12/2020 : 10:24:07
https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.3c06875f01f349928ffb169d5fca9f7a.zorro.aspx
Peyo Posted - 28/10/2020 : 13:17:34
Toliki sam Kresseov fan da me već samo ova informacija silno veseli.
KOMIKO Posted - 28/10/2020 : 13:09:31
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.



Ako ne pišem bez veze možda se može neki kontakt pronaći preko Lambieka? Vidio sam svojedobno kod njega u knjižari na holandskom neke Kresseove integrale.

Kupio bih njegov integral pa makar ga Simbol tiskao !



Radi se na tome...
Peyo Posted - 28/10/2020 : 12:53:50
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.



Ako ne pišem bez veze možda se može neki kontakt pronaći preko Lambieka? Vidio sam svojedobno kod njega u knjižari na holandskom neke Kresseove integrale.

Kupio bih njegov integral pa makar ga Simbol tiskao !
john connor Posted - 28/10/2020 : 11:35:02
quote:
Originally posted by Markos

Jako lijepa korica. Samo sad nemoj to dati Simbolu.


Koliko istine u ovome. Npr 5 je savrsen broj, prelepo dizajnirana knjiga, jedna, po meni, od najlepsih godinama unazad. I nakon jednog citanja, popucala plastifikacija po liniji rikne, napred i nazad, gde se korice otvaraju...
jaki Posted - 18/10/2020 : 20:33:52
Peyo Posted - 18/10/2020 : 20:28:38
quote:
Originally posted by jaki

Kresse je onaj što je crtao Indijance u Eksu?
Lijepo je to on radio.Doduše vjerovatno je scaenarij staromodan?



Da to je taj.

Imaš pravo, u odnosu na ove Tothove epizode jako je staromodan.

U svakoj epizodi Zorro ide u crkvu gdje proučava Bibliju i uči napamet bezbrojne molitve, da bi umro od dosade u 1252. epizodi .
jaki Posted - 18/10/2020 : 20:19:37
Kresse je onaj što je crtao Indijance u Eksu?
Lijepo je to on radio.Doduše vjerovatno je scaenarij staromodan?
KOMIKO Posted - 18/10/2020 : 20:04:50
quote:
Originally posted by jaki

Koji je Zoro bija u LMS?



Verovatno onaj koji je licenciran u Italiji od 1969. do 1971. Krš.

Od tih licenci ubedljivo je najbolja holandska, kao što je naveo Peyo.
Radio je Krese od 1964. do 1967. i to bi bila idealna knjiga poput ove Totove.

Ali taj materijal ne postoji kod vlasnika prava, pokušavam da nađem u Holandiji.
jaki Posted - 18/10/2020 : 19:15:40
Koji je Zoro bija u LMS?
KOMIKO Posted - 18/10/2020 : 18:46:08
quote:
Originally posted by sawitch

Hoces li izdavati Zoroa i od drugih autora?



Verovatno.
Peyo Posted - 18/10/2020 : 18:01:53
Predlažem Kresseovog Zorroa kao slijedećeg:






sawitch Posted - 18/10/2020 : 16:52:49
Hoces li izdavati Zoroa i od drugih autora?
KOMIKO Posted - 18/10/2020 : 15:38:40
quote:
Originally posted by sawitch

Au kako mi je legao ovaj klasik!!! Progutao sam integral. Koliko ovog ima uopste? Vuce, kakvi su planovi za dalje?

Jedino sto mi je zamerka je sjajan papir. Ja bih ovde isao na onaj Markosov ili cak Darkwoodov iz Modesti.



To je to, kompletan Totov Zoro je u ovoj knjizi. Nema više.

Papir je mat kunzdruk, nije sjajan. Ali je kunzdruk, te su crne površine duboke, a konture oštre. Na ofsetnom (Modesti) bi se blago razlile + bi zbog "dlačica" na površini deo štampe vremenom otpao.

Na finijim premazanim ofsetnim papirima (Kentaur, Baš ovdašnji, Vijon, Markos) bi bilo isto super.
sawitch Posted - 18/10/2020 : 14:44:15
Au kako mi je legao ovaj klasik!!! Progutao sam integral. Koliko ovog ima uopste? Vuce, kakvi su planovi za dalje?

Jedino sto mi je zamerka je sjajan papir. Ja bih ovde isao na onaj Markosov ili cak Darkwoodov iz Modesti.
KOMIKO Posted - 08/10/2020 : 07:48:44
Da se vratimo na temu.
Jedan dobar novi tekst o Totu i njegovom Zorou, bogato ilustrovan.

https://dorkforty.wordpress.com/2019/04/23/z-is-for-zorro-but-t-is-for-toth/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000