forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 16/09/2013 : 11:56:46
Čarobna knjiga rešila je da obraduje ljubitelje stripova prelaskom na mesečni ritam izdavanja! Nova dinamika otpočela je već s Vulverinom, koji je izašao u drugoj polovini avgusta, a plan za sledećih šest meseci izgleda ovako:

28. septembar – Marvel Essential: Spajdermen 2

20. oktobar – Princ Valijant, I tom (1937–1938), izdanje u koloru, formata 33 x 24 cm, prema Fantagrafiksovim materijalima

20. oktobar – Marvel Essential: Osvetnici 2

23. novembar – Marvel Essential: Tor 1

7. decembar – Princ Valijant, II tom (1939–1940)

21. decembar – Džeremaja, I tom (epizode 1–3), kolor, format A4

25. januar – Marvel Essential: Hulk 1

22. februar – Marvel Essential: Fantastična Četvorka 1

Kao što možete videti, u oktobru i decembru pojačaćemo izdavačku aktivnost sa po dva izdanja. Cene svih najavljenih naslova biće, naravno, 1.285 dinara u knjižarama, s mogućnošću da ih kupite po znatno nižoj ceni na sajtu i u klubovima čitalaca Čarobne knjige, kao i u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

http://www.carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-krece-s-mesecnim-objavljivanjem-strip-izdanja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 23/11/2020 : 23:50:21
da,da - pa jeste,to su sjajne najave.
Red Marquis Posted - 23/11/2020 : 23:49:45
Verovatno misli na ona 2 od Pratta.
anto Posted - 23/11/2020 : 23:32:59
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

reče drugar sa dw foruma da su mu rekli da pored nabrojanog sa kobisa (kobca,mrtvaca,nošenih vetrom,dedpuliše) ide i deveti asteriks te drugi Bluberi.

Novogodišnja Stripomanija...
Od ČK najviše radosti ove godine...a i za početak sledeće imamo lepe najave, a ko zna šta se još lepog "kuva"...

?
Cromwell Posted - 23/11/2020 : 20:00:56
Super vijesti! Samo nek izbace napokon tu devetku čim prije pa da se mogu predozirat za Božićno vrijeme.
axle munshine Posted - 23/11/2020 : 19:59:57
quote:

reče drugar sa dw foruma da su mu rekli da pored nabrojanog sa kobisa (kobca,mrtvaca,nošenih vetrom,dedpuliše) ide i deveti asteriks te drugi Bluberi.

Novogodišnja Stripomanija...
Od ČK najviše radosti ove godine...a i za početak sledeće imamo lepe najave, a ko zna šta se još lepog "kuva"...
DiSkAcH Posted - 23/11/2020 : 19:12:05
quote:

Odlično, sviđa mi se ta informacija.
Onda još mogu odgodit nabavku SR ture, tj pričekat da se sve skupi. :)
anto Posted - 23/11/2020 : 17:45:40
još kad ubace razne akcije i rasprodaje,biće žestok decembar kod čakejaca.
anto Posted - 23/11/2020 : 17:44:16
sawitch Posted - 22/11/2020 : 23:53:37
quote:
Originally posted by going going

Moze se reci da za ovaj ,,nastavak" Kasidija da je nepotreban ali nije krs. Medjutim nije ni remek delo, vise kao neka izgubljena prosek epizoda iz sredine serjala. Najbolje bih tako opisao a da ne ulazim u detalje i spojlere.

Nisam ni rekao da je krs. Ali nije nesto sto je trebalo izaci nakon onih epizoda. Bar to ne bi trebalo ovako da izgleda.
zlatan bihac Posted - 22/11/2020 : 23:17:07
quote:

Moze se reci da za ovaj ,,nastavak" Kasidija da je nepotreban ali nije krs. Medjutim nije ni remek delo, vise kao neka izgubljena prosek epizoda iz sredine serjala. Najbolje bih tako opisao a da ne ulazim u detalje i spojlere.

znaci nesto poput onih "izgubljenih poglavlja" greystorma u broju 12?
DzekDenijels Posted - 22/11/2020 : 20:18:08
quote:
Originally posted by cerichus

Pročitao sam serijal, ne sjećam se uopće detalja, samo se sjećam osjećaja da mi je bio super. Tako da se radujem ovome.

+1
cerichus Posted - 22/11/2020 : 20:08:02
Pročitao sam serijal, ne sjećam se uopće detalja, samo se sjećam osjećaja da mi je bio super. Tako da se radujem ovome.
going going Posted - 22/11/2020 : 20:03:49
Poli Posted - 22/11/2020 : 12:12:30

Prevelika ocekivanja? Ja se stvarno nadam da je samo to posredi. Nije da ocekujem remek delo, ali opet ne neki nepotrebni krs. Hmmm, videt cemo...

(drukcije, da BD i Amazon su prevelike tvrtke pa ih zaboli za to, no na srecu meni jos nije doslo osteceno, ali vidim da se to ipak cesto događa - ali BD i Amazon nisu izdavaci, samo posrednici, po meni izdavac bi ipak trebao dati nesto na to kakav renome si ostvaruje ili rusi; striparnice se jasno trude po tom pitanju, sto se ne bi i sam izdavac?)

sawitch Posted - 22/11/2020 : 11:00:15
quote:

Procitao sinoc. Potpuno nepotrebno reanimiranje Kasidija nakon onako sjajnog serijala. Nije krs, ne mogu to da kazem ali utisak je bas bljutav.
DiSkAcH Posted - 22/11/2020 : 09:40:01
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Poli
Ali mi nije jasno, kako to da su izdavaci (pazi, ne biblioteke, striparnice) toliki salabajzeri da si stvaraju takve antireklame. To mi nece biti jasno nikada. Ono, propasti ce ako ce baciti vise najlona/mehurica i bolju kutiju.

Uče od najvećih.
Amazon i Book Depository ni toliko ne zaštite pakete. Amazon pogotovo s knjigama je takav. I onda kad to stigne kod majstora sa naše carine, koji su s paketima nežni ko prosečni UFC borac, nema šanse da bude kako treba.

Amazon i BD doslovno nezaštićen strip/knjigu ubace u kartonsku kutiju (neki puta i preveliku) i to je to. Zato sam im ja reklamirao skoro svaki put, više mi ih je došlo oštećenih nego cijelih.
Red Marquis Posted - 21/11/2020 : 19:30:35
quote:
Ali mi nije jasno, kako to da su izdavaci (pazi, ne biblioteke, striparnice) toliki salabajzeri da si stvaraju takve antireklame. To mi nece biti jasno nikada. Ono, propasti ce ako ce baciti vise najlona/mehurica i bolju kutiju.

Uče od najvećih.
Amazon i Book Depository ni toliko ne zaštite pakete. Amazon pogotovo s knjigama je takav. I onda kad to stigne kod majstora sa naše carine, koji su s paketima nežni ko prosečni UFC borac, nema šanse da bude kako treba.
Poli Posted - 21/11/2020 : 16:02:44

Samo da napomenem, nisam ja narucivao te stripove, nego druga dvojica. Mislim da su obojica dobili pakete ovaj mesec. Sad, kako to reklamirati iz Slo u Sr preko carine, koja ih je ionako dobro olupila (valjda su popusti izvukli nabavku da su jos prosli u plusu, mislim si).

A sad se setih, i Frontispis je tako poslao veoma slabo zasticene stripove nekoj nasoj striparnici, i celi komplet Jugurte (mislim da dvica) je dosla ostecena na jednoj strani. Ja mu rekaoh, da to reklamira, ali valjda mu se ne da zbog korone i gnjavaze. No, prodao je onda te stripove s popustom, pa kad sam vec narucio kod njega, uzeo takvog.

Beren Posted - 21/11/2020 : 13:09:01
quote:

Da iskoristim ovaj topic... Koliko vas je vec narucilo stripove od Carobne direktno kod njih? I, kakva su vam iskustva?

Jer kod nas citam da nemaju drugovi bas dobra iskustva. Stripovi dođu osteceni. Samo jedan sloj mehurica je ovijen oko stripa, a sve stavljeno u obican karton (nikakve ojacane kutije banana tipa).

Miljama daleko od toga kako to rade Fibra i Babilon npr. (valjda i Libellus dobro zastiti, barem mislim si).

Naručivao sam 5-6 puta. Spakuju solidno ali ne savršeno, u najlone sa mjehurićima i običan kartonski paket zalijepljen samoljepljivom trakom. Jednom mi nisu stigli u savršenom stanju (blaga natučenost na jednom ćošku na tih nekoliko stripova, ali su oštećenja bila vrlo mala pa nisam reklamirao).

E sad, ako je pošta nepažljiva, stripovi i u najbolje spakovanom paketu će nastradati. Kačio sam slike na forumu prije nekoliko mjeseci kako to izgleda. Baš su ČK stripovi bili u pitanju, ali nisu bili od njih naručeni.

Mene zanima da li su ti ljudi koje pominješ reklamirali oštećenja i kako je ČK reagovala u tom slučaju. Nadam se da neće trebati ali valja imati informaciju
Zlix Posted - 21/11/2020 : 11:16:41
quote:
Originally posted by sawitch

Sto ne narucujes njihove stripove u AF. Tu je sigurno vrhunsko pakovanje

Potvrđujem, treba mi deset minuta samo "oklop" da skinem pre nego što dođem do stripova, kad ih Marko upakuje.
Mac Posted - 21/11/2020 : 10:47:59
Ovaj topic bi se komotno mogao zvati Čarobna knjiga navaljuje
anto Posted - 21/11/2020 : 10:24:54
quote:
Originally posted by john connor

Da, u AF, i nemas briga. Komunikacija,u minut se resava sve, pakovanje besprekorno, sigurnost, pouzdanost. Sve preporuke...

+1
()
DiSkAcH Posted - 21/11/2020 : 09:27:52
quote:

Da iskoristim ovaj topic... Koliko vas je vec narucilo stripove od Carobne direktno kod njih? I, kakva su vam iskustva?

Jer kod nas citam da nemaju drugovi bas dobra iskustva. Stripovi dođu osteceni. Samo jedan sloj mehurica je ovijen oko stripa, a sve stavljeno u obican karton (nikakve ojacane kutije banana tipa).

Miljama daleko od toga kako to rade Fibra i Babilon npr. (valjda i Libellus dobro zastiti, barem mislim si).

LL isto kvalitetno pakira stripove.
Ne znam da li ti Osmo može u SLO slati stripove.
Ja sve iz SR uzimam od njega. Jeftiniji je od naših striparnica, uslužan i ljubazan. Dobro pakira, a naplaćuje cijenu poštarine Hrvatske Pošte, a ne one luđačke cifre.
john connor Posted - 21/11/2020 : 09:23:26
Da, u AF, i nemas briga. Komunikacija,u minut se resava sve, pakovanje besprekorno, sigurnost, pouzdanost. Sve preporuke...
sawitch Posted - 21/11/2020 : 07:34:35
Sto ne narucujes njihove stripove u AF. Tu je sigurno vrhunsko pakovanje

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000