forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - NEZNANAC 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 27/10/2020 : 08:19:47
REMEK-DELO EVROPSKOG AUTORSKOG STRIPA I MAGNUM OPUS SLAVNOG ITALIJANSKOG AUTORA ROBERTA RAVIOLE – MAGNUSA

„NEZNANAC 1“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara!


Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 248
Štampa Crno bela
Serijal STARI KONTINENT


Neznanac, taj ironični antijunak bez identiteta, bivši je plaćeni vojnik koji pokušava da zaboravi rane iz prošlosti, što se obično završava neuspehom. Njegova mračna prošlost samo je delimično poznata – bio je pripadnik Legije stranaca i borio se u Alžiru i Vijetnamu, a nakon krize savesti trudi se da pobegne od tih užasa dok širom sveta traži posao.

Međutim, sudbina kao da mu namerno i dalje donosi nove žrtve nasilja i upliće ga u mutne vode međunarodnih zavera...

U ovom remek-delu evropskog autorskog stripa i, po mišljenju mnogih, magnum opusu slavnog italijanskog autora Roberta Raviole, poznatijeg kao Magnus, bogat ukus krvi i olova meša se sa upečatljivim prizorima sirovog realizma i slepog nasilja, što čitaocima donosi jedinstven ugođaj, nudeći im vrhunsku zabavu, ali i ozbiljan, često ciničan komentar na razne aspekte međuljudskih i međunarodnih odnosa, u kojima ima mnogo droge, korupcije, nasilja, seksa, terorizma, tajnih ratova i špijunaže.

U dvotomnom integralnom izdanju donosimo vam, pored svih epizoda čiji je autor Magnus, ekskluzivan dodatni sadržaj: tekstove vrsnih poznavalaca njegovog dela posvećenih Neznancu, opširan intervju s autorom, kao i bogatu galeriju Magnusovih crteža i ilustracija u boji.

Prelistajte ovo izdanje:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Neznanac_01.pdf

„NEZNANAC“, tom 1, na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.670 dinara, od utorka, 27. oktobra, do subote, 31. oktobra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.850 dinara, a u ostalim knjižarama 2.499 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 01/11/2020 : 09:59:17
quote:
Originally posted by night

E da, propustio sam to da napišem, jbg. Pročitao sam prvu knjigu, i skontao sam zašto je kod Fibre drugačiji raspored, Trg tri pčele i Smrt u Rimu su maltene jedna priča. Danas planiram da pošaljem ženu u provod sa drugama iz komšiluka, a ja da polako uz neko domaće vino degustiram drugu knjigu.




night Posted - 01/11/2020 : 09:42:05
E da, propustio sam to da napišem, jbg. Pročitao sam prvu knjigu, i skontao sam zašto je kod Fibre drugačiji raspored, Trg tri pčele i Smrt u Rimu su maltene jedna priča. Danas planiram da pošaljem ženu u provod sa drugama iz komšiluka, a ja da polako uz neko domaće vino degustiram drugu knjigu.
risbozg Posted - 01/11/2020 : 09:06:46
O, Full Moon in Dendera..super
zmcomics Posted - 01/11/2020 : 00:51:21
između
"Vila iznenadnog buđenja" i "Čovek koji je ubio Ernesta Če Gevaru" ide: Full Moon in Dendera

12 priča...

zlatan bihac Posted - 01/11/2020 : 00:01:21
vidim da je ovdje nabrojano 11 prica, dok se na glavnom topiku spominje cifra od 12 prica...???


Poli ako budu isle i nove epizode, valjda bi trebale u riznicu boneli...hoce li to biti grande, gigante, serijal ili specijal, vidjecemo...
Poli Posted - 31/10/2020 : 22:16:37

Imam Fibrino, ali... ako ce ovde ici ove nove epizode... hmmm...


sumohrvat Posted - 31/10/2020 : 20:10:27
Propustio sam Fibrino izdanje, ali ovo neću sigurno...
risbozg Posted - 31/10/2020 : 18:35:38
quote:
Originally posted by night

quote:
Originally posted by risbozg

Dali su u ova dva integrala svih 5 albuma od Fibre ?



Da, ovo je sve što ima od Neznanca, bar koliko ja znam.
U prvoj knjizi su sledeći naslovi:
- Nekoliko sati pre svitanja
- Trg tri pčele
- Smrt u Rimu
- Pet draguljara
- Talac sa Sijere
- Odmor u Zahleu
Prva knjiga ima ukupno 248 strana, u koje je uračunat predgovor i beleška o autoru na desetak strana.
Druga knjiga obuhvata sledeće stripove:
- Vila iznenadnog buđenja
- Čovek koji je ubio Ernesta Če Gevaru
- U međuvremenu
- Velika porudćbina
- Let aviona "Lak Leman"
Tri poslednje priče su na dvanaestak strana. I u drugoj knjizi ima 248 strana, od kojih je oko osamdeset sa nekoliko prikaza, intervju sa Magnusom i deo naslovnih strana i ilustracija.


U prvoj Fibrinoj knjizi su Nekoliko sati pre zore i Pet draguljara. Malo drugačiji raspored u oba izdanja, ali tu ne vidim nikakav problem.

Upravo se spremam za čitanje.







super, hvala..javi dojmove kada pročitaš.
night Posted - 31/10/2020 : 15:52:01
quote:
Originally posted by risbozg

Dali su u ova dva integrala svih 5 albuma od Fibre ?



Da, ovo je sve što ima od Neznanca, bar koliko ja znam.
U prvoj knjizi su sledeći naslovi:
- Nekoliko sati pre svitanja
- Trg tri pčele
- Smrt u Rimu
- Pet draguljara
- Talac sa Sijere
- Odmor u Zahleu
Prva knjiga ima ukupno 248 strana, u koje je uračunat predgovor i beleška o autoru na desetak strana.
Druga knjiga obuhvata sledeće stripove:
- Vila iznenadnog buđenja
- Čovek koji je ubio Ernesta Če Gevaru
- U međuvremenu
- Velika porudćbina
- Let aviona "Lak Leman"
Tri poslednje priče su na dvanaestak strana. I u drugoj knjizi ima 248 strana, od kojih je oko osamdeset sa nekoliko prikaza, intervju sa Magnusom i deo naslovnih strana i ilustracija.


U prvoj Fibrinoj knjizi su Nekoliko sati pre zore i Pet draguljara. Malo drugačiji raspored u oba izdanja, ali tu ne vidim nikakav problem.

Upravo se spremam za čitanje.



risbozg Posted - 31/10/2020 : 14:34:46
Dali su u ova dva integrala svih 5 albuma od Fibre ?
night Posted - 30/10/2020 : 20:57:51
Super urađeno. Nije kao Fibrino, ali je baš dobro. U nivou njihovog Asteriksa.
BiDi Posted - 28/10/2020 : 13:51:28
quote:
Originally posted by alexts

Preslaganje nikad nije dobro.

Na osmoj strani ČK preview-a ovog albuma, poslednji kadar je stvarno promašaj. Umesto da ga ostave manjeg po visini (sa većom belinom među kvadratima), kao što su to radili na nekoliko prethodnih strana, proširili su strip-kvadrat belinom na gore, što izgleda kompozicijski očajno.

Nisi vidio Fibru, a?

https://www.fibra.hr/preview/Neznanac1Preview.pdf

Stranica 20 ...
ivanl Posted - 28/10/2020 : 07:47:01
Nije ni lako kopirati nesto, iako postoji vec dugo. Covjek bi rekao da je lako.
john connor Posted - 28/10/2020 : 07:28:30
U detaljima je sve...Marko je prilagodio format stripu, prilagodio papir stripu...da li je nesto od toga uradila Ck...da ne spominjem ostalo...

Obrazlozenje da tako nesto se ne bi uklapalo u ediciju Stari kontinent?! Pa nemojte gurati na silu u svakakve edicije i sl. Dobar primer je edicija kolorka, gde su uniformisani, a stripovi koji zbog specificnosti se tu ne uklapaku idu u kolorka specijal...gde ima raznoraznih formata...
alexts Posted - 27/10/2020 : 23:19:09
Preslaganje nikad nije dobro.

Na osmoj strani ČK preview-a ovog albuma, poslednji kadar je stvarno promašaj. Umesto da ga ostave manjeg po visini (sa većom belinom među kvadratima), kao što su to radili na nekoliko prethodnih strana, proširili su strip-kvadrat belinom na gore, što izgleda kompozicijski očajno.
ninel Posted - 27/10/2020 : 19:42:19
quote:
Originally posted by corto33

Idealno izdanje prvih šest epizoda Neznanca za mene bi bilo, kao što je bio originalno objavljen, znaći kao AF. Samo što bi bilo dobro na malo većem formatu i žutom papiru - kao na primjer Autoput sunca od Besne kobile.


Slažem se!
koze123 Posted - 27/10/2020 : 19:29:55
Pričajte o glasnoći kolko hoćete, niko me živi za Murenu ne može ubediti da je dobro urađeno - i to se vidi odmah, čim se otvori. Ovde sam izrazio bojazan za Neznanca, naravno samo uz privju, no ovih dana ću proveriti i uživo, a verujem Kasperu da nije ništa strašno.

Inače sam celom edicijom Stari kontinent veoma zadovoljan i generalno ne važim za pljuvače ČK.
pcoro Posted - 27/10/2020 : 19:00:51
I ja čeznem za tako nečim! Gubi se u premontiranju, nije to mala promjena. I nema onog trashy kiosk filinga, a ove prve epizode su dušu dale za kiosk! Ali to su puste sanje..
corto33 Posted - 27/10/2020 : 18:26:57
Idealno izdanje prvih šest epizoda Neznanca za mene bi bilo, kao što je bio originalno objavljen, znaći kao AF. Samo što bi bilo dobro na malo većem formatu i žutom papiru - kao na primjer Autoput sunca od Besne kobile.
kasper Posted - 27/10/2020 : 18:16:58
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Alex Ferguson

Kad se samo setim da sam se, posle čitanja foruma, pokolebao da uzmem Murenu...


Uvek, ali stvarno uvek veruj samo svojim očima. Najglasniji će uvek biti nezadovoljni. Još glasniji su oni koji pričaju u prazno.



bogme ima i ovih sto samo idu i lajkuju
Red Marquis Posted - 27/10/2020 : 18:06:30
quote:
Originally posted by Alex Ferguson

Kad se samo setim da sam se, posle čitanja foruma, pokolebao da uzmem Murenu...


Uvek, ali stvarno uvek veruj samo svojim očima. Najglasniji će uvek biti nezadovoljni. Još glasniji su oni koji pričaju u prazno.
Beren Posted - 27/10/2020 : 17:29:09
Kakve su ovo "diskusije" i pripadajući im zaključci, i to od ljudi koji nisu ni vidjeli stip uživo

A najbeznačajnija od najbeznačajnih priča o stripu je priča o jebenim marginama
john connor Posted - 27/10/2020 : 17:04:06
Ck pametnije procenjuje nakladu, sto je najvaznije...i ne ulaze trud, novac, u peglanje prevoda, lekturu, korekturu, i sl...i sto im je ispalo dobro, odabir papira...tu ustede vise od Fibre i Dw, koji svakom izdanju prilagodjavaju papir...
Peyo Posted - 27/10/2020 : 16:48:17
Očito potcjenjujem apsorpcijsku moć vašeg tržišta da isprati sve te naslove. Tim bolje.

Vjerojatno će "ziherice" poput Asteriksa i vjerojatno LL/TT-a i sl. pokrivati moguće slabije prodaje drugih naslova. A možda i neće, a tada bum, bum ...
Red Marquis Posted - 27/10/2020 : 16:34:36
quote:
Originally posted by Peyo

Želim ČK da ne začuje bubnjeve Darkwooda.


Zašto bi?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000