forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - KOMANČA 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 23/10/2020 : 08:26:56
NASTAVAK ČUVENOG OSTVARENJA IZ PERA STRIPSKIH LEGENDI GREGA I HERMANA

„KOMANČA 2“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara!


Format 21,5 x 30,2
Povez Tvrd
Broj strana 160
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT


Ovaj izvanredni vestern, smešten u Vajoming 19. veka, predstavlja savršenu kombinaciju avanturom nabijenih epizoda i smelog, ekspresivnog Hermanovog crteža. Uz „Bluberija“ i „Džerija Springa“, stoji među najprepoznatljivijim vestern stripovima frankobelgijske škole stripa.

U drugom tomu vas očekuju epizode 4–6: „Crveno nebo nad Laramijem“, „Pustinja bez svetla“ i „Gnev pobunjenih“.

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:

https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_KOman%C4%8Da2.pdf

„KOMANČA“, tom 2, na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara, od petka, 23. oktobra, do subote, 31. oktobra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 14/03/2021 : 23:05:28
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

idi zameni pelene



ne da zena



Da li bar za jesti i piti?
kasper Posted - 14/03/2021 : 21:11:18
quote:
Originally posted by anto

idi zameni pelene



ne da zena
anto Posted - 14/03/2021 : 21:08:10
idi zameni pelene
kasper Posted - 14/03/2021 : 18:55:02
quote:
Originally posted by anto

dobar je Džer,kenja kasper.



idi citaj zagora
anto Posted - 14/03/2021 : 18:07:43
dobar je Džer,kenja kasper.
DiSkAcH Posted - 14/03/2021 : 16:09:27
quote:
Originally posted by kasper

ih bre, gde mogu da se porede komanca i ono smece od dzeremaje, dupe glava





A ja ću se ''morat'' ''boriti'' na svim frontama po pitanju Bluba i Komanče (moš mislit, pametnije mi je čitati stripove ).

Ugl, meni ti je Jerr jedan od najboljih serijala, baš ga posebno volim.

kasper Posted - 14/03/2021 : 16:05:06
ih bre, gde mogu da se porede komanca i ono smece od dzeremaje, dupe glava
DiSkAcH Posted - 14/03/2021 : 10:50:01
Ajme kako je meni ovo dobar western, pisao sam već kako sam se razočarao sa Bluberijem, ali me zato Komanča oduševila.
Prvo je tu odličan Hermannov crtež za koji sam pristran jer ga jako volim, ali ovdje je baš rekao bih u naponu snage, od predivnih naslovnica, do odličnih tabli, same akcije, baš je razvalio. Priča mi je puno modernija, jednostavnija, puno toga se kaže i kroz same sličice bez da se i čita tekst, odlično, napeto ko puška. Više mi paše ta forma da je svaka epizoda za sebe, a ne da je sve jedna velika priča ala Blub. Bacio samo oko na godine kada je što izlazilo i jbg, vidim da je Blub stariji, i to je očito, zato mi je Komanča barem za sada debelo ispred istoga.
Inače sam dosta subjektivan prema Hermannu jer em volim njegov crtež, em mi je Jeremiah jedan od naj stripova, a ovo, ovo je bar meni jako slično Jeremiahu, tj pošto je ovo stariji serijal, rekao bih da je Jerr Comanche u budućnosti više-manje.

Baš me zanima kako će se ovo završiti, tj kako će se meni svidjeti s obzirom da vidim da ste rekli da kvaliteta naglo pada nakon 10-og albuma.
ninel Posted - 24/01/2021 : 21:25:45
quote:
Originally posted by Elderane84

Kakva muda su imali autori da objave ovakav "Crveno nebo nad Laramijem" sedamdesetih godina. Strašan strip, živi dokaz da kad je nešto napravljeno da bude vanvremensko, džaba 45 godina starosti. Punokrvan vestern, jedina zamjerka ČK-u je što su u predgovoru spojlovali kraj, pa nije svako baš ovo čitao milion puta, ja prvi nisam nijednom. Preporuka svima je da ne čitaju predgovor prije četvrte epizode.



Meni Crveno nebo baš i nije nešto. Bolja je prethodna priča Vukovi Vajominga,
a pogotovo Pustinja bez svetlosti, koja je u samom vrhu Komančinog opusa.
Ernie Pike Posted - 24/01/2021 : 20:42:06
Komanča je izvrstan strip, a to sam shvatio tek kad sam pročitao SA integrale.
Čitajući albume po redu i bez dugih pauza lakše se vidi kako strip raste.
Nisu mi nikad falile epizode 11-15, ali ću ipak kupiti 4. i 5. ČK integral.
anto Posted - 24/01/2021 : 19:09:25
quote:
Originally posted by Elderane84

Kakva muda su imali autori da objave ovakav "Crveno nebo nad Laramijem" sedamdesetih godina. Strašan strip, živi dokaz da kad je nešto napravljeno da bude vanvremensko, džaba 45 godina starosti. Punokrvan vestern, jedina zamjerka ČK-u je što su u predgovoru spojlovali kraj, pa nije svako baš ovo čitao milion puta, ja prvi nisam nijednom. Preporuka svima je da ne čitaju predgovor prije četvrte epizode.


koze123 Posted - 12/01/2021 : 15:02:30
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

normalno da je bolja obojena verzija.

pcoro samo nešto filozofira,a koze je ovo rekao da bi ispao pametan.




Voli koze da se pravi pametan, a realno nema pojma.


Volim da slušam ove forumaše godine kako me prozivaju. A ček...

Elderane84 Posted - 12/01/2021 : 12:33:32
Kakva muda su imali autori da objave ovakav "Crveno nebo nad Laramijem" sedamdesetih godina. Strašan strip, živi dokaz da kad je nešto napravljeno da bude vanvremensko, džaba 45 godina starosti. Punokrvan vestern, jedina zamjerka ČK-u je što su u predgovoru spojlovali kraj, pa nije svako baš ovo čitao milion puta, ja prvi nisam nijednom. Preporuka svima je da ne čitaju predgovor prije četvrte epizode.
going going Posted - 05/11/2020 : 03:56:04
quote:
Originally posted by anto

normalno da je bolja obojena verzija.

pcoro samo nešto filozofira,a koze je ovo rekao da bi ispao pametan.




Voli koze da se pravi pametan, a realno nema pojma.
anto Posted - 02/11/2020 : 19:17:41
quote:
Originally posted by john connor

Izgleda bas bolji prevod Ck nego Mp...


itekako bolji prevod kod ČK - da li su to kritike na prevod Vladimira D Jankovića urodile plodom??
anto Posted - 02/11/2020 : 19:13:42
normalno da je bolja obojena verzija.

pcoro samo nešto filozofira,a koze je ovo rekao da bi ispao pametan.
Elderane84 Posted - 02/11/2020 : 13:35:04
Meni je bolja verzija u boji.
koze123 Posted - 02/11/2020 : 13:13:48
C/b po meni dosta efektnije - upravo ono o čemu sam pričao pri poređenju Blubsa u boji i c/b (prvih par integrala koje sam čitao).
pcoro Posted - 02/11/2020 : 12:48:07
Meni je ovdje c/b puno efektnije. Danas izgleda čudno, ali Hermann je nekad davno bio KRALJ!!
Lukeruk Posted - 02/11/2020 : 12:27:29
Ne, ovo je dobro kolorisano i ovde dobro izgledaju i kolor i crno bela verzija. Podlozno je raspravi sta je "bolje" i ne sporim tvoj utisak i misljenje. Ono sa cime se ne slazem je izraz "skolski primer", jer postoji bar nekoliko primera gde je kolor totalno unazadio i upropastio strip delo, a ova tabla ne spada u takve. Nije ni blizu takvima.
ninel Posted - 02/11/2020 : 10:40:53
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, to bi trebala biti 38 stranica u knjizi, a ima oznaku 23T.

Dodao sam i ČK-ovu stranicu zbogusporedbe prijevoda ...




Ovo je školski primer koliko bolje izgledaju crnobele stranice no u boji.
Kasnije Komanče, od "Đavoljeg prsta" dalje su crtane za kolor, dobro su obojene i izgledaju bolje u boji.
Pogotovo "Šest šerifa na putu za pakao" koja je verovatno najbolje kolorirana Komanča.
ninel Posted - 02/11/2020 : 10:30:37
Pa več u Spunku (od broja 7 do broja 11) je izašla celovita epizoda sa svim B/T stranicama.
corto33 Posted - 01/11/2020 : 22:44:00
Ovaj prevod Marketprinta je baš katastrofa.
Prevodiocu je očigledno kod zadnjeg oblačića bilo svega dosta i stavio ono "DA, ALI ..." i otišao na kafu.
john connor Posted - 01/11/2020 : 21:55:36
Izgleda bas bolji prevod Ck nego Mp...
alaniusfordius Posted - 01/11/2020 : 21:33:30
Sta da se radi, i najbolji grese :D

Prevideo sam, evo je sada, taman da se uporede prevodi - ova CB tabla je iz Marketprintovih SC albuma?




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000