forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 172 Shi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/10/2020 : 21:43:44


Ovo je priča o simbolu. Simbolu smrti, ali i tajnog društva čije su pripadnice isključivo žene; društva koje se u svom djelovanju vodi načelom neumoljive pravičnosti: oko za oko, zub za zub! Svijet je vjerovao da je organizacija pod nazivom SHI zauvijek nestala s lica Zemlje. Pa ipak, čini se da još nije rekla svoju posljednju riječ. Jedno ubojstvo vratit će nas u vrijeme kada se SHI tek rađala – u 50-e godine 19. stoljeća i London, koji se upravo pripremao za prvu Svjetsku izložbu. U početku bijaše gnjev...

Kolorka 172 • Shi • 236 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež José Homs • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2020. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-172-shi/657/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Odoakar Posted - 28/04/2022 : 09:18:38
Crtež fantastičan, no na par mjesta je perspektiva vrlo čudna, recimo kad krajem stripa Jay sa svojom malom prosjakinjom dođe u očevu kuću ima kadar koji gleda dolje prema stepeništu i prosjakinji, vrlo čudne proporcije stepeništa, tepiha i djevojčice...

Priča kreće super, ali malo mi je slabo iskorištena radnja u modernom vremenskom razdoblju, a kraj ostavlja puno nedorečenih niti. Demoni deus ex machina spašavaju likove i rješavaju sve probleme, jayina priča se zatvara unutar stranice i pol, a o japankinji saznajemo vrlo malo. Jayin brat isto završava u vakuumu, imamo zanimljiv story arc sloma mladića i upadanja u depresiju i pijanstvo, ali na kraju opet ostaje nerazrješeno da li je uspio pobijediti svoje demone ili će ostati slomljena osoba.

No nije sve tako crno, strip je slojevit u idejama, ima dosta dobrih citata, zanimljivi likovi, a i sam smještaj u viktorijansko doba je plus. Čita se u jednom dahu.

Definitivno za pročitati, za kolekciju baš i ne.
kasper Posted - 20/03/2022 : 11:14:53
cacanska propaganda, uzmu nekoga ko nesto pametno uradi i izlapelog laprdonju seratovica, stave tu znak jednakosti i tako odredjuju ostatku druzine kojim putem da idu.
Chui Posted - 20/03/2022 : 10:33:21
quote:
Originally posted by anto

zidrou i lupano rulz!!!


sve što sam do sad pročitao od njih mi se svidjelo
anto Posted - 19/03/2022 : 22:42:53
zidrou i lupano rulz!!!
Chui Posted - 19/03/2022 : 22:09:59
quote:
Originally posted by anto

sad čitam komentare i čini mi se kao da nismo čitali isti strip!
kao prvo,kakav crni francuski boneli - ajde da to kažemo za Kentaura,pa i da razumem;ali Shi nije ni malo plitko štivo.Pitko da;ili sam ja oglupavio.

strip je i slojevit i detaljan;tek kad sam ga pročitao drugi put sam uvideo neke stvari i bolje ga skapirao,te više uživao u njemu.

takođe,ovo što opet spomenu nekolicina (ne računam šanera i markiza),da je odličan u početku,kasnije sve lošiji,ja to ne videh.

u svakom slučaju,Zidrou opet nije razočarao,kao ni moj njuh je u pitanju sjajan strip.


Baš sam ga završio danas i slažem se s Antom, meni se isto jako svidio.
Unngenant Posted - 13/09/2021 : 18:36:10
Eh kojim putem Nury tu i Zidrou kreni...tako nekako...sve slabije i slabije...

Ima tako odličnih stvari u stripu i tako dijemtralno loših..Da su sve ove nadrealne stvari bile plod opijuma, bilo bi podnošljivo...Očito Zidrou je možda i planirao i više albuma pa je isečen na 4 (da li je tako u FRA?)...tako da scenario nije dosledan sam sebi u sva četiri albuma...Na kraju se manje više svede na zaveru (ludaka praktično) i krvave Dinastije...

Crtež je stvarno super, dinamičan kad treba i na pravi način, ima dosta sitnica koje podižu kvalitet stripa ali sve to na kraju realno sroza sama priča...

3/5
Kerempir Posted - 29/07/2021 : 17:39:19
Nisu me oduševljavali komentari na strip ali stalno me nešto vuklo ovom stripu..

Uglavnom nakon pročitanog stripa pročitao neke komentare ovdje i da, slažem se s nekima, nije dovoljno razrađen magični element u priči, priča vezana za našu sadašnjost mi je fora ali isto nedovoljno razrađena a i samo ispari u jednom trenutku na polovici stripa a mislim da je bilo elemenata za produbljivanje iste, a i žao mi je što cijela priča sa Erie, mislim na njihove planove, nije bilo u stilu kad je bal, nek je maskenbal. Hajde još za engleskinju ali japanka mi nije dovoljno razrađena a i sam kraj mi nekako naprasno završava.

S druge strane čitanje je tečno, radnja i setting su me naprosto povukli i to još uz odličan crtež, premda prema kraju priča slabi što je vezano uz prigovore iznesene gore, ali sveukupno dobro je bilo a da se autor posvetio detaljima koje sam iznio i da je potrajala još koji album, mogla je biti i čista petica.
stripadzija Posted - 04/07/2021 : 12:45:18
Svagdanja borba je drugačija od Povratka zemlji, i ja je preporučujem.
Betmen987 Posted - 02/07/2021 : 10:08:27
Hvala na odgovorima! Koliko sam pregledao privjue, to je to što mislim da bi mi se svidelo.
Jedino francuze ne mogu da čitam na tabletu, pa zbog toga pitam ovako. Nemam baš preterano mnogo sredstava da sve to uzmem odjednom, al lagano :D
Pokušaću da nađem tu svagdanju borbu, mada od Larcenet-a mi povratak zemlji nije legao uopšte, tri puta sam čitao i pokušavao da mi se dopadne, bezuspešno..
going going Posted - 02/07/2021 : 02:22:38
Obavezno pročitaj strip Tyler Cross od Nurya i Brunoa.
Sjajan strip! Takodje i Katanga i Zlato i krv.
Pogledaj i druge stripove koje je radio Zidrou ako ti on odgovara kao autor.

I preporucujem ti Svagdanju borbu, to je strip od pre 20ak godina ali je pravi predstavnik novog talasa francuskog autorskog stripa.
Red Marquis Posted - 01/07/2021 : 14:09:03
Dobro ti je Zula napisao, to ti je nekako sigurica
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-163-garulfo/645/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-105-covjek-koji-nije-volio-vatreno-oruzje/485/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-133-katanga/563/
Probaj recimo početi sa ova tri.
Betmen987 Posted - 01/07/2021 : 08:43:57
Jesam, tu ima svega i svačega, ogroman broj sam i pročitao već. Pitao sam za taj relativno novi BD strip, kao što je SHI ili Prdonje (veoma su mi dobri pa zato), jer to veoma ne poznajem.

Veliki mrtvac mi je npr. isto ok (osim zadnjih 20%).

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.



Ovo si vidio?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46609

Betmen987 Posted - 01/07/2021 : 08:40:53
Hvala! :)

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.


Najsigurnije je da kreneš od Nuryja, Lupana i Ayrolesa. Kad sve pročitaš napiši dojmove pa će ti već netko reći u kojem smjeru dalje...

Peyo Posted - 30/06/2021 : 17:17:01
quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.



Ovo si vidio?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46609
Zula Posted - 30/06/2021 : 17:07:07
quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.


Najsigurnije je da kreneš od Nuryja, Lupana i Ayrolesa. Kad sve pročitaš napiši dojmove pa će ti već netko reći u kojem smjeru dalje...
Betmen987 Posted - 30/06/2021 : 16:01:24
Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.
Peyo Posted - 30/06/2021 : 15:27:41
Pročitao. Crtež je fantastičan iako me je u nekim kadrovima iznenadila lošija perspektiva, pa i proporcije.

Što se tiče priče djeluje kao udrobljeno svašta-nešto, prikupljeno sa puno strana i uglavnom već viđeno i nategnuto.

Ovaj strip će sigurno imati publiku i to nemalu, ali meni nije "legao", a očigledno ni Zidrou (zasad mi je najbolji na Emma G. Wildford).
Peyo Posted - 18/05/2021 : 19:40:37
Judge Anto.
Aco Posted - 18/05/2021 : 19:35:08
Pa zato si ti tu, da me naučiš i usmjeriš na pravi put.
anto Posted - 18/05/2021 : 16:04:38
quote:
Originally posted by anto


Iako mi se i dalje ne sviđa jedan detalj (tiče se plana pukovnikove ekipe,koji mi je malo sulud i nerealna,a podržava ga kraljica lično)



quote:
Originally posted by Aco

Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako. Moglo se nešto drugo izmisliti.



quote:
Originally posted by Aco

Mlad sam. Nikad nije kasno naučit od vas iskusnijih i ozbiljnijih.


vidim da polako učiš.
petarStripovi10 Posted - 18/05/2021 : 14:40:04
quote:
Originally posted by Aco
Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako.


Ma nemoguće. Mislio sam da je naiva samo kod Bonellija. Ipak su ovo ozbiljna djela za intelektualce.
pcoro Posted - 18/05/2021 : 12:18:06
quote:
Originally posted by Aco


Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako. Moglo se nešto drugo izmisliti.




Meni je ovo isto bilo smiješno, ali sad, s odmakom mi više ne bode oči. Ionako su smiješni ti zavjerenici, propadajuće plemstvo uvjereno u svoju superiornost koja se zapravo temelji na staroj slavi i tlapnjama. Gospodari su svijeta, a zapravo su iskvareni, sujetni i slabi, moć im se ne temelji na snazi nego na sustavu u kojem su gospodari. Stoga od njih ni nije očekivati ništa bolje od takvog blesavog plana..
Aco Posted - 18/05/2021 : 08:31:44
Mlad sam. Nikad nije kasno naučit od vas iskusnijih i ozbiljnijih.
anto Posted - 17/05/2021 : 22:11:52
mislio sam da si ozbiljniji stripofil
Aco Posted - 17/05/2021 : 20:52:49
Skoro pa odlično. Pravi, čistokrvni. "komercialni", avanturistički BD strip sa dobrom pričom i prekrasnim crtežom.

Vrlo dobra priča, zaplet, možda malo slabiji rasplet ali još uvijek super. Ne znam samo zašto se odjednom odustalo od radnje u novijem vremenu. Isprva to ide fino usporedno, a onda odjednom više nema toga već je samo London u 19.stoljeću. Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako. Moglo se nešto drugo izmisliti. Drugo mi se sve jako svidjelo - ima jakih likova, nasilja, mistike, sexa..sve dobro kombinirano. Homoseksualne sklonosti glavnih junakinja su dodatni plus koji intrigira, mada meni je realno najjači lik inspektor Kurb i njegove poslovice. Puno se može naučiti od njih, definitivno.

Ima materijala za nastavke , znači odakle Maku i njene moći, kako je nastala "organizacija" i na kraju krajeva - kako je došlo do onog zadnjeg kadra na zadnjoj tabli. Uglavnom - jedva čekam drugi ciklus.

Crtež briljantan. Od kadriranja, stilizacije, detalja, boje...jednostavno uživancija od prve do zadnje table. Scena sa demonima - to treba vidjeti. Kad se Shi rasproda, očekujem da fibra objavi deluxe izdanje na većem formatu ;-)

Od Zidroua sam do sada čitao samo Lydie a ostalo sam preskočio jer mi vizualno ništa posebno nije dojmilo. MOžda uzmem još nešto.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000