forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / PRIČE knjiga #5 (epizode 44-46)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 31/10/2020 : 09:47:41


🎩 Dragi prijatelji,

Evo nama pete knjige vaših i naših omiljenih 📜 Priča!

Unutra tri sjajne epizode za koje scenario potpisuju trojica više puta proverenih scenarista: Điđi Simeoni, Luiđi Minjako i Fabricio Akatino!

Od danas na sve tri lokacije u Beogradu (Put do knjige, Darkvud, Alan Ford), u narednim danima i na ostalim mestima...

Promo cena, u prve dve sedmice je 1.250, posle 1.500 dinara.

Napominjemo da kupovinom preko našeg sajta ostvarujete mogućnost besplatne dostave na teritoriji cele Srbije.

Uživajte u čitanju!
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tosha Posted - 25/11/2020 : 14:49:33
može samo jedan prijedlog za ubuduće...odmaknite malo nazive epizoda na naslovnicama unutra malo udesno.
Golconda Posted - 04/11/2020 : 14:10:57
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ne racunajuci mercurija, nista od ovog sta je "zauzeto" nije izaslo, iako su vec vise od godinu dana prava kupljena...niti je bilo nekih najava...vjerovatno nece ni izaci, jer im je pojava novog izdavaca poremetila planove, sto je i bolje, jer sa golcondom cemo dobiti sve redom...

nego, zar nije i serijal un uomo un avventura, isto poput prica, specifican serijal po tome da se ne moze otkupiti prava na svih 30 epizoda, vec samo po autorima, po broj ili dva?... inace bi ga kod nas vec neko izdao u potpunosti, a ne pojedinacno po 2-3 broja kao sto je slucaj kod darkwooda, fibre, pol. zabavnika...


Tako nekako...
Samo što za taj serijal autorska prava nisu kod Bonellija nego kod naslednika samih autora...
zlatan bihac Posted - 04/11/2020 : 13:09:48
ne racunajuci mercurija, nista od ovog sta je "zauzeto" nije izaslo, iako su vec vise od godinu dana prava kupljena...niti je bilo nekih najava...vjerovatno nece ni izaci, jer im je pojava novog izdavaca poremetila planove, sto je i bolje, jer sa golcondom cemo dobiti sve redom...

nego, zar nije i serijal un uomo un avventura, isto poput prica, specifican serijal po tome da se ne moze otkupiti prava na svih 30 epizoda, vec samo po autorima, po broj ili dva?... inace bi ga kod nas vec neko izdao u potpunosti, a ne pojedinacno po 2-3 broja kao sto je slucaj kod darkwooda, fibre, pol. zabavnika...
sawitch Posted - 03/11/2020 : 12:02:54
CK
dd fan Posted - 03/11/2020 : 11:44:46
Ali ko i zašto drži sve te (razbacane) žute epizode?

@golconda svaka čast na transparentnosti izdavačkog plana i komunikaciji sa pučanstvom
sawitch Posted - 03/11/2020 : 10:22:05
Ciganisanje. ALi dobro. Bitno da pici lepim tempom i da ce sve da se uklopi. A sacekacemo.
Golconda Posted - 03/11/2020 : 09:53:11
quote:
Originally posted by sawitch

Dobro, bitno da se kasnije uklopi u kolekciju. Isteci ce prava trenutnim vlasnicima kad tada. Mada mi nije jasno zasto prodaju to razlicitim izdavacima u istoj zemlji.


Objašnjenje je da su Priče specifičan serijal.
To je i praktično jedini Bonelijev serijal za koji se ne mogu dobiti ekskluzivna prava.
sawitch Posted - 03/11/2020 : 09:48:07
Dobro, bitno da se kasnije uklopi u kolekciju. Isteci ce prava trenutnim vlasnicima kad tada. Mada mi nije jasno zasto prodaju to razlicitim izdavacima u istoj zemlji.
Golconda Posted - 03/11/2020 : 09:44:03
Da pokušam to slikovito da predstavim, evo kako izgleda iz mog ugla:



Žutom bojom su označene epizode nedostupne za licenciranje.
tutto maxim Posted - 03/11/2020 : 09:17:55
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Anto_123

Super, tempo nije loš samo dajte.Ima li kakvih naznaka kad bi mogla ona preskočena 2-3 broja


za 26-28 znamo da je mercurio loi taj zbog cega su ostali preskoceni...taj je izdan od strane ck prosle godine u ovo doba...rekose da prava traju dvije godine, ( valjda od dana izlaska stripa, ili mozda od momenta kupovine?) pa bi po tome trebao tek za godinu dana, minimum...ako se ne varam, jos su dva dvobroja preskocena, mada tu nije niko nista izdavao...jos.


Preskočeni su brojevi 26-28, zatim 35-36 i na kraju 42-43.
I mene zanima koje su to Priče koje su "zauzate" u ova dva dvobroja.
Jozzinelli Posted - 02/11/2020 : 01:44:26
Zbog svojih ograničenih "resursa" imam samo drugi broj, u kojem su me privukle sve tri priče
(na kraju nisu ispale toliko dobre koliko sam očekivao, ali sasvim zadovoljavajuće),
dvoumio sam se i za treći i četvrti, ali me priče u njima ne privlače dovoljno da ih nabavim;
mislim da bih mogao sad da uzmem ovaj broj, najviše zbog priče sa mađioničarem, takva tematika mi je uvek interesantna,
a tu je i legendarna bitka kod Balaklave. Jedino ovaj Simeonijev sf kvari prosek,
šteta što nije nekako iskombinovana 36. priča uz ove dve, ona mi deluje dosta zanimljivije.
Da je Lysierum umesto Xamua u ovom broju, privukao bi me 100%, ovako je taj procenat samo 66,6
https://shop.sergiobonelli.it/scheda/38993/Lysierum.html

DzekDenijels Posted - 01/11/2020 : 15:35:36
quote:
Originally posted by ivanl

Dobre su price. Bas ih se nade zanimljivih. Dobar koncept. Ponovicu, nisu ludi u SBE. Itekako oni znaju sto rade, a ovako pustiti slobodu autorima je bio pun pogodak.


+1
ivanl Posted - 01/11/2020 : 09:29:20
Dobre su price. Bas ih se nade zanimljivih. Dobar koncept. Ponovicu, nisu ludi u SBE. Itekako oni znaju sto rade, a ovako pustiti slobodu autorima je bio pun pogodak.
Anto_123 Posted - 01/11/2020 : 07:01:20
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Anto_123

Super, tempo nije loš samo dajte.Ima li kakvih naznaka kad bi mogla ona preskočena 2-3 broja


za 26-28 znamo da je mercurio loi taj zbog cega su ostali preskoceni...taj je izdan od strane ck prosle godine u ovo doba...rekose da prava traju dvije godine, ( valjda od dana izlaska stripa, ili mozda od momenta kupovine?) pa bi po tome trebao tek za godinu dana, minimum...ako se ne varam, jos su dva dvobroja preskocena, mada tu nije niko nista izdavao...jos.

A valjda će i to doći na red, krenuli su ozbiljno sa izdavanjem.Te prve preskočene su mi po tematici baš odgovarale i baš je DW tu stao,Kolega hvala na informaciji ,a 1 god. i nije mnogo za čekati obzirom da se god. okrene sad pa sad
zlatan bihac Posted - 31/10/2020 : 23:44:31
quote:
Originally posted by Anto_123

Super, tempo nije loš samo dajte.Ima li kakvih naznaka kad bi mogla ona preskočena 2-3 broja


za 26-28 znamo da je mercurio loi taj zbog cega su ostali preskoceni...taj je izdan od strane ck prosle godine u ovo doba...rekose da prava traju dvije godine, ( valjda od dana izlaska stripa, ili mozda od momenta kupovine?) pa bi po tome trebao tek za godinu dana, minimum...ako se ne varam, jos su dva dvobroja preskocena, mada tu nije niko nista izdavao...jos.
nenno Posted - 31/10/2020 : 21:21:15
Jebeni tempo.... svaka čast!
Anto_123 Posted - 31/10/2020 : 20:55:58
Super, tempo nije loš samo dajte.Ima li kakvih naznaka kad bi mogla ona preskočena 2-3 broja
sawitch Posted - 31/10/2020 : 12:47:41
Ovo bas obozavam. Prava razonoda.
vronski 3 Posted - 31/10/2020 : 12:47:05
Bravo golkonđani, samo napred!!!!
DzekDenijels Posted - 31/10/2020 : 11:01:36
Svaka čast.
Samo tako nastavite...
wesskowaz Posted - 31/10/2020 : 10:22:02
Bravo, samo udrite.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000