forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No Kolor

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 30/10/2020 : 18:45:56
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
corto33 Posted - 19/11/2020 : 11:11:13
Treći broj, počinje negdje oko 15:25:

tomassi Posted - 08/11/2020 : 20:44:12
quote:
Originally posted by ivanl

Ma kako nema tomassi, idealnih izdavaca? Ima, ima...


Ima, naravno, ali sve ima svoju cijenu, na što se mnogi žale. :) Ja se ne bunim, uzimam dosta toga iako se nekad čini preskupo... Podržavam sve izdavače, samo naprijed...
ivanl Posted - 08/11/2020 : 20:27:26
Ma kako nema tomassi, idealnih izdavaca? Ima, ima...
tomassi Posted - 08/11/2020 : 18:54:45
quote:
Originally posted by doktor78

quote:
Originally posted by tomassi

Mislim da će najprije Veseli objaviti pilota u koloru. Svaka im čast na dosadašnjem radu, kupujem dosta njihovih izdanja i ubuduće ću. Malo me muči prijevod imena ljudi i mjesta, al ok, tako je bilo i nekad... Nadam se da će doći i Mister No u boji, samo naprijed Veseli :-)


Veseli je deeeebelo zabrljao sa debeljucama. Ja se više i ne sjećam kad je izašla zadnja knjiga, plus što su u pojedinim knjigama koje sam kupio listovi počeli ispadati nakon prvog čitanja.
Iz sveg srca navijam da Fibra i Strip-agent po završetku Ken Parkera počnu sa Mister Noom, jer su se pokazali kao ozbiljni izdavači, za razliku od VČ-a


Slažem se, nema idealnih izdavača i izdanja, ali nekako mi Vesesli djeluje najhrabriji i u nekom su naletu i širenju pa mislim da će oni prvi krenuti s Mister Noom u boji. Ali, što se mene tiče, može ih i više biti, ja ću kupiti. Volio bih samo da budu vjerni originalu po dimenzijama, makar budu i 2-3 broja u jednom, ali sa svim naslovnicama.
john connor Posted - 08/11/2020 : 16:20:42
Stvarno ne znam ko jos ceka VC debeljuce...od njih samo da izlaze ova redovna kiosk izdanja i to je to...zajebali i Teks gigante...

Ken je izasao, Magicni ide...najveca mi je zelja Mister No 2u1, 3u1 kakogod...jedino sto bih jos kupovao su Natan i Nik, najbolja opcija kao SA Ken, odmah iza kao Golcondin Magicni...
doktor78 Posted - 08/11/2020 : 11:08:11
quote:
Originally posted by tomassi

Mislim da će najprije Veseli objaviti pilota u koloru. Svaka im čast na dosadašnjem radu, kupujem dosta njihovih izdanja i ubuduće ću. Malo me muči prijevod imena ljudi i mjesta, al ok, tako je bilo i nekad... Nadam se da će doći i Mister No u boji, samo naprijed Veseli :-)


Veseli je deeeebelo zabrljao sa debeljucama. Ja se više i ne sjećam kad je izašla zadnja knjiga, plus što su u pojedinim knjigama koje sam kupio listovi počeli ispadati nakon prvog čitanja.
Iz sveg srca navijam da Fibra i Strip-agent po završetku Ken Parkera počnu sa Mister Noom, jer su se pokazali kao ozbiljni izdavači, za razliku od VČ-a
roby05 Posted - 07/11/2020 : 18:01:48
quote:
Originally posted by jaki

Ne.Ti ionako ne izlaze
Već na regularnu seriju.


E ali bi kupova da izlazi,a to se isto konta.
tomassi Posted - 07/11/2020 : 16:55:23
Kupujem hrpu toga, Zagor, Mister No, Tex, Mystere, Teler, Ken P., Obojene.. Veseli, Ludens, Libellus... Dupliram, tripliram :) Treba podržat izdavače, nek ih ima što više, samo naprijed :))

quote:
Originally posted by jaki

Koliko od vas koji ste na ovom topiku (i drugim)zazivali Mr.Noa od pocetka(u boji ili van nje)kupuje ove epizode koje objavljuje VČ?
Možda 50%?

jaki Posted - 07/11/2020 : 16:22:33
Ne.Ti ionako ne izlaze
Već na regularnu seriju.
roby05 Posted - 07/11/2020 : 16:13:34
quote:
Originally posted by jaki

Koliko od vas koji ste na ovom topiku (i drugim)zazivali Mr.Noa od pocetka(u boji ili van nje)kupuje ove epizode koje objavljuje VČ?
Možda 50%?


Ako mislis na debele,taj sam![^
Hercule Poirot Posted - 07/11/2020 : 15:37:57
Imam komplet Mister Noa u izdanju VČ-a.
Također, neću ga duplirati Libellusom,kada dođe do tih brojeva.
Na kiosku bih uzimao samo Mister Noa od broja 1,u bilo kakvom izadanju, u boji ili bez nje.
jaki Posted - 07/11/2020 : 15:27:13
Koliko od vas koji ste na ovom topiku (i drugim)zazivali Mr.Noa od pocetka(u boji ili van nje)kupuje ove epizode koje objavljuje VČ?
Možda 50%?
tomassi Posted - 07/11/2020 : 14:39:26
Mislim da će najprije Veseli objaviti pilota u koloru. Svaka im čast na dosadašnjem radu, kupujem dosta njihovih izdanja i ubuduće ću. Malo me muči prijevod imena ljudi i mjesta, al ok, tako je bilo i nekad... Nadam se da će doći i Mister No u boji, samo naprijed Veseli :-)
mmihoci Posted - 05/11/2020 : 12:42:29
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Mi forumaša bi se mogli organizirat ka dioničari da svak uloži određenu sumu novca, pa da tako izdamo stripove koje želimo. Predlažem 1Euro za mentora i glavnog savjetnika
, Curunira za lektora..
Nadalje za glavnog direktora NESVRSTANOG s onom glavurdom odavat će dobar intelektualni dojam, Kikyja za trgovačkog putnika i reprezetativnu osobu za Italiju, opće je poznato da Talijani vole ćelave glave
Dakle na nama je potez, ja ulažem 2000 Eura




ja ulažem 5000 eura + nekretninu koja nam može služiti kao skladište, pisarna,....+ 50.000 eura kredita (ako zatreba).

-Znači sa 5000 eura kupujem dionice
-nekretninu besplatno nudim na godinu dana onda nakon isteka godine dana tražim 200 eura na mijesec za najamninu
-50.000 eura kredita nudim sa povolnijom stopom kamata nego što je u banci (ne znam sad na pamet kakvi su kamati kod banke, ali ja nudim povolnije, samo da se ne trebamo kreditirati kod banke)
-uz to spreman sam besplatno organizirati i voditi sastanke dioničara, distributirati stripove (da ne trebamo plačati poštu) i sve oko komerciale.

Ali imam nekoliko uvjeta:

-ako neki član dioničarskog društva želi prodati svoje dionice, najprije MORA ih ponuditi ostalim dioničarima da ih odkupe, tek nakon toga ako nema interesa može ih prodati van dioničarskog društva. Znači Dioničarsko društvo ima predkupno pravo
-dioničarsko društvo treba da ima upravni odbor i ja moram biti u njemu
-prve tri godine svu zaradu ulažemo u posao, tek nakon 3 godine počnemo si isplačivati dividende
-za razliku od ostalih izdavača mi čemo KOMUNICIRATI sa čitaocima i barem jednom godišnje organizirati neku nagradnu igru, neki izlet, druženje (recimo Gardaland, Disneyland, piknik, koncert, fudbalski turnir,....)
-izdavat čemo i knjige (ili čemo barem o tome ozbiljno razmisliti)





Mudro i konstruktivno , slažem se




Mislim da su takvi "dogovori" (ili jedna od stvari) skoro zatukli Darkwood.
RAKOSI4 Posted - 05/11/2020 : 07:25:13
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Mi forumaša bi se mogli organizirat ka dioničari da svak uloži određenu sumu novca, pa da tako izdamo stripove koje želimo. Predlažem 1Euro za mentora i glavnog savjetnika
, Curunira za lektora..
Nadalje za glavnog direktora NESVRSTANOG s onom glavurdom odavat će dobar intelektualni dojam, Kikyja za trgovačkog putnika i reprezetativnu osobu za Italiju, opće je poznato da Talijani vole ćelave glave
Dakle na nama je potez, ja ulažem 2000 Eura




ja ulažem 5000 eura + nekretninu koja nam može služiti kao skladište, pisarna,....+ 50.000 eura kredita (ako zatreba).

-Znači sa 5000 eura kupujem dionice
-nekretninu besplatno nudim na godinu dana onda nakon isteka godine dana tražim 200 eura na mijesec za najamninu
-50.000 eura kredita nudim sa povolnijom stopom kamata nego što je u banci (ne znam sad na pamet kakvi su kamati kod banke, ali ja nudim povolnije, samo da se ne trebamo kreditirati kod banke)
-uz to spreman sam besplatno organizirati i voditi sastanke dioničara, distributirati stripove (da ne trebamo plačati poštu) i sve oko komerciale.

Ali imam nekoliko uvjeta:

-ako neki član dioničarskog društva želi prodati svoje dionice, najprije MORA ih ponuditi ostalim dioničarima da ih odkupe, tek nakon toga ako nema interesa može ih prodati van dioničarskog društva. Znači Dioničarsko društvo ima predkupno pravo
-dioničarsko društvo treba da ima upravni odbor i ja moram biti u njemu
-prve tri godine svu zaradu ulažemo u posao, tek nakon 3 godine počnemo si isplačivati dividende
-za razliku od ostalih izdavača mi čemo KOMUNICIRATI sa čitaocima i barem jednom godišnje organizirati neku nagradnu igru, neki izlet, druženje (recimo Gardaland, Disneyland, piknik, koncert, fudbalski turnir,....)
-izdavat čemo i knjige (ili čemo barem o tome ozbiljno razmisliti)





Mudro i konstruktivno , slažem se
1Euro Posted - 04/11/2020 : 11:31:56
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Mi forumaša bi se mogli organizirat ka dioničari da svak uloži određenu sumu novca, pa da tako izdamo stripove koje želimo. Predlažem 1Euro za mentora i glavnog savjetnika
, Curunira za lektora..
Nadalje za glavnog direktora NESVRSTANOG s onom glavurdom odavat će dobar intelektualni dojam, Kikyja za trgovačkog putnika i reprezetativnu osobu za Italiju, opće je poznato da Talijani vole ćelave glave
Dakle na nama je potez, ja ulažem 2000 Eura




ja ulažem 5000 eura + nekretninu koja nam može služiti kao skladište, pisarna,....+ 50.000 eura kredita (ako zatreba).

-Znači sa 5000 eura kupujem dionice
-nekretninu besplatno nudim na godinu dana onda nakon isteka godine dana tražim 200 eura na mijesec za najamninu
-50.000 eura kredita nudim sa povolnijom stopom kamata nego što je u banci (ne znam sad na pamet kakvi su kamati kod banke, ali ja nudim povolnije, samo da se ne trebamo kreditirati kod banke)
-uz to spreman sam besplatno organizirati i voditi sastanke dioničara, distributirati stripove (da ne trebamo plačati poštu) i sve oko komerciale.

Ali imam nekoliko uvjeta:

-ako neki član dioničarskog društva želi prodati svoje dionice, najprije MORA ih ponuditi ostalim dioničarima da ih odkupe, tek nakon toga ako nema interesa može ih prodati van dioničarskog društva. Znači Dioničarsko društvo ima predkupno pravo
-dioničarsko društvo treba da ima upravni odbor i ja moram biti u njemu
-prve tri godine svu zaradu ulažemo u posao, tek nakon 3 godine počnemo si isplačivati dividende
-za razliku od ostalih izdavača mi čemo KOMUNICIRATI sa čitaocima i barem jednom godišnje organizirati neku nagradnu igru, neki izlet, druženje (recimo Gardaland, Disneyland, piknik, koncert, fudbalski turnir,....)
-izdavat čemo i knjige (ili čemo barem o tome ozbiljno razmisliti)

RAKOSI4 Posted - 04/11/2020 : 09:51:48
Mi forumaša bi se mogli organizirat ka dioničari da svak uloži određenu sumu novca, pa da tako izdamo stripove koje želimo. Predlažem 1Euro za mentora i glavnog savjetnika
, Curunira za lektora..
Nadalje za glavnog direktora NESVRSTANOG s onom glavurdom odavat će dobar intelektualni dojam, Kikyja za trgovačkog putnika i reprezetativnu osobu za Italiju, opće je poznato da Talijani vole ćelave glave
Dakle na nama je potez, ja ulažem 2000 Eura
Hercule Poirot Posted - 03/11/2020 : 19:45:29
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Hercule Poirot
. Svaki junak na kiosku mora biti isplativ projekt, jer u protivnom donosi gubitke, a nitko nije lud bacati novac samo da bi imao nešto bolju ponudu...




Po ovoj logici 1+1 nisu 2, nego "koliko se dogovorimo"

Ovo je po osnovama ekonomije pogrešno razmišljanje.


Da bi prije “vage” imao plus potreban ti je za otpisivanje i minus.

Dukidule Posted - 03/11/2020 : 19:38:20
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Hercule Poirot
. Svaki junak na kiosku mora biti isplativ projekt, jer u protivnom donosi gubitke, a nitko nije lud bacati novac samo da bi imao nešto bolju ponudu...




Ovo je po osnovama ekonomije pogrešno razmišljanje.


Da bi prije “vage” imao plus potreban ti je za otpisivanje i minus.
manhunter Posted - 03/11/2020 : 16:13:31
quote:
Originally posted by Hercule Poirot
. Svaki junak na kiosku mora biti isplativ projekt, jer u protivnom donosi gubitke, a nitko nije lud bacati novac samo da bi imao nešto bolju ponudu...




Ovo je po osnovama ekonomije pogrešno razmišljanje.
Hercule Poirot Posted - 03/11/2020 : 16:07:18
Zagor nema konkurencije, to je jednostavno tako.
Ha, svatko ima pravo voditi svoju ekonomsku politiku kako mu najbolje odgovara. Bitno je da strip nije mrtav, a sve drugo su samo nijanse.
mmihoci Posted - 03/11/2020 : 15:58:08
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by mmihoci

Uvjeren sam da se netko predomisli ne zbog "namirisane zarade" ili basnoslovnog bogatstva već da bi "pokrio" naslove na kojim je u minusu ili na sitnoj dobiti.
Realnost je da Zagor najbolje ide i da on vuče za sobom ostale.
Govorom o strip izdavaštvu koje nije potpomognuto Državom.



Ovo mi je super. Neprestano se povlači teza da isplativi Zagor izvlači neuspješne projekte. Međutim, stvari izgledaju ponešto drugačije. Svaki junak na kiosku mora biti isplativ projekt, jer u protivnom donosi gubitke, a nitko nije lud bacati novac samo da bi imao nešto bolju ponudu...
Isto je u trgovini na primjeru čokolada. Milka se najbolje prodaje. Ali i ostale čokolade donose dobit. One koje ne donose dobit, brzo se povuku s polica. Milki unatoč, dakako. Dakle, stvar je jasna. Zagor donosi dobit. Ali dobit donosi i Mali Rendžer, baš kao i Blek ili Miki...


Drago mi je da su moje objave ili razmišljanja "super".
A što se tiče čokolade ipak mi je Kraš broj jedan pa onda Kandit pa tek onda možda Milka.
Gle, pričao s jednim Izdavačem i rekao mi je: "da bi mogli izdavati tvog omiljenog strip junaka (ujedno i mojeg), izdajem junake koji mi nisu najbolji ali mi omogućavaju da mogu izdati i tog junaka kojeg ja i ti volimo".
I napisao sam tog nesretnog Zagora iz jednostavnog razloga što mi je prvi pao na pamet a realno je kod nas na Balkanu on ipak broj jedan, zar ne.
mmihoci Posted - 03/11/2020 : 15:32:08
quote:
Originally posted by Curunir

Ajde pročitaj još jednom moj odgovor na tvoju prvu objavu, pa mi reci što ti opet nije jasno, gdje si izvukao da su svi tajkuni, odakle sad striparnice ni krive ni dužne u igri i slično.

Ja ću ti sad nacrtati, a ako ni tad ne shvatiš, odustajem.
1. Mali izdavač kreće iz ljubavi prema određenim stripovima/junacima i sličnih pobuda.
2. "Niche" izdavaštvo nije lako, uglavnom se posluje oko nule.
3. Uočava se junak koji baš i nije sadržan pod 1., ali predstavlja sigurnu zaradu.
Obećanja se pogaze jer surova stvarnost tako diktira.
4. Prelazi se na toga donedavno omraženog junaka, jer on donosi lijepu zaradu, čime se pokrivaju gubici i omogućuju i ostala izdanja.
Je li ti sad išta jasnije o čemu govorim? Eto, moja se prva objava ticala toga, i tu je trebalo stati.

Veliki izdavač, a ponavljam to je samo LU kod nas (i ne, za neupućene, nije mu vlasnik Bernard, osim ako se ipak nije toliko obogatio i otkupio sve), kreće samo s jednim ciljem:
Potrošiti što manje, uložiti što manje, uštedjeti na svemu i svačemu (što je itekako vidljivo), i zaraditi što više. Neke natruhe "ljubavi" odavno su nestale, ako su ikad i postojale. Neće kupovati jahte ni biti tajkun, ali će fino zarađivati.
I to je normalan biznis, ali je biznis, a ne nekakvo stripoljublje. Najjača mi je kuknjava "a da ga nema". Da ga nema, došao bi drugi.


Ako misliš na mene da sam se vezao na tvoju objavu, nisam.
Općenito sam napisao što mislim oko toga čak ne misleći isključivo na jednog određenog Izdavača.

Evo sad sam se vezao na tvoju objavu.
Hercule Poirot Posted - 03/11/2020 : 14:19:49
quote:
Originally posted by mmihoci

Uvjeren sam da se netko predomisli ne zbog "namirisane zarade" ili basnoslovnog bogatstva već da bi "pokrio" naslove na kojim je u minusu ili na sitnoj dobiti.
Realnost je da Zagor najbolje ide i da on vuče za sobom ostale.
Govorom o strip izdavaštvu koje nije potpomognuto Državom.



Ovo mi je super. Neprestano se povlači teza da isplativi Zagor izvlači neuspješne projekte. Međutim, stvari izgledaju ponešto drugačije. Svaki junak na kiosku mora biti isplativ projekt, jer u protivnom donosi gubitke, a nitko nije lud bacati novac samo da bi imao nešto bolju ponudu...
Isto je u trgovini na primjeru čokolada. Milka se najbolje prodaje. Ali i ostale čokolade donose dobit. One koje ne donose dobit, brzo se povuku s polica. Milki unatoč, dakako. Dakle, stvar je jasna. Zagor donosi dobit. Ali dobit donosi i Mali Rendžer, baš kao i Blek ili Miki...
Curunir Posted - 03/11/2020 : 13:50:46
Ajde pročitaj još jednom moj odgovor na tvoju prvu objavu, pa mi reci što ti opet nije jasno, gdje si izvukao da su svi tajkuni, odakle sad striparnice ni krive ni dužne u igri i slično.

Ja ću ti sad nacrtati, a ako ni tad ne shvatiš, odustajem.
1. Mali izdavač kreće iz ljubavi prema određenim stripovima/junacima i sličnih pobuda.
2. "Niche" izdavaštvo nije lako, uglavnom se posluje oko nule.
3. Uočava se junak koji baš i nije sadržan pod 1., ali predstavlja sigurnu zaradu.
Obećanja se pogaze jer surova stvarnost tako diktira.
4. Prelazi se na toga donedavno omraženog junaka, jer on donosi lijepu zaradu, čime se pokrivaju gubici i omogućuju i ostala izdanja.
Je li ti sad išta jasnije o čemu govorim? Eto, moja se prva objava ticala toga, i tu je trebalo stati.

Veliki izdavač, a ponavljam to je samo LU kod nas (i ne, za neupućene, nije mu vlasnik Bernard, osim ako se ipak nije toliko obogatio i otkupio sve), kreće samo s jednim ciljem:
Potrošiti što manje, uložiti što manje, uštedjeti na svemu i svačemu (što je itekako vidljivo), i zaraditi što više. Neke natruhe "ljubavi" odavno su nestale, ako su ikad i postojale. Neće kupovati jahte ni biti tajkun, ali će fino zarađivati.
I to je normalan biznis, ali je biznis, a ne nekakvo stripoljublje. Najjača mi je kuknjava "a da ga nema". Da ga nema, došao bi drugi.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000