forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 168 Gramercy park

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/10/2020 : 21:41:29


New York, 1954. Na krovu zgrade mlada žena strpljivo brine o košnicama koje je okružuju i čini se da nešto čeka. U zgradi preko puta nalazi se mafijaški šef koji, izuzev jednog tajanstvenog izlaska tjedno, ne napušta svoja četiri zida. Ne poznaju se, ali se vide. Između njih je praznina, policijsko vozilo i park u koji smije samo nekolicina povlaštenih. Što bi moglo povezivati nekadašnju plesačicu Pariške opere i neuhvatljivog čovjeka kojeg se svi boje?

Kolorka 168 • Gramercy Park • 96 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Timothée De Fombelle • Crtež Christian Cailleaux • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2020. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-168-gramercy-park/653/
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 04/01/2024 : 19:31:32
Dobro je ovo.

Kako čitanje odmiče kraju, tako stvari sjedaju na svoje mjesto. Priča (i likovi, a posebno dijete) dobijaju smisao, kockice se slože i eto..baš jedna fino zaokruzena priča.
Crtez lošnjikav. Emocije nula.
Chui Posted - 10/10/2023 : 17:56:39
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo

Ovaj strip me u startu zarobio nekom svojom hipnotičkom magijom, poetičnošću slike i riječi u pojedinim senama.

Kao što ste već napisali fantastičan crtež i boje, ali priča mi ima puno propuha.

Pojedine scene su odlične, ali kao cjelina priča mi ima rupa, nelogičnosti i nedorečenosti.

Šteta, inače bi ocjena bila jako visoka. Ali svakako vrijedan čitanja i uživanja u crtežu.


ja bogami ne videh te propuhe,rupe i nelogičnosti,ne nedorečenosti - ali možda je do mene,pročitah brdo bonelija i superheroja,oće od toga malo da se pošašavi.
quote:
Originally posted by Chui

Ovo mi je baš dragi strip, s toliko malo toliko puno napravljeno, od likova do priče. Šteta što ne traje bar duplo duže.



carski si našao pravi izraz za ovaj strip


Peter Kampf je znao mi je isto jedan od tih bisera gdje autori uspiju na toliko malo stranica reći toliko puno. Majstori
SenG Posted - 10/10/2023 : 17:44:30
Zanimljiva priča, ali moglo je to scenaristički bolje... A o crtežu da ne pričam, IMO potpuno promašen stil.
anto Posted - 03/12/2021 : 20:56:22
quote:
Originally posted by Peyo

Ovaj strip me u startu zarobio nekom svojom hipnotičkom magijom, poetičnošću slike i riječi u pojedinim senama.

Kao što ste već napisali fantastičan crtež i boje, ali priča mi ima puno propuha.

Pojedine scene su odlične, ali kao cjelina priča mi ima rupa, nelogičnosti i nedorečenosti.

Šteta, inače bi ocjena bila jako visoka. Ali svakako vrijedan čitanja i uživanja u crtežu.


ja bogami ne videh te propuhe,rupe i nelogičnosti,ne nedorečenosti - ali možda je do mene,pročitah brdo bonelija i superheroja,oće od toga malo da se pošašavi.
quote:
Originally posted by Chui

Ovo mi je baš dragi strip, s toliko malo toliko puno napravljeno, od likova do priče. Šteta što ne traje bar duplo duže.



carski si našao pravi izraz za ovaj strip
anto Posted - 03/12/2021 : 20:54:50
Gramersi park sam pročitao tri puta od septembra na ovamo;i svaki put uživao po malo više (i svaki put se pitao kako li markos pronalazi ovakve,male bisere od stripova).

Nepretencizoni krimić,koji s početka i ne deluje kao krimić,više je drama,možda i ljubavna;a u njoj Madlen,bivša balerina Pariške opere,sa krova na kome drži košnice sa pčelama, posmatra mafijaškog bosa,gospodina Deja,prisećavši se usput kako je upoznala muža i došla sa njim u Ameriku,kao i njihov novi život,koji se nije odvijao kako je ona zamišljala. Gospodin Dej inače ne napušta svoj stan,osim kada jednom sedmično odlazi u nepoznatom pravcu.Šta povezuje sve ovo?

Kako spomenuh,nestandardan krimi strip,jedan od onih za koje ne znate gde će vas priča odvesti.
Sa odličnom završnicom.Volim kad me zvekne emocija na kraju stripa!
granitna 4.5/5
Peyo Posted - 03/10/2021 : 17:05:23
Ovaj strip me u startu zarobio nekom svojom hipnotičkom magijom, poetičnošću slike i riječi u pojedinim senama.

Kao što ste već napisali fantastičan crtež i boje, ali priča mi ima puno propuha.

Pojedine scene su odlične, ali kao cjelina priča mi ima rupa, nelogičnosti i nedorečenosti.

Šteta, inače bi ocjena bila jako visoka. Ali svakako vrijedan čitanja i uživanja u crtežu.
Macon Posted - 02/01/2021 : 00:47:05
Fantastična likovnost ali ne shvaćam najbolje kraj. Gangster šef dobio na glavu hordu pčela?
Chui Posted - 17/12/2020 : 17:45:57
Ovo mi je baš dragi strip, s toliko malo toliko puno napravljeno, od likova do priče. Šteta što ne traje bar duplo duže.
AleksandarN Posted - 12/11/2020 : 06:13:32
Nisam imao nikakva ocekivanja od ovog stripa jer su mi autori nepoznati i sinopsis mi nije odavao nikakav utisak da osetim da li ce mi se dopasti ili ne. Dobio sam jako zanimljivu i emotivnu pricu, da ne kazem tesku ili tuznu iako se brzo cita. Izuzetna nacin pripovedanja autora i veoma zanimljivi likovi, jedino mi crtez nije legao ali mi nije ni smetao da uzivam u dobroj prici. Verujem da cu se ponovo vratiti ovom stripu jer mi se dopala atmosfera i dubina price. Ali... kao sto borg rece, slatko ali kratko.

8/10
borg Posted - 08/11/2020 : 13:37:01
Ja uglavnom imam problem kod kratkih jednopuca. Taman mi likovi uđu pod kožu, a na sledećoj strani kraj...
Strip nije zahtevan, ideja nije originalna, način pripovedanja je klasičan, linearan, sa dva-tri kratka flashback-a...

A opet, što kaže Shaner, lepo,školski upakovano, kadrirano, postavljeno, sa dobrom dinamikom prikaza emocija. Lepo nacrtano i obojeno...

Ja sam ga gustirao, kadar po kadar... I opet se pročita brzo. Nekako suviše brzo da mi uđe pod kožu. Slatko ali kratko...
Shaner Posted - 30/10/2020 : 23:37:04
Da, da! Ovo odmah, nema čekanja!

anto Posted - 30/10/2020 : 22:27:26
quote:
Originally posted by Shaner

Skriveni dragulj ove ture! Priča je jednostavna, ali dobro ispričana i rekao bih da dolazi do izražaja De Fombelleovo kazališno iskustvo. Čovjek naime inače piše drame i romane, a ovo mu je prvi strip. Koliko je strip scenaristički dobar, toliko je vizualno još i bolji. Što samim crtežom, što izvrsnim kolorom, Cailleaux izuzetno uspješno stvara atmosferu i prenosi emocije. A emocija je ovdje napretek.


P.S.
Vidim da Cailleaux ima još radova i to više njih i kao kompletan autor. Nadam se da će nešto od toga naći put do Fibrinog kataloga.




evo sad baš pravim porudžbinu za Ford,i razmišljao sam da li da stavim ovo sad ili u sledećoj turi,ali neka ide sad (posle ovakvog šanerovog upisa)!!
Macon Posted - 30/10/2020 : 20:19:49
Vizualije po mojem ukusu.
Shaner Posted - 30/10/2020 : 19:47:41
Skriveni dragulj ove ture! Priča je jednostavna, ali dobro ispričana i rekao bih da dolazi do izražaja De Fombelleovo kazališno iskustvo. Čovjek naime inače piše drame i romane, a ovo mu je prvi strip. Koliko je strip scenaristički dobar, toliko je vizualno još i bolji. Što samim crtežom, što izvrsnim kolorom, Cailleaux izuzetno uspješno stvara atmosferu i prenosi emocije. A emocija je ovdje napretek.


P.S.
Vidim da Cailleaux ima još radova i to više njih i kao kompletan autor. Nadam se da će nešto od toga naći put do Fibrinog kataloga.

john connor Posted - 23/10/2020 : 09:43:19
Da, deluje bas intrigantno, zanimljivo...
Poli Posted - 21/10/2020 : 09:56:13

Zanimljivo. :)


verab Posted - 21/10/2020 : 09:45:02
quote:
Originally posted by don_draper

Ovo mi nekako djeluje kao najintrigantnija kolorka ovog mjeseca


+1
meni najzanimljivija od zadnjih 30-40 kolorki, još od Dana što nestaju...
ivanl Posted - 20/10/2020 : 22:24:25
Kupit cu, pa vidjeti...
going going Posted - 20/10/2020 : 22:05:45
quote:
Originally posted by don_draper

Ovo mi nekako djeluje kao najintrigantnija kolorka ovog mjeseca



Slazem se!
don_draper Posted - 20/10/2020 : 21:53:53
Ovo mi nekako djeluje kao najintrigantnija kolorka ovog mjeseca

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000