forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Stranci u raju

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 31/10/2020 : 14:18:16


Stranci u raju pojavili su se pomalo stidljivo i bez velikih očekivanja 1993., ali u idućih trinaest godina dosegli su kultni status i postali jedno od ključnih mjesta američke nezavisne strip-scene. U svom prepoznatljivom, elegantnom crno-bijelom stilu, Terry Moore pripovijeda o dvije žene, najbolje prijateljice i srodne duše. Katchoo je plava, Francine crna, Katchoo je vitka, Francine je punašna, Katchoo je život naučio da bude divlja i nesputana, a Francine je zakočio. U priči o odnosu punom uspona i padova dvije glavne junakinje pojavljuje se i konstelacija likova koji ih okružuju. Među njima najvažniji je David koji postaje treći kut njihova ljubavnog trokuta. Triler, drama, komedija... Strance u raju teško je svrstati u jedan žanr i upravo zbog toga teško ćete ih ispustiti iz ruku dok ne dođete do kraja ove uzbudljive sage.

Stranci u raju 1 • Knjiga 1 • 608 stranica • C/B • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Terry Moore • Crtež Terry Moore • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 31.10.2020. • Cijena 200 Kn

Stranci u raju 2 • Knjiga 2 • 828 stranica • C/B • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Terry Moore • Crtež Terry Moore • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 31.10.2020. • Cijena 250 Kn

Stranci u raju 3 • Knjiga 3 • 708 stranica • C/B • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Terry Moore • Crtež Terry Moore • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 31.10.2020. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/stranci-u-raju-1-knjiga-1/661/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/stranci-u-raju-2-knjiga-2/662/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/stranci-u-raju-3-knjiga-3/663/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 09/05/2022 : 10:49:57


https://comicbook.com/comics/news/strangers-in-paradise-spinoff-parker-girls-officially-announced/

don_draper Posted - 22/02/2022 : 09:19:42
1.knjiga

Volim ove Fibrine debele knjige, a s obzirom na obećanje o zabavnoj i dinamičnoj priči koje se nudi u opisu, odlučio sam se okušati u ovom serijalu.
Radnja se može podijeliti u dvije tematike, ljubavni trokut i drame kod kuće i kriminalne spletke koje se tiču državne razine. Moore lijepo kombinira između te dvije krajnosti i trudi se ne pretjerivati ni u jednom ni u drugom. S obzirom na pozamašan broj stranica i dosta gusti tekst za pojmove stripa, dosta često radnja i dijalozi počnu ići u krug te slične konflikte vidimo više puta u knjizi. Ipak je ovo moderna sapunica pa je to, zapravo, i očekivano.
Likovi su dosta stereotipni, barem ovi sporedni. Provedemo puno vremena čitajući o karakteru i razmišljanju protagonistica, tako da je Moore tu bio dosta detaljan i pedantan u ocrtavanju njihovog trenutnog stanja uma, ali šteta da se bar dio te kvalitete nije pretočio na neke druge likove.
Drama je konstanta ovdje, humora ne nedostaje, akcije ima povremeno, tako da strip je podosta dinamičan. Ali, postoje momenti u kojima se uhvati u neki svoj začarani krug i postane pomalo dosadan i deja vu. Sviđa mi se kako Moore pokušava nekada i izaći van okvira strogih stripovskih tabli te povremeno imamo pjesme, prozne tekstove itd.
Na kraju priče ovo je meni osobno bio sasvim solidan strip. Očekivao sam malo više, ali s obzirom na navedene mane nisam nikada imao osjećaj da je potencijal otključan do kraja. O daljnjem čitanju još nisam skroz siguran jer imam određeni strah da bi se i na daljnjih cca 1500 stranica mogle ponavljati iste stvari, i dobre i loše. Baš kao i moja konačna ocjena, vjerojatno će ipak jezičac na vagi presuditi ipak prema onoj boljoj, pozitivnijoj polovici.
3.5/5
Beva Posted - 27/04/2021 : 10:07:44
Pročitao i knjigu 3, i bolja mi je od druge. Drago mi je da je Moore konačno odlučio završiti priču jer se puno situacija ponavljalo unedogled, a to umori.

Potpisujem Deersa ovdje, dodaci su uglavnom jako dobri. Molly i Poo mi je na početku bio malo dosadnjikav, ali kako se bližio kraj baš me zanimalo što će se dogoditi. Predvidio sam jedan twist, dok me drugi iznenadio. Super mi je tu iskombinirana sadašnjost i fiktivna prošlost, na kraju sam baš zadovoljan i formom i sadržajem, a nije mi izgledalo tako.

Po meni, dostojan završetak jednog jako dobrog stripa. Prva knjiga mi je i dalje najbolja, a druga malo slabija, ali preporuke za Strance. Likovi koji ti se lako uvuku pod kožu su glavni adut ovog stripa.
Beva Posted - 02/03/2021 : 07:48:57
Pročitana druga knjiga. Malo sam se pogubio u sredini, kad Moore daje alternativne prikaze prošlosti i budućnosti, ali do kraja se stanje popravilo. Još ne znam što je tu htio :D

Dobri su Stranci, kad udavi dramom, tu je humor da izvuče stvar. Jedva čekam vidjeti što mi nosi treća knjiga.
Deers Posted - 27/02/2021 : 23:09:45
Tu sam
Tonto Posted - 27/02/2021 : 13:55:12
Koliko vas je, a koliko nije ubralo Marva, Miho i Millera? u restoranu ?
kasper Posted - 15/02/2021 : 21:21:23
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Pa riječ je bilo samo o 2-3 stvari, čitao sam još davno. Kako si rekao, ja očekujem barem 50! A još je u reprintu ispravljano to što je pobjeglo!

Slobodno javi sve što nađeš! Hvala!



to su bile pogresno prevedene stvari,a bilo ih je jos, bez tipfelera
Humbert Coe Posted - 15/02/2021 : 20:28:35
Pa riječ je bilo samo o 2-3 stvari, čitao sam još davno. Kako si rekao, ja očekujem barem 50! A još je u reprintu ispravljano to što je pobjeglo!

Slobodno javi sve što nađeš! Hvala!
kasper Posted - 15/02/2021 : 19:05:37
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by kasper

vise gresaka ima bjuf



Deder mi, molim te, napiši koje su i koliko ih je.
Nema šanse da ih ima toliko.



pisah o tome na odgovarajucem topicu. mozda sam vremenom poceo da ravnam ove tipfelere u hodu, ako je to stvarno poblem kod ovih stranaca
jaki Posted - 15/02/2021 : 18:41:33
Markos Posted - 15/02/2021 : 18:39:44
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Sad sam u Denoni, da.


Papiri će biti kao i dosad?


Naravno.
Markos Posted - 15/02/2021 : 18:35:07
quote:
Originally posted by AleksandarN
Skroz te razumem za tipfelere jer ih i ja ne primetim uvek a citam detaljno (citam hrvatski a u glavi cujem srpski) samo ne volim da imam nesto lose odradjeno kad smo vec navikli na neki standard. Npr. dugo sam imao ono izdanje Alvara sa ponovljenom stranicom i nisam verovao da je to pusteno u promet a Eternaut novo izdanje je povuceno iz prodaje zbog sitnih greskica u stampi.

I da se razumemo, ja sva tvoja izdanja kupujem cim stignu u Alan Ford (kao i skoro sve sto pratim) ali nije mi svejedno kad posle saznam da ce skoro kupljeno izdanje izaci ponovo u boljoj opremi (npr. Drakula).

Apsolutno se slazem da vecina stripova zasluzuje reprint i uvek se obradujem reprintu. Doduse, meni licno fali 3 rasprodata Fibrina strpa (Tom's Bar, El Nino 1 i Chaboute omnibus) koje ce tesko ici u reprint ali valja se nadati. Blast mi takodje fali ali to cemo docekati, nadam se, ove godine.

Znam da su kasnili zato sto kada je dosla tura tog meseca u Alan Ford, Stranci nisu dosli (mislim da ni Helboj nije dosao ali taj serijal ne pratim) i onda kad su konacno stigli, imao sam sta da vidim. Ali uprkos svemu (i tome sto ne volim predebele stripove), izdanje mi je bas lepo i nestrpljivo iscekujem vremena da se bacim na citanje.

Stega su imali sjajan kvalitet i nekako su mi oni bili vecinom zasluzni za kvalitet kod Fibre. Videcemo kako ce nova stamparija pokazati. Paka kaze da su super tako da ne sumnjam u kvalitet a i verujem da ne bi stampao kod nekog ko ne moze da zadovolji Fibrine standarde. Mozda i imam neko izdanje stampano kod njih ali ne poznajem HR stamparije...


Alvar bez stranice je pušten u prodaju jer je reprint reprinta. Da je prvo izdanje, sigurno ne bi otišao nego bismo tiskali ponovo. Ovako, reprint reprinta ... Nema smisla uništiti sve otisnuto i tiskati ponovo, jer je potpuno neisplativo. Ili uništiti ili pustiti u prodaju po sniženoj cijeni. Ovo drugo je puno razumnija opcija bilo.

Naravno da ne bih otišao u tiskaru koja ne može jamčiti kvalitet. Denona je tiskala Hildu koja je puno zahtjevnije izdanje od klasičnih HC albuma i ispala je izvanredno. Kad budeš idući put u Alan Fordu, pogledaj.
jaki Posted - 15/02/2021 : 18:30:58
quote:
Originally posted by Markos

Sad sam u Denoni, da.


Papiri će biti kao i dosad?
Humbert Coe Posted - 15/02/2021 : 18:21:53
quote:
Originally posted by kasper

vise gresaka ima bjuf



Deder mi, molim te, napiši koje su i koliko ih je.
Nema šanse da ih ima toliko.
Paka01 Posted - 15/02/2021 : 17:34:58
Kad budeš sljedeći put išao u Alan Ford, prolistaj ovo Bookglobeovo kolor izdanje Corta Maltesea ako ga imaju u ponudi. Odrađeno za desetku, nema greške.
AleksandarN Posted - 15/02/2021 : 17:06:23
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Kolicina teksta u ovom stripu je brutalna tako da je lako moguce da ima vise tipfelera nego inace. Ali ne bi ih ipak trebalo biti toliko puno, kao sto ti kazes, kvragu:(



To sto ima mnogo teksta nije izgovor da se strip izda na brzinu sa gomilom gresaka. Sad neki izdavac koji izdaje knjige poput Rat i mir treba da kaze "jbg, ima previse stranica pa ima i gresaka, sta da se radi". Ne treba zuriti i srljati, nego zaposliti nekoga ko ime da radi svoj posao kako treba i da ispravi sve greske koje su u prevodjenju napravljene. Takodje, izadje popravljen reprint a mi koji smo kupili strip cim je izasao ostanemo sa skart primercima. Da ne pricam o tome kako je bilo nemoguce naci dobar (ne kazem odlican) primerak kada je stiglo izdanje u Alan Ford jer su svi primerci bili izgrebani na prednjoj ili zadnjoj korici, vecina ulubljena i izudarana da mi je Marko rekao da nema svrhe traziti savrsen primerak jer je tako verovatno traljavo zapakovano u stampariji.



Strip se nije izdao na brzinu, niti je posao odrađen traljavo, ali greške se, jednostavno, događaju. Količina teksta, umor, nakon nekoliko čitanja oslijepiš na tipfelere.

Osim toga, nigdje nisam rekao da će biti reprint, nego sam napisao "ako ikad bude reprinta". Fibra radi dosta reprintova jer to ti stripovi zaslužuju, ali sigurno bar pola rasprodanih izdanja nikad neće doživjeti reprint. Pa vi slobodno čekajte drugo, popravljeno izdanje.

Traljavo pakiranje, konstantno kašnjenje i još neke druge stvari razlog su zašto sam ove godine promijenio tiskaru.





Skroz te razumem za tipfelere jer ih i ja ne primetim uvek a citam detaljno (citam hrvatski a u glavi cujem srpski) samo ne volim da imam nesto lose odradjeno kad smo vec navikli na neki standard. Npr. dugo sam imao ono izdanje Alvara sa ponovljenom stranicom i nisam verovao da je to pusteno u promet a Eternaut novo izdanje je povuceno iz prodaje zbog sitnih greskica u stampi.

I da se razumemo, ja sva tvoja izdanja kupujem cim stignu u Alan Ford (kao i skoro sve sto pratim) ali nije mi svejedno kad posle saznam da ce skoro kupljeno izdanje izaci ponovo u boljoj opremi (npr. Drakula).

Apsolutno se slazem da vecina stripova zasluzuje reprint i uvek se obradujem reprintu. Doduse, meni licno fali 3 rasprodata Fibrina strpa (Tom's Bar, El Nino 1 i Chaboute omnibus) koje ce tesko ici u reprint ali valja se nadati. Blast mi takodje fali ali to cemo docekati, nadam se, ove godine.

Znam da su kasnili zato sto kada je dosla tura tog meseca u Alan Ford, Stranci nisu dosli (mislim da ni Helboj nije dosao ali taj serijal ne pratim) i onda kad su konacno stigli, imao sam sta da vidim. Ali uprkos svemu (i tome sto ne volim predebele stripove), izdanje mi je bas lepo i nestrpljivo iscekujem vremena da se bacim na citanje.

Stega su imali sjajan kvalitet i nekako su mi oni bili vecinom zasluzni za kvalitet kod Fibre. Videcemo kako ce nova stamparija pokazati. Paka kaze da su super tako da ne sumnjam u kvalitet a i verujem da ne bi stampao kod nekog ko ne moze da zadovolji Fibrine standarde. Mozda i imam neko izdanje stampano kod njih ali ne poznajem HR stamparije...
Red Marquis Posted - 15/02/2021 : 16:46:51
quote:
Originally posted by Markos

Sad sam u Denoni, da.


Da ih ne ureknem, ono što imam od njih je odlično.


Markos Posted - 15/02/2021 : 16:35:23
quote:
Originally posted by kasper

konstantno kasnjenje? koliko sam primetio prosle godine je za toliko stripova bilo minimalno. ako sledeca stamparija bude bolja sto se toga tice alal joj vera


Stranci u raju su kasnili bar dva tjedna, npr.
Paka01 Posted - 15/02/2021 : 16:35:12
Tj. vidim i sam u impressumima u ovim novim najavama. Lijepo, oni su mi također strašno dobri s izdanjima, kako knjiga, tako i stripova. Bookglobeov Corto Maltese je recimo fenomenalno odrađen.
Markos Posted - 15/02/2021 : 16:35:07
Sad sam u Denoni, da.
Paka01 Posted - 15/02/2021 : 16:28:59
quote:
Originally posted by Markos

Traljavo pakiranje, konstantno kašnjenje i još neke druge stvari razlog su zašto sam ove godine promijenio tiskaru.




Gotovo sa Stegom znači? Virujem da je sve to šta navodiš dosta frustrirajuće, no isto tako sam uvik bija zadovoljan tehničkom stranom Fibrinih stripova, uvezom, koricamai svime time. Kad sam nećakinji kupovao Hildu, vidija sam da se tiska u Denoni. Prebacuje li se sad sve tamo ili?
kasper Posted - 15/02/2021 : 16:21:09
konstantno kasnjenje? koliko sam primetio prosle godine je za toliko stripova bilo minimalno. ako sledeca stamparija bude bolja sto se toga tice alal joj vera
Markos Posted - 15/02/2021 : 16:13:47
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Kolicina teksta u ovom stripu je brutalna tako da je lako moguce da ima vise tipfelera nego inace. Ali ne bi ih ipak trebalo biti toliko puno, kao sto ti kazes, kvragu:(



To sto ima mnogo teksta nije izgovor da se strip izda na brzinu sa gomilom gresaka. Sad neki izdavac koji izdaje knjige poput Rat i mir treba da kaze "jbg, ima previse stranica pa ima i gresaka, sta da se radi". Ne treba zuriti i srljati, nego zaposliti nekoga ko ime da radi svoj posao kako treba i da ispravi sve greske koje su u prevodjenju napravljene. Takodje, izadje popravljen reprint a mi koji smo kupili strip cim je izasao ostanemo sa skart primercima. Da ne pricam o tome kako je bilo nemoguce naci dobar (ne kazem odlican) primerak kada je stiglo izdanje u Alan Ford jer su svi primerci bili izgrebani na prednjoj ili zadnjoj korici, vecina ulubljena i izudarana da mi je Marko rekao da nema svrhe traziti savrsen primerak jer je tako verovatno traljavo zapakovano u stampariji.



Strip se nije izdao na brzinu, niti je posao odrađen traljavo, ali greške se, jednostavno, događaju. Količina teksta, umor, nakon nekoliko čitanja oslijepiš na tipfelere.

Osim toga, nigdje nisam rekao da će biti reprint, nego sam napisao "ako ikad bude reprinta". Fibra radi dosta reprintova jer to ti stripovi zaslužuju, ali sigurno bar pola rasprodanih izdanja nikad neće doživjeti reprint. Pa vi slobodno čekajte drugo, popravljeno izdanje.

Traljavo pakiranje, konstantno kašnjenje i još neke druge stvari razlog su zašto sam ove godine promijenio tiskaru.

kasper Posted - 15/02/2021 : 15:59:49
vise gresaka ima bjuf
kasper Posted - 15/02/2021 : 15:53:21
quote:
Originally posted by Beva
A ne bih ni spomenuo da me nije iznenadilo, što dovoljno govori o standardu na koji me Fibra navikla.



sta ga znam, na ovoliku kolicinu teksta meni prevod nije iskakao od tog standarda

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000