forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: SIN CITY

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2020 : 14:12:43

„Noć je vruća ko sam vrag.“ S tih je šest srčanih riječi wunderkind stripa Frank Miller predstavio svog srčanog junaka u srčanom, novom serijalu srčane mlade izdavačke kuće, dok je pritom, kršeći sva uobičajena pravila, revolucionarizirao svijet takozvanih crtanih romana. Kada je 1991. predstavio svoj Sin City unutar stranica revije Dark Horse Presents, Miller je ponovno vratio kriminalistički žanr u medij kojime su dekadama dominirali superjunaci te uz pomoć svoje revolucionarne vrste neonoira, skupa s opakim momcima, opakijim curama i još opakijim automobilima, udario poput bagera, mijenjajući smjer novim generacijama crtača, autora te filmaša koji će tek doći – i, što je najvažnije, milijunima čitatelja koji su hrabro ušli na teritorij Basin Cityja i nisu nimalo požalili. Otad je iz Sin Cityja proizašlo sveukupno sedam albuma, i sve ih je napisao i nacrtao Frank Miller osobno, osvojivši pritom sve moguće strip-nagrade, a uz to su napravljena i dva nevjerojatna filma, koja su Miller i Robert Rodriguez skupa režirali. U ovome je golemom izdanju, kojime komotno možete nekome skratiti život, skupljeno svih sedam priča o Sin Cityju – preko 1300 stranica nenadmašne snage, u kojima ni jedan djelić Basin Cityja nije ostao neistražen, a ni jedan krvavi čin neosvećen. Pričama većim od života, poput Marvovog posljednjeg zbogom, Dwightove fatalne žene vrijedne ubojstva, Hartiganove borbe protiv prokletog žutog gada, albumi iz Sin City-serijala Franka Millera čine najveću, najžešću kriminalističku sagu u povijesti stripa, a ova je kolekcija idealan je način za uskočiti usred sve te vražje pucnjave!

Sin city 0 • Sin City • 1434 stranica • C/B + Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.11.2020. • Cijena 650 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-0-sin-city/669/

Kutija sadrži sljedeća tri izdanja, koja neće biti u pojedinačnoj prodaji.

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-1-posljednje-zbogom-ubojstva-vrijedna/665/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-2-koljacina-prokleti-zuti-gad-obiteljske-vrijednosti/667/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-3-cuga-cice-i-cijevi-do-pakla-i-natrag/668/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 01/03/2021 : 02:43:49
Odlican osvrt Naker! Slazem se s ocenom pojedinacnih trejdova Sin Citya.

Pogledao sam dvojku film Sin Citya (bez gledanja keca), bio je na RTSu1 prosle godine u januaru i bio mi je jako solidan, svidela mi se ta dodatna prica sa Nancy Calahan, ali ova s Joseph Gordon Levitom kao sinom senatora Rurka mi i nije bilo nesto. Josh Brolin jako dobar, iako u prvom delu njegovog lika tumaci Clive Owen, ne znam zasto se nije vratio ulozi. I Mikija Rurka je uvek zadovoljstvo videti pa makar i na kratko kao ovde. Moram da pogledam i prvi deo. Ali ipak film me nije onako odusevio i prodrmao i ostavio takav utisak kao strip. Strip je stvarno remek delo.
naker Posted - 28/02/2021 : 19:43:51
Kod čitanja ovog Millerovog čeda treba imati na umu da nije Marv = Sin City i caka je da se jednostavno prepustite i uživate u dobrim stvarima koje ove priče mogu da ponude

The Hard Goodbye - jedno pravo malo savršenstvo, nešto najbolje što strip kao medij može da ponudi

A Dame to Kill For
- većina balavi na Nancy ali Ava... Ava mesečinom okupana je stvarno nešto posebno

The Big Fat Kill - Obavezno pogledati film jer upitno da li bi iko drugi mogao bolje da skine Jackie Boya od Benicia del Tora

That Yellow Bastard - crno i belo pa na žuto, rame uz rame sa Poslednje zbogom i ova priča je vrhunac serijala

Family Values - smrtonosna mala Miho ovde dolazi do punog izražaja ali nažalost ovde već puno toga ne štima

Booze, Broads & Bullets - prve 3,4 priče su dostojne Sin Citya ali sve nakon toga je tuga za gledanje i čitanje
Možda je najbolje da se one ni ne čitaju i da se preskoče u potpunosti

Hell and Back / nadrogirani dugokosi bivši marinac u starkama kao nindža likvidira sve pred sobom, kako ne voliti ovu celinu?
Čitanje Pakla i natrag mi dođe kao slušanje St. Angera od Metallice, znaš da je treš i da ništa ne valja ali nekako je treš na dobar način jer ti se taj prljav zvuk uvukao pod kožu i ne možeš da prestaneš da slušaš

Što se tiče prevoda, baloner upada u oko nama koji smo se prebacili sa Skrobonjinog prevoda, ali to je sitnica jer sve ostalo je vrhunski odrađeno, fenomenalna ambalaža za serijal koji obožavam i koji je srcu blizak. Samo reči hvale za izdavača

Cenim da je većina upoznata sa prvim filmom ali ne treba prenebregnuti ni nastavak jer u njemu imate dve priče koje je Miller napisao, a koje ne postoje u stripu
U jednoj pratimo vanbračnog sina senatora Roarka koji izaziva ćaleta na pokersku partiju sa visokim ulozima, dok sjajna druga dođe kako epilog priče That Yellow Bastard jer vidimo Nancy Calahan u skroz drugačijem ruhu. Ne propustiti
vukozec Posted - 18/02/2021 : 09:50:32
Baloner = Trench coat
Poli Posted - 18/02/2021 : 09:04:59
quote:
Originally posted by Paka01

Baloner je baš ono standardna riječ u hrvatskom jeziku, dosta se često čuje. Možda u slovenskom ima neki drugi izraz? Uglavnom, mislim da kaput i baloner nije isto.

I kod nas se koristi baloner, ali mislim da je danas vec pomalo zastarjela rijec. Ne vjerujem da je klinci znaju.

RaoulDuke Posted - 17/02/2021 : 17:18:57
Ja bi rekao da je baloner ono što nosi Constantine a Marv da nosi kožni mantil.
alexts Posted - 17/02/2021 : 17:03:34
Baloner je tip mantila.
john connor Posted - 17/02/2021 : 16:50:41
Meni je mantil najbolje resenje, a i navika...ako je u Hr pravilno baloner onda ok...i meni bilo cudno...
Peyo Posted - 17/02/2021 : 15:05:41
Baloner, dežni plašč, kabanica, kišni mantil ..

https://direktno.hr/zivot/baloner-slavi-100-godina-od-ratne-odore-do-modnog-imperativa-496/
Aco Posted - 17/02/2021 : 15:00:39
Vrlo moguće. Ne živim u Hrvatskoj pa zato pitam, ali stvarno sam očekivao riječ kaput odnosno za baloner prvi put čujem.
Paka01 Posted - 17/02/2021 : 14:47:52
Baloner je baš ono standardna riječ u hrvatskom jeziku, dosta se često čuje. Možda u slovenskom ima neki drugi izraz? Uglavnom, mislim da kaput i baloner nije isto.
Aco Posted - 17/02/2021 : 14:39:34
Nakon čitanja, dojmovi isti kao i prije 20+ godina...znači vrhunski uradak i jedan od najboljih stripova koje sam čitao. Vizualno + način pripovjedanja.

Besprijekorno izdanje, debelina knjiga taman takva da se može čitati bez problema. O pričama se manje-više sve zna. Jest da je zadnja lošija, ali nema veze. Ukupno gledano - spektakl.

Smeta mi samo jedna stvar, a to je riječ "baloner". Nikad čuo , a baš nekako bode u oči. Znamo koliko kaput znači Marvu i da je to bitna stavka u stripu.
fler Posted - 22/01/2021 : 14:14:57
quote:
Originally posted by izivko

Fibrinom izdanju pridružilo se i ovo od Dark Horsea, The Frank Miller Library Set 1.

Kad se već hvalimo

Uboden davne .. 2007., mislim?
Izlupalo se putem, daleko je Amerika
a Amazon loše pakira -
no samo je malo nagnječeno, pa nije problem.

Što se samog izdanja tiče - oba su mi vrhunska,
i razlike su tek u nijansama.
Blagu (ali minimalnu) prednost bih dao Library,
donekle zbog formata (iako nije puno veći)
no uglavnom zato što su knjige odvojene.

Papir je deblji, ali mi se pod prstima više sviđa Fibrin ..
kao i cijena, i generalno vizualni dojam
(skroz crno je elegantno, minimalistički,
ali ta sjajna crvena mi je .. kičasta).

Eh, The Art of SC - ništa posebno, iskreno
(i čak je razočaravajuć obzirom na sadržaj),
tako da to nije neki poseban faktor
osim s kolekcionarskog gledišta.
axle munshine Posted - 22/01/2021 : 09:19:43
Nije samo cena plus kod Fibre, šiša američko u dizajnu za tri dužine... i u tom segmentu je sigurno najjaci izdavač na ovim prostorima, a i mnogo, mnogo šire...
Markos Posted - 21/01/2021 : 22:14:30
quote:
Originally posted by Macon

Nemojte rasprodati dok Slovenci ne stignemo u Zagreb...

Požurite onda.
lwood Posted - 21/01/2021 : 22:04:13
quote:
Originally posted by supermark

Isti Marv :P

izivko u mlađim danima.
Macon Posted - 21/01/2021 : 21:23:19
Nemojte rasprodati dok Slovenci ne stignemo u Zagreb...
supermark Posted - 21/01/2021 : 20:53:53
Isti Marv :P
izivko Posted - 21/01/2021 : 19:59:55
Peyo Posted - 09/01/2021 : 19:57:11
Strip fanatici, a opet bolje to nego da gubite vrijeme na isprazne svađe.
izivko Posted - 09/01/2021 : 19:33:41
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Peyo

Uživaj iako ne znam zašto ti trebaju oba kompleta.

Kompletan Library Set nabavio sam tamo negde 2005-2006 godine. Meni je to jos uvijek najlepse americko izdanje. Onda se dogodila tragedija. Naime zbog preopterecenosti srusila se polica. Srecom nije bilo nekih jakih osteceneja ali ko zakleto nastradao je The Library Set 1 - raspala se kutija.

Sad da nije bilo ove "nezgode" imao bio ultra glanc Library Edition, koji je koliko znam vec odavno rasprodan i vjerujem da postize krupne cijene..

No uprkos svemu, jednostavno nebi i nisam mogao odoljeti ne uzeti Fibru, posto je Sin City meni jedan drazih stripova i posto je izdanje perfektno uradnjeno. Vjerujem da bolje ne bi ni moglo.

Je, teško je ga nabaviti. Uglavnom ga prodaju Englezi a traže preko 300 € za Set 1 u rabljenom stanju.
Ovaj sam na brzaka ugrabio od jednog Germana preko jebeja dosta povoljno.
izivko Posted - 09/01/2021 : 19:28:50
quote:
Originally posted by Poli

Da li ti je kutija ispala iz ruku ili je do postara/prodavaca?

U startu je bila malo oštećena, vidio sam na slikama.
A i dug je put iz Njemačke, drugi ne vode računa, to je samo strip. Ipak ništa strašno, bitno je ono unutra. Sada ganjam Set 2.
mike Posted - 09/01/2021 : 12:56:33
quote:

Kompletan Library Set nabavio sam tamo negde 2005-2006 godine. Meni je to jos uvijek najlepse americko izdanje. Onda se dogodila tragedija. Naime zbog preopterecenosti srusila se polica. Srecom nije bilo nekih jakih osteceneja ali ko zakleto nastradao je The Library Set 1 - raspala se kutija.

Sad da nije bilo ove "nezgode" imao bio ultra glanc Library Edition, koji je koliko znam vec odavno rasprodan i vjerujem da postize krupne cijene..

No uprkos svemu, jednostavno nebi i nisam mogao odoljeti ne uzeti Fibru, posto je Sin City meni jedan drazih stripova i posto je izdanje perfektno uradnjeno. Vjerujem da bolje ne bi ni moglo.
Poli Posted - 09/01/2021 : 12:33:20

Da li ti je kutija ispala iz ruku ili je do postara/prodavaca?

Peyo Posted - 02/01/2021 : 12:34:10
quote:
Originally posted by izivko
Jer vi to zaslužujete.

Ma jasno , uživaj!
izivko Posted - 02/01/2021 : 11:57:52
quote:

A tko pomakne j**o je ježa !

Jer vi to zaslužujete.

Ima 3 kompleta. Zaboravio si ono njemačko izdanje.
Ne dupliram nikad izdanja, nema smisla. Ali ovdje sam napravio iznimku.
Morao sam imati original ali i na materinskom jeziku kad ga je Fibra onako momački uradila.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000