forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 159 - Vjetar u vrbama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 16/06/2020 : 20:59:18


Proljeće je konačno tu, u svoj raskoši svojih boja, mirisa i okusa. Krt ne može odoljeti njegovu zovu i prekida veliko čišćenje da bi izašao u šetnju. Ubrzo upoznaje Vodenštakora, pa dvojica novopečenih prijatelja posjećuju zabavnog, ali taštog Žapca, koji svako malo razvija novu djetinjastu opsesiju, najčešće s katastrofalnim posljedicama. Ovaj će put Krt, Vodenštakor, Vidra i Jazavac pokušati izvući Žapca iz nevolja u koje upada zbog svojeg nekontroliranog zanimanja za automobile. Ova divna adaptacija klasika engleske dječje književnosti, romana Kennetha Grahamea, oduševit će vas suptilnim humorom i prekrasnim crtežom i bojama Michela Plessixa.

Kolorka 159 • Vjetar u vrbama • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Michel Plessix • Crtež Michel Plessix • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.6.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-159-vjetar-u-vrbama/634/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Macon Posted - 13/06/2021 : 20:45:05
Superiorna dječja melodrama. Plessix je velemajstor svega: crtanja, montaže, pripovjedanja i fantastično barata bojama. Ludilo, kako je ovo dobro urađeno iako je za dječji uzrast i zato mi u tome nije sasvim blizu.
Živs Posted - 02/02/2021 : 17:25:27
Baš tako.
kifi Posted - 01/02/2021 : 18:28:16
Ne bi se ni malo žalio da takav crtač nacrta Šumu Striborovu ili Ježevu kućicu.
Živs Posted - 30/01/2021 : 17:54:02
Lagano štivo, sa stanovitom dozom šarma. Premda mu, za moj ukus, fali fakinštine: previše su pitomi likovi, izuzev lulavog žapca. No, to je jednostavno takva priča, ugodnog ozračja, šarenog svijeta - crtež je predivan - s tu i tamo pokojom luckastom pustolovinom; ne udaljava se mnogo od prikaza idiličnoga seoskog života. Jer, čak i Žapčeve opasne eskapade i privremena prijetnja družini sretno okončaju.
Da će mi ostat u srcu – neće, no, opet, razumijem zašto je popularna priča – ima neke draži u tom lagadnom, opuštenom okruženju.
Aco Posted - 29/12/2020 : 12:12:29
Pročitao do kraja. Dio sa žapcem kad bježi iz zatvora je jako zabavan, ali ostalo mi se čini dosta lošnjikavo. Možda nije bilo pravo vrijeme za čitanje ali očekivao sam (puno) više od ovog stripa. Mislim da neću uzet nastavak.
Aco Posted - 23/12/2020 : 17:12:49
Pročitao sam trećinu, ali nije mi sjelo. Ostavit ću za neki drugi put. Čini mi se baš kao strip za mlađi uzrast te bi kao takav možda trebao izaći u Niki.
Crtež je raskošan i detaljan, ali boje bi mogle biti malo jače.
kasper Posted - 16/11/2020 : 13:00:14
quote:
Originally posted by Markos

Naprimjer?



javim kad dodjem do stripa
cesto bude u stripu po koja rec da ne razumem, sto je i logicno jelte ako je na hrvatskom
Markos Posted - 16/11/2020 : 12:31:14
Naprimjer?
kasper Posted - 16/11/2020 : 12:06:00
hm, veliki ljubitelj stripa rece mi danas, nekako me podseti da sam ja zaboravo bas to da napisem... prilicno mi je ovde veci broj nerazumljivih reci od standarda, primetio sam slicno i kod krcka
don_draper Posted - 15/11/2020 : 13:40:07
Nisam upoznat s književnim predloškom i nisam imao baš puno pojma o radnji ovoga prije nego što sam se upustio u čitanje, ali bilo je to jedno ugodno i lijepo čitanje. Likovi su svima već dobro znani, atmosfera je izuzetno opuštajuća i sve je nekako sretno i bezbrižno. Naravno da se sve to pomuti u nekom trenu sa smotanim i arogantnim žapcem, no onda kreće i prava zabava i avantura. I sve to bude stvarno dobro i zabavno za pročitati, no nekako ostaje čežnja za meditativnom i umirujućom atmosferom šumskog života i tom idilom. Crtež je konstantno na vrlo visokoj razini i obogaćuje dojam čitanja te je ujedno i glavni adut stripa. Bezobrazno šarmantan vizualan dojam ostavlja. Tako da strip sam doživio kao dvije različite cjeline i ta promjena ritma i okruženja i samog stila mi je malo pokvarila sveukupni dojam, no i dalje je riječ o vrlo dobrom iznenađenju ove godine, uistinu vrijednom stripu koji je svevremenski i za sve generacije.
4/5
Cromwell Posted - 05/11/2020 : 13:16:50
Nisam uspio pročitati do kraja unatoč prekrasnom crtežu i načinu pripovjedanja. Za ove likove bi se djeca mogla vrlo lako emotivno vezati, pa bi za tu namjenu Vjetar u vrbama bio odličan izbor za poklon.

Što se mene tiče- ostaje žal što ovo nije bilo objavljeno prije tridesetak godina :(
borg Posted - 20/07/2020 : 01:32:15
Ovaj strip je pravi dečiji strip gde su likovi jasno prikazani, priče prilagođene dečijem uzrastu sa svim onim temama zanimljivim tom uzrastu. Prijateljstvo, otkrivanje novog, strah, mašta i obavezni nestašluci.
Svako veče čitam sinu po jedno poglavlje. Inače, strip ima 12 poglavlja i epilog. I skoro svako poglavlje se može čitati kao zasebno, mada su priče sjajno uklopljene i deluju kao celina.
Poučan strip.

E, sad, to što smo mi matori, pa nas ne radi strip kao sedmogodišnjake neće me naterati da ocenim strip sa manje od vrlo dobar.

Utisak mi kvari sitniji format, samo iz razloga što slova ponegde prekrivaju veliki deo slike.
A table i strip generalno- vedre, šarene, lepršave, prijaju i oku i duši :-)
kasper Posted - 08/07/2020 : 12:50:20
sad sam u kuci u fazi, zapravo vise je zena, da deci citam bajke. tako, imam tu nekoliko knjiga, al mi je to mucno postalo. dja jebeni kraljevi, kraljevici, prosjaci, jos gore princeze, beskrajne ljubavi i sve oko toga uglavnom.
ima i lepih stvari tu za decu, a ovaj strip kojeg sam procitao mu dodje vrhunsko stivo, postuje taj deciji uzrast. zao mi je samo sto nije veci format
anto Posted - 04/07/2020 : 21:53:38
Jedan šarmantan i predivno nacrtan strip o životinjama (ima i ljudi,doduše),onaj koga mogu da čitaju sve generacije.Krt i vodenštakor su novi prijatelji,te pratimo njihove razne dogodovštine,posebno one u kojima je žabac upao u nevolje,a tu im se pridružuje i neke druge životinje,pre svega jazavac,kako bi svog blesavog pajtaša izbavili iz sranja.
Pa ipak,moram reći da sam očekivao bolju priču;ovako,crtež mi je taj koji vuče kvalitet viđenoga.

4/5
Red Marquis Posted - 03/07/2020 : 13:51:48
Kao i film, sa Monty Python ekipom...
sawitch Posted - 03/07/2020 : 08:42:24
Nisam. Nisam ni znao da ima crtac..
AleksandarN Posted - 02/07/2020 : 20:45:06
quote:
Originally posted by sawitch

Procitao sam. Nije mi leglo uprkos predivnom crtezu. Ovo je za mene bas decje. Necu ga zadrzati u kolekciji.



Jel si gledao crtani kad si bio mali? Ovaj strip budi prelepu nostalgiju na neka lepsa vremena.
Shaner Posted - 02/07/2020 : 16:19:49
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Njih preferiram u animiranom obliku.




Skroz nasilni likovi. Mora biti da Ennis piše scenarije.

Sigurno bi ti se i ovo svidjelo :

https://theslingsandarrows.com/squeak-the-mouse/


Djeluje odlično!

sawitch Posted - 02/07/2020 : 12:56:15
Procitao sam. Nije mi leglo uprkos predivnom crtezu. Ovo je za mene bas decje. Necu ga zadrzati u kolekciji.
Peyo Posted - 02/07/2020 : 12:53:19
quote:
Originally posted by Shaner

Njih preferiram u animiranom obliku.




Skroz nasilni likovi. Mora biti da Ennis piše scenarije.

Sigurno bi ti se i ovo svidjelo :

https://theslingsandarrows.com/squeak-the-mouse/
Shaner Posted - 02/07/2020 : 11:59:44
quote:
Originally posted by Poli


Shaner zna da se nasali iz sebe. Znaci mozemo ocekivati barem tricu ako ne 3,5?



A ne, ne. Eventualno ako makneš tu trojku. I zarez.


quote:
Originally posted by Peyo


Kladim se da čitaš i Toma i Jerryja !


Njih preferiram u animiranom obliku.

Peyo Posted - 02/07/2020 : 11:42:15
quote:
Originally posted by Shaner

Užas! Strašno! Katastrofalno! Gdje su depresivni likovi? Tjeskoba? Propitkivanje smisla života? Gdje je eksperimentalan crtež? Dekonstrukcija stripovske table? Samo neko veselje, pustolovina, smijeh, prijateljstvo i još sve lijepo nacrtano!? Grozota!

Na temelju svega navedenog mogu jedino zaključiti da ovaj strip neće dobiti visoku brojku na mojoj godišnjoj ljestvici, već će završiti među onim najnižim. Možda čak i uz najniži broj - omraženu jedinicu.




Providni provokatoru! Ne prevari ti mene!

Kladim se da čitaš i Toma i Jerryja !
Poli Posted - 02/07/2020 : 11:41:21

Shaner zna da se nasali iz sebe. Znaci mozemo ocekivati barem tricu ako ne 3,5?


Shaner Posted - 02/07/2020 : 11:08:13
Užas! Strašno! Katastrofalno! Gdje su depresivni likovi? Tjeskoba? Propitkivanje smisla života? Gdje je eksperimentalan crtež? Dekonstrukcija stripovske table? Samo neko veselje, pustolovina, smijeh, prijateljstvo i još sve lijepo nacrtano!? Grozota!

Na temelju svega navedenog mogu jedino zaključiti da ovaj strip neće dobiti visoku brojku na mojoj godišnjoj ljestvici, već će završiti među onim najnižim. Možda čak i uz najniži broj - omraženu jedinicu.

kasper Posted - 23/06/2020 : 14:56:18
da, steta sto ovaj divan strip nije isao u kolor specijalu
uzimam dva komada, za sebe i decu!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000