forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: SIN CITY

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2020 : 14:12:43


„Noć je vruća ko sam vrag.“ S tih je šest srčanih riječi wunderkind stripa Frank Miller predstavio svog srčanog junaka u srčanom, novom serijalu srčane mlade izdavačke kuće, dok je pritom, kršeći sva uobičajena pravila, revolucionarizirao svijet takozvanih crtanih romana. Kada je 1991. predstavio svoj Sin City unutar stranica revije Dark Horse Presents, Miller je ponovno vratio kriminalistički žanr u medij kojime su dekadama dominirali superjunaci te uz pomoć svoje revolucionarne vrste neonoira, skupa s opakim momcima, opakijim curama i još opakijim automobilima, udario poput bagera, mijenjajući smjer novim generacijama crtača, autora te filmaša koji će tek doći – i, što je najvažnije, milijunima čitatelja koji su hrabro ušli na teritorij Basin Cityja i nisu nimalo požalili. Otad je iz Sin Cityja proizašlo sveukupno sedam albuma, i sve ih je napisao i nacrtao Frank Miller osobno, osvojivši pritom sve moguće strip-nagrade, a uz to su napravljena i dva nevjerojatna filma, koja su Miller i Robert Rodriguez skupa režirali. U ovome je golemom izdanju, kojime komotno možete nekome skratiti život, skupljeno svih sedam priča o Sin Cityju – preko 1300 stranica nenadmašne snage, u kojima ni jedan djelić Basin Cityja nije ostao neistražen, a ni jedan krvavi čin neosvećen. Pričama većim od života, poput Marvovog posljednjeg zbogom, Dwightove fatalne žene vrijedne ubojstva, Hartiganove borbe protiv prokletog žutog gada, albumi iz Sin City-serijala Franka Millera čine najveću, najžešću kriminalističku sagu u povijesti stripa, a ova je kolekcija idealan je način za uskočiti usred sve te vražje pucnjave!

Sin city 0 • Sin City • 1434 stranica • C/B + Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.11.2020. • Cijena 650 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-0-sin-city/669/




Kutija sadrži sljedeća tri izdanja, koja neće biti u pojedinačnoj prodaji.

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-1-posljednje-zbogom-ubojstva-vrijedna/665/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-2-koljacina-prokleti-zuti-gad-obiteljske-vrijednosti/667/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sin-city-3-cuga-cice-i-cijevi-do-pakla-i-natrag/668/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Iluvatar Posted - 22/10/2023 : 00:18:49
Tek krenuo sa citanjem iako ga imam duze vremena. Odusevljen sam prvom pricom o Marvu. Po mom ukusu strip, brutalan, ali dobro napisan. Cak mi je jako legao crtez a na prvu u onom prevjuu nije bas. Ipak kad te uvuce i crtez postaje savrsen. Atmosfera je brutalna. Fibrino izdanje razbija.
Strip je do sada remek djelo.
DiSkAcH Posted - 04/06/2023 : 16:40:10
Napokon sam pročitao i ovo čudo i zadovoljan sam.
Jako zadovoljan, Miller je još jednom dokazao da zna znanje, pa i da taj njegov ne baš lijepi crtež (da se blago izrazim) može biti fantastičan kada sve sjedne na svoje mjesto.
Sin City je ukratko priča o tome na što je sve spreman napraviti jedan sposoban muškarac za damu u nevolji. Hajde, ima tu i jako opakih žena da se razumijemo, ali ovo bi bila nekako glavna tema.
Ti konstantni unutarnji dijalozi su mi baš ludilo, Miller tu briljira.
Crtež je ovdje savršeno iskorišten, puno bolje mu leži c/b od boje, premda je ona nadrogirana scena u zadnjoj priči u trećoj knjizi odlična.
Meni su se unatoč a ne mogu reći baš ponavljanju, ali sličnosti priča sve svidjele osim prve polovice treće knjige, preciznije onih kratkih priča.
Sve u svemu, odlična macho nabrijana akcijska hard boiled noir koljačina, ovo bi trebao svatko barem 1 pročitati. ;)

I dalje mi je Millerov naj strip Ronin, a Sin City je preoteo drugo mjesto od 300.
Chui Posted - 24/08/2022 : 13:07:19
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Kriminal, i ne samo on, ali ništa ne udara toliko jako kao Sin City.



Ista stvar je i s tom novom mjuzom, dobra je al ne udara tako jako, odnosno udara one koji nisu čuli ovo prije.


To onda vrijedi i za tvoju ili?




vrlo moguće
Shaner Posted - 24/08/2022 : 12:49:13
Pročitao i zadnju priču i definitivno je najslabija u serijalu. Sve već viđeno i to s puno boljim crtežom. Jedino što se ističe je ona tripovana sekvenca u boji, koja je istodobno fora zbog omaža raznim likovima i razočaravajuća zbog napadnog kolora i slabog crteža. Miller je majstor kadriranja i baš je šteta što mu se crtež s vremenom promijenio na gore.

Na kraju mogu reći da bi mi bile dovoljne samo prve četiri priče i (starija) polovica onih kratkih, ali i ovakvo kompletno izdanje može proći. Još jednom pohvale za savršeni format!

Shaner Posted - 22/08/2022 : 18:22:11
Cuga, cice i cijevi imaju fora pričica, ali nema tu ništa posebno pamtljivo. Zanimljivo je primijetiti kako su bolje priče one starijeg datuma, što je još jedan pokazatelj postepenog pada kvalitete. Sad me čisto strah zadnje priče.

Macon Posted - 22/08/2022 : 17:39:15
quote:
Originally posted by Paka01

Prvi Sin City je remek djelo stripa i po mom mišljenju možda i najbolji strip koji je Frank Miller ikad napravio. Dvojka je tu negdje, vrlo blizu, ali ipak ne na toj razini... Ostatak Sin Cityja, hm, ide od lošeg do prosječnog. Treća čisto okej, četvrta najbolja od ovih ostalih, dok su petica, šestica i sedmica za zaborav. Pogotovo petica i sedmica koje ni crtački nisu dobre.



+1.
Shaner Posted - 22/08/2022 : 16:56:43
quote:
Originally posted by john connor

Eternaut i Mort nisu imali alternative, Sin City mnogi imaju original, a i Dw/Bp izdanje...


Eternaut je do sada izašao u četiri izdanja (preko 2000 primjeraka), a Mort u tri (skoro 1500 primjeraka) i mnogi ih već imaju, pa svejedno sad idu opet u 1000 primjeraka svaki. Sin City ne zaslužuje ništa manje.

Inače, pročitao i Obiteljske vrijednosti i tu je stvarno vidljiv osjetan pad. I dalje je to zanimljivo i atmosferično, priča je čak i fora, ali crtež je, usprkos uvijek posebnom Millerovom kadriranju, znatno slabiji.

Nego, koja je fora s Millerom i rolama?

john connor Posted - 22/08/2022 : 16:16:39
Eternaut i Mort nisu imali alternative, Sin City mnogi imaju original, a i Dw/Bp izdanje...
Shaner Posted - 22/08/2022 : 13:22:33
Nisam dobio potvrdu, ali ako se sjetiš onih pravila što ide u reprint, mislim da je prilično očito. Em je u pitanju Sin City, dakle naslov koji bi trebao biti uvijek dostupan, em je to najskuplje Fibrino izdanje a rasprodalo se u godinu dana. Pitanje je samo, s obzirom na ova poskupljenja, što će biti s cijenom, ali ne bih se čudio da Marko napravi isto što i s Eternautom i Mortom, dakle održi cijenu povećanjem naklade.

DiSkAcH Posted - 22/08/2022 : 13:06:39
quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Kriminal, i ne samo on, ali ništa ne udara toliko jako kao Sin City.

Ponovio i treću i četvrtu priču i nemam nikakvih zamjerki. Možda se s vremenom stvari malo ponavljaju i postaje očitije kako je sve izgrađeno na hrpi klišeja, ali Miller vrhunski barata s tim klišejima, a tu je onda još i crtež. Svaki put kad se ispočetka pokrene ona rasprava priča vs. crtež uvijek sam na strani priče, no ovo je jedno od onih djela koja me natjeraju da se zapitam.

Nego, druga knjiga, strana 305, na gornjoj sličici je krivo upisan tekst. Zamjena dijaloga između Dwighta i Shelley i neka dva posjetitelja lokala. Čisto da se ima na umu kad se bude radio reprint.





Misliš ako, ili si dobio potvrdu?
Shaner Posted - 22/08/2022 : 12:57:14
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Kriminal, i ne samo on, ali ništa ne udara toliko jako kao Sin City.



Ista stvar je i s tom novom mjuzom, dobra je al ne udara tako jako, odnosno udara one koji nisu čuli ovo prije.


To onda vrijedi i za tvoju ili?

Chui Posted - 22/08/2022 : 10:50:41
quote:
Originally posted by Shaner

Dobar je Kriminal, i ne samo on, ali ništa ne udara toliko jako kao Sin City.



Ista stvar je i s tom novom mjuzom, dobra je al ne udara tako jako, odnosno udara one koji nisu čuli ovo prije.
Shaner Posted - 21/08/2022 : 17:43:00
Dobar je Kriminal, i ne samo on, ali ništa ne udara toliko jako kao Sin City.

Ponovio i treću i četvrtu priču i nemam nikakvih zamjerki. Možda se s vremenom stvari malo ponavljaju i postaje očitije kako je sve izgrađeno na hrpi klišeja, ali Miller vrhunski barata s tim klišejima, a tu je onda još i crtež. Svaki put kad se ispočetka pokrene ona rasprava priča vs. crtež uvijek sam na strani priče, no ovo je jedno od onih djela koja me natjeraju da se zapitam.

Nego, druga knjiga, strana 305, na gornjoj sličici je krivo upisan tekst. Zamjena dijaloga između Dwighta i Shelley i neka dva posjetitelja lokala. Čisto da se ima na umu kad se bude radio reprint.

Chui Posted - 21/08/2022 : 11:48:30
quote:
Originally posted by Shaner

Nakon ovog svi moderni američki krimi stripovi padaju u vodu.


Jebga da, meni je teško čitati Kriminal nakon ovog. Isto kao i u mjuzi hrpa novih bendova na koje svi okidaju bi mi i bila super da me tek ne podsjećanju na neke bolje stvari iz prošlosti.
Shaner Posted - 20/08/2022 : 17:49:59
Krenuo ponovo čitati Sin City, ovaj put u Fibrinom izdanju. Zasad pročitao prvu knjigu i obje priče su dobre kao što mi je sjećanje govorilo, možda čak i bolje od toga. Nakon ovog svi moderni američki krimi stripovi padaju u vodu.

Sad idem na ponavljanje treće i četvrte priče, a onda u neistraženi teritorij.

Chui Posted - 16/03/2022 : 23:25:20
Ne slažem se ni s Paklom ni Peyom ni Tontom al eto šta da se radi Shvaćam da je Marv vjerovatno mnogima najpopularniji lik serijala al po meni bolje priče imaju neki drugi
borg Posted - 16/03/2022 : 23:18:28
Svaka knjiga je deo slagalice. Dal je neki deo bolji ili gori nije ni važno. Kad se sastave daju odličnu celinu.
izivko Posted - 16/03/2022 : 19:54:32
Cijeli Sin City je remek djelo.
Peyo Posted - 16/03/2022 : 19:45:41
Složio bih se s Pakom, iako mi 5-ica nije ostala u tako lošem sjećanju, pa i u 6-ici (ako su to kratke priče) ima dobrih, dok je zadnja 7-ica ajoj, uh, uh ...
Paka01 Posted - 16/03/2022 : 18:53:50
Prvi Sin City je remek djelo stripa i po mom mišljenju možda i najbolji strip koji je Frank Miller ikad napravio. Dvojka je tu negdje, vrlo blizu, ali ipak ne na toj razini... Ostatak Sin Cityja, hm, ide od lošeg do prosječnog. Treća čisto okej, četvrta najbolja od ovih ostalih, dok su petica, šestica i sedmica za zaborav. Pogotovo petica i sedmica koje ni crtački nisu dobre.
Tonto Posted - 16/03/2022 : 13:23:34
Razmahao se on i u prvoj koja je zamisljena kao album od 46 stranica i tako ju je i poceo crtati, ali ga je putem odnijelo u neke druge sfere. Kasnije to vec izgleda pomalo isforsirano sa bezbroj, realno nepotrebnih splashica.
Chui Posted - 16/03/2022 : 13:00:28
quote:
Originally posted by Tonto

Crtacki mi nijedna prica nije bolja od prve. Prva je apsolutni vrh. Zadnja mi je ostala u sjecanju kao najlosije nacrtana i scenaristicki prerazvucena


A meni prva izgleda nekako najobičnija od svih tih glavnih epizoda. Kasnije se tek razmahao.
Tonto Posted - 16/03/2022 : 11:52:26
Crtacki mi nijedna prica nije bolja od prve. Prva je apsolutni vrh. Zadnja mi je ostala u sjecanju kao najlosije nacrtana i scenaristicki prerazvucena
Chui Posted - 16/03/2022 : 11:01:11
quote:
Originally posted by going going
A Eva Green glumi i u filmu Sin City 2: A Dame to Kill For.

Evo ti si prvi od kog sam cuo da je poslednja knjiga (prica) iz Sin Citya odlicna, to je jedina koju jos uvek nisam procitao. Trebalo bi da obnovim ceo serijal iako sam prve 4 knjige vise puta citao i sve 4 su mi vrhunske i stripovi koje treba svaki stripofil da procita. Drago mi je da je i poslednja knjiga odlicna.



Eee da tako je. Ok zadnja priča nije ono mega top kao 2. 3. i 4, al svejedno mi je super, vizualno pogotovo. 1. priča je narativno možda malo bolja od zadnje al ju zadnja šiša vizualno.
anto Posted - 16/03/2022 : 09:42:31
quote:
Originally posted by swamp thing

Meni je isto bila zabavna kad sam je čitao, ali davno je bilo, valjalo bi obnoviti. Znam da me je iznenađivala tolika nepopularnost tog dijela, meni je u finom sjećanju.


+1


Kad su Beloputaši ugasili,a odmah potom i počelo naricanje te proklinjanje istih za brojne započete,ali nezavršene serijale,jasno se sećam da sam pročitao kako to u slučaju Grada greha i nije neka tragedija, sa obzirom da su objavljene knjige,četiri njih,ono što je uglavnom i vredno u ovom serijalu.Naime,peti i šesti album su tek solidni,a sedmi njesra;ovo da je sedmica žasu,sam video da je napisalo više njih.
Ne bih se složio ni da su prve dve knjige sa kojima je DW nastavio tamo gde je BP stao "tek solidne",a ni da je ova zadnja toliko loša.
Prošla dva broja su mi jako,jako dobra (neka armirana osmica ili nešto između osmice i devetke),a i sa Do pakla i natrag sam zadovoljan.

U ovom broju,na skoro 300 stranica,priča se vrti oko Volasa,dugokosog slikara i bivšeg marinca.Spašava izvesnu Ester u pokušaju da se samoubije i vrlo brzo se zbližava sa njom,ali devojku otimaju,i kako izgleda,iza otmice stoje neke prilično ozbiljne mutljavine.Vojnik kreće u potragu ...
Milerov crtež,dijalozi i sam zaplet su ono što smo već videli u prošlim brojevima;priča malo gubi na kvalitetu u drugoj polovini albuma (Volas je tu prikazan kao neki Rambo),ali kao što rekoh,zadovoljan sam ovim sedmim,završnim albumom,a posebno činjenicom da je Darkvud kompletirao jedan,od meni ponajboljih američkih stripova.

8/10

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000