forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta ostaje u kolekciji?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 17/11/2020 : 21:02:09
Šta se uzima da ostane? Šta se uzima da se proba? Šta se "tera" dalje, prodaje? I zbog čega?
Na osnovu čega odlučujete da nešto kupite? Recenzija, preporuka, pozitivni komentari, ocena, nešto peto?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr. Zistis Posted - 20/11/2020 : 21:06:01
quote:
Originally posted by mladjo

U životu nisam kupio nešto s namjerom da kasnije prodam.



zlatan bihac Posted - 20/11/2020 : 17:51:40
quote:
Originally posted by Cromwell

@zlatan bihac: sudeći po navedenom probaj sa Sin Cityjem. Nema šanse da ti se ne svidi.
Kupuj na neviđeno!


samo bonelli kupujem, a citam samo ponesto od toga...da mi naleti, sigurno bih probao citati i neke druge skole, ali nema sanse da bih kupovao...
Peyo Posted - 20/11/2020 : 17:50:15
quote:
Originally posted by Oki
Strip albumi (bez obzira kojeg izdavača) koji postignu određeni efekt nakon čitanja ostaju u kolekciji, a oni u čijem čitanju nisam uživao idu u prodaju pa makar i 90% ljudi na ovom forumu tvrdilo da je to najbolji strip svih vremena.



Ne znam zašto imate potrebu da ovo naglašavate.

Pa ne kupuje se neki strip zato što se nekom drugom sviđa.

Kakva korist od njega?

Zar vas netko prisiljava? Ili se plašite da će vas vrijeđati ako ga ne kupite?

Ma, boli vas ..., za sebe kupujete.
Oki Posted - 20/11/2020 : 17:05:05
U kolekciji ostaje sve ono što me čini sretnim bez obzira na realnu kvalitetu štiva pojedinih izdanja.
Jebemu, pa na Zagoru sam odrastao, uljepšao mi je djetinjstvo...pa neka ove crvene libellusove knjige uljepšaju djetinjstvo i mojoj djeci😁
Strip albumi (bez obzira kojeg izdavača) koji postignu određeni efekt nakon čitanja ostaju u kolekciji, a oni u čijem čitanju nisam uživao idu u prodaju pa makar i 90% ljudi na ovom forumu tvrdilo da je to najbolji strip svih vremena.
kiky Posted - 20/11/2020 : 15:50:20
u mome slučaju, kada bi krenuo korjenito čistiti svoju strip kolekciju, čini mi se da bi na kraju u njoj definitivno ostalo;
1. prva 52 zagor klasika (dok nisu počeli objavljivati sklavijeva sranja :)
2. prvih 150 epizoda dylana doga + prvih 10 specijalnih izdanja
3. svih 39 nick rajdera (priče u izdanju zlatne serije)
4. prvih 30 epizoda nathana nevera (prije nego je skrenuo u neprobavljivu space operu)

sve ostalo se slobodno može prodat, razmijenit, izbacit... pa čak i spalit! :)

plus, ima stvari koje bi još rado nabavio i obogatio svoj fond... npr, gomilom mister no naslova!
Cromwell Posted - 20/11/2020 : 15:37:00
@zlatan bihac: sudeći po navedenom probaj sa Sin Cityjem. Nema šanse da ti se ne svidi.
Kupuj na neviđeno!
zlatan bihac Posted - 20/11/2020 : 15:20:43
- mozda se rijesim mikija iz zs sad kad kompletiram ludensovo izdanje..
- ista stvar i sa ken parkerom kojeg cu imati od SA, pa se rijesim lms i sc.
- zagor klasik i odabrane price su takodjer viska...
- kom mark ludens specijali su visak..
- agarthi jan dix takodjer...
- ciko ludens ce biti visak kad ludens zavrsi kolor ediciju..
- skoro pa je dd superbook visak, da nije onih kratkih prica unutra..
- veliki broj VC zlatne serije mi je visak...
- tex vc knjige ce biti visak kad SA klasik to sve izda...
- nn&mm dva team od arkone su mi visak s obzirom na libelusovo izdanje
- marti lms veliki broj mi je dupli i poklapa mi se sa vc knjigama i libelusom..

...da ne nabrajam dalje, ono sto mi je duplo, mozda vremenom i ode, pogotovo ako zatreba prostora...ostalo nece nigdje...
borg Posted - 20/11/2020 : 15:15:49
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by cronos six

Sve sto posedujem ostavljam samom sebi.


Ova je dobra. Iz Maratonaca.



Sad me podsetiste sudbine profesoreve kolekcije iz Sabirnog centra

https://youtu.be/BPGJEcAvC4c
dilan kucko Posted - 20/11/2020 : 15:06:49
ja sam u poslednjih godinu i po dana napravio neke rezove. odlucio sam da imam dosta stripova koje cu ko zna kad (ako ikad) opet procitati. da ne nabrajam sad, bilo bi ih dosta. uglavnom to prodajem sa nekih 30 procenata snizenom cijenom, racunam da je to korektno. ostaju stvari koje rado citam i koje cu definitivno citati iznova.
tu su, prije svih, bonelijevi kultni junaci, nekako volim da citam nove epizode istih junaka, oduvijek sam vise volio da gledam tv serije nego filmove.
od amerikanaca uzimam par omiljenih junaka (ili autora) i the best of marvel i dc, neke price su mi super(uglavnom ove novije) a neke su citljive i nije lose malo old school i od te skole imati.
od fra-belgijske skole uzimam u sustini samo ono sto je radjeno po istinitom dogadjaju ili sto stvarno ima dobru pricu, kvalitetnu(ubojica, sve od Coseya, MIlazza i jos par meni dragih autora itd)
naravno, tu su neki klasici kao komanca, bluberi, dzeremaja, boa mori i slicno ali kao sto rekoh, volim nastavke to jest price od istih junaka a u bonelijevom opusu je zastupljen apsolutno svaki moguci zanr. pa ima li boljeg vesterna od kena i texa, horora od dilana, avanture i akcije od zagora, sf od natana itd itd
izivko Posted - 20/11/2020 : 14:52:22
quote:
Originally posted by cronos six

Sve sto posedujem ostavljam samom sebi.


Ova je dobra. Iz Maratonaca.
Tutta Posted - 20/11/2020 : 14:26:04
quote:
Originally posted by mladjo

U životu nisam kupio nešto s namjerom da kasnije prodam.

ReemCP Posted - 20/11/2020 : 14:25:56
quote:
Originally posted by Peyo

Ako je tako onda ti preporuči većini što ti se sviđa tako da znaju da to ne kupuju ...

Nipošto, jer to može samo meni naštetiti. Moram misliti na sebe i kako bi to moglo utjecati na mene. Zamislite da nešto preporučim što se meni jako sviđa i ljudi me ozbiljno shvate (znači, ne ovo sa obrnutom filozofijom, već da isključivo prihvate moju preporuku), pa počnu masovno kupovati tog i tog junaka. Još mi samo fali da se onda dovedem u situaciju da moram strahovat za svoj primjerak hoću li ga uspjeti nabaviti ili ne

quote:
Originally posted by borg

Daj sliku kolekcije da vidimo te omražene naslove na gomili :-)

Ne mogu slike stavljati na forum jer mi iz nekog razloga uvijek budu polumutne ili polubistre. Nikako da se fokus izoštri kako bih ja sam htio. A i imam još neke stvari u blizini stripova koje nisu baš za javnost, pa bi bilo malo nezgodno da se te iste nađu na slikama.
stinky Posted - 20/11/2020 : 13:29:23
quote:
Originally posted by ivanl
bitno je da su svi procitani, prouceni... jer ako se sakupljaju, gomilaju a nisu iscitani, to bi vec bio detektirani problem.



ivo, sad još da povežeš ovu svoju 'apstraktnu' misao sa konkretnim našim stripovskim slučajem, onda bismo se možda i mogli bolje razumjeti

znači, "detektirani problem" je generalna neiščitanost i neproučenost fibre... odnosno, fali kultna strana
sad, ovo je jako zanimljiva tema, ali naravno, preteška za vas... kako sam ja najpametniji na svijetu, za mene nije... no, volim vas ovako pržiti na laganoj vatrici i ništa vam neću objasniti ni sada ni ikada. grcajte u mraku i neznanju, robovi!!

usput, čitam Eternauta. nisam znao da ima puno reprinta ovog, u osnovi, petparačkog stripa, nisam ni znao da je to jedan od rijetkih o kojemu se nešto sramežljivo razgovaralo na scomu. odnosno, Eternaut pokazuje neke tragove prema kultu. što nas opet vraća na inicijalnu tezu, da samo popularni, a vrlo često, petparački naslovi imaju objektivno važenje.

dok čitam Eternauta, sasvim je jasno da je to jedan dobar strip, i istovremeno petparački; kod nas, gdje je došlo do nevjerojatnih, tektonskih poremećaja u recepciji i publici (a možda je svugdje tako, ne bih znao), taj strip važi kao viša literatura i tako je inauguriran od markosa, iako je riječ o najprosječnijem šund stripu, sa vrlo diskutabilnom filozofijom, a još više ideološkom potkom koja ide do agitpropa... što, naravno, visoka strip publika na čelu s markosom niti primjećuje niti razumije. to je dobar strip, pitko pisan i sve iznad toga je standardno fibraško pretjerivanje.

strip bez poetičnosti, bez ljepote i pravog ljudskog ranga proglašava se "atmosferičnim" i dolazi do prave komičnosti u kojoj brojne neznalice maltene fanatično prave estetsku kategoriju - atmosfera. a "atmosfera" se sastoji u tome što pada otrovni snijeg, ljudi se kartaju, a onda pogledaju kroz prozor i vide da se drugi ljudi sudaraju, umiru i onda počinju prave lovačke pričice profača Favallija.

i sada bih tako mogao pričati i pričati, demonstrirajući kako se radi kultna strana i kako se podiže nešto na obvezatniji rang, ali kako rekoh, neću, jer em ne volim fibru, a ne volim ni vas i štoviše, potpuno ne volim Oesrerhelda, jer vidim da je glup i netko tko mi ne odgovara ni najmanje, a to zaključujem iz njegove izjave u predgovoru, gdje taj nafuranko priča o "herojima u skupini". jedna bedasta, nikakva, šundovska i komunjarska izjava i od nekoga tko tako razmišlja, jasno da ne mogu dobiti velike stvari.
borg Posted - 20/11/2020 : 12:55:56
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by morski

Na osnovu čega odlučujete da nešto kupite?

Iako sam relativno kratko ovdje, međutim, shvatio sam ono "zlatno" pravilo. Ako većina kaže da je nešto super, piše sve moguće hvalospjeve, to mi je automatski znak da što dalje bježim od toga i da ne pomišljam na kupnju. Ako većina popljuje taj neki strip ili junaka, svako-malo uvjeravaju da ne valja, to mi je znak da će se meni 99% svidjeti i da to moram imati.



Daj sliku kolekcije da vidimo te omražene naslove na gomili :-)
Peyo Posted - 20/11/2020 : 12:29:04
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by morski

Na osnovu čega odlučujete da nešto kupite?

Iako sam relativno kratko ovdje, međutim, shvatio sam ono "zlatno" pravilo. Ako većina kaže da je nešto super, piše sve moguće hvalospjeve, to mi je automatski znak da što dalje bježim od toga i da ne pomišljam na kupnju. Ako većina popljuje taj neki strip ili junaka, svako-malo uvjeravaju da ne valja, to mi je znak da će se meni 99% svidjeti i da to moram imati.



Ako je tako onda ti preporuči većini što ti se sviđa tako da znaju da to ne kupuju ...
ReemCP Posted - 20/11/2020 : 10:08:19
quote:
Originally posted by morski

Na osnovu čega odlučujete da nešto kupite?

Iako sam relativno kratko ovdje, međutim, shvatio sam ono "zlatno" pravilo. Ako većina kaže da je nešto super, piše sve moguće hvalospjeve, to mi je automatski znak da što dalje bježim od toga i da ne pomišljam na kupnju. Ako većina popljuje taj neki strip ili junaka, svako-malo uvjeravaju da ne valja, to mi je znak da će se meni 99% svidjeti i da to moram imati.
ivanl Posted - 20/11/2020 : 04:53:09
quote:
Originally posted by vukozec

Najvažnije je pronaći smisao u upražnjavanju hobija. Taj smisao je opet individualan, nešto što prvome ima smisla, nekom drugome nema, ali nema veze, glavno je da svatko za sebe pronađe što njemu ima smisla.

I dobro je imati hobije. Zdravo je to, vjerujte mi. A ako su vam hobi stripovi, ne mogu zamisliti da osjećate strast prema tom hobiju ako on ne uključuje posjedovanje opipljivih predmeta, ako vam nisu izloženi tako su vam u oku svaki dan itd.

Kasnije se naravno možete igrati, nečega se rješavati da bi nešto drugo ušlo i slično, mijenjati područje interesa, sve je to dio hobija. Mogli bi naravno to vrijeme i novac koji trošimo na taj hobi trošiti i na nešto drugo, ali ovaj život je prekratak, bolje, kad se već date u neke stvari, se u njih dati srastveno, nego u sve napola.


To je lijepo kazano i tocno.
Mozda samo da dodam u svezi skupljanja stripova ma u kakvim kolicinama i vrstama, bitno je da su svi procitani, prouceni... jer ako se sakupljaju, gomilaju a nisu iscitani, to bi vec bio detektirani problem. Ali stoji da svatko ima svoj 'dir' i za svoj novac radi sto hoce i misli da treba.
karuro Posted - 20/11/2020 : 03:13:39
Svatko ima svoje vizije i razloge skupljanja. To se vidi u komentarima. Ja sam prodao i zamjenio dosta stripova koje sam kupio na neviđeno, posebno na pocetku kada sam tek poceo sa skupljanjem i zanimacijom za strip prije par godina dok nisam znao za nista od stripa osim zagora, dd i nn. Sada vec znam sto mi je zanimljivo i sto je za kupiti tako da rijetko kada fulam i kada kupim a da nisam procitao prethodno. Preporuke i recenzije ne uzimam vec neko vrijeme za kupnje jer mi jednostavno ne pomazu. Puno puta sam fulao isavsi tim smjerom. Od 115 firbi koje imam, sve su procitane i ostaju a do tog broja sam dosao nakon sto sam proflitrirao oko 300 firbi koje su prosle kroz moje police i prodano je ili zamjenjeno jer nakon citanja nije bilo po mom ukusu. Od ostalih "vecih" kolicina stripova iz neke serije imam zagor klasik ediciju koju skupljam i citam kako izlazi. Ne prodajem, jednostavno mi je dobar i zabavan za procitati. LL DD prvih 30 knjiga tj prvih 100 brojeva do kojih mi je dylan vecinom ok.LL NN 30-ak knjiga od libellusa samo neke meni drage epizode,lazarus sve sta je izaslo i jos par desetaka raznih stripova i junaka sa pricama koje su mi super. Cca imam 300 stripova sve skupa, sve procitano i ostaje u mojoj maloj kolekciji.
cronos six Posted - 20/11/2020 : 00:40:57
Sve sto posedujem ostavljam samom sebi.
risbozg Posted - 19/11/2020 : 23:36:57
+1
vukozec Posted - 19/11/2020 : 21:55:44
Najvažnije je pronaći smisao u upražnjavanju hobija. Taj smisao je opet individualan, nešto što prvome ima smisla, nekom drugome nema, ali nema veze, glavno je da svatko za sebe pronađe što njemu ima smisla.

I dobro je imati hobije. Zdravo je to, vjerujte mi. A ako su vam hobi stripovi, ne mogu zamisliti da osjećate strast prema tom hobiju ako on ne uključuje posjedovanje opipljivih predmeta, ako vam nisu izloženi tako su vam u oku svaki dan itd.

Kasnije se naravno možete igrati, nečega se rješavati da bi nešto drugo ušlo i slično, mijenjati područje interesa, sve je to dio hobija. Mogli bi naravno to vrijeme i novac koji trošimo na taj hobi trošiti i na nešto drugo, ali ovaj život je prekratak, bolje, kad se već date u neke stvari, se u njih dati srastveno, nego u sve napola.
emirem Posted - 19/11/2020 : 21:52:59
S bonellijem prestajem uskoro,jos koji Texone i Dyd kolorac i finito. Moram zavrsiti to razdoblje.
Idem na americke i british stripove,filmske albume,enciklopedije razne itd.
BeaGea Posted - 19/11/2020 : 21:30:42
quote:
Originally posted by Gil-galad
Ako se selim, da sve to može u nekoliko kutija da stanje u gepek ili na zadnje sedište... Napisao sam pre nekoliko godina tekst na ovu temu; šta to tačno mora jedan strip da ima:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=110


Bome, odličan tekst.
mladjo Posted - 19/11/2020 : 20:59:21
U životu nisam kupio nešto s namjerom da kasnije prodam.
stripnik Posted - 19/11/2020 : 20:41:54
Ja sam naručio dva ormara po mjeri.
Kada ih popunim kupujem dalje samo Fibru, Bookglobe i ništa drugo. Sa Bonelliem prekidam potpuno.
Od svega sam uzeo po par primjeraka. 20ak do 50ak. Nemam namjeru forsirati kompletne kolekcije. Jednostavno želim prikazati razvoj stripova kroz godine.
Nažalost, veliki dio kolekcije su Bonelli-i koje ću, čini mi se, uskoro potpuno prestati čitati.
Nasreću, još veći dio su Alan Fordovi koji su, za mene, moje neprocjenjivo blago.
Da li nesretnike zato treba prodati?
Mislim da ne. Za mene su oni povijesni, muzejski eksponati.
Zato moji ormari postaju muzej. I zato ih volim. I isto tako, dok sam živ ne planiram ih prodavati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000