forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / BALKANSKA ARENA (CRNO OGLEDALO 2)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 19/11/2020 : 11:32:09


Dragi prijatelji!

Predstavljamo vam najnoviji album, drugi po redu u našoj ediciji "Crno ogledalo"!

BALKANSKA ARENA je delo prepuno kontroverzi i surovih događanja koji su, nažalost, naša stvarnost poslednjih godina.

Požurite po primerak kod svog omiljenog prodavca, pa nam pišite kako vam se svidela!

Prošlo je više od dvadeset godina od kako je izmučen užasima krvavog građanskog rata u kome je i sam učestvovao Frenk (Frano) Sokol napustio Hrvatsku. U dalekoj Kanadi izgradio je novi život i barem prividno uspeo da umiri duhove koje ga proganjaju iz mračne prošlosti. Nakon što dobije vest da mu je majka preminula Frano odlučuje da ode na sahranu u Rijeku i vodi sa sobom sina Bena, rođenog u Kanadi. Porodično okupljanje počinje neslavno - otvaraju se stare rane, rođeni brat Frana smatra izdajnikom, a Ben ne uspeva da se uklopi među rođake čiji jezik ne govori. Odjednom, sve to postaje nevažno: Ben misteriozno nestaje. Vlasti su nemoćne, površna potraga nesposobne policije ne daje nikakve rezultate. Frenk, u nameri da prevrne nebo i zemlju, traži svog sina u zemlji koju više ne poznaje...

Pišite nam kako vam se sviđa!

PROMO CENA: 1.700 dinara u prvih 15 dana, kasnije 2.000 dinara.

📚 Specifikacija izdanja: HC A4, full color, 110 strana.
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
borg Posted - 12/03/2023 : 01:33:29
Strip koji te ubije na početku sa:
Rađen po istinitim događajima, samo su imena promenjena.
Posle kontam da je to fora, da bi se čitaoc bolje uživeo u strip. Jer mi suluda teorija da se to stvarno dešavalo.

Strip je dobar. Za zaplet je uzet oproban recept. Kidnapuju roditeljima dete. I nastaje borba sa vremenom, agonija, dok u isto vreme prikazuju scene kako tu decu maltretiraju, drogiraju... Pa još ako je otac neki specijalac, CIA ili ratni veteran-komandos, eto i akcije.
Strip svakako nije od onih dosadnih, kraj mi je surovo realan na svu tu priču.
Svakako ne ostavlja čitaoca ravnodušnim.



(Naslovnica na ovom topiku nešto neće da se učita. Ne znam da li je do mene ili do izdavača.)
koze123 Posted - 06/04/2021 : 22:16:06
Nekako sam danas dobio želju da konačno pročitam Balkansku Arenu i u potpunosti mi se isplatilo! U pitanju je stvarno jako dobar triler, koji od samog starta uvlači čitaoca u priču i upoznaje ga i približava mu niz likova za koje se brzo vezuje, kako bi predstavio stravičnu ideju od koje se ledi krv u žilama. Najjezivije je videti mesta iz našeg regiona, pa samim tim i zamisliti radnju tako blizu, što dobija dodatnu dimemziju strašnog, zbog čega se ovaj strip lako može smestiti u ediciju pod nazivom Crno ogledalo.

Pandemonijum nisam još čitao, ali mi nekako iz privjua deluje da je u pitanju drugačija vrsta "horora" - dok je ovde više u pitanju ta realna i izopačena ljudska strana, prikazivanje korumpiranosti i bespomoćnosti roditelja, tamo mi deluje da se više ide ka natrpirodnom - ali ću to morati da proverim. Ovde priča kreće u jednom smeru, pokazuje disfunkcionalne porodične odnose i na taj način nas uvlači u njihove živote, te odjednom naglo prebacuje radnju na totalno drugu stranu i najveći roditeljski strah. Žao mi je što nismo imali prilike da u još par stranica vidimo reakciju i delovanje Franka, oca, i što Anto spominje pri kraju je nedostajalo nekoliko stranica kako bi se ovakva priča dostojno završila. Najmraćniji (i najteži) deo je svakako glavnina koja se dešava na ostrvu, ta transformacija i lomljenje jednog deteta na komade, oduzimanje njegove ljudskosti i pre nego što je spoznao pravu sreću... Taj deo me je opasno pogodio, a mislim da će i roditeljima biti još mučniji. Moram priznati da mi crtež nije nešto poseban, previše mi je generički i nije mi uhvatio dovoljno dobro facijalne ekspresije i emocije likova koliko sam očekivao. Takođe i scene borbi su mi malo bile "veštačke" i neprirodne, ali i bolje tako. Nije loš, samo solidan i služi svrsi.

Zaključak je jednostavan - jako mi je bilo mučno čitati ovaj strip i na momente mi se prevrtao želudac od određenih scena (tj. ideja u pozadini tih scena), ali smatram da je u pitanju jako dobra stvar, nezaobilazna za sve ljubitelje trilera. Čita se u jednom dahu, bez prekida, obiluje interesantnim i mračnim idejama, ali se izuzetno isplati prčitati ga do kraja. Poslednjih par stranica mi se ne uklapa u potpunosti, i mislim da su autori mogli da ga ostave da bude tmurnije (u stilu čitavog stripa), tako da mi je ta sama završnica na momenat klizila u patetiku ali se sve to prebrzo završilo kako ne bi otišlo u tom smeru. Svakako nakon čitanja ostaje taj neprijatan "after taste" što je odličan pokazatelj da su autori u potpunosti uspeli da prenesu ono što su želeli i da kod čitaoca pobude emocije.


Moja preporuka svima, nabavljate Arenu, nećete se pokajati! Inače, izdanje je čista desetka, nadam se da ćemo još imati prilike da vidimo neke naslove u ovoj ediciji. A ja kad opet budem raspoložen za neku težinu uzimam Pandemonijum.

8/10
djukak Posted - 23/02/2021 : 19:51:20
Vrlo dobar strip sa zanimljivom pričom.
Iskreno prije čitanja nisam se nadao ovoj tematici, ali mi je drago da je ovako ispalo.
Vrlo dobar strip.
jagodanbg Posted - 10/02/2021 : 19:24:34
Procitah upravo. Vidim da je tematika slicna onoj u Bonelijevom stripu Golim rukama. Jel se to stvarno negde u regionu desava/desavalo?!
anto Posted - 03/01/2021 : 20:05:05
quote:
Originally posted by AleksandarN

Retko koji strip me je naterao da se osecam neprijatno dok ga citam. Uprkos teskoj temi, strip je pitak za citanje a crtez savrseno odgovara celoj radnji. Nasilje, otmice, korupcija, porodicna neslaganja... Brutalno!


složio bih se sa Acom - i sam sam imao neki mučan osećaj tokom čitanja;pogađa strip,pogotovu ako ste roditelj.
anto Posted - 03/01/2021 : 20:03:48
Frano Sokol,hrvatski emigrant koji živi u Kanadi,saznaje da mu je majka umrla,i sa sinom (koji inače živi sa babom i dedom nakon smrti majke) dolazi na sahranu.To je njegov prvi dolazak u domovinu za dvadeset godina,koliko je prošlo od kada je nakon rata otišao zbog nekih porodičnih zavrzlama,ali i ratnih demona koji su se nakupili u njemu.
Prvi deo stripa se bavi porodičnim odnosima,ali onda kada Ben,Franov sin biva otet,drama prelazi u krimi žanr.Iza svega stoji nezakonita borba maloletnika,a naš junak će ubrzo videti da je mreža koja stoji iza ovoga sa podobrom zaleđinom.

Mogu reći da je Balkanska arena prijatno iznenađenje,jako dobar strip koji je lako mogao biti i odličan,samo da je završnica bila malo "staloženija".Radnja na zadnjih 15-ak stranica se odvija baš prebrzo ( i tako je bukvalno do samog kraja);kao da je Tiro dobio tačan broj tabli koji nije smeo da pređe,pa je morao da "da po gasu" pri kraju albuma.
Migelov crtež je dobar,konkretan,i lepo je čučnuo uz priču.

4.5/5
cerichus Posted - 18/12/2020 : 20:05:26
Izvrstan strip.
10/10
AleksandarN Posted - 18/12/2020 : 19:41:42
Retko koji strip me je naterao da se osecam neprijatno dok ga citam. Uprkos teskoj temi, strip je pitak za citanje a crtez savrseno odgovara celoj radnji. Nasilje, otmice, korupcija, porodicna neslaganja... Brutalno! Velika mana ovog izdanja je to sto na kraju nema dodataka - dodatnih opisa, skica, objasnjenja ideje / teme i slicno. Tesko stivo koje nije za svakoga.

8/10
Dr. Zistis Posted - 21/11/2020 : 10:41:47
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by Dukidule

Ajmo Durango više!
Oj, šefeee!!!


Što bi svojevremeno rekao Axl Rose:
"all we need is just a little patience..."

Finiširamo integral, brzo će u print, a malo ga i tempiramo, kad već nije do sada izašao, da bude prigodan poklon za pred Novu godinu...



Yupiii
Golconda Posted - 20/11/2020 : 21:52:41
quote:
Originally posted by Dukidule

Ajmo Durango više!
Oj, šefeee!!!


Što bi svojevremeno rekao Axl Rose:
"all we need is just a little patience..."

Finiširamo integral, brzo će u print, a malo ga i tempiramo, kad već nije do sada izašao, da bude prigodan poklon za pred Novu godinu...
Dukidule Posted - 20/11/2020 : 11:16:39
Ajmo Durango više!
Oj, šefeee!!!
Poli Posted - 19/11/2020 : 20:39:50

Kupuje se.


Mozes77 Posted - 19/11/2020 : 12:23:47
Kupujem sigurno.
ivanl Posted - 19/11/2020 : 11:41:08
Ovo ocekujem s velikom znatizeljom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000