forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Vucine by Sonjecka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jurica Posted - 25/01/2008 : 11:33:43
superduper slajs of lajf Sonjeckin strip Vucine napokon zavrsen i sirokom citateljstvu dostupan ovdje:

http://sonjecka.110mb.com/vucine/

nadajmo se da navigacija a la CDisplay (citanje pritiskanjem spacebara aliti razmaknice) funkcionira.
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shuckey Posted - 15/05/2021 : 10:28:54


Sonju Gašperov sam otkrio kroz strip predstavljen u prvom postu ove teme i normalno da je odvalila. Egzistencijalni strah, svrab lažne kože i konačno oslobođenje na samom kraju priče, sve se poklopilo. Od kolijevke pa do groba opravdava hajp, pače podiže ljestvicu opsegom i razradom. Nakon toga slijedi još par albuma izdavačke kuće 2x2 i preobrazba Vučina. Počele su kao maske od krzna, završile su kao brend. Drugim riječima, Vučine: Površina bi bio isti strip i bez da su svi likovi vukovi. Meni je cijela ta serija postala repetitivna i dosadna taman kad je počela biti raznolika i žanrovska. Prilog tomu je i činjenica da je Površina stajala zaboravljena u kutiji šest godina. Klasična noir priča popraćena vještim minimalističkim crtežom, nelinearna naracija i još svašta nešto lijepog. Zamislim li Površinu kao samostojeći album dobijam dobar domaći strip, ali bi mi obezvrijeđivanje koncepta slomilo srce. Vučine: Površina je jedan u nizu neuspjelih pokusa, no Sonja je brilijantna i sama se ubrzo vratila korijenima.
paro Posted - 22/11/2020 : 18:40:42
quote:
Originally posted by Manny

Da li neko zna gde je moguće nabaviti Vučine, počevši od prvog dela pa nadalje?



Sve valjda rasprodano, jedino na sajtu na aukcijama i provjeri striparnice skab i stripovi na kvadrat.
A ja se nadam kako sonjecka ozbiljno razmišlja o promjeni izdavača.
Manny Posted - 14/10/2020 : 20:08:57
Da li neko zna gde je moguće nabaviti Vučine, počevši od prvog dela pa nadalje?
DeeCay Posted - 31/01/2014 : 17:39:09
Dignimo topic!


Vučine: Nasljednik
VCN 2X2 2 | 36 str.
by paro

Sonja Gašperov nastavlja sa svojim Vučinama. Ovaj put je u strip ubacila balončiće s tekstom i vesele boje... Strepite.

jurica Posted - 27/01/2008 : 12:23:54
quote:
Originally posted by mcn

fakat ne kuzzim zassto moraju bit megu tesske?


ja sam samo radio skriptu za citanje. slike je pripremila Sonjecka. GIF-ovi bi vjerojatno bili bolji izbor (najmanje dvostruko manji, a kvalitetom ne bi zaostajali posto nema toniranja boja).

enivej: trenutna verzija je klasicna (skrola i klika se misem), ali mrvicu se popravio ugodjaj citanja (nadam se) jer se sljedeca stranica ucitava dok se cita prosla.
mcn Posted - 27/01/2008 : 02:52:05
@jurica - nije da sam hi-tech wiz, al' fakat ne kuzzim zassto moraju bit megu tesske?

@Rico - ja bi oma objavio, al' jebiga u koloru je ssto je kontraproduktivno. Printanje na a5 bi bilo ... jedno 50 kuna. :) A tisak jedno 2-3000 na 300 kom koje bi onda kupilo 12 ljudi. :)

mcn
Rico Posted - 26/01/2008 : 14:33:36
prvo, mrzim stripove na netu, pogotovo kad ih se cita na 15 incnom monitoru, jos gore na laptopu.
drugo, procitao strip, teske rijeci na lagani opusteni crtez, dakle balans pogodjen.
trece, djeluje kao nesto autobiografsko, dakle prozivljeno, opet dobro.
cetvrto, zbunjoza, 9 kadrova na tabli, a 6 tektom ispunjenih polja, nisam zna iz prve di cu gledat, gori ili doli, al kad uberes sve klapa, jopet dobro.
peto, zapravo je strip odlican, kako, zato sta mi je osta jos 2 ure posli citanja.

apel, objavite ovo na papiru, radi prvog.
Man_of_Steel Posted - 26/01/2008 : 13:53:02
quote:
Originally posted by mcn

>Vuk je vuku covek, i?

To je 1. strana. I meni se nije htjelo otvoriti dalje dok nije uccitao svih 25, onda me odmah bacilo na 5-u. Pa sam iss'o natrag pa naprijed. Al' sve je na kraju bilo tamo.

mcn


I mene to cudilo...
jurica Posted - 26/01/2008 : 12:53:43
evo, ovo bi moralo raditi u svakom browseru, na svim brzinama i svima:

http://sonjecka.110mb.com/vucine/index2.php
jurica Posted - 26/01/2008 : 11:47:51
dobro. posto sam ja radio skriptu za citanje koja se nije bas proslavila, da samo objasnim kako sam htio da se uvijek ucita po jedna stranica unaprijed (tako bi se trebalo brze citati jer se sljedeca stranica ucita dok citate proslu, a ne bi trosilo previse bandwidtha jer se ne bi ucitavalo sve ako procitate samo nekoliko stranica).

it failed miserably jer je server spor, a stranice velike (skoro po megabajt).

sad sam napravio da se sve ucitavaju redom. to bi moglo malo pomoci. do sutra cu napraviti i alternativnu, klasicnu varijantu gdje je svaka slika na novoj stranici i koja ce biti browser/speed proof.

sorry svima kojima sam upropastio ovaj sjajan strip (nije da nisam ni isprobao - meni je doma dobro radilo).
mcn Posted - 26/01/2008 : 00:02:06
>Vuk je vuku covek, i?

To je 1. strana. I meni se nije htjelo otvoriti dalje dok nije uccitao svih 25, onda me odmah bacilo na 5-u. Pa sam iss'o natrag pa naprijed. Al' sve je na kraju bilo tamo.

mcn
Man_of_Steel Posted - 25/01/2008 : 21:50:20
Vuk je vuku covek, i?
Ili sam ja preglup za superiornu strip-umetnost ili neki bag?
flamboyant soul Posted - 25/01/2008 : 20:40:41
Meni isto šteka, a koristim Vatrenu Lisicu.
Markos Posted - 25/01/2008 : 20:15:43
Zanimljivo, neobicno, uznemirujuce, dobro nacrtano i obojano, ali i malo konfuzno, bar na prvo citanje. Morat cu procitati ponovo na vecem ekranu. U svakom slucaju, bravo za Sonjecku.
mcn Posted - 25/01/2008 : 19:34:58
>jel tako da frustrira

Frustriro sam se do Nove godine, al' onda sam prest'o. :)

mcn

PS @ oko - fala!
beli luk Posted - 25/01/2008 : 19:10:33
Od 5. do 25. strane sve su iste. Jel to neka metafora, ili meni ne sljaka IE? Probacu kuci sa firefox-om...
oko Posted - 25/01/2008 : 18:09:52
Jučer me je oduševio Macanov Hop, danas Vučine ... što li me tek sutra čeka :) Toliko dobrih blogova, toliko dobrih stripova. Ne pamtim bolja vremena za domaći strip.
Inače, Sonja poziva na otvaranje izožbe 04.02. u Galeriju Vladimir Nazor. Ajde da napravimo gužvu :)
Rico Posted - 25/01/2008 : 16:41:56
quote:
Originally posted by jurica

nego sto nego odlicno!

jel tako da frustrira sto je ovaj topic jedva petnaestak puta otvoren i do tebe ostao bez komentara,


Ja sam ga sam otvorio barem 7 puta, inace:)

Ma da, medjutim, ne mozemo nikoga natjeravati da se zainteresira za nesto sto se nama svidja, ja sam zapravo izgubio volju uopce i u najmanjim pokusajima toga. Sad zamislite, ovo je strip forum, alo, strip forum, eee kad na njemu niko ne jebe domaci strip ( barem onako, iz pristojnosti :), onda kako ce na nekim drugim mjestima...

Recimo, ovo je strip poezija (ne vole svi poeziju, pa ni ja bas), pa tu i mogu nekako razumit nezainteresiranost...

Pinklec na rame i na zapad, jedino rjesenje, naravno, ko moze i ko zna:)

jurica Posted - 25/01/2008 : 15:36:27
...moguce je i da steka server. nije radio jucer uopce. ali mukte je pa se nemas kome zaliti :-(
jurica Posted - 25/01/2008 : 15:35:24
meni radi normalno.

edit edita:

palo mi je na pamet da je vrlo vjerojatno da ce ti raditi ako se vratis onom strelicom na dnu jednu stranicu natrag pa naprijed(to ce trajati par sekundi da se ucita).

sorry. pokusat cu skuziti u cemu je problem.
Rico Posted - 25/01/2008 : 15:28:34
Zajebaje me nesto komp. na poslu, pa ne mogu otvoriti strane iznad 5????? Jel to samo meni ili...
jurica Posted - 25/01/2008 : 15:25:18
nego sto nego odlicno!

jel tako da frustrira sto je ovaj topic jedva petnaestak puta otvoren i do tebe ostao bez komentara, dok su svi izuzetno zainteresirani i puni volje da prosipaju pamet cim se spomene ustasu ili cetnika?
mcn Posted - 25/01/2008 : 15:20:12
>superduper slajs of lajf Sonjeckin strip Vucine napokon zavrsen i

Odlično!

mcn


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000