forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Život u inozemstvu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
paro Posted - 26/11/2020 : 12:29:51
Eto, znam da je dosta forumaša drugi dom našla u nekoj tuđoj zemlji.
Pa eto, zanimaju me vaša iskustva, prednosti i mane života u inozemstvu. Da li ste zadovoljni uvjetima života. Kakvi su uopće uvjeti života. Koja zemlja najviše obećava? Austrija? Njemačka? Švicarska? Engleska? Zemlje Skandinavije?
Ukratko, koja su vaša iskustva.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 05/02/2021 : 11:46:19
ovaj virus je donio renesansu u moj život
toliko sam napredovao duhovno i tjelesno
znači baš sam endem :D
Poli Posted - 05/02/2021 : 10:29:26

Zamisli samo kako je svercerima i lopovima sada.


lwood Posted - 05/02/2021 : 10:24:32
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Možda bi bolje prošli da su ostali Italija


Pola Rijeke nikada nije bilo pod Italijom. Polovica grada u kojem sam ja se zove Sušak i do 1945 je bio zasebni grad koji je sa Rijekom imao veze jedino što su dijelili granične prijelaze.

Ma znan,ali oni se nisu ni smatrali Riječanima onda.


Ne smatramo se ni sada... 😀
Samo Orijent, samo Sušak 😂😂😂
Baš zbog mojih planova da odem van ova mi je tema baš dobro došla. Da vidim malo iskustva drugih. Neke meni zanimljive opcije su Irska, Njemačka, Dubai i Katar.... Mentalitetom naravno Španjolska, ali zbog posla sigurno ove 4 destinacije. Konačni cilj USA....

ma znan,nona mi je Riječanka Nollitina generacija.
sumohrvat Posted - 05/02/2021 : 09:45:23
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Možda bi bolje prošli da su ostali Italija


Pola Rijeke nikada nije bilo pod Italijom. Polovica grada u kojem sam ja se zove Sušak i do 1945 je bio zasebni grad koji je sa Rijekom imao veze jedino što su dijelili granične prijelaze.

Ma znan,ali oni se nisu ni smatrali Riječanima onda.


Ne smatramo se ni sada... 😀
Samo Orijent, samo Sušak 😂😂😂
Baš zbog mojih planova da odem van ova mi je tema baš dobro došla. Da vidim malo iskustva drugih. Neke meni zanimljive opcije su Irska, Njemačka, Dubai i Katar.... Mentalitetom naravno Španjolska, ali zbog posla sigurno ove 4 destinacije. Konačni cilj USA....
lwood Posted - 05/02/2021 : 05:37:11
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Možda bi bolje prošli da su ostali Italija


Pola Rijeke nikada nije bilo pod Italijom. Polovica grada u kojem sam ja se zove Sušak i do 1945 je bio zasebni grad koji je sa Rijekom imao veze jedino što su dijelili granične prijelaze.

Ma znan,ali oni se nisu ni smatrali Riječanima onda.
paro Posted - 05/02/2021 : 02:37:44
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by paro

@sumohrvat

S obzirom na tvoju diplomu mislim da bi bez problema našao posao vani.


To mi je i želja. Mislio sam ja još proške godine pobjeći van, makar ne znam što sam ni do tada čekao.... Ali me korona zeznula. Sad čekam da se situacija popravi...



Da, ja isto, virus stopirao cijelu Europu.
sumohrvat Posted - 05/02/2021 : 02:29:49
quote:
Originally posted by paro

@sumohrvat

S obzirom na tvoju diplomu mislim da bi bez problema našao posao vani.


To mi je i želja. Mislio sam ja još proške godine pobjeći van, makar ne znam što sam ni do tada čekao.... Ali me korona zeznula. Sad čekam da se situacija popravi...
sumohrvat Posted - 05/02/2021 : 02:28:13
quote:
Originally posted by lwood

Možda bi bolje prošli da su ostali Italija


Pola Rijeke nikada nije bilo pod Italijom. Polovica grada u kojem sam ja se zove Sušak i do 1945 je bio zasebni grad koji je sa Rijekom imao veze jedino što su dijelili granične prijelaze.
paro Posted - 05/02/2021 : 01:07:37
@sumohrvat

S obzirom na tvoju diplomu mislim da bi bez problema našao posao vani.
adriano Posted - 04/02/2021 : 16:20:39
Najintenzivnija indusrijalizacija je bila nakon rata
BeaGea Posted - 04/02/2021 : 14:08:47
quote:
Originally posted by lwood

Možda bi bolje prošli da su ostali Italija



Največi razvoj imali su nakon nagodbe kad su ju Mađari preuzeli
lwood Posted - 04/02/2021 : 13:40:34
Možda bi bolje prošli da su ostali Italija
BeaGea Posted - 04/02/2021 : 13:07:11
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by izivko

U Rijeci vlada HDZ?


U gradu Rijeci vlada SDP, ali je luka Rijeka pod HDZ-om....



Kako su to lijepo bratski podijelili


.... Od 1990.je u Rijeci na vlasti SDP


Uglavnom od 1945.



Znači, od kad je Rijeka naša. Onda barem znamo kome zahvaliti što je naša a ne talijanska!
izivko Posted - 04/02/2021 : 12:17:53
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by izivko

U Rijeci vlada HDZ?


U gradu Rijeci vlada SDP, ali je luka Rijeka pod HDZ-om....



Kako su to lijepo bratski podijelili


.... Od 1990.je u Rijeci na vlasti SDP


Uglavnom od 1945.
lwood Posted - 04/02/2021 : 08:28:18
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2251815 a vidi ovog debila tija bi da mu plaćamo reket
lwood Posted - 04/02/2021 : 08:22:19
Prije bila jedna partija sad ih ima 300
sumohrvat Posted - 04/02/2021 : 08:16:04
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by izivko

U Rijeci vlada HDZ?


U gradu Rijeci vlada SDP, ali je luka Rijeka pod HDZ-om....



Kako su to lijepo bratski podijelili


Rijeka kao grad zbog te podjele baš i ima problem.... Od 1990.je u Rijeci na vlasti SDP, a na državnoj vlasti je uglavnom bio HDZ.... I onda koče jedni druge i otežavaju kako ovim drugima ne bi pripale zasluge. Recimo, primjer luke... Grad ima neku ideju poput marine za mega jahte, ali je cijeli prostor pod Lukom Rijeka na čijem čelu je HDZ i već 20 godina plan stoji na mjestu. Ili odluka iz devedesetih da se svi rubni dijelovi grada u koje je Rijeka ulagala(industrijska zona, rafinerija, termoelektrana...) odvoje od grada Rijeke i postanu zasebni gradovi ili ooćine s HDZ-om na vlasti. Kostrena, Viškovo, Bakar, Grobnik.... Tako da je grad ostao bez prostora za širenje i danas je površinom jedan od manjih gradova u Hrvatskoj(Gospić je inače površinom najveći grad u Hrvatskoj), ali je ostao i bez velikih prihoda od industrijske zone, rafinerije koje su recimo od Kostrene i Viškova napravile jefne od najbogatijih ooćina u Hrvatskoj. Grad je prije rata imao oko 200 000 stanovnika, a prema zadnjem popisu oko 120 000 dok je danas situacije vjerovatno još i gora. Ja sam diplomirani inženjer strojarstva, termoenergetika i meni je doslovno nemoguće naći posao u gradu jer je industrija kompletno propala uključujući i neke ondustrijske gigante poput Torpeda, Rikard Benčića, rafinerije Mlaka, Jugolinije, Dine, Diokija, Tvornice papira....
Ja iskreno jedva čekam da prođe ovo sa koronom i potražim sreću daleko od Rijeke tako da mi je ova tema više nego interesantna. Onako na prvu sigurno da bih volio živjeti u zemlji poput Španjolske recimo. Zbog mora, klime, mediteranskog načina života, ali vjerujem da je realnost nekakva Irska, Njemačka, Nizozemska. Skandinaviju ne bih volio recimo.
mladjo Posted - 03/02/2021 : 22:14:18
Dobro, dobro...
paro Posted - 03/02/2021 : 20:29:23
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by izivko

U Rijeci vlada HDZ?


U gradu Rijeci vlada SDP, ali je luka Rijeka pod HDZ-om....



Kako su to lijepo bratski podijelili
sumohrvat Posted - 02/02/2021 : 21:56:24
quote:
Originally posted by izivko

U Rijeci vlada HDZ?


U gradu Rijeci vlada SDP, ali je luka Rijeka pod HDZ-om....
izivko Posted - 02/02/2021 : 14:33:28
U Rijeci vlada HDZ?
sumohrvat Posted - 02/02/2021 : 13:59:59
quote:
Originally posted by supermark

Ma sve je to za k**
Ako ne mozes sa fakultetskom diplomom dobiti posao u roku od nekoliko mjeseci (ovo sranje sad sa koronom je ipak izvanredna situacija) je*eš takvu struku

Ako je to slučaj sa većinom struka - onda je*eš takvu drzavu

A čini mi se da je kod nas slučaj ovo drugo (jer hrpa mojih prijatelja ne može naći posao sa diplomama arheologije, sociologije, zemljopisa, povijesti itd)


Ja sa diplomom strojarstva dođem na razgovor za posao i prvo pitanje me frajer pita jesam li ja hdz ili sdp. Kad sam mu rekao da nisam ništa mi je odgovorio da bi me uspio progurati ako bi bio u hdz-u....
emirem Posted - 01/02/2021 : 22:11:07
Legnes kako prostres.

U pocetku znas samo ljude koje znas preko zene,punaca,njihove generacije,djeca punoljetna,ali briju svoj film,doduse nitko negativa,ono rade,sport i studiji,ali za razliku od roditelja ta sva djeca postaju uniformirana po drustvu u kojem zive.
A zbog toga mi je drago da su orijentirani po "ovim" drustvima,jer kad gledam kako "dole" zive u negativnom okruzenju,mislim na medije,naslovnice i halabuku oko svega, onda je "ovdje" sve super.
Neke stvari pregrizes, drustveni zivot je, heh, nula bodova, sestricnu koja zivi od mene nisam vidio sest mjeseci,a od mene 7km. Vise zbog virusa,nego obaveza,uvijek ima vikenda. A i onda prije je bilo svaka tri-cetiri mjeseca.

Ex-Jugose izbjegavam kao kugu,znam ih nekoliko, ali sto veli kolega forumas ,vecina dosli svi bez skola, primitivaca za izvoz na lopate.
A mentalitet ono, bolje ja njih(drzavu) zeznem nego oni mene, ali nema vise muljanja,stisnula se drzava i postali su i oni prefrigani.
Meni je drago kad neradnici izvise,a pride tu ima lokalnih klosara,drogerasa i alkica,koji nesto dobiju da rade samo da ne rade frku po centru grada.
Mentalitet balkanjerosa i jugosa,da nazalost mnogi moji zemljaci bi pozvizdili kad bi ih nazvali jugos,jer to bi ih slijedilo jer ih tako neki klasificiraju.
Mrzim i ja taj naziv,vise volim reci kako jeste po pravici, jer objasni nekom 1988 godiste koji je cuo od staraca davno kad su dolazili ti jugosi raditi u zeljezarama i baustelama,da taj naziv ne postoji,nema fajde.

Doduse ja izbjegavam pricati o politici,samo velim koga sta zanima neka pogleda wikipediju i informira se.
Objasni Uniju,clanice, Sloveniju,Hrvatsku itd, ali nazalost ima puno neskolovanih i polupismenih da je to za poluditi.

Napisao sa ispod ovog teksta poduzi clanak sa nekoliko primjera,ali sam ga izbrisao jer opisati mentalitet nekih ljudi sa ovih tih nekih "nasih" prostora,polufabrikanata se ne isplati.
Kao sto je napisao forumas, samo pamet u glavu i borit se za svoj posao,struku. Moj savjet je da ne razmisljajte srcem, srce je prevrtljivo, samo te prevari. Ne zivi se od nostalgije i od kavica sa susjedima. Nema ti tko cesto dojti, ali kad dojde onda uzivas u trenucima.
Moji starci su u Zagrebu uvijek imali prijatelje, mama kolegice koje su u penziji,dolazilo se na kavu, na kolac, na baklavu, ali zadnjih godinu dana je ovaj mikrob sve desocijalizirao. A ne zive u inozemstvu.
Tuga golema i cemer kako god okrenes.







lwood Posted - 01/02/2021 : 21:06:37
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by anto



gledam baš ove moje drugare i rodbinu koji su otišli preko,pa ima već 20 i preko godina (neki i više,neki manje),i sve mi više deluju izgubljeniji,nesretniji... kako ulaze u neke ozbiljne godine.Kao da se gase,nema tu više one poletnosti i energije koju su imali pre odlaska i prvih godina boravljenja u inostranstvu.
A deca su im posebna priča.Ma bolje da ništa i ne pričam o tome,baš je bezvezna tema.

Jebi ga,sve ima svoju cenu.




Ne bih da zvučim bezveze, ali ovo mislim za većinu ljudi koje poznajem, a ostali su da žive u Srbiji. A možda su nas sve stigle godine i nema neke velike veze gde ko živi?



+1
manhunter Posted - 01/02/2021 : 20:58:10
quote:
Originally posted by anto



gledam baš ove moje drugare i rodbinu koji su otišli preko,pa ima već 20 i preko godina (neki i više,neki manje),i sve mi više deluju izgubljeniji,nesretniji... kako ulaze u neke ozbiljne godine.Kao da se gase,nema tu više one poletnosti i energije koju su imali pre odlaska i prvih godina boravljenja u inostranstvu.
A deca su im posebna priča.Ma bolje da ništa i ne pričam o tome,baš je bezvezna tema.

Jebi ga,sve ima svoju cenu.




Ne bih da zvučim bezveze, ali ovo mislim za većinu ljudi koje poznajem, a ostali su da žive u Srbiji. A možda su nas sve stigle godine i nema neke velike veze gde ko živi?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000