forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Podkast o obicnom ljubitelju stripa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 26/11/2020 : 22:20:56


Sutra na portalu Zrenjanin danas izlazi podkast gde sam pricao malo o stripu bez teoretisanja vec iskljucivo kao obicni stripofil.

Moje prvo gostovanje na nekoj emisiji pa ne zamerite na greskama. Za dikciju znam da je losa ali tu vec ne mogu nista. :)

Ako nekog zanima neka baci pogled i da feedback. :)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
manhunter Posted - 08/01/2021 : 23:27:14
quote:
Originally posted by sawitch

:) Drage volje. Nisam bio u KG-u jos od festivala godine nulte :)



Prve.
sawitch Posted - 08/01/2021 : 23:11:45


Evo i Colaka u istoj emisiji. Od 9 podkasta uspeli smo da 2 budu o stripu :)
sawitch Posted - 03/12/2020 : 10:52:32
:) Drage volje. Nisam bio u KG-u jos od festivala godine nulte :)
ned_lynx Posted - 02/12/2020 : 20:53:40
fala, sale, na odgovoru!

no, nanese li te ikad ovo zeznuto vreme, te sticaj okolnosti u kojima smo se, eto, našli, u kragujevac, javi se; valja da se nešto mezne i, usto, zaliti kocom za koju mi se čini da si neraskidivo vezan (peglala te ista, ta, dotična);)

stvari se dešavaju, pre ili kasnije, a neko to možda i doživi!
sawitch Posted - 01/12/2020 : 23:14:23
Inzenjer :)
sawitch Posted - 01/12/2020 : 23:12:52
Inzenjer :)
ned_lynx Posted - 01/12/2020 : 22:11:51
lep te grebo, čoveče, pa, da li si ti novinar, spiker ili ekonomista (ko što je neki moj umišljaj)?

šta god da je, baš sam uživo u podkastu;)
sawitch Posted - 30/11/2020 : 12:21:25
Znam dosta ljudi koji se stide da kazu da vole i skupljaju strip bas zbog toga sto vecina smatra to detinjarijom. Poenta jeste bila da se izadje i kaze da je to skroz normalno, stavise pozeljno i da je strip nezaobilazan deo kulture i nekog opsteg obrazovanja. Nadam se da sam bar malo ispromovisao strip u ZR-u.
DiSkAcH Posted - 30/11/2020 : 10:13:51
Bravo Sale, baš sam jučer s guštom pogledao tj poslušao.
To je to, skuplja čitaj i promoviraj kada si već u poziciji da to možeš. ;)
Ja sam par puta probao frendovima nešto preporučiti (obično ljudima pokušavam objasniti koliko su Živi Mrtvaci bolji strip od serije), ali ne ide to. :(
Šteta, da ima više ljubitelja stripa i knjiga, bili bi veći tiraži, niže cijene...a izbor je što se mene tiče trenutno odličan.
sawitch Posted - 29/11/2020 : 13:42:19
Hvala drugari. Cilj stvarno jeste bio promocija stripa. I to potpuno simple objasnjenja.
velka031 Posted - 29/11/2020 : 13:15:45
Svaki podcast o stripu je dobrodošao, pogotovo kad je ovako neposredno, iz kuta običnog stripofila... U tim se motivima zašto i dalje to skupljamo nalazi cijela naša generacija. Strip je vremeplov u neka ljepša vremena i da ga nema ovo današnje vrijeme bilo bi još teže...
Peyo Posted - 29/11/2020 : 13:06:41
quote:
Originally posted by stripnik
Naročito sam se našao u tvojim pričama o stripu u djetinjstvu. Kao vjerojatno i većina nas.
Sviđa mi se priča o stripovima iz djetinjstva kako stoje zabetonirani u tvojoj kolekciji i da iz nje nikada neće izaći. .... Osjet mirisa djetinjstva.



Sjećanja na bezbrižne i radosne trenutke.

Zato još i čuvam neke revije.

Za neke se sjećam gdje sam tada bio, čak i nekih konzumacija, žicanja za strip i opuštenih i sretnih trenutaka čitanja. Pa kad se pročita onda odmah još jednom ili listanje ili ponovo čitanje ako mi se jako svidio, za detaljno uživanje.

Imam osjećaj kada bi ih se riješio kao da bih otkinuo dio sebe.

Valjda nešto kao Linusova dekica !
stripnik Posted - 29/11/2020 : 12:10:52
Nije loše.

Našao sam sebe u tvojim riječima. Gledamo jako slično ili isto na strip i na kolekcionarstvo.
Iskren si.
"Ne obraćam pažnju ko je crtač, ko scenarista ... Ja se ne bavim teorijom stripa ..." Tu i sebe nalazim. Kad bi bilo više vremena možda bi bilo drugačije.
Naročito sam se našao u tvojim pričama o stripu u djetinjstvu. Kao vjerojatno i većina nas.
Sviđa mi se priča o stripovima iz djetinjstva kako stoje zabetonirani u tvojoj kolekciji i da iz nje nikada neće izaći. Brušenje i masiranje kolekcije. Osjet mirisa djetinjstva.
"Deca neće da čitaju. Imaju neka druga interesovanja.!" ... i ja sam dugo probavao, ali nisam uspio. Interesi su im drugačiji. Zjenice im se pretvaraju u pravokutnike od silnog gledanja u mobove i sve druge ekrane. Mislim da ćemo svi imati problema sa nasljeđivanjem naših kolekcija. Oni koji neće obavili su čudesno dobar posao sa svojim klincima.

A za Alan Ford ti je oprošteno. Čak je i ispalo simpa.

Na pitanje što bi htio imati od stripova i knjiga, a nedostaje ti, odgovorio si onako kako bi ja odgovorio.
"Sve što sa hteo da imam od stripova i knjiga, tu je!"
I ja sam blizu. Kad popunim kolekciju "Nostalgija" više-manje imam sve i tu sam blizu. Uz to da moram napomenuti da osim Alan FOrda to nisu popunjene kolekcije već samo par primjeraka koje sam htio imati.

Simpa reportaža.

A za kile je ekipa u pravu. Tu nismo slični. TU se ne nalazim. Sa 55 vjerojatno imam više kondicije od 90% tridesetgodišnjaka, a i 20 godišnjake mogu pratiti.
AKo ti klince prate gejmere onda ćeš vidjeti da među njima ima dosta vrhunskih svjetskih gejmera koji paze na svoje tijelo. Imaju čak uz streaminge gaminga i streaminge treninga.
Pitaj klince da te usmjere.
paro Posted - 29/11/2020 : 11:11:28
Bravo Saviću, svaka promocija stripa je dobrodošla!
Trebalo bi što više ovakvih stvari.


137?

Bogati, ja mislio da sam bio rekorder sa svojih 120, prije dvije godine. Sad sam na šarmantnih 98.
sumohrvat Posted - 29/11/2020 : 11:04:01
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by anto
ladno imaju najmanje 250 kg žive vage!


nije mi jasno kako su stali u kadar...smršavi pizdunu...


Panoramski snimano... Google Earth i te fore 😂😂😂
sawitch Posted - 29/11/2020 : 08:42:56
Trudim se ali ne ide. :)
globinjo Posted - 28/11/2020 : 23:29:30
quote:
Originally posted by anto
ladno imaju najmanje 250 kg žive vage!


nije mi jasno kako su stali u kadar...smršavi pizdunu...
sawitch Posted - 28/11/2020 : 17:57:36
Thanks Kene :)
ken2 Posted - 28/11/2020 : 12:40:58
lijepo pričaš
nemoj sam sebe kritizirat po pitanju dikcije
sawitch Posted - 28/11/2020 : 00:11:35
Ne obracate paznju na sustinu :)
anto Posted - 27/11/2020 : 18:40:39
Savić VS voditelj u borbi kilaža!!

ladno imaju najmanje 250 kg žive vage!
sawitch Posted - 27/11/2020 : 09:38:52
Moracu gostovati i kod tebe u Rijeci onda :D
sumohrvat Posted - 27/11/2020 : 09:34:32
Ajde da te i pohvalim... Moram ti priznat da si televizičan, da te voli kamera što bi se reklo. Lijepo i razgovjetno pričaš. Osim ovog lapsusa u vezi Alan Forda svaka ti je bila ko u Njegoša 😊
sawitch Posted - 27/11/2020 : 09:03:19
Imao sam taj strip pre 10-12 gofina cini mi se i ostalo mi je tako u secanju. Znam da je bio pirat pa sam mislio da je propusten. Ali svakako je podkast bio radi sirenja reklame o stripu. Pravice se jos toga.
ivanl Posted - 27/11/2020 : 08:31:11
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam bio ubedjen u suprotno pa ispao glup. Eto, naucio na tezi nacin. :) Davno sam to citao i secam se nekih slika dobro ali zasto je meni to ostalo u secanju kao redovan broj i iz koje price, da me ubijes ne znam.


Nisi ispao glup, jbg. Nisi znao. No kako ti je Sumohrvat kazao to nema veze s Magnusom i Bunkerom, ni redovnim serijalom Alan Forda. Bas nikakve. To ti je izdano u slovenskom politickom casopisu Mladina, a poslije izdano i kao samostalna knjizica, ali piratska. Strip je izdan u Mladini 1989, a crtac je bio Zagrebcanin Andrej Flumiani. Eto da znas tocno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000