forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kakve su ovo karte (ima slika unutra)!??

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 10/12/2020 : 13:24:55
Pronašao sam još zapakovane karte i kada sam ih otvorio unutra je bilo 24 karata (umjesto standardnih 20). Da nisam osobno otvorio paket mislio bi da su se izgubile one manje od 9 (znači od 2-8), ali nije tako bilo.
Znači za koju igru su ove karte, kada ih je 24 umjesto 20?

Za 20 npr možeš igrati šnops i ruski i to je nekako osnovni paket (20 karata) a za ostale igre trebaš 52 karata (od 2-do asa) + neke još imajo Joker-e.
Ali ovaj komplet ima samo 24, pa me zanima zašto? Uz to i znakovi su neki čudni (srce je kao normalno) a ostali su neki čudni (drukčiji od kare, pika, i križa) a i umjesto dame postoje muški likovi.....inače dizajn (crtež i motivi ) jako lijepi.....


Jel zna netko nešto više o ovim kartama? Koja se igra igra sa njima (da treba baš 24 karata, umjesto 20).

Eto fotografije tih karata:





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 15/12/2020 : 10:09:26
Whetherpine Posted - 15/12/2020 : 08:42:25


quote:
Originally posted by mladjo
A zavisi jbiga...
Ima situacija kada da, a ima kada ne. Ima milion kombinacija.
Ako ja i kompa nismo zvali, ja imam asa u trefu, a on je u trefu zvao dvadeset do cenke, igram asa kako bih "spasio" njegovu cenku i onda (ako imam) ponovim još jednom trefa kako bih izbio adut protivnicima...
Kaj bum osad sve verzije isprobavali?
Znam igrat Belu dosta dobro, makar nisam godinama igrao.



Teško je Mladjo objasniti nekome Belu ko nije nikad igrao.
Bela je umjetnost. Možeš naučiti pravila ali ti trebaju godine iskustva da ju odkartaš s partnerom kako treba. Ono kad znaš ko kaj ima doma i kaj bude protivnik bacio.
ivanl Posted - 12/12/2020 : 14:15:29
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Ljudi dragi, dobri i posteni... kako se ikakve karte mogu igrati on line? Znam da se to radi. Cak i B i T. Ali pobogu, kako je to moguce bez udarca sakom o stol, i uzvika; Tucen!

Slazem se... ne da mi je to besmisleno, nego mi je cak i malo odbojno. Partija zavrsi za dvi minute, 5 minuta najmanje traje rasprava o partiji...tko je sto mogao, trebao, tko je gdje zajebo... jebo karte bez pickaranja uzivo.


Jel da? Pa upravo je uzivo bitno prokomentirati sve greške i sabotaže partije, rekao bi da je to i bitnije nego pohvaliti odličan potez...a kamoli protivnika uvatit u lupeštini ili nekom zajebu...jedino uživo, naravno.
panzer Posted - 12/12/2020 : 12:31:25
Imate mogučnost komentiranja preko chata:
https://playingcards.io/
https://playingcards.io/game/standard-deck

https://deckofcards.net/
mladjo Posted - 12/12/2020 : 12:14:39
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Ljudi dragi, dobri i posteni... kako se ikakve karte mogu igrati on line? Znam da se to radi. Cak i B i T. Ali pobogu, kako je to moguce bez udarca sakom o stol, i uzvika; Tucen!

Slazem se... ne da mi je to besmisleno, nego mi je cak i malo odbojno. Partija zavrsi za dvi minute, 5 minuta najmanje traje rasprava o partiji...tko je sto mogao, trebao, tko je gdje zajebo... jebo karte bez pickaranja uzivo.



Da to je istina:))
Nema Bele bez urlanja:))
KAJ SI ODIGRAL TREFA?!! PA IMAL SAM VOŽNJU U HERCU!!!

I slično:D:D
mladjo Posted - 12/12/2020 : 12:12:54
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mladjo

Fakat online bela. Ajmo naći neki dobar sajt i registrirati se.



Kod prvog zatvaranja birtija pokušali smo se organizirati i kartati ali servisi su u kurcu. Playtoy (ilil kako se zove onaj t-comov sajt) užasno šteka iako je sve ostalo dobro postavljeno i moglo bi se igrarti, ali previše šteka. Pronašli smo neke druge servise, oni nisu toliko štekali ali su izmjenjena pravila da neprepoznatljivosti tak da opet ništa od igre.
Sumnjam da se situacija promjenila...



E jbga...
Tonto Posted - 12/12/2020 : 12:00:21
quote:
Originally posted by ivanl

Ljudi dragi, dobri i posteni... kako se ikakve karte mogu igrati on line? Znam da se to radi. Cak i B i T. Ali pobogu, kako je to moguce bez udarca sakom o stol, i uzvika; Tucen!

Slazem se... ne da mi je to besmisleno, nego mi je cak i malo odbojno. Partija zavrsi za dvi minute, 5 minuta najmanje traje rasprava o partiji...tko je sto mogao, trebao, tko je gdje zajebo... jebo karte bez pickaranja uzivo.
BeaGea Posted - 12/12/2020 : 11:06:26
quote:
Originally posted by mladjo

Fakat online bela. Ajmo naći neki dobar sajt i registrirati se.



Kod prvog zatvaranja birtija pokušali smo se organizirati i kartati ali servisi su u kurcu. Playtoy (ilil kako se zove onaj t-comov sajt) užasno šteka iako je sve ostalo dobro postavljeno i moglo bi se igrarti, ali previše šteka. Pronašli smo neke druge servise, oni nisu toliko štekali ali su izmjenjena pravila da neprepoznatljivosti tak da opet ništa od igre.
Sumnjam da se situacija promjenila...
ivanl Posted - 12/12/2020 : 10:47:59
Ljudi dragi, dobri i posteni... kako se ikakve karte mogu igrati on line? Znam da se to radi. Cak i B i T. Ali pobogu, kako je to moguce bez udarca sakom o stol, i uzvika; Tucen!
mladjo Posted - 12/12/2020 : 00:54:35
Fakat online bela. Ajmo naći neki dobar sajt i registrirati se.
izivko Posted - 11/12/2020 : 18:34:50
Ima ovdje jedan dr. za belu.
ivanl Posted - 11/12/2020 : 18:19:36
quote:
Originally posted by Tonto

Ma samo sam zahrdjao. Dva-tri cijelonocna kartanja i doslo bi to na svoje.


Pa kazem ti, kums je vjezba, vjezba...trening. To je sport samo za najizdrzljivije i najspremnije.
ivanl Posted - 11/12/2020 : 18:16:53
quote:
Originally posted by vukozec

A Briškula se sva svodi na partnerstvo sa suigračem, na tajni meta jezik između dva partnera, na mote, blefove, nadmudrivanje protivnika itd. Bez toga je to prilično suha igra.


Briskula i Treseta su neraskidivo povezane. Jedna, druga, pa u 51. I to je to. Pa iznova. (Naravno litre & litre takoder)
BeaGea Posted - 11/12/2020 : 16:07:59
quote:
Originally posted by mladjo
A zavisi jbiga...
Ima situacija kada da, a ima kada ne. Ima milion kombinacija.
Ako ja i kompa nismo zvali, ja imam asa u trefu, a on je u trefu zvao dvadeset do cenke, igram asa kako bih "spasio" njegovu cenku i onda (ako imam) ponovim još jednom trefa kako bih izbio adut protivnicima...
Kaj bum osad sve verzije isprobavali?
Znam igrat Belu dosta dobro, makar nisam godinama igrao.



Izgleda da znaš :)
mladjo Posted - 11/12/2020 : 15:55:29
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mladjo

Jel' nas ima da se skupimo za online Belu?



Jel bacaš asa koji nije adut za prvi štih ako si prvi na redu?



Oh, pa zavisi. jedan primjer:ako je moj igrač (znači treći) zvao, onda odigram što većeg aduta tako da na ibera dignem drugome što većeg kojeg će onda ovaj pokupiti s dečkom (jer pretpostavljam da ga ima jer nije zvao na mus).
Ma ima milion kombinacija...



Znam da ima , ali pitam za uobičejanu situaciju. Prvi si na štihu i ideš li odmah po svoj štih (računajmo da je as siguran štih u ovom slučaju) ili igraš ono što gubiš?



A zavisi jbiga...
Ima situacija kada da, a ima kada ne. Ima milion kombinacija.
Ako ja i kompa nismo zvali, ja imam asa u trefu, a on je u trefu zvao dvadeset do cenke, igram asa kako bih "spasio" njegovu cenku i onda (ako imam) ponovim još jednom trefa kako bih izbio adut protivnicima...
Kaj bum osad sve verzije isprobavali?
Znam igrat Belu dosta dobro, makar nisam godinama igrao.
Tonto Posted - 11/12/2020 : 15:54:04
Ma samo sam zahrdjao. Dva-tri cijelonocna kartanja i doslo bi to na svoje.
Poli Posted - 11/12/2020 : 15:40:22
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

Trešetu znaš igrati Mlađo?

Nedavno sam nakon sto godina bacio partiju trešete. Nevjerovatno kako sam ispao iz forme. Ono što je nekad bio automatizam sada je muka živa. Pritom mislim na brojanje punata za vrijeme partije, praćenje onoga što je izašlo, kontanje što je ostalo u igri i kod koga je što. Baš mi fali u životu, ali danas je lutrija pronaći četiri čovjeka koja će biti redovno dostupna za ozbiljno kartanje.


Da nisi ti koronu prebrodio? Cujem da utjece na demencu.


BeaGea Posted - 11/12/2020 : 15:38:50
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mladjo

Jel' nas ima da se skupimo za online Belu?



Jel bacaš asa koji nije adut za prvi štih ako si prvi na redu?



Oh, pa zavisi. jedan primjer:ako je moj igrač (znači treći) zvao, onda odigram što većeg aduta tako da na ibera dignem drugome što većeg kojeg će onda ovaj pokupiti s dečkom (jer pretpostavljam da ga ima jer nije zvao na mus).
Ma ima milion kombinacija...



Znam da ima , ali pitam za uobičejanu situaciju. Prvi si na štihu i ideš li odmah po svoj štih (računajmo da je as siguran štih u ovom slučaju) ili igraš ono što gubiš?
mladjo Posted - 11/12/2020 : 15:35:55
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mladjo

Jel' nas ima da se skupimo za online Belu?



Jel bacaš asa koji nije adut za prvi štih ako si prvi na redu?



Oh, pa zavisi. jedan primjer:ako je moj igrač (znači treći) zvao, onda odigram što većeg aduta tako da na ibera dignem drugome što većeg kojeg će onda ovaj pokupiti s dečkom (jer pretpostavljam da ga ima jer nije zvao na mus).
Ma ima milion kombinacija...
BeaGea Posted - 11/12/2020 : 15:32:38
quote:
Originally posted by mladjo

Jel' nas ima da se skupimo za online Belu?



Jel bacaš asa koji nije adut za prvi štih ako si prvi na redu?
mladjo Posted - 11/12/2020 : 15:30:42
Jel' nas ima da se skupimo za online Belu?
mladjo Posted - 11/12/2020 : 15:29:19
quote:
Originally posted by vukozec

Bela i Trešeta su skoro ista stvar.



Aha!
Pojma nisam imao!
Mislim, meni su i dan danas pod pojmom "karte" ove gore mađarice.
One "pokeraške" - njih nekak podnosim ak se baš mora ali mađarice su zakon.
A Bela - najača igra ikada:jesmo prošli?, digni mu devu, slikal sam ti Asa kaj ne vidiš?!, imal sam vožnju u hercu kaj mi nisi podigral?! jel igramo na dosta ili na prolaz...Jaoooooo!!!

Inače, bio sam prisutan kad su dvojica pali a imali su 4 dečka
Nisu poštivali ibera
Tonto Posted - 11/12/2020 : 15:26:05
quote:
Originally posted by vukozec

A Briškula se sva svodi na partnerstvo sa suigračem, na tajni meta jezik između dva partnera, na mote, blefove, nadmudrivanje protivnika itd. Bez toga je to prilično suha igra.

Naravno, u tome je njena čar. Mi smo ako je 1:1 nakon trešete i briškule igrali trijumf za pobjednika koji je mješavina trešete i briškule.
vukozec Posted - 11/12/2020 : 15:17:05
A Briškula se sva svodi na partnerstvo sa suigračem, na tajni meta jezik između dva partnera, na mote, blefove, nadmudrivanje protivnika itd. Bez toga je to prilično suha igra.
Tonto Posted - 11/12/2020 : 15:12:12
Inače najdraža igra mi je kifameno (obrnuta trešeta - tko će manje) s tri igrača.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000