forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 20 najdražih serija ikada

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
GitaristRoko Posted - 12/12/2020 : 15:43:12
Budući da se mučite slaganjem liste najdražih filmova, da vas vidim kako vam ide sa serijama!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 10/07/2022 : 00:34:43

The 3rd Rock from the Sun mi je bila urnebesna kada se vrtila na pocetku, i bas me zanima da li bi mi i danas bila toliko smesna. Cini mi se nekako zaboravljena...


PijaniPatak Posted - 09/07/2022 : 23:33:06
Serije koje su mi se definitivno urezale, u stvarno bezveze redosledu (ali, eto, interesantno, Kamberbačov Šerlok mi je odmah pao na pamet)

1) Sherlock BBC
2) Breaking bad
3) Mućke
4) Prijatelji
5) Teorija velikog praska
6) Lost
7) True detective
8) Daredevil
9) Igra prestola
10) Monti Pajton
11) Top lista nadrealista
13) Twin Peaks
14) Stranger things
15) House MD
16) Peaky Blinders
17) Queens gambit
18) Better call Saul
19) Chernobyl
20) Mighty Morphin Power Rangers s1-3 (Go!Go!- nostalgija i prva metalurgija)

...i naravno Kassandra
Dr.GonZo Posted - 30/06/2022 : 23:25:09
The Twilight Zone (1959–1964)
Star Trek: TNG
Fawlty Towers
Monty Python's Flying Circus
Only Fools and Horses
He-Man and the Masters of the Universe (1983 - 1985)
The Mentalist
Tales From the Crypt
The Muppet Show
Sledge Hammer!
The Big Bang Theory
The Adventures of Sherlock Holmes
Married With Children
Red Dwarf
Bottom
Poirot
The X-Files
Northern Exposure
You Rang, M'Lord?
The Mandalorian
Caleb Posted - 24/06/2022 : 22:23:38
Bas sam ovih dana ponovio prvu i drugu sezonu True detectiv... mozda i najbolje sto sam ikada pogledao od serija. Obe su mi fantasticne, iako totalno razlicite. Ne mogu da kazem da je neka sezona bolja od ove druge.
Zatim sam pogledao i trecu, ali mi je plitka prica. Ocekivao sam, po uzoru na prve dve, veci zaplet, kompleksniji, ali nisam to dobio. Dobra je, ali nije na nivou prethodne dve.

Oni monolozi McConaughey o religiji su me raspametili. Kako je lepo opisano, koncizno, ali duboko :D mogao bih da ga slusam do sutra...

Tri stvari su me kupile:

Religiozni monolozi
Rachel McAdams mi je super zgodna i preslatka
Spora radnja i detaljno razradjena prica i likovi

Definitivno, mogu da kazem da mi je u top tri serije koje sam pogledao.
Tonto Posted - 17/06/2022 : 02:30:00
Meni je treca sezona true detectiva daleko najbolja.
going going Posted - 16/06/2022 : 21:57:29
Ja preporucujem i drugu sezonu True Detectivea, mislim da je nepravedno podcenjena i ocrnjena. Drugacija je od prve sezone i fura svoju pricu i svoj zanr, gradski noir za razliku od swamp horrora prve sezone.

Breaking Bad naravno obavezno i onda posle BB jos obaveznije Better Call Saula, meni jos bolja i draza serija od Breaking Bada.

Inace zavrsio sam Sopranove pre par meseci ne znam da li sam napisao ovde (na temi o serijama) i stvarno je vrhunska serija od pocetka do kraja.

Sledece duze serije na spisku su mi Boardwalk Empire, The Wire i Mad Men.
naker Posted - 16/06/2022 : 20:59:25
Nisam gledao
swamp thing Posted - 16/06/2022 : 20:51:06
Nejkeru, Breaking Bad i True Detective (prvu sezonu) pod hitno. Jer ne prihvatam da si gledao i nisi svrstao na spisak 😎
naker Posted - 16/06/2022 : 20:26:03
Generalno govoreći preferiram filmove, pa nisam pogledao mnoge serije koje bih verovatno trebao, ali ovo bi bila neka moja top lista serija. Anime nisam uzimao u obzir jer po meni to treba da ide u zasebnu kategoriju

- The Sopranos
- Band of Brothers
- The Pacific
- Chernobyl
- The Last Dance
- Game of Thrones (svesno ignorišemo kraj i pamtimo seriju po dobrim stvarima)
- The Boys
- Daredevil (bez druge polovine druge sezone)
- Mandalorian
- The X Files (do polovine sedme sezone)
- Twin Peaks (do polovine druge sezone)
- Only Fools and Horses
- Blackadder
- The Office (UK)
- Seinfeld
- Friends
- Married with Children
- Složna braća
- Vratiće se rode
- Otvorena vrata


Verovatno sam nešto zaboravio, pa ako se u međuvremenu setim izmeniću, ali u suštini to bi bilo to
ridiculus Posted - 15/12/2020 : 21:23:39
quote:
Originally posted by manhunter
Ali koliko god neki bili glupi, a drugi pametni, svi oni igraju još uvek u istoj ligi.



Mislim da je bolje poređenje reći da sve (situacione) komedije igraju isti sport, a liga može biti drugačija, čak i ako se podela razlikuje od pojedinca do pojedinca.

Što se tiče modernih sitkoma, Community se uzdiže poput planine iznad svega. Što ne čudi, jer Dan Harmon je genije komedije.
paro Posted - 15/12/2020 : 13:33:10
Monty Python
Mućke
Malcolm u sredini
Big Bang
Breaking bad
Rome
How I Met Your Mother
Poirot
Red Dwarf
Državnik novog kova
My Name Is Earl
Život na sjeveru
Dosjei X
Grizly Adams
The Wire
Star Trek
Star Trek NG
U uredu
Crna Guja
manhunter Posted - 14/12/2020 : 20:27:30
Naravno da postoje inteligentniji sitcomi. Meni su tu na vrhu Malcolm i Big Bang. A na samom dnu Princ iz Bel-Aira.

Ali koliko god neki bili glupi, a drugi pametni, svi oni igraju još uvek u istoj ligi.

A humor jeste subjektivna stvar, i to je odlično. Bilo bi glupo da nam se svima isto sviđa. ;)
ridiculus Posted - 14/12/2020 : 20:19:43
quote:
Originally posted by manhunter
A kad smo već kod Allo allo i poređenja sa stripovima, taj humor je poput Iznoguda, Umpah Paha ili Asterixa. Prizeman, ponavlja se, ali je i danas smešan.



A vidiš, meni Alo alo nikad nije bio dovoljno smešna serija da bih je uvrstio u najbolje. Volim da je gledam, ZABAVNA je, ali ne očekujem isti intenzitet humora kao kod Mućki ili nekih drugih serija. I tačno to važi i za sve ove stripove koje si pomenuo, iako je humor u njima uvek i isključivo slepstik, tj. fizičke prirode, a Alo alo se više zasniva na dijalozima (i donekle, kostimima).

S druge strane, humor jeste subjektivna stvar.

I naravno da postoje sitkomi čiji je humor "inteligentniji" od drugih.
GitaristRoko Posted - 14/12/2020 : 19:25:18
quote:
Originally posted by emirem

Evo rednih brojeva,oznaceno kako je teklo od 1982 do 2020.
Necu ih rangirati po zanru koji su najbolji,ali to je druga prica.
BB i BcS necu stavljati kao krimi naj-naj, jer ne uzdizem previse nikog i nista u nebeske sfere. Ovaj popis me je formirao kao osobu koja voli pogledati sve zanrove serijskih filmova,tako ih pamtim,a Walter Whitea necu i nema teorije da ga stavim ispred Dereka i Rodneya. Ovi zadnji su me nasmijavali godinama. I bas idem da si ih stavim na mobitel da sutra gledam na pauzi.



Prijatelju, bitnija je karakterizacija likova od smijeha. U prvoj sezoni Walter je bio običan čovjek koji se bojao kriminala, u petoj sezoni čudovište. Jesse u prvoj sezoni glupi narkić, u petoj bistar momak.
Breaking Bad iznad svih!
emirem Posted - 14/12/2020 : 19:17:02
quote:
Originally posted by GitaristRoko

quote:
Originally posted by emirem


1.Mucke
3.Alo,alo
10.Zivot na sjeveru
8.Sjever-Jug
Supernatural
14.X-files
7.Monthy Python
13.Treci kamencic od sunca
4.Alf
11.Beverly Hills 90210
12.Melrose Place
5.Dynasty
6.Cosby Show
9.Prince of Bel-Air
15.Damon
2.Benny Hill
19.True Detective
16.CSI svi
17.Fringe
18.Breaking bad
21.Better call Saul
20.Sherlock




Nije rangirano, nego samo tako iz glave? Nemoj da ti Breaking Bad i Better Call Saul budu pri dnu!



Evo rednih brojeva,oznaceno kako je teklo od 1982 do 2020.
Necu ih rangirati po zanru koji su najbolji,ali to je druga prica.
BB i BcS necu stavljati kao krimi naj-naj, jer ne uzdizem previse nikog i nista u nebeske sfere. Ovaj popis me je formirao kao osobu koja voli pogledati sve zanrove serijskih filmova,tako ih pamtim,a Walter Whitea necu i nema teorije da ga stavim ispred Dereka i Rodneya. Ovi zadnji su me nasmijavali godinama. I bas idem da si ih stavim na mobitel da sutra gledam na pauzi.
Tonto Posted - 14/12/2020 : 18:59:57
Da alo alo nema montirani smijeh ne bi znao čemu se smijati.
manhunter Posted - 14/12/2020 : 18:39:50
I nemojte mi prodavati bilo koji sitcom kao nešto visokointeligentno I na "višem nivou".

Za to su zadužene neke druge serije. Od sitcoma tražim da me zabave a da ne budu uvreda za mozak. Ako baš hoćete dobar i inteligentni humor, pogledajte After Life.
manhunter Posted - 14/12/2020 : 18:36:16
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by manhunter

Mladjo, meni je samo ta fora sa Batmanom i ostala u sećanju. I zato kažem, pregazilo ju je vreme. U isto vreme sam gledao i Allo allo i sećam se gomile stvari iz serije..



meni je allo allo bila bezveze i kad sam bio mlad
te fore su toliko prizemne i stoput su se ponavljale da ih nije ni teško zapamtiti
mućke su ipak viša razina humora, gotovo alanfordovskog



Apsolutno se slažem sa poređenjem sa AF. Isti tip humora. Samo što je AF i danas smešan. Baš skoro sam pokušao da gledam Mućke ponovo i bilo mi je žao kako ta serija danas jadno izgleda. Meni.

A kad smo već kod Allo allo i poređenja sa stripovima, taj humor je poput Iznoguda, Umpah Paha ili Asterixa. Prizeman, ponavlja se, ali je i danas smešan.
BeaGea Posted - 14/12/2020 : 18:31:02
Odlična je usporedba s Alan Fordom. Kao i kod Alana prva polovica epizoda (ajmo u grubo) odvaljuje kvalitetnim humorom, a onda dolaze epizode koje tu i tamo nabodu nešto smiješno. Isto je i kod Mućki. Mladjo opisuje tu scenu s Batsom i odmah mi prisjetio kako je Brzi i tu na visini zadatka (maskiran u šofera ) dok su Del i Rodney slabi, blijedi, nikakvi.

Allo, Allo..........nema smisla taj humor uopće uspoređivati s Mućkama. Pogledao si dvije epizode vidio si sve fore serijala.
ken2 Posted - 14/12/2020 : 18:15:24
quote:
Originally posted by manhunter

Mladjo, meni je samo ta fora sa Batmanom i ostala u sećanju. I zato kažem, pregazilo ju je vreme. U isto vreme sam gledao i Allo allo i sećam se gomile stvari iz serije..



meni je allo allo bila bezveze i kad sam bio mlad
te fore su toliko prizemne i stoput su se ponavljale da ih nije ni teško zapamtiti
mućke su ipak viša razina humora, gotovo alanfordovskog
GitaristRoko Posted - 14/12/2020 : 17:36:24
quote:
Originally posted by emirem

Mucke
Alo,alo
Zivot na sjeveru
Sjever-Jug
Supernatural
X-files
Monthy Python
Treci kamencic od sunca
Alf
Beverly Hills 90210
Melrose Place
Dynasty
Cosby Show
Prince of Bel-Air
Damon
Benny Hill
True Detective
CSI svi
Fringe
Breaking bad
Better call Saul
Sherlock




Nije rangirano, nego samo tako iz glave? Nemoj da ti Breaking Bad i Better Call Saul budu pri dnu!
manhunter Posted - 14/12/2020 : 17:14:25
Mladjo, meni je samo ta fora sa Batmanom i ostala u sećanju. I zato kažem, pregazilo ju je vreme. U isto vreme sam gledao i Allo allo i sećam se gomile stvari iz serije..
emirem Posted - 14/12/2020 : 16:26:09
Mucke
Alo,alo
Zivot na sjeveru
Sjever-Jug
Supernatural
X-files
Monthy Python
Treci kamencic od sunca
Alf
Beverly Hills 90210
Melrose Place
Dynasty
Cosby Show
Prince of Bel-Air
Damon
Benny Hill
True Detective
CSI svi
Fringe
Breaking bad
Better call Saul
Sherlock
mladjo Posted - 14/12/2020 : 16:10:41
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam obožavao da gledam Mućke tad kad su prvo išle (mislim da je bio noćni program TV Zagreb?).
Ali isto tako su mi danas negledljive. Jedna od serija koju je strašno pregazio vreme.



Definitivno serijal pada ali nema veze s vremenom. Prvih par sezona je vrlo dobro, ali one fore s Batmanom i kansije kad je u Miamiju su odron bile i u vrijeme kad su snimane. Nema veze s onim humorom iz prvih epizoda.




I ovo što ti kažeš. Mislim da se tih iz Miamija ni ne sećam.



Dajte ljudi, pa fora s Batmanom je legendarna. Čak sam čitao prije nekih 15-ak godina da su Britanci taj skeč proglasili najduhovitijim skečem britanskog humora ikada.
Inače to je ona epizoda kada dolaze prerušeni kod nekoga jer je trebala biti kostimirana zabava, a zapravo su bile karmine jer je organizatoru žena umrla ili tako nešto. A oni upali kao Batman i Robin:D i još im Trigger veli:"Da i ja se osjećam glupo, došao sam maskiran kao vozač". A on uredno u crnom odijelu i kravati.
Inače, pod "forom s Batmanom" naravno mislim ono kad tak prerušeni sprječavaju pljačku. Pa ono je urnebesno:D
tinton Posted - 14/12/2020 : 15:45:56
Ma meni je sve to sa Sheenom bilo pretjerano, iako je on odlično odglumio.
Opčenito je previše pretjerivanja u toj seriji. Od onih dolaska Melanije, onog ženskog pokreta otpora, potrage za pee tapeom do cijele te Sheeneove uloge i crtića/pjesama.
Bilo je takvih stvari i kod Žene, ali zaista ne toliko.

U seriji jedva da vidimo unutrašnjost sudnice, a i lokalna politika je u potpunosti zanemarena. Sve se koncentrira na Trumpa i tako neke stvari.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000