forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Joe Sacco - Fixer

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cerichus Posted - 14/12/2015 : 19:37:26
Vidim da niko ne javlja da je izašlo bh izdanje Fixera pa rekoh da informiram zainteresirane.
Evo podataka o izdanju:http://www.btcsahinpasic.ba/knjiga/541/fixer-priča-iz-sarajeva
4   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Red Marquis Posted - 14/12/2020 : 17:11:19
Mene jako interesuje, ali ove godine s carinom i stripovima sam samo muke imao, pa je na ledu do daljneg.
Poli Posted - 14/12/2020 : 14:39:47

Jer nisam nasao nijedan drugi topic sa naslovom Sacco, strpat cu to ovdje...



Covjek ima novi strip, pa me zanima da li ga je netko vec narucio i procitao?

Paying the Land
https://www.bookdepository.com/Paying-Land-Joe-Sacco/9781627799034

Strip ima 272 stranice, a govori o... slijedi glupi Google Translate """prijevod""":

Dene su, prema njihovim pričama, od pamtivijeka živjeli u prostranoj dolini rijeke Mackenzie. Za Dene, zemlja ih posjeduje, a ne obrnuto, i ona je presudna za njihovo preživljavanje i sam način života. No, na subarktičkim kanadskim sjeverozapadnim teritorijima nalaze se vrijedni resursi, uključujući naftu, plin i dijamante. Uz rudarstvo dolazili su i poslovi i ulaganja, ali i izgradnja cesta, cjevovoda i otrovni otpad koji je ožiljavao krajolik, te alkohol, droga i dugovi koji su deformirali način života.

U Plaćanju zemlje, Joe Sacco putuje po zaleđenom sjeveru kako bi otkrio ljude u sukobu zbog troškova i koristi od razvoja. Procvat rudarstva samo je posljednji napad na autohtonu kulturu: Sacco govori o razornom utjecaju školskog sustava koji je imao za cilj "ukloniti Indijanca iz djeteta"; destruktivni proces koji je Dene odvezao iz grma u naselja i pretvorio u nadničare; vladini zahtjevi za zemljište naslagani na naciju Dene; i njihovi uzvišeni napori da ožive ranjenu kulturu.

Nasuprot golemom i prekrasnom krajoliku koji zaostaje na svim ljudskim razmjerima, Paying the Land daje na uho lovcima i poglavarima, aktivistima i svećenicima da ispričaju zamašnu priču o novcu, ovisnosti, gubitku i kulturi - u zadivljujućim vizualnim detaljima prepričao je jedan od najveći živi crtači.

Mr. Bushido Posted - 27/12/2015 : 21:24:25
The Fixer je odličan strip.

Inače, nekako imam dojam da je sve Saccove stripove o ratu u BiH najbolje čitati zajedno. Dobro se nadopunjuju.
Poli Posted - 15/12/2015 : 09:14:28

za "domace" izdanje Fixera.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000