forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Modesty - NOVO

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zikastrip4 Posted - 21/12/2020 : 19:06:50


Malo ubistvo

Scenarista Alan Moore (V for Vendeta, Watchmen) i crtač Oscar Zarate (19 knjiga iz serijala Za početnike) donose priču o mladom i uspešnom čoveku koji se vraća u Englesku i suočava sa prošlošću, opasnim neprijateljem i osećanjem krivice.

Predgovori Pavla Zelića, kritičara i scenariste, i Tomislava Čegira, stripskog i filmskog kritičara.

Format A4, kolor, meke korice sa klapnama, šiveno, 106 strana, 1700 din.



Stripske kritike: Prvih 15 godina

Izbor od 25 kritičkih osvrta Živojina Tamburića, o stripskoj umetnosti koja ga je omađijala od najranijeg detinjstva.

Predgovori Predraga Đurića, scenariste, Vase Pavkovića, pisca, i Ilije Bakića, pisca.

Format B5, kolor, meke korice sa klapnama, broširano, 134 strane, 1200 din.



Život je dobar ako ne odustaješ

Drugo izdanje Seth-ove knjige koja je prepoznata kod nas kao ostvarenje posebnog senzibiliteta.

Predgovor Matka Vladanovića, kritičara.

Format B5, duoton, tvrde korice, šiveno, 200 strana, 1500 din.


Ako naručite direktno od nas, svaka treća knjiga je besplatna (najjeftinija).


16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 08/01/2022 : 13:17:03


Mur&Sarate:Malo ubistvo (Modesty stripovi)

Koliko sam uživao u Čudnom zvuku motora,toliko me je Malo ubistvo smorilo.
Što je najgore,pošto mi je Mur vrhunski scenarista,pretpostavio sam da će strip da "prokine" u nekom trenutku pa sam se zainatio da ga celog pročitam.
Avaj,kakav zajeb - dosadno do zla boga.Crtež je u principu ok,ali u tom svom šarenilu totalno neadekvatan za radnju (moje mišljenje) - a ona se bavi uspešnim čovekom koga počinju da progone duhovi prošlosti.

A još kad vidim ono Alen Mur,dođe mi da zaplačem - zamislite sad da Libelus odluči da se njihova nova biblioteka nazove Alen Ford - pa spalili bi ih,zasigurno.

2/5
Jocko Posted - 26/12/2021 : 21:59:34
Slažem se, meni se i kolor dopada.
Zarate je ilustrovao knjigu u formi stripa ''Frojd za početnike'', u crno-beloj varijanti, i tu mi se nije svideo.
going going Posted - 26/12/2021 : 21:25:52
Meni bas dobro izgleda ovaj crtez.
Peyo Posted - 24/12/2021 : 22:02:11
Čitao sam davno Small Killing i utisci su bili bliski tvojima.

Što se tiče Zaratea imam njegovu verziju Othella gdje mi se više svidio.
naker Posted - 24/12/2021 : 21:06:02




A Small Killing - Moore, Zarate

Uspešan poslovan čovek živi lagodan život ali sve se to menja kada počnu da ga proganjaju gresi prošlosti i počinje da mu se priviđa da ga neko prati.. Slično kao i kod From Hell-a ovde nije akcenat na misteriji i Moore još u ranoj fazi radnje daje nagoveštaj da je ovo više priča o okolnostima koje su dovele do "ubistva" i društva koje je dozvolilo da se to desi. Mislim da je svima znano šta Moore misli o korporativnoj Americi i dobar deo priče otpada na kritiku ere '80tih. Takođe, Moore ne bi bio Moore pa da u strip ne ubacuje reference iz književnosti, najočigledniji primer je Nabokova Lolita i ova dva dela imaju par dodirnih tačaka.

Teoretski sve ovo gore navedeno lepo zvuči ali postoji jedan problem - meni je ovaj strip bio strašno dosadan za čitanje Verovatno nije pomoglo što je crtež takav kakav je, nemam ništa protiv Zaratea ali po meni je luckast crtež sa previše šarenim kolorom loš izbor za tematiku sa kojom strip želi da se bavi i bolje paše nekom stripu gde ima više humora i koji je satirična komedija društva (dobar primer kakvom stripu ovaj stil leži je Bertranov crtež kod Makondovog Ostati normalan).

Ovo je netipičan Moorov strip i može da posluži kao dobar primer da se ukaže na to koliko je on svestran kao autor ali na mene nije ostavio neki trajniji utisak i kada ga poredim za ostalim stvarima koje sam pročitao od njega ovo mi dođe kao neka C klasa Moorovih radova.
kasper Posted - 27/09/2021 : 09:40:11
karlos gardel

ne znam gde bih pisao o ovom divnom stripu, ovo je valjda ponajbolje mesto.
modesty stripovi su vrlo vrlo specifincni, nisu za narod i siroke mase svakako. nekako stvar je u tome, ili ti se bas bas svide ili nista od toga, tako je makar kod mene. i to je ok, zika izgleda gura ono sto bas voli, a drugi kako se uklope. za sada, u ovom 2021 ovaj strip je ostavio jedan od najjacih utisaka kod mene.
munjoz i sampajo su jedan od najjacih autorskih tandema u svetu stripa. nekako mi je malo vise tu fenomenalni vukao munjoz, i taj njegov fenomenalni crtez koji je vremenom isao ka nekom posebnom ekspresionizmu. imao je on svoje posebne odlike, linija se tu nekako slobodno opustila, radio je covek kako mu drago kako dolikuje velikanima. ukratko, covek je gospodar crno bele tehnike.
sto se tice sampaja, odlican je i on, sa tim sto me je gusila ta neka nesrecna beda na ulicama nju jorka, previse je davio sa tim beznadjem. ok, ima covek nesto protiv amerike, sve je to lepo, al pretera ga.
ovde, u karlos gardelu, to crnilo je maknuto, sve je puno pesme i zivota. zivot pevaca tanga, karlos gardela, sagledava se iz dva sa razlicite pozicije pri cemu ga obe priznaju kao velikana. sad sta je tu istina, sta nije, raznoraznih prica tu ima i sve one grade jednog od najvecih likova argentinske istorije. tako se na zanimljiv nacin prolazi i kroz istoriju argentine, sajno se ovo nadopunjuje sa tangom huga prata, a nekako se voze povezati i sa zivotom osterhelda.
nadam se da modesty nastavlja za ovom dvojicom
vronski 3 Posted - 22/12/2020 : 09:47:38
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by vronski 3

Format A4, kolor, meke korice sa klapnama, šiveno, 106 strana, 1700 din.

A ČK Asteriks, tvre korice, sjajan papir i 130 strana za 1500 din (1340 na letećem)

Zanimljivo...



Pa ti kupi Asteriksa, ovo zaobiđi. Prosto.

Ovo svakako zaobilazim a Asteriks je već odavno kupljen.

SPQRoma Posted - 22/12/2020 : 09:31:52
quote:
Originally posted by vronski 3

Format A4, kolor, meke korice sa klapnama, šiveno, 106 strana, 1700 din.

A ČK Asteriks, tvre korice, sjajan papir i 130 strana za 1500 din (1340 na letećem)

Zanimljivo...



Pa ti kupi Asteriksa, ovo zaobiđi. Prosto.
going going Posted - 22/12/2020 : 02:47:09
Vrhunska najava!
Nisam znao za ovaj Murov strip, a Setov Zivot je lep merkam vec duze vreme. Drago mi je da se prvi tiraz rasprodao i da je strip doziveo drugo izdanje. Ovog puta cu ga obavezno nabaviti. A posto volim i strip kritike, mogao bih i trece izdanje, pa da ga dobijem besplatno. Boze zdravlje posle praznika kad uleti neki kes.

Evo slike za Mura i za Stripske kritike:



Peyo Posted - 21/12/2020 : 23:21:38
A tiraž Asteriksa u odnosu na ovo je ...
vronski 3 Posted - 21/12/2020 : 23:18:12
Format A4, kolor, meke korice sa klapnama, šiveno, 106 strana, 1700 din.

A ČK Asteriks, tvre korice, sjajan papir i 130 strana za 1500 din (1340 na letećem)

Zanimljivo...
Macon Posted - 21/12/2020 : 23:12:29
Bravo za Seta, veliki sam obožavatelj.
AleksandarN Posted - 21/12/2020 : 21:49:42
quote:
Originally posted by naker

A tek što niko nije očekivao na koji način će autorovo ime biti transkribovano



Alen
naker Posted - 21/12/2020 : 20:23:18
A tek što niko nije očekivao na koji način će autorovo ime biti transkribovano
Paka01 Posted - 21/12/2020 : 19:34:38
Oho, bome, A Small Killing, tko bi to očekivao vidjeti na domaćem tržištu.
vukozec Posted - 21/12/2020 : 19:11:00
Bit će u HR knjižarama/striparnicama?

Ps: ne vide se sve slike.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000